Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
18. júl 2010

cauteee 🙂
ja som v piatok zdrhla ku kamoske na dedinu a domov prisla az vecer a vcera som bola s maminou v doline kusok od mesta, tam bol super chladok, mm bol vcera s kamosmi varit gulas na jednej sutazi 😅
no tu leje od polnoci, je 24stupnov, tak sa konecne da dychat....
od zajtra pokracuje prerabka pod nam, ale vraj idu davat obkladacky, tak snad nebudu trieskat

baby od stvrtku maju byt zasa horucavy ☹
@svetlankat uzi si dovolenku 😉
@alex @rivatha krasne fotocky 🙂
@olifcek pkne kupil hracky mm a myslim, ze to este bude fungovat ked uschne
@zucana maniacka... krasne veci si nakupila 😉
@garonka mas u maminy net? ozvi sa potom ako sa mate...

zucana
18. júl 2010

Bre ranko v noci krupobytie a rano trosku cerstvy vzduch Ale zas ma byt teplo cely tyzden
juuuj ako ste vsetci krasni ;)
matesl my SME zacali pred tyzdnom Po navsteve lekarky a som spokojna ;)
rivath pls nemozes dat presne nazov ako to' stiahnut a este raz link na ten koberec aj s oramovanim? Dik moc

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laxity
18. júl 2010

ahojte

@garonka no pekne, tak sa drž a ozvi sa ak sa ti bude dať od maminy 😉

@svetlankat príjemnú dovču 😉

@zucana ty tuším furt nakupuješ 😀 , super keď sú peniaze tak je dobre 🙂 krásne vecičky

baby krásne fotečky 🙂

@matesl vieš, že aj ja začínam mať ten pocit 😕 , asi bude najvyšší čas začať prikrmovať 😕

my sme boli včera na chate za babami z koňa 🙂 , bolo super, Natálka bola dobručká...spinkala krásne na deke 🙂 . Dnes fajnovo fúka vietor, tak snáď bude lepšie...ideme na návštevu babičke 🙂

@rivatha super hrázdička...ja stále čakám 😠

maculik
18. júl 2010

aaaaaaaaaahojte 😎
tak sme doma, teda len ja s Petrikom, mm a Adelka isli autom k nasim do Mestecka, Adelka tam ostane par dni, kym doletim ja s malym. Uz teraz mi chyba 😅

Bolo super, ved napisem viac neskor, idem teraz uspat maleho a dat pranie a nieco zjest.
Len tak v skratke, co je nove? Lebo teda tych milion stran, co ste za tie 2t popisali, nemam sancu precitat 😝 😀

olifcek
18. júl 2010

@rivatha aky ma malicky vahu a cm? x;o)

blumka
18. júl 2010

sewaaaaaaaaaaaaaaaaas zeny 😀
TT uz je ok, vcerajsie slnko jej pomohlo..este fufne ale uz sa jej neleje z nosa...ona skoro vzdy ochoire ked ideme na oravu ale to ochorie este v KE a na Orave sa lieci 😀
na chate bolo faaaaaaaaaaaajne...Juli spinkala super v noci, od osmej do pol stvretj vkuse..a to ju ani burka nezobudila...od jednej v noci doteraz stale prsi, ale uz to bolo treba aj tu
@rivatha, hej este mame Jeans pub 😉 😀
@maculik, kedy ides na SK, ja som este ten casopis neposlala. ale zajtra mm alebo svokra isto poslu, stiham? 😕

@matesl, tusim okolo 6 mesiaca moze prist znova laktacna kriza, ci nie? ale prikladaj, nedavaj nutrilon, ja akoze neviem, ale z citania roznych clankov aj od annag mam take info, ze uz o takomto case sa prsia nenaplnaju tak ocividne,laktacia je uz zabehana a proste mliecko sa vytvara za pochodu...hlavne nestresuj...uz je cas ked sa moze zacat s prikrmami, bolo by zbytocne keby si zaviedla aj zeleninu aj UM.. 😉

olifcek
18. júl 2010

@matesl nedavaj UM, Ty! mne sa davno prsia nenalievajuuuu....i preto som bola milo prekvapena, ked sa naliali a stvrdli v den operacie olivky....stali 12hodin a neodsala som, nechcelo sa mi... 😅
@blumka super, ze je uz TT lepsie 😵

maculik
18. júl 2010

@blumka koncom tohto tyzdna, este neviem presne kedy, lebo su brutal drahe letenky. Adelka uz totiz od od 26.bude mat letenku takmer za norm.cenu, takze cestovanie sa nam predrazi. Ale stihas 😉 A nezabudni to c.uctu! 🙂

inak, mali sme sa super, len cele 2t bolo straaasne horuco, stale uplne jasne nebo, len prve 2dni doobeda trosku pod mrakom. Ale ani raz neprsalo. A komare hrozne agresivne, Petik cely dostipany, aj mu to zahnisalo na par miestach.
Ale more bolo teplucke, cistucke, Adelka sa vysantila, my tiez a teraz posledne 3dni sme si aj trochu pohodlia uzili, kedze sme boli v Tal.v hoteli pri plazi. V Chorv.bolo tiez super, ale museli sme dochadzat 25min autom na plaz, to bolo hrozne unavne hlavne pre deti (chlapi to nedomysleli, ked to miesto vyberali... 😉

Ale Petrik si spravil pekny denny rezim, dufam, ze budeme pokracovat aj tu. Len velmi casto papal, aj od hladu alebo smadu casto plakal a v kuse si tahal moju ruku sebe do pusy, ked som jedla a mala ho na kolenach. Dr mi povedala, ze mozem o par dni skor zacat prikrmy. Co myslite, keby zacnem o tyzden skor?

A kto uz vlastne papa?

zucana
18. júl 2010

@maculik jeeej nazdis nove z nasej strany asi tolko ze papame prikrmy, hovorime baba a sme dostipani od komarov....
mame nove temy....stazujeme sa na svokry a piseme zo zivota a teraz nakupujem lebo su vypredaje 😅
@laxity len preto ze su vypredaje 😉
a tu su fotky zo vcera...

olifcek
18. júl 2010

@maculik nove? boli sme 30.06. operovane kvoli pruhu, od 01.07. papame prikrmy, no zacala som ovocnymi vyzivkami a karotkovov jablckovou, spapa mi uz kludne celu 190g x;o) dnes sme mali zeleninku, tak papala ale pomenej, hehe, musi si osvojit chut zeleninky, ale viem, ze to bude v pohode, oliv je papkac...x;o)

kecame vela, rozne dvojhlasky, dokonca mam pocit, ze ked je nespokojna, vravi ma ma, ale kto ho vie, ci fakt, ga ga a pod, tiez, vyska od radosti, vvela sa smeje, boli sme 2 tyzdne bezz mm, bolo mi velmi smutno, ale oliv bola zlatucka, dalo sa i co to porobit x;o)

zvykla si uz ma namducu , takze pohodka, a od 01.08. menime pediatricku, lebo tato olivke nebola schopna rychlo vziat krv, trvalo jej to 40minut x;o(((((((((

olifcek
18. júl 2010

@maculik a kupila som olivke totooo

https://www.youtube.com/watch?v=I_G6dwxXaMM

okrem ineho no, nakupovacia mania pokracovala, ale ta zabka pride z IT, zucanka nasla super vypredaj a pounkla sa, ze kupi i mneeeee....uz to len dostat do ke nejako x;O) ale to sa poriesi

blumka
18. júl 2010

aj my sme zacali dnes s mrkvou...zjedla 4 lyzicky a zavrela pusu 😀 ale pred hodinou a pol pila mliecko tak mozno ani nebola hladna..mm chcel byt pri tom a o chvilu odchadza takze preto...ale zajtra jej uz dam ked bude hladna 😉

matesl
18. júl 2010

@blumka @olifcek asi to tak bude...prsia su makke, uz nemam ten pocit nalievania sa, iba ked kojim tak mam ten pocit ale to musi maly poriadne potiahnut...tak snad ma dost, inak by bol asi placlivy, ze?
@laxi asi to teda je normalne, ved my sme jeden den rodili 😅
vo stvrtok idem na poradnu a ockovanie tak sa dr opytam, ze co robit...ale zda sa mi ze zas pribral kilo od poslednej poradne pred 6t...tak snad je OKI.

matesl
18. júl 2010

@zucana ta vasa mala sa jak tesi z toho balonika...zlatunka je ...smejo maly...
a tebe tusim na puse aj ostala jazva po tom herpese co si mala, ci nie? sa mi zda ze na fotkach to obcas este vidno

olifcek
18. júl 2010
hajdylca
18. júl 2010

ahojte
@alex i my davame vodicku, sice sa netvari ako pri mliecku, ale v pohode vypije 🙂 a odkedy davame vodicku kakame kazdy den a bez toho velkeho placu...
inak sme uz i my skusili mrkvu, ale z tej ho napinalo- neviem, ci som mu moc hustu spravila... takze podla mna @maculik kludne mozes zacat davat Petikovi i skor, ak bude sam chciet- vsak mne moja dr. povedala ze ho mam prikrmovat ked mal 4 mesiace..
ja maleho tiez nemozem nechat sameho, minule bola u nas mami a isli sme na hodinu prec- nakupit, a chudacik taky hisak dostal, ze sa zajakaval este hodinu a utisit sa dal len cicikom...
@olifcek to mas super, ze mala chce i zeleninku a nadherne papka... snad i nasemu bude casom chutit 😵
@matesl ja mam pocit ze prsia mam prazdne stale, tiez to nalievanie citim len malokedy, a odsavat? ja som rada ked si horko tazko odsajem 50ml... ja myslim, ze ak by mal malo isto by bol uplakany...
@blumka je na Orave lepsie- chladnejsie? Terezke skore uzdravenie prajem...

peknu nedelu este vsetkym prajem 🙂

blumka
18. júl 2010

@hajdylca je chladnejsie ako v KE, cize nie 33 ale len 30 😝 😀 akurat dnes v noci a vlastne cely den bolo zatiahnute a prsalo, ale teraz svieti slnko a znova je horuco

blumka
18. júl 2010

😉 dala som fotky z vikendu na FB 😉

maminnka
18. júl 2010

nazdra maculik 🙂 uz som na teba myslela, ze kde ste tak dlho 🙂

maminnka
18. júl 2010

u nas je 22 stupnov a fuka studeny vietor, parada! konecne poriadne vychladime byt 🙂

maculik
18. júl 2010

jej @olifcek super je ta zaba, chichi 🙂 manduca aj u nas je ok, len na dovcu som ju nebrala a dobre som spravila, lebo maly sa hrozne poti, tak v nej by bol ako mys 😝 a vyskame aj my, kecame a hundreme, ked nahodou dam neskoro prso, no a na dovolenke sa teraz naucil, ze je stale niekto pri nom, tak nechce sa vobec sam hrat. Od zajtra tvrdy rezim nastava... 😅 😀
ozaj, a ako sa ma brat?

@maminnka diky, uzivali sme si dovcu 😎 😵 Teraz budem par dni tu a koncom tyzdna letim aj s malym za Adelkou k nasim a potom ku svokrovcom 😝 Vladko zatial prestahuje byt, chudak, bude mat toho dost, lebo aj v praci mu navalia, jeho kolegovi bracho narazil v 70km rychlosti na bicykli a spadol na hlavu (mal prilbu, bicykluje kazdy den) a je v kome, tak sa asi tak skoro do prace nevrati, chce byt pri nom. Ale vraj ja mu najviac pomozem, ked budem s detmi mimo 😅

@hajdylca no asi veru skusim koncom tohto tyzdna. Uvidim, ci vobec bude papat.

Petrik teraz dospava unavu, uz 1h 40min spi v kociku, aaaaale uz ho pocujem 😀

zucana
18. júl 2010

@matesl to je moje take znamienko co vyzera ako herpes 😅
macu tak super ze ste sa mali super.... 😉 daj pak fotky
ja prave varim gulas a mm isiel kupit s malou zmrzku ...dnes som sa velmi ale velmi vytocila ale to napisem do temy svokra vecer ked si konecne hlavu umyjem....az tak ze som sa musela ist ukludnit a kupit si topanky 😕

maculik
18. júl 2010

@zucana 😀 dobre si sa ukludnila, topanky sa vzdy hodia 😀
ja som si tiez bola dnes kupit nanuk, caka ma v mraznicke, ked Petrik zaspi, si ho vychutnam. V chladnicke nic nebolo, len pesto a cestoviny, to som mala na obed, a hrianky s vajickom na veceru.

idem ja sa venovat malemu, je po celom dni nesvoj, v kuse na mne nalepeny a place, no ale hadam sa pomaly dostaneme do normalu. Vecer ale pridem, ked zaspi 🙂

lenica81
18. júl 2010

caute baby, ja nejako citam, len nestiham napisat, tak len tak zatial kratko... mozno az tak kratko nie... 😎

riv, alex, zuci, pekne fotos, niektore fakt stoja za to... 😀 a riv, my mame tiez slizika... a tiez papa jakeby zadarmo davali... 😀 😎

matesl, neboj, myslim, ze mame viacere ten problem... a este teraz v 6. mesiaci nas caka spurt... 😒

macu, vitaj spat, som zvedava na fotos... inak, som rada, ze si si to uzila a si si aj trosku oddychla...

blum, ale ja ta na FB nemam, co tak dat aj sem nejaku foto... ☹ 😕

chvalabohu je dnes chladno... uz mi prepinalo... 😉

maculik
18. júl 2010

a fotky dam, len ich musim stiahnut a neviem, ci stiham dnes.. 🙂

lenica81
18. júl 2010

@zucana a topanky to vzdy spravia... 😀

olifcek
18. júl 2010
olifcek
18. júl 2010

@maculik braso uz bol hore, nepomohli ani ieky na spanie...no prisiel abstak, kedze lieky uplne vysadili, co mu zhorsilo pluca, a opat spinka....predvcerom mu operovali ruku, dali tam klince, ale neboli komplikacie...takze je to fajn x;o))

super, ze si sa mala dobre x;o) tesim sa na fotky...a jo zaba je skvelaaaaa, ten link bol od zucanky x;) ona ju uz maaaa


@zucana daj foto topaaaanok c;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre