Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
3. sep 2010

@raa2 to je taky komplet a dosť zle to cvaklo joj vrch je plyšovy a spodok su flisove teplačky veľkosť 80 no to mame tak na jeseň 😵

zucana
3. sep 2010

@blumka ja by som ju tam veru nechala ved sa musi naucit to nieje ze si zla ale ze ju chces naucit nejku vychovu a s tete uz mozes nie?to len tie nase terajsie su este mini aj ked ja uz som na viki dnes prisno....nechcela obed tak jej vravim ze ine nebude kym to nedoje....tak o tretej dojedla a az potom slo mliecko 😀
inak zajtra mam stretko kvoli 2 domom potom v pondelok a v utorok dalsie dva a teraz ideme k architektovi kvoli tomu malemu 😉

blumka
3. sep 2010

@zucana ved ona uz jednym casom aj zaspavala sama, ale sa to pokazilo ked videla ze ja uspavam juli, tak ona si tiez vyzadovala niekoho..podla mna to je normalne. a ako by sa to riesilo keby som chodila do roboty? nejako by si s tym museli dat rady
akurat mamina s nou bola vonku a stretli susedu, vraj jej mirko nespaval v skolke 2 mesiace az potom zacal

maminnka
3. sep 2010

@blumka vyckaj casu, neber ju, este je tam iba 2 dni, musi si zvyknut, ze zaspat sa da aj bez mamicky ci ocka. Ma tam svoj vankusik? Zvykne si urcite, mas sikovnu a inteligentnu dcerku.

svetlankat
3. sep 2010

@blumka ak sa smiem vyjadrit ja, mala by si ju tam nechat, zvykne si. Ked ju zacnes bravat na obed, nenaucis ju nikdy aby ostala v skolke a ked bude starsia bude s tym vacsi problem. Cim su deticky mladsie tym su viac tvarovatelnejsie.

svetlankat
3. sep 2010

ideme mys mm hajat, dobru nocku

olifcek
3. sep 2010

@garonka 😉

olifcek
3. sep 2010

aj by sme s mm uz hajat, ale Oliv je ako na prave nabite duracelky.... 😕

raa2
3. sep 2010

@olifcek krasnucka je..my uz pekne spinkame od 8, ale cely den sme skoro hore, dve polhodky mi spava maly 😒

olifcek
3. sep 2010

@raa2 my sme dnes hajali 1x asi 20 minut, potom asi 70minut, mozno o cosi viac, a paq v manduce vonku mi hajala asi dalsiu polhodku...teraz tu ,,vystraja,, a rano bude chciet hajat do 9tej, s tym, ze zamrnci, ja dam prso, pocucka, otoci sa, podriemka, pomrnci, pocucka.....

avaka
3. sep 2010

@lenica81,aj Ela sa rada vyskiera v zrkadle,mozeme ich dat dokopy,budu si rozumiet 😀 ,ale treba velke zrkadla ,aby sa pomestili obaja..
@jja,z toho si nic nerob,my tiez nelozime a to sme starsie a nemame ani kila,tak sa nemame ani na co vyhovorit... 😅 ,a inak ja som sa tiez od mojej mamy napocuvala,ako mam davat stavicky,polievocky mixovane cez dudel...ako keby som bola nejaka krkavcia mater a nechavala ju o hlade... 😔 to su tie stare skoly..
A mate pravdu kocky,ako babatku vysvetlit,ze uz nema v noci papat?? 😕 😅 Ja som tiez rada,ze kojim a pouzivam prso aj ako uspavaci prostriedok,vobec mi to nevadi, a viem,ze keby ze v noci len pohladim,tak sa mala este viac preberie a zacne riadne plakat...potom by sme boli zo 2 hodky hore a potom na ruky...Takto sa aj napapa,aj spokojne zaspinka...viem,ze za ten cas,co ju uspavam(niekedy fakt dost dlho),by som mohla porobit aj ine veci,ale tie mi neutecu,ale toto obdobie babatka tak leti....ved ja ju este zostavam sledovat aj ked zaspi.... 😅 😵
Dnes som skusila malej dat tu ryzu so zeleninkou,ci to nebude lepsie,ale rovnako,skoro nic... 😒 ,ale bananik s jablckom,asi 1/3 🙂

zucana
3. sep 2010

@jeje olif nadherna ajake supis machrovske oblecko ma 😉
my sme boli na pizzi ale poviem vam ze skoro sme neboli...aj ked ta moja pizza bez syra boli onicom...
tak dosli sme domesta viki predtym vela zjedla aj mliecko a ked sme konecne nasli parking lebo v piatok dost tazke tak vika taku grcanicu hodila ze bola cela mokra ogrcana tak sme sli dom prezliekli a sli spat...esteze byvame 5 minut od centra aftom.....no a pak sme dali pizzu vika nechcela spat az teraz domka....tak ja tlacim chleba s lekvarom a cajom na tvorbu mlieka ako dezert a mm si kupil sacher tortu 😔

olifcek
3. sep 2010

@raa2 a dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem

inak...uz som ju 2x v priebehu polhodky prezliekla, lebo je najedena a moc sa hybe, tak si grckla...brusko ma ako napity kliest x;oD

avaka
3. sep 2010

@olifcek ,no to Tvoje male sidlo... 😅
Klop,klop,my sme zacali cez den krasne spinkat,bojim sa to vyslovit az...doobeda cca 9-11,poobede 14-15:30

olifcek
3. sep 2010

@zucana dakujem x;o) k tym nohaviciam mame i bundicku, ale chcela som jej obliect bundicku od @garonka x;o) u svokrovcov dame i svetrim z Italie od Tebaaaaa, sa pochvalim, pomachrujem, ze z akej dialky az a len pre Oliv 😉

chlieb s lekvarom? vies aky ja lubim? chlieb s mastou a na to slivkovy lekvaaaar, mnam 😉

olifcek
3. sep 2010

@avaka my sme prestali hajat...i ked predvcerom spala dost vkuse, ale paq si to vynahradila v noci pekne krasne

raa2
3. sep 2010

@olifcek ale je to stale viacej ako my 😉 , vcera podal rekordny vykon, spal dva krat 20 minut a bol hore od 550 😒 ale aspon celu noc prespi, uvidime do kedy, este sa neradujem.

avaka
3. sep 2010

@zucana ,nesmut,a vies,ze ja by som si taky lekvar dala? 😅 ,ale mala som aj pizzu,priznavam.. 😔 ,ale len krabicovu... 😅

@olifcek ,aj nasa mala sem tam grcne,predtym negrckava,az teraz ,ked sa dava na brusko...Si predstavujem toho Tvojho maleho kliesta 😀

raa2
3. sep 2010

@avaka ani my nelozime a plazenie iba naznak mame, takze v podstate nic, sme lenivci, ale nevadi, mozno pojdeme rovno na nohy 🙂 lebo to sa nam paci 🙂

avaka
3. sep 2010

@zucana a este mi aj zhorela,lebo som Vas citala... 😀

@raa2 ,my sme zase v noci 10-12x hore,

ewiku1984
3. sep 2010

Dobrý večer mamičky, dúfam, že mi poradíte, lebo predpokladám, že máme rovesníkov detičky 🙂 Počula som, že sa neodporúča variť kuracie ani bravčové mäsko do príkrmov. Prečo? A aké teda okrem hovädzieho môžem ešte? Ďakujeeem!

raa2
3. sep 2010

@ewiku1984 preco sa nedoporucuje kuracie? mne doktorka povedala ze mozeme chude telacie,kralicie, kuracie a bravcove..

raa2
3. sep 2010

@avaka ziadna slava, ale ja to poznam, my sme mali casy ked som bola za noc 8 krat hore...ale matik pytal papat...

ewiku1984
3. sep 2010

@raa2 Králik ma nenapadol 😉 Neviem, kamarátka hovorila, že kuriatka kŕmia antibiotikami a kadečím, aby rýchle rástli a to sa dostáva do telíčka bábätka. Čo vy na to? 😒

avaka
3. sep 2010

@raa2, ved aj u nas sa zakazdym cuca... 😅 ,ale neva,sme spolu v posteli,tak sa da aj pospat 😉

avaka
3. sep 2010

@ewiku1984 ,ja som tiez o tom pocula,ale davam kuracie... 😒 Ja mam problem zohnat telacie napriklad,uz sa nan pytam mesiac a zakazdym povedia,ze mavaju,ale tento tyzden nie...Tiez by som rada nejake najradsej domace zohnala...

ewiku1984
3. sep 2010

@avaka Hm. Teľacie sa pokúsim nájsť u nás v centre máme dobrú mäsiareň, tam by mohli mať. Ďakujem za tipy! Zajačik a teliatko 🙂

zucana
3. sep 2010

A my telacie nemozme bo ze vela mlieka a ostatne vsetky mame skusit aby vacsi zaberalo ale ja kupujem bio. A aj hovadzie a bravcove SME zacali a ze aj konske mam Ale na to' nech zabudnu aj mm do mna huci bo ho ma rad .. Ale nedam!

zucana
3. sep 2010

A este jeden postreh ze mala mi pyta v noci jest lebo je rozmaznana

avaka
3. sep 2010

@zucana ,dobry postreh 😀
no ono vela ludi vravi,ze im prespia celu noc,mozno som ju ja zvykla na to,ze dostala cuckat,ked sa prebudila,ale preco sa budia aj deti,co nie su kojene??
a bravcove sa moze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre