Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
18. júl 2010

@zucana krasne su x;o)

@selyma neboooj, bude dobre...ak lekarka vie brat krvicku...tam kam idem na krvny obraz beru len z prsteka, co je super x;o)

@rivatha ja som o sladkom zemiaku citala u annag, ked si ho chvalili @strapco13 a pod., tiez mi odporucili z DM vyzivky ALNATURE, su bio, tak sme vcera par nakupili....dnes sme i dali zeleninku mrkvovu od alnature, super vonia, uzasne chuti...super poradili....nepodarilo sa nam kupit totiz bio mrkvicku, ale dopapa vyzivku a zemiacik uz snad uvarime x;o) ak nie, mame i ten v ALNATURE, co je BIO c;o))
@maculik jasne, ze mozes poslat do IP meno na FB x;o)

olifcek
18. júl 2010

@matesl jo odhalena, ale ja len tu vas si tam p[ridam, nikoho ineho....jo, mm @blumka je vynimka, bo on mi meno vymyslel x;oD

matesl
18. júl 2010

@selyma to myslis vazne? to si musim niekedy kuknut, prispievat radsej nebudem 😀 len medzi vami, vcera po kupani si ho babka zobrala a len co som zahodila pouzitu plienku, tak sa otocim maly usta do revu a kyval sa luster, som sa zlakla...bo ten luster ma ostre rohy a hned som mu hlavicku prezrela ci nahodou do fontanelky to nedostal...snad nie
a dnes boli vonku s babkou a dosli tak ho babka posadila do kresla, som hned sa natiahla za nim a robno mi padol do ruk...sa este neudrzi...asi je babka zvyknuta od sesternicky maleho ale ta ma o 3 mesiace viac 😅

olifcek
18. júl 2010

@matesl kludne tam pis, tam nik nevidi, okrem nas x;O)

matesl
18. júl 2010

@olifcek nam krvicku na krvny obraz brali z ruky normalne... asi vsade inak 😒

olifcek
18. júl 2010

ideme haji...

matesl
18. júl 2010

@olifcek to ste zalozili sukromnu temu, ci ako sa to vola? a akoze tam nikto nevidi?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
18. júl 2010

@matesl olivke uz brali krvicku velakrat, vzdy z predlaktia, ked na krvny obraz, ked len zelezo, tak z prsteka. Ved uvidime, to mi len sestricka vravela, ked som tam volala. @rivatha ja bych tiez nekupila, ale radili viacere, i @prsky, ci @leelo, ze ked, nech toto

hajdylca
18. júl 2010

@olifcek sladky zemiak ja poznam ako topinambur, parkrat som ho i jedla, ale vzdy len surovy, uvareny ani neviem ako chuti 😲 😕 neviem teda ci je to to iste, nieco som nasla i na nete- http://www.fytosal.sk/topinambur/

@maculik skus a uvidis, my sme skusili, ale nejako nevieme tie skusance kedy davat, krpec ma taky super rezim uz 😕 okolo 6 budicek okolo 8,30-10 prvy spanok, cca od 11 do 13haja sam, potom pridem dam didik a spinkame spolu niekedy hodinu, niekedy dve, potom medzi 17az 19 kratucky spanok- max. 45min. potom kupkanie a spanie- teda predtym este dlheeee uspavanie...

@blumka tak to potom v Ba i u nas je lespie, tu bolo cca 25°C len dost studeny vietor fukal, maly mal normalne body s dlhym rukavom i mikinku a rucky ako lad...

maminnka
18. júl 2010

ja som dnes z povaly vytiahla stolicku po Petikovi, uz si na nu nespominal 🙂 Natalka uz nemoze byt s nami v lehtaku, ked sme v kuchyni, dnes z neho skoro vyskocila na hlavu! Dvihla zadok, zaprela sa nohami, nadskocila... a skoro z nheo aj vyskocila... Takze stolicka od zajtrajska prichadza na scenu. Da sa dat do uplneho lahu a ma aj traky. Traky na lehatku nemame, Petik ich raz, strasne davno schoval a odvtedy sme ich nenasli 😀

zucana
18. júl 2010

no tak uz som to napisala...
ach veru skoncili nam casy ze nachame lezat....a porobime si.....ja som dnes viki nezapasala v hrazdicke co ma spodok umely a ona sa pod nou 2krat prevalila 😕

zucana
18. júl 2010

inak ja som sladke zemiaky jedla v USA a nechutili mi...prirovnala by som to k sladkej dyni

maminnka
18. júl 2010

topinambur nam rastie v zahrade, v tej casti, kde su iba stromy, ako burina a nijako sa jej neda zbavit, preto ho nemam rada a nepotrebujem ani ochutnat 😀

@zucana mas pravdu, sladke casy sa skoncili 🙂

zucana
18. júl 2010

rivatha tak tahame cez to co sinapisala...teda partner mojej mamci tak jej to preposlem ked napisete 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
19. júl 2010

bree ranko. 😉 my sme sa fajne vyspali, Terezka este spi...asi naozaj to podnebie robi svoje..tu je chladnejsie v noci, aj mne sa spalo lepsie 😉
topimambur je ine ako batat 😉 http://ovoce.smejkalovi.cz/bataty.html

@olifcek, vidis DM to mi nenapadlo, aj ja som obcas stadial nieco kupila z tych bio vyziviek 😉
my budeme dnes pokracovat s mrkvou, vcera jej nejak extra nesmakovala, zjedla 4 lyzicky a zavrela pusu, ale dnes jej to dam miesto mliecka, a mlieko az potom

zoska
19. júl 2010

caute spachtosky, my sme vcera asi presvihli uspavaciu fazu a vyse hodiny sme nevedeli uspat malu 😒 chudatko plakala od unavy a nie a nie zaspat....
ja som este pomedzi to zavarala cucoriedky, takze som bola nervozna, lebo teplo mi bolo, potom ma mm poslal prec a uspal ju on....dost mu to trvalo, ale podarilo sa, no zaspala az okolo 22.00, co je na nu dost neskoro a rano otvorila oci zas o 6tej som myslela ze ma porazi...no a teraz som ju zas uspala, tak mam 45 min. cas

dnes chcem este upiect bublaninu so zvyskom cucoriedok a asi aj drobenku a vrch urobim....hmmm , pak dam recept 😉
inak vcera bolo dost teplo, len vecer sa ochladilo dost a dneska je vcelku chladno....len sa bojim aby mala neprechladla ☹
@maculik vitaj 😉
potom hod fotos....
kupala si Petka v mori?

zoska
19. júl 2010

baby mna porazi, prave zacali trieskat zasa pod nami...ved uz mali davat len obkladacky...toto je ako u blbych, mala spi asi 15minut, ak mi ju zobudia, tak im ju tam taku nervnu a uplakanu asi donesiem ☹ 😠

alexandra0409
19. júl 2010

ahojte mamicky...ja by som sa chcela iba tak medzi recou opytat co vy uz davate papkat 5 mesacnemu babenko okrem vyzivy a polievocky so zeleninou??? mozem uz dat aj pribinacik?? poradte mi co moze uz papat lebo vyzivi maleho uz omrzeli...ak mozem poprosit internetovou postou lebo toto forum nesledujem casto dakujem vam pekne

blumka
19. júl 2010

@zoska ja som u nasich a zatepluju im bytovku...takze neviem ako my budeme spat...juli by som poriesila, sli by sme vonku ale cez obed mi spia obe a to nemozem terezku dat do kocika 😀

inak sranda..v sobotu juli spala v kociari ale dali sme ju dnu, lebo vonku pod balkonom jacali deti, no a zacali kdesi cosi vrtat...spala 2 hodiny a ked sa zobudila, zacala sa vystierat, usmievat na kazdeho a ked zacali znova vrtat, zacala zatvarat oci, ked vrtacka prestala, oci otvorila...tak dookola asi 4x, sme stali nad nou a kukali ako jej oci klipkaju 😀 moj oco potom to vrcanie nahral a ze ked nebude juli vediet zaspat, pustime jej vrtacku 😀 😀

lenica81
19. júl 2010

ranko dievcata... 😎

u nas zatial prijemne chladno, i ked slniecko uz vykuka... ale lepsie ako vyhliadky na tento tyzden...

blumi, dakujem za fotos, zlata ste rodinka, a vyzera to tam fakt suprovo... 😉

my sme spali fajne, i ked teraz nejako neskor chodi Vilko spinkat, okolo 9, co predtym sa nam aj o 7 darilo ho ulozit... ale spinka furt len do tej 5... 😀 tak uz som rezignovala, vstavam aj ja... 😔 ale uz aj zalomil medzitym a dal 3/4hodinku... jak hodinky je, asi ako tvoja Neli zosi... inak, hajdy, my mame podobny rezim... 😎

no, to som sa aj ja chcela spytat, kupete baba v bazene, alex som videla, ze ste boli v bazene, a macu ako more... polepsilo sa Adelke, ci to este len pride... 😕

mami, takze burina... 😀 u nasej babky tak mame matu a chren... a magi sa nam uz podarilo vykynozit... s akym i sa pise vykinozit/vykynozit... asi y... 😅

lenica81
19. júl 2010

@alexandra0409 myslim, ze pribinacik nie, lebo tam je tvaroh a ten do 1 roka nemozes... a mliecne sa davaju neskor sa mi zda... na to je tu blumka, aby poradila... 😀

zoska
19. júl 2010

@blumka 😀 😀 to je dobre...no tu vrtaju ako najatí a malá zatial spinka, co nechapem, lebo mi vibruje nohami ked ich mam na dlazke polozene 😠
no nic, zobudi sa a padam zasa ku kamoske na dedinu asi 😖

lenica81
19. júl 2010

@blumka 😀 tak juli moze mm brat na stavbu... 😀

blumka
19. júl 2010

@lenica81 uz som alexandre pisala 😉 pribinacik urcite nie, ked silou mocou nieco mliecne tak nejaky probioticky biely jogurt..ale isto nie v 5. mesiaci 🙄

blumka
19. júl 2010

@lenica81 tak tak...a hlavne na nocne 😀

zoska
19. júl 2010

@lenica81
preco ste kynozili magi?mnam, ja to mam v mraziaku a vzdy prihodim do polievky....zhanam od starkej zo zahrady, ale je po tom v rodine velky dopyt a nema ho nejak vela

lenica81
19. júl 2010

@zoska my sme mali taky veeeeeeeeeeeelky kriak a kazdym rokom sa zvacsoval... a zas az tolko toho netreba, sak susedovi bocne okienko od kupelky nebolo vidiet, co to bolo vysoke...

Vilko sa zacal hadzat dozadu... rozpazi ruky a chytajte ma... no uz nehrozi, ze budem 1 rukou varit, lebo mi do polievky padne... 😅

zoska
19. júl 2010

uz mi ju zobudili 🙄 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre