Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
30. júl 2010

dobre ranko 😉 dnes mame uprsane pocasie 😒
vcerajsie stretko bolo super, deticky pekne rastu a maminam to tiez svedci 😉 na prvom stretku boli deti vacsinou v kociku, vcera boli na rukach a nabuduce si uz tak nepokecame, lebo budeme chodit s drobcami 😵

a mame novinku - 1. zubok !!! 😵

jja
30. júl 2010

baby ako ste varili masko pre deturence? prave som dostala kralika, tak si ho chcem nachystat pre malu ked budeme papat, ale neviem ako ho uvarit. iba vo vode? poradte..... 😉

blumka
30. júl 2010

@jja ja iba vo vode, celeho, potom naporcovat a zamrazit...

baby, nevieti mi poradit kde by sa mohol cudzinec naucit po slovensky? nejaku skolu, kurz, nieco take...

lolka
30. júl 2010

@jja uvar ho vo vode alebo v parnom hrnci. ja sa chystam vsetko varit v parnom hrnci, aj zeleninku aj masko.

laxity
30. júl 2010

@lolka gratuľujem k prvému zúbku 🙂 ...ja som Naty práve čistila zúbky

baby ako mám čistiť tie zúbky? Bo mám takú kefičku a nič na ňu netreba? 😕

lolka
30. júl 2010

@blumka a neni lepsie ked sa masko naporcuje, da do mrazaka a potom vyberas len to co ides varit ? 😕

olifcek
30. júl 2010

@jaja32 kludne ponukni i dnes, co bolo vcera urobene x;o)

ja ale v opacnom poradi..jesen a jar 😉

jja
30. júl 2010

@lolka
@blumka dakujem...uz bezim varit 🙂

jja
30. júl 2010

@olifcek oli, mam este an teba prosbicku, ty si taka zbehla v hladani na nete 😉 potrebovala by som napln do kojeneckeho vankusa. tie polystyrenove ci ake gulicky. len to neviem nikde najst, nevidela si volaco take?

blumka
30. júl 2010

@lolka v podstate je to jedno, len mne sa lepsie porcuje uz uvareny zajac ako vykostuje surovy a ked to uz mam uvarene, tak len pred koncom varenia zeleniny smiknem masko ku nej a hotovo...keby som mala varit surove tak neviem ako dlho, lebo zelenina a maso maju roznu dobu varenia do makka, aj ked ide o male mnozstvo..takto som si ista ze maso je uvarene tak ako ma byt 😉

raa2
30. júl 2010

caute baby, tak som vas rada spoznala, uz som si vsetky popridelovala, nech to mam m v hlave usporiadane, lebo tym ze tu chodim pomenej, tak som nemala sancu to vcera naraz spracovat 🙂 stretko bolo super 🙂
nam matik spal tuto noc dobre, iba raz sme boli hore a potom spinkal az do 6, ale vykopala som sa s postele az o 7 😀 teraz som ho dala pred 9 spat, tak uvidime kedy sa zobudi.
@lolka vcera si nic o zubku nevravela, to sa prerazil dnes v noci??

jaja32
30. júl 2010

@blumka naporcovať na menšie kúsky a zamraziť...to mi je jasné, ale treba to dať mraziť v čom. Vo vrecúškach alebo v nádobkách na ľad...tie sa mi zdajú maličké. A nie je lepšie dať do mrazáku menšie kúsky a potom variť? Poraď...svokor sa ponúkol, že zoženie králika

jaja32
30. júl 2010

@blumka na jednu časť si už odpovedala 🙂

jaja32
30. júl 2010

@lolka blahoželám k zúbku 🙂

blumka
30. júl 2010

@jaja32 ja to davam do tych nadobiek na lad, ked zamrzne, kocky vyberem a dam do nejakej misky uzavretej...zo zaciatku sa do prikrmov dava 30g maska, jedna dve kocky, takze staci..podla mna je vzdy lepsie to mat v malom a radsej tam hodim 5 kociek ako mat namrazeny velky kus a z neho ked je zamrznuty tazko nieco odrezem 😉 a rozmrazovat naraz velky kus a potom znova zamrazovat by sa nemalo

olifcek
30. júl 2010

@jaja32
@jja

ja som vcera zajacika uvarila v celku, ked sa kosti oddelovali od maska, vybrala som ho, a kuskovala nozom, akoby som nim trhala, take tenke male vlasocky sa porobili, to som dala do nadobiek na lad/mame z tescoma, tam su 3rady, kazdy je iny, jeden je stvorec, dalsi rad su hviezdicky a posledny...uz ani nevviem, hehe...take dve sady som urobila, natiahla na to sacok a dala do ladu...potom tie kocky vyberiem do sackov a budem po jednom, dvoch kuskoch pridavat do papy
@jja jaaaj, videla som...idem kuk

jaja32
30. júl 2010

@olifcek @blumka ďakujem, určite to je praktickejšie, tie nádobky sa dajú samostatne kúpiť? My sme mali v mrazáku, ale niekde sme to šupli a neviem kde. Ja som strašne deravá hlava. Natálka dostala adidas botasky a ja neviem kam som ich odložila. Už som celú spálň a obyvačku prehladala. Zdá sa mi, že som ich dala mm a ten ich niekam uložil, ale to sa mi len zdá...tak sa radšej s ním nebudem naťahovať. Ale som ja ťava.... 😖

svetlankat
30. júl 2010

Čaute baby , my už sme späť. Počasie sme mali prvý týždeň úžasné, ale ten druhý oničom. Ale aspoň som si oddýchla. Dočítať Vás nestíham, tak ked bude viac času aspoň to preletím. Gratulujem k zúbkom. Prikladám aj foto. My už máme takéto zubále.

olifcek
30. júl 2010

@jaja32 my mame tiez take na lad...len to niesu vsetko stvorce ako je zvykom, ale su tam tri motivy, kazdy rad ma iny....x;o) a kupit sa daju v tescu napriklad x;o)

olifcek
30. júl 2010

@svetlankat no ahoooooooooooj a wow...

jaja32
30. júl 2010

@svetlankat jéédaaaa, aký zlatý zubáčik 🙂

jaja32
30. júl 2010

@olifcek ešte nemáme zajaca, ale zajtra ideme kúpiť 🙂

lolka
30. júl 2010

@raa2 no, ja som ho v rychlosti nahmatala tesne pred stretko, myslim, ze som to zuci spominala, ale ked sme dosli domov, tak som podrobnejsie skumala 😵

to mrazenie v nadobke na lad vyzera byt velmo prakticke 😉

lolka
30. júl 2010

@svetlankat jeeeej, ake uz mate pekne zubky 🙂

jaja32
30. júl 2010

@blumka ako dlho môže byť takto uvarené mäsko v mrazáku? Pri našom jedení to rýchlo nespapáme. Ešte sa chcem opýtať...pre nás asi neplatí, keď nechceme zeleninku, že po dvoch týždňoch dať už aj mäsko? Môžem dať tako zmraziť aj uvarenú zeleninku?

laxity
30. júl 2010

@lolka je to veľmi praktické...mne to holka v nemocnici odporúčala...ona mrazila veľa vecí...keď bola mrkva, cukina...v záhrade tak si namrazila do tých zásobníkov a v zime len vyťahovala 🙂 a tak aj s mäsom... 🙂

blumka
30. júl 2010

@jaja32 ja neviem ako dlho ale tak urcite dostatocne dlho kym to zjete, ne? 😉
uvarenu zeleninu som ja nikdy nemrazila tak neviem poradit
@svetlankat krasne foto..akurat vcera som na teba myslela ze by ste uz mali mat po dovolenke 😉
uz som niekde aj citala ze namiesto mrazenia v tych nadobkach na lad, sa da kazdy kusok zabalit do alobalu a tak dat mrazit 😉

laxity
30. júl 2010

@svetlankat no krása 🙂

jaja32
30. júl 2010

@blumka mne poradila kamoška, že je lepšie nastrihať si mikroténové vrecúška na menšie a do nich baliť kúsky mäska...alobal sa môže prilepiť na mäsko a bude sa to horšie odbalovať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre