Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

cukruska1920
24. jún 2009

ja si platim dobrovolne nemocenske od januara maximalnu ciastku tak dufam ze mi to budu akceptovat lebo tam pojdem narobit bordel 😠 😀

zoska
24. jún 2009

blumka- nie je zaco, tak pri tretom budes vediet 😀

cukruska- neboj, to by si musela porodit v septembri aby ti to neuznali 😉 Aj ked poistovniam ja moc neverim, ti sa vedia zo vsetkeho vykrutit...
ja neplatim z maxima, ale z 20tis, teraz to lutujem ze som to nedala vyssie, idem si prestudovat zakon, ci keby som to teraz zvysila tak to bude mat nejaky dopad...

kucierka1
24. jún 2009

ahojte 🙂
ja som mala pri prvom tehu brusko az v stvrtom mesiaci, ale zevraj pri druhom rastie skor, tak uvidime 😀

tinka76
24. jún 2009

270 dni ... to bol jeden z dovodov, preco som najskor nastupila do prace a az potom sme sa zacali snazit 😉 , takze od 1.marca robim, takze by mi to mohlo vyjst (ak nebudem musiet na PNku, ale dufam, ze sa budem citit rovnako ako pri prvom tehu a tak nebude problem 😵 )

zusika
autor
24. jún 2009

juj, este ze toto riesit nemusim...sa desim uradov (aj ked sama na jednom pracujem), ale tu je to o inom.... keby boli vsetci statni uradnici ako ja, tak sa nikto na svete na nich nemoze stazovat 😀
inak, babulky...aky vekovy rozdiel bude medzi vasimi detickami, tie co necakate 1. ...resp, kolko je podla vas ideal a kolko by ste chceli mat deti? Ja urcite dve, viac nie....ale teda neviem kedy by som po prvom chcela mat dalsie...este netusim co obnasa jedno 😀

blumka
24. jún 2009

zusika, u nas to budu dva roky...to je podla mna idealny rozdiel...My sme to planovali, ze od dvoch do troch rokov...a ak bude aj druhe take dobre ako je Terezka tak mozno o dva roky budeme mat tretie...a potom na stare kolena stvrte 😀 😀

olifcek
24. jún 2009

ak si odvodz so socialky navysite, ma to vplyv na vysku MD samozreme.

zucana
24. jún 2009

olifcek nemas ist dnes ku dokymu?

olifcek
24. jún 2009

MD sa predlzit neda....teda, na MD nastupuite 6-8 tyzdnov pred doktorom stanovenym porodom. hned ako dostanete od lekara ziadost o MD zanesiete ju zamestnavatelovi, alebo poslete postou, je na Vas, ako to oznamite, dolezite je aby ste boli podpisane a vypisali svoju cast na tlacive.

ak zamestnane nieste, papier poslite do socialnej poistovne vo Vasom meste 😉

u nas nastup na RD funguje tak, ze zene, ktora ide na MD podla tabulky poviem, kedy jej zacina RD, a ona o nu musi pisomne poziadat. ja nahlasujem nastup na MD aj RD do socialnej poistovne.

pri ziadosti o MD sa vytlaci este vymeriavaci zaklad pre socialnu poistovnu a posle sa jej to, oni automaticky zacnu MD vyplacat. viem, ze dostaneme este jedno tlacivo, ktore si posleme na socialnu poistovnu, podla pokynov a budeme mat poriesenu i RD x;o)))

tinka76
24. jún 2009

Zusika - medzi mojimi by malo byt 2 roky aj tri mesiace, a tiez sme chcelirozdiel maximalne do troch rokov .... uz sme totiz neni najmladsi, takze nemame vela casu sa "obzerat" 😵 😔 ... a pocet deti ... no manzel tvrdi ze dve, ale jeden nikdy nevie 😉 😎

olifcek
24. jún 2009

😉 zucana: uz som bola x;o)))

babo ma 9mm a srdiecko bije o 106 x;o)))) sa tesiiiiim, dnes uz sa aj citim tehotnaaa...a lekar je uzasny, i so sestrickou. kazdej zene v KE ho odporucam, je to MUDr. Marcel Luptak. ano, je mlady, ale skvely, vseeetko mi porozpraval a paq i sestricka. takto skvele som si to ani nepredstavovala, je to lepsie ako som si vedela predstavit, doktor mi aj dezertik dal, chi...ale to daval kazdej tehu, co tam bola, samozrejme, ale uzasneee...

v pondelok idem na krv, z ktorej mi urobia prvych 10 testov, na vsetko mozneeee, a 23.07. /na moje meniny/ idem opat az ku lekarovi a uz aj knizku dostaneeem 😉

olifcek
24. jún 2009

baby, no my este len prve cakame ale drahy mi uz pripomina, ze dve babetka sme chceli, hech 😉

blumka
24. jún 2009

olif, super... 😉

zucana
24. jún 2009

olif super gratulujem 🙂
som na teba myslela 😉
aj ti potvril tyzden?
ja idem az v utorok tak snad tiez budem podavat dobre spravy 😵

olifcek
24. jún 2009

zucana: no mam minus par dni, takze som v siedmom aj cosi 😉 proste, ako som ratala, s drahym v ten vecer, v ktory sme sa rozhodli, ze ano chceme uz babo /drahy chcel uz skor 😉 /, tak to i v ten vecer vyslo, chii...

ale termin porodu mam zatial na 11.02.2010 😉

olifcek
24. jún 2009

zucana: dakujem, ze si bola pri mne 🙂

zusika
autor
24. jún 2009

olif, to tak rychlo vsetko.... uz aj ta knizka?
moje ma 14,5mm a to som bola v 7tt+5dni .... nejako moct to teda rastie oproti tebe 🙂 ale knizku mozno o mesiac dostanem.... 6.7. idem na tie odbery ako ty..... a tiezma potesilo, ze sa tam zmenili lekari...teda moja bola super, ale teraz je tam aj jej dcera a je mlada a strasne zlata mi prisla.... tak uvidime ako to bude dalej vyzerat.... 🙂

olifcek
24. jún 2009

zusika: no podla posl. menstruacie som uz vo 8 tt, no x;o))

ale ano, lekar povedal, ze je to malicke...ale nepovedal, ze je to zle, alebo nezvycajne 😉

knizku dostanem az 23.07., co je o mesiac az 😉 v pondelok idem len na krv, kvoli prvym testom x;O)

wow, Ty mas ale obrika oproti mne, hehe

zucana
24. jún 2009

zusika a ty si kedy bola ? ty si tiez trosku pozadu?
olif sak si musime drzat pastiky 😉
ja som mala hrozny sen vcera.....

zucana
24. jún 2009

baby tie posuny su vraj normalne to sa dorastie 😲
hlavne na dalsej kontrole to musi narast ako by za ten cas malo lebo k oplodneniu moze prist az do 4 dni od ovulacie 😝

olifcek
24. jún 2009

zucana: i moj drahy mal hrozny sen, heheh...snivalo sa mu, ze som mu odisla s jednym nasim kamaratom 😉 a, ze ci viem, kolkokrat nam obom v tom sne volal a nedvihali sme, hehehe...a ja som si vzdy myslela, ze ked je uz zena tehulkou, ze si muz mysli, ze uz je vsetko poistene 😀

ale jasne, ze drahusik a ja sa neskutocne lubime, preto sme i spolu a preto toto vsetko..

len ma to potesilo a polichotilo mi to, heheh...vzdy som si myslela, ze on totiz nedokaze ziarlit...je neskutocne rozumny totiz 😉

zucana: tuto noc to uz nebol sex? x;o) ciiiiiiiiii?

blumka
24. jún 2009

a to pockajte ake sa vam budu sny snivat ku koncu tehu... 😀 to boli hotove telenovely 😀 😀

zucana
24. jún 2009

jaj olif aj sex a ze potom som zacala krvacat ... a letela som k lekarovi strasne plakala a potom ked uz mi mali robit sono tak som sa zobudila a ulavilo sa mi...
to mam z toho ze tu citam o spineni a ze myslim furt na ten sex
😲

olifcek
24. jún 2009

zucana: mne lekar povedal, ze krvacanie nevidel ziadne a ani spinenie, a ze je teda vsetko v uuuplnom poriadku 😎

ale nezavidim taky sen, hech...

olifcek
24. jún 2009

blumka: daj priklad zo zivota 😀 😀 😀

zucana
24. jún 2009

olif mne sa vzdy sniva na co myslim resp.co sa stane 😠
napr. sme videli jedneho primatora koreho sme volili v jeden den a v noci sa mi o nom snivalo....
vsetko je vpodvedomi...takze myslim pozitivne

blumka
24. jún 2009

olif, uz si presne nepamatam ale viem ze ku koncu tehu sa mi snivali velmi zive sny, ze som sa az s takou radostou budila ze to boli len sny...

ivet123
24. jún 2009

ahojte baby, vela pisete, ja tolko nestiham prispievat, ale aspon si vas citam. U mna nic noveho, trosku ma boli brusko, inak pohoda a uz sa neviem dockat k lekarovi, nech uz je 7eho 🙂 Olif gratulujem 😎 uz aby som aj ja vedela mm a tak. hehe
u nas bude rozdiel skoro 2 roky, ale nie cele, chcela som tak rok a pol rozdiel, takze som spokojna. myslim, ze recept na idealny rozdiel nie je, asi kazdy musi skusit ako citi a hlavne ako to vyda, lebo planovat mozme, ale priroda je nevyspytatelna.

blumka
24. jún 2009

mna boli dnes podbrusko..vela som natahovala malu, lebo dnes je ako cert...ale uz oddychujem uz je pri tatovi 😉

ivet123
24. jún 2009

blumka ja detto, rovnaky scenar, mala sa hra s tatinom a ja odychujem, trosku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre