Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
8. aug 2010

@blumka hehe, podarena Juli, ze celu marhulu 🙂 Aj na nas Nataly krici, ked jeme, tak som jej rano (pre nu uz pred obedom, kedze vstava o piatej rano 😀 ) zacala davat ovocie a je spokojna. A tiez ovocie nevarim, bud surove, alebo vyzivy.

blumka
8. aug 2010

@maminnka a kvoli comu sa to vlastne vari? pre lahsiu stravitelnost, alebo?

maminnka
8. aug 2010

@blumka hej, vraj kvoli tomu, ze tak nezatazuju zaludok, ale syn s tym nikdy nemal problem, tak nebudem ani teraz, a uvidime. U nas zatial vyhrava jablcko a mrkva 🙂 nestacim naberat!

blumka
8. aug 2010

@maminnka miesas dokopy? musim skusit...neviem preco pri terezke som toto nemiesala
no ja tiez budem davat surove a ak to bude robit problem budem varit

maminnka
8. aug 2010

@blumka dokopy som este nemiesala 🙂 z ovocia vedie mrkva a zo zeleniny mrkva. Rozmyslam, ako zaradit lepok. Posledne odporucanie je , ze pre deti, co nie su cisto kojene, by mal lepok nastupit v 5. mesiaci. Neviem ako a cim zacat. Skusim snad najskor kukuricne chrumky, potom lepok. Si uz zacala? Ako? Maso, ani ryzu som este nedavala.

blumka
8. aug 2010

@maminnka aha ja som myslela ze si miesala, lebo niekto miesa tieto dve dokopy..
ja som lepok este nedavala...som sa pytala annag a vraj po zaradeni zeleninky a maska tak do ukonceneho siedmeho ma ist lepok...kde si to citala ze uz v 5.? to by sme uz potom mali..ale kurnik ked sa to stale meni...
ani ja som este nedavala ryzu a ani masko...mam kralika v mraznicke a akosi sa nemozem dokopat k tomu ho uvarit...ale snad zajtra to urobim
chrumky uz davam, ale to naozaj len tak 2-3 ks denne, ked jaci ked nas vidi jest tak nech sa trosku zabavi...
ja dam asi najskor to masko a zltok a lepok potom...svihnem bezvajecne cestoviny ku zeleninke, alebo ovsenu kasu neskor a tak

raa2
8. aug 2010

@blumka a davas uz aj tie kukuricne alebo ryzove chrumky? to uz mozu?

maminnka
8. aug 2010

@blumka v augustovom cisle casopisu Dieta, kde sa pred mesiacom rozputala burliva diskusia, vysvetluje autorka toho rozsiahleho niekolkorocneho vyskumu, kedy lepok. Vylucne kojene deti by ho mali dostat medzi prvymi prikrami po 6. mesiaci. Ak dieta nebude 6 mesiacov plne kojene, ma sa zacat v 5. mesiaci. Ide hlavne o to kojenie, lebo sa preukazalo, ze najlepsie je zacat s lepkom v case, ked dieta je este kojene. O nekojenych detoch sa tam nepise, tak ta nechcem uviest do omylu.

ved to, stale sa to meni :( syn ma 4 roky a odvtedy uz sa toho tolko zmenilo, ze sa citim ako prvorodicka. Inak, tiez mam kralika a nemam sa k tomu uvarit ho 😀 😀 presne ako ty, pridam tento tyzden najprv maso a zltok.

blumka
8. aug 2010

@raa2 kukuricne davam...ryzove som davala terezke tie jej nechutili, tak nekupujem ani teraz 😀 mozu, je to bezlepkova potravina akurat ze nutricne neda dietatu nic...takze to ja davam skor len tak na hranie, alebo terezke som to napr. hadzala do vyzivy miesto piskotu ked este nemala zavedeny lepok

raa2
8. aug 2010

@blumka inak ja som tiez davala banan s broskynou alebo marhulu neprevarene, ale maly mi to z nicoho nic prestal jest, tak teraz mu bud davam vyzivy alebo mu varim jablcka...

raa2
8. aug 2010

@blumka a kde ich prosim ta kupujes? sme to kukali v hypernove, ale nemali.tu v rakusku som to vobec nevidela...

blumka
8. aug 2010

@maminnka pred dvoma rokmi sa lepok odporucal v 8. mesiaci tusim..tak som terezke dala...a teraz takto..
no ale mne sa to zda take hrrr na deti. juli napr. je uz 3 tyzdne zeleninku, masko jej dam tento tyzden, potom zltko a uz bude mat 6,5 mesiaca kym si predsa zvykne na nieco tak to chce trosku aj cas, nie vsetko do nich len tak nahadzat...asi tak spravim, ze teda to masko a zltok a potom dam ten lepok...
a vsade pisu ako kojene deti a tak a pre nekojenych je velmi malo info ☹

blumka
8. aug 2010

@raa2 v bille alebo v bio obchodoch, daj pozor aby neboli ani solene ale ani v zlozeni nemali sol...lebo niektore sa tvaria ako nesolene ale ked precitas zlozenie malo by tam byt napisane ze 100% kukurica 😉 ale toto nie je potravina ktoru musia deti mat...takze si nic z toho nerob ak ich nezozenies

blumka
8. aug 2010

@raa2 ja dufam, ze juli bude v jedle ako terezka..maly srotovnik..zjedla vzdy vsetko co som jej dala okrem brokolice 😉

raa2
8. aug 2010

@blumka inak co som sa ja bavila s doktorkou, tak pri nekojenych detoch je vsetko o mesiac skor...

olifcek
8. aug 2010

@blumka a my sme dnes papali zemiacik, tekvicu a zlllltok, chutilo, urobila som ale redsie, dala som viac vodicky....a sakra, zabudla som pridat olej, neva...x;o)

i oliv sa vyslovene trasie za chrumkou, a tiez mi ju schmatne a rychlo s nou do pusy, hehe...paci sa mi, ze to krasne vie jednou i druhou ruckou x;o)

blumka
8. aug 2010

@raa2 ja musim vzdy pocut nazor viacerych aby som si utvorila svoj 😅 mne nestaci ani to co mi povie moja pediatricka 😅 a uz vobec nie ked skoro kazdy pediater si hudie nieco ine...
a s tym lepkom to je kapitola sama o sebe, kazdy rok je to inak, tak ako sa v tom maju vyznat normalny ludia ked sami oni nevedia

raa2
8. aug 2010

@blumka dakujem, ved ked budeme mat cestu okolo billy a nezabudnem tak mu kupim. mne maly aj zje, ale pomrnkava pri vsetkom co mu dam, strasne ceremonie musim robit, vzdy sa narobim kym nieco zje...i ked aj niekedy ma svetlu chvilku a vtedy vie pekne papkat..

blumka
8. aug 2010

@olifcek ta vy uz take mnamky papate? 😉

blumka
8. aug 2010

@raa2 aj mne juli obcas mrnci, ale to vacsinou vtedy ked uz ju dlho krmim a ona sa uz nudi 😅 musim do nej hadzat to jedlo aby sa aj najedla ale zas nech to nie je dlho 😀

maminnka
8. aug 2010

@blumka alergie nalepok vraj prudko pribuda :( ja poznam 4 take deticky. V nasej rodien nemame ziadne alergie, ale clovek je tak obozretny, snazi sa vsetko urobit najlepsie pre dieta... lenze informacie su tak rozporuplne a protichodne, ze matka je dezirientovana a uz sa v tom chaose ani nevie riadit svojou intuiciou

maminnka
8. aug 2010

prepacte tie preklepy

raa2
8. aug 2010

@blumka tak ako vravis s tymi doktormi, ja mam jedneho tu v rakusku a nahlasila som maleho aj na slovensku, a tu by ti mu boli schopny dat pneumokokovu injekciu hned a na slovensku mi povedala doktorka ze mu ju zaockuju az 6 tyzdnov po druhej povinnej vakcine...tu nemali problem ani ked som maleho kojila, tak mi doktor povedal ze mam jest vsetko!!!

olifcek
8. aug 2010

@blumka jj, cez vikendik uz dame i cestovinku asi...hromku chleba nedobre dat, co? uz som sa pytala, ale neviem, ci bola odpoved 😅

blumka
8. aug 2010

@maminnka ved prave...len pred par rokmi sa hovorilo ze je lepsie dat lepok cim neskor...ja ked som Terezke pre 2 rokmi dala rozok okolo 8. ci 9. mesiaca tak ma vela mamiciek sprdlo ze radsej neskor...a teraz je to opacne...ako kojene deti ok...popri materskom mliecku sa zrejme vsetko riesi v tom organizme inak..ale co nekojene deti?

blumka
8. aug 2010

@olifcek niekto dava ze aj kvoli zubom, ze ked sa prerezavaju tak si tou kromkou masiruje, ja by som sa ale bala ze ak nahodou nechtiac odhryzne vacsi kus, predsa kromka je tvrdsia

raa2
8. aug 2010

@blumka presne tak, ale ked mu to tak rychlo davam tak mi to chce niekedy naspat vyvratit..niekedy aj vyvrati, lebo to nestiha prehltat, mrnci a pusu otvara...tak som rada ze nie som sama 🙂 sa tolkokrat smejem ze ako do suda rychlostou blesku do neho tlacim 😀

olifcek
8. aug 2010

@blumka ved to a oliv sa nezda, ale uz ma riadnu silu v dasienkach, ved to i boli, ked sa hra a hryzie 😅

blumka
8. aug 2010

@raa2 na jednej strane sa zlostia ked davas pomaly lebo sa zacnu nudit a ked davas rychlo tak nestihaju zut 😀

olifcek
8. aug 2010

@blumka my ked sme s mm v restike, tak mi je az blbe jest, lebo oliv prehlta za nas, konkretne za mna a diva sa takym tym , ze ,,mama i ja si prosiiiiim, uz budem dobra, naozaj,, 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre