Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

juliakocka
12. aug 2010

@jaja32 ....jej to je super....naša má 75 cm a 6120 g, sa smejem, že modelka 😀 ale tiež ešte nesedíme 😢 ....ale skúsim aj ja trénovať, ked ti doktorka hovorila, že máš trenovať

juliakocka
12. aug 2010

@jaja32 ..hej a už papáte príkrmy? lebo my ešte ani nezačali, furt len mlieko, ešte ani čaje, ani vodu.... 😕

olifcek
12. aug 2010

@jaja32 jak sa to trenuje????

@juliakocka aj oliv je modelka, he he...64cm a 5400g 😉

olifcek
12. aug 2010

@juliakocka mas este tyzden cas ...a my uz papame zeleninku no i mm paq....a ako tekutinku len mm , nic ineee

juliakocka
12. aug 2010

@olifcek to teda netusim jak sa trenuje sedenie, asi len das sediet a podopries vankusmi, co ja viem

maminnka
12. aug 2010

Natalka spraskala 190 g tekvice so zemiakmi 😲 😲 😲

jaja32
12. aug 2010

@olifcek povedal, že ju mám chytiť za rúčky, čo aj robíme, ona sa aj sama potiahne do sedu a nechať ju samu sedkať, bez vankúšov.... proste trénovať, zo začiatku bez hračky a potom dať blízko hračku, aby ju mohla chytať....a trénovať rovnováhu

jaja32
12. aug 2010

@juliakocka my papkáme príkrm druhý týždeň na druhý pokus 🙂 zo začiatku nechcela, tak som dala prestávku, začala dávať kupované zeleninové výživky a teraz už papkáme domácu zeleninku. Vodičku pijeme, čajíkom sa vyhýbam.

jaja32
12. aug 2010

@maminnka jéééj, nám tiež chutí veľmi tekvica, síce ju papkáme druhý deň, ale urobili sme pokrok, dnes spapkala 130 g, doteraz len cca 100g. Pridala som aj mrkvičku.

jaja32
12. aug 2010

@juliakocka vankúše určite nie, vraj by si mohla zvyknúť, že má za sebou oporu, musí posilovať chrbátik a cvičiť rovnováhu. Pridržiavať rukami, ale len vtedy, keď začne padať

maminnka
12. aug 2010

@jaja32 tekvica je veru Nr. 1, otvara pusu ako vrata 🙂

zucana
12. aug 2010

cafte baby ja vobec nestiham ale dakujem za gratulacie 😉
a my sme si vcera prvykrat same sadli 😵 a na 4roch peruje a odraza sa 😀 dnes sme si znovu sadli ale potom hned padneme .....to som mala vcera asi k tym meninam 😅
tak krasny dnik uz sme v blave v tatrach bolo super potom dam fotky z IT zajtra odchadzame aj ked nechcem..... ☹

lucia411
12. aug 2010

Cafte baby...ako sa mate????u nas vsetko ok, dnes sme sa boli vazit a pomerat, tak mame krasnych 8250g a 68 cm...poradnu mame 24.8 a aj ockovanie polrocne 😝 tu je hnusne pocasie, prsiiiiiii.... 😒 pomaly uz sedkame, pomozeme jej ruckami a uz sedka sama par sekund, ze udrzi rovnovahu, aj zadocek zdviha a odstopina sa..podarena je a v postielke sa kruti ako nejaka husenicka 🙂 zelam pekny dnik

blumka
12. aug 2010

@jaja32 to pocujem prvykrat ze trenovat sedenie...nechcem spochybnovat pediatricku ale pride mi to divny nazor, ked citam a rozpravam sa nielen s pediatrami ale hlavne s fyzioterapeutmi...
podla mna uplne zbytocne...ved ani chodenie nebudeme trenovat ani stvornozkovanie sa netrenuje, nejako v tom nevidim logiku...aby si si nevycitala neskor ked ti Naty v dospelosti povie ze ma problemy s chrbtom...
ale vravim, ja nie som pediater...ale urcite v takejto veci by som sa poradila s viacerymi...

blumka
12. aug 2010

@zucana super, sikulka Viki 😉

jaja32
12. aug 2010

@blumka náš pediater je divný, taká stará škola, doteraz nám zakazoval sedieť a dnes som otvárala ústa. Ja Natálku posadím každý deň na chvíľku, resp. jej chytím ručičky, sama sa vytiahne...chvíľu vydržíme a opäť ju položím... Ten názor čo si napísala zastáva veľmi veľa pediatrov a odborníkov. Samozrejme, ked to má prísť, tak to príde, tak ako sa začala sama pretáčať, začne aj sama sedkať. V čakárni u pediatria bola mamička s mladším synčekom od nás asi o 3 dni a ten už sedká sám, všetko papká....ovocie, zeleninku, mäsko a kaše...otvárala som oči, ale budiš, šikovný je.

blumka
12. aug 2010

@jaja32 no myslela som ze stara skola, nechcela som sa pytat 😅 tahanie do sedu na 2 sekundy neublizi ale aj to je len vysetrovacia metoda pre pediatrov...ja by som teda nerobila to co ti kazal..aj bez toho sa ti naty posadi, mozno sice o mesiac neskor ako s tymto "treningom" ale ked bude mat 30 tak si nik nespomenie ci sedela sama v 7. alebo 8. mesiaci ale bolesti chrbta si zo sebou ponesie...
pediatri nie vzdy idu s dobou, je to smutne, ze este my musime spochybnovat a polemizovat o ich odbornych radach..ale chvalbohu ze je internet a ze su aj ini odbornici, ktori studuju pocas celeho zivota...

garonka
12. aug 2010

@olifcek i ja chcem take tričkooooooooooo 🙂 take ako daš urobiť chcem aj ja 😵 😵 😵 😵

joj číslo učtu rano napišem 😀

svetlankat
12. aug 2010

@olifcek ja sa pripajam k tomu tricku, s napisom tatino je ok, len mne sa prosim popytaj, XL ma sirku 57 cm, tak som citala, opytaj sa jej prosim ake ma rozmery XXL?

blumka
12. aug 2010

@olifcek ja to pokukam a dam ti vediet do zajtra, oki?

jaja32
12. aug 2010

@blumka on sa nejako stráni nových vecí, už som raz konzultovala s inou pediatričkou, tá už má dôchodkový vek, normálne zostala zarazená, že veď také metódy sa už dávno nepraktizujú a či nechodí na semináre...Povedal nám, že v 7. - 8. mesiaci už musí sedieť, a Natálka bude aj bez tréningu 🙂 Tahať do sedu ju budem, aspoň si precvičí svalstvo, a jej sa to veľmi páči.

jaja32
12. aug 2010

detičky už spinkajú? Ja som malú okupkala o 18.h, nakŕmila a uspala. Som sama, mm išiel do roboty neskôr a príde až niekedy o druhej v noci a ráno o piatej vstáva do robotky ☹ Dúfam, že to zvládne.

blumka
12. aug 2010

@jaja32 mne sa Tete posadila niekedy zac. novembra, takze prelom 8.-9. mesiaca...na fotkach vidno ze som ju obcas posadila..od toho pol roka alebo 7. mesiacov...ale to tak v kociari v polosede alebo v stolicke na papanie...a posadila sa sama, bez nejakych treningov...

blumka
12. aug 2010

@jaja32 u nas sa dned kupe neskor..juli sa uz asi kremuje a terezka mi tu tancuje..ona vzdy ked ma saty alebo suknu tak si pyta pesnicky ze ide tancovat 😀 😵
dlho spali cez den...dufam, ze dobre zaspia 😅

jaja32
12. aug 2010

@blumka netrénujeme. stop 🙂

blumka
12. aug 2010

@jaja32 😉

suzon78
12. aug 2010

@olifcek jééééj ďakujem si zlatá, ani som nestihla osláviť bola som s malou na kontrole v BA, všetko OK, tak ďalšia kontrola až za 3 mesiace bude poslený krát s hospitalizáciou na dva dni ako obvykle, lebo jej robievali sono srdiečka s uspatím, aby mohli v kľude a podrobne skontrolovať ak bude aj potom všetko v poriadku, tak budeme chodiť už len ambulantne sporadicky do ďalšej operácie, tak sa vytešujem, že máme konečne pokoj od nemocníc.

Oli vy už pijete s toho učiaceho pohárika? Ako to ide olivke? Nepridúša sa? Neviem či mám aj ja malej dať vyskúšať....a či by mohla z neho piť mliečko, či to je len na čaj?

jaja32
12. aug 2010

@blumka my sme spali máličko cez deň...síce doobeda takmer dve hodky, ale to som musela byť v izbe, aby som v prípade potreby rýchlo strčila dudlík do pusy. Nejako divne spinkáme cez deň. Vôbec nemá tvrdý spánok. Stále sa prehadzuje a keď jej vypadne dudlík v momente sa prebudí. V noci jej to nevadí, spinká, až nadránom ho už potrebuje.

jaja32
12. aug 2010

@suzon78 všetko naj

suzon78
12. aug 2010

@jaja32 ďakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre