Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
28. sep 2010

@ivka79 o umrncanosti by som mohla pisat traktat... 😔

maculik
28. sep 2010

dobre ranko,
tak Adelka dnes konecne isla do triedy bez jedineho zaplakania, dala mi papa a isla. Tak uz si zvyka aj v nemeckom prostredi, som rada. Dnes tam prvykrat spi, idem po nu okolo 2 (alebo mm, lebo P.vtedy spava, tak to musime nejako doriesit).

my noc klasika, veeeelakrat hore 😎

@lenica81 aj ja od prveho idem zacat davat jogurt, to akurat mame presne 8.mes, tak hadam bude chutit. Budem davat len biely, ak mu bude chutit, tak nebudem vobec davat ovocie ani nic. Adelka este do leta jedla skoro stale len biele, ovocny mala fakt len asi raz za mesiac, no svokra jej kupovala termixy, pribinaciky a jogurty len ovocne, tak mi teraz biele odmieta 😠

tu od rana prsi, teda tak husto mrholi a je zima, takze maleho idem uspat dnu a ja doupratovat kupelnu, tu som vcera nestihla. Aj tak za tu pol hodku viac nestihnem 😅

kocky, a toho hovoriaceho psika od Fisher price nemate niekto? @blumka ? ze ci sa to oplati kupit.

@olifcek nemas link na ten kryt na manducu, co si spominala?

maculik
28. sep 2010

umrncani sme aj my, ale len ked nahodou odidem z izby a on ostane sam. Ale uz ho vie Adelka zabavit, pride k nemu ze "nepaaac, bacek, pod sem, tu mas" a da mu nejaku hracku, predvcerom dokonca prestala pozerat pesnicky a isla k nemu, kym som sa nevratila.

Inak je to smejko velky, len ked je hladny, tak s nim nie je rec, typicky chlap 😀

a problem mam hlavne ho prebalit, lebo sa vytaca na strany a pregulava na brucho, tak zapnut plienku tak, aby ju mal rovno, je umenie 🙂

avaka
28. sep 2010

dobre rano,my uz spimkame.. 🙂 no a uz sme aj dospali.. 😕
@blumka ,to som chcela,ze ako chutilo?super,aj nam.Dala som 1/2 jogurtu a 1/2 bananu,skoro vsetko zjedla,som nechapala...
@olifcek ,aj nasa sa zlosti,byvali to uplne amoky ,uz sa to zlepsilo,niekedy dokonca uplne v poho....celkovo sa vsetko u nas velmi zlepsilo,okrem nocneho spanku...Na obliekanie v poslednej dobe pomahala kefa na jej vlasky,tou si jazdila po jazyku.. 😅 ,ale uz ju hodila o zem a rozbila,som jej ju prekladala,podla toho,ktoru ruku som chcela obliect..jej najviac rukavy vadia..

garonka
28. sep 2010

@svetlankat my taky hrniec dostaneme zajtra na ockove meniny 😅
zatiaľ u nas fičí hovoriaci telefon lebo zaujímaju nas aj ovladače a hlavne mobily tak detsky je paradny 😀

garonka
28. sep 2010

@olifcek je to normal Tobi dviha zadok a cely chrbat hore nech mu ani plienku nedam a božechraň ak vidí, že ho idem obliekať kruti sa dookola je to makačka kym ho oblečiem 😝

avaka
28. sep 2010

a tiez si sama dava plienku dole a preguluje sa....tak problem prebalit..neviem,ci ju teraz nezobudilo kakanie zase,dnes uz 3.x 😕

@maculik ,to je super,ked uz vam deticky aspon na chvilku zabavia.Myslis,toho,co hovori rucka,nozka...atd? kamoska mala a chvalila..

garonka
28. sep 2010

@maculik fischer price maju celkom paradne hračky, my mame aj hovoriacu korytnačku, vraví čísla a tvary zlate to je a toho psíka myslím, že ma aj blumkina Tete 😉

avaka
28. sep 2010

@maculik ,tu je nieco
http://www.eskrina.sk/164-oblecenie

no idem ja sa venovat.. 🙂

lienka2
28. sep 2010

@olifcek nas robi to iste.. ked mu nie je po voli, tak sa zacne hadzat, metat rukami aj nohami 😅

zucana
28. sep 2010

Bre ranko my este spime 😕 Hore SME boli o 3 , 5 , a 7.30 a jedno prso vypili.
A uz vstavame 😀

jja
28. sep 2010

@ivka79 aj my spavame 3 krat denne, tiez nevydrzi viac ako dve hodiny byt hore. teda vydrzi ale to je uz potom zla a umrncana. a spi od pol hod - 2 hod. takze nikdy neviem aky budeme mat den🙂)

maculik
28. sep 2010

@avaka jeej dakujem, ty ale tam nizsie, to su uz riadne ceny 😒 ale popozeram, vyzera to super ponuka 🙂
a ano, toho psika myslim, ved sa mi aj zdalo, ze to ma blumka.

Petrik ma dost hraciek po Adelke, ale taketo hovoriace nemame, skor hracie, to hned zacne kopat nohami a cely sa tesit :D Jaaaj, vlastne mame tu husenicu Ucime sa riekanky a slimaka, ktory spieva abecedu, ten nas velmi bavi 🙂

maculik
28. sep 2010

no a co sa tyka spania, tak Petrik poobede nespava, kludne je schopny aj 5h bez spanku vydrzat, nechapem, kde berie tu energiu 😝

blumka
28. sep 2010

@maculik my mame toho psika..teda dvoch, jeden american a druhy slovak, american uz ale total vypovedal sluzbu a slovak je u babky, keby tam nebol tak tiez asi vypoveda sluzbu 😀 je to super hracka ale skor od roka hore. My sme ho kupili terezke na prve narodeniny, vtedy sa jej pacil ako spieva a tak, ale teraz sa s nim vyhra este viac, lebo uz aj spieva tie pesnicky, rozprava sa s nim..ale tak myslim ze ked ho kupite petkovi ze sa s nim pohra aj Adelka a mas dve muchy jednou ranou 😉

no o spanku mi nehovorte..moje dieta spi 2x po 45 minut a v noci sa stale budi rovnako, 2x, niekedy sa napapa a spi dalej niekedy nezaspi a je hore aj 2 hodiny...akurat dnes sa zobudila len raz, neviem co sa jej porobilo, ale aj mne sa dobre spalo tak asi nieco vo vzduchu.

@avaka, jogurt chutil, ja som dala zvolensky a cisty biely..po prvej lyzicke sa zaksichtila akoze fuj ale usta otvorila ze este chce a tak dokym vsetko nezjedla a este aj potom usta otvarala..asi by si este dala 😀

@olifcek, juli sa tak prevracia ze ju musime niekedy prebalovat dvaja 😀 ale pomahaju nam take veci ako plienka do ruky, kefa, krem v tube atd... 😉

juliakocka
28. sep 2010

@ivka79 naša tiež tak spí....3 krát denne, ale snažím sa ju trápiť, aby sa naučila spať len 2 krat.............

juliakocka
28. sep 2010

....inak kočky, ešte kojíte? a ked áno, tak kolkokrat v noci stavate......lebo Lucia sa budí, kazdé 2 hodiny, boli aj noci ked sa budila kazdú hodinu, a furt len cica...........chcem ju odnaučiť od nočného krmenia.........čo poradite?
a máte už všetci zúbky? lebo my ešte nemáme.........a čo dávate papať? lebo ja dnes dala biely jogurt a chutil a sa chystam na mäsko na obed.........a akú zeleninku ste už dávali, napríklad paradajkové pyre? alebo špenátové listy?

zucana
28. sep 2010

baby som sa smiala ked som prebalovala lebo som si na vas spomenula 😀 aj nasa sa vykruca ale mame takeho slonika papieroveho a s tym sa hra a viac ju to tesi lebo to nemoze jest HOVORIM NONONO a ona sa mi rehli ale posluchne.... 😝
a idem sa pochvalit....vcera vecer sme boli same a viku som dala do postielke ze idem sa prezliect do pyzama a ona samoska isla uz preliezat vankus a vravim NONONO okamzite naspat do postielky ...najprv sa zacala rehotat ako obvykle na moje NONONO ale vratila sa 😅

maculik
28. sep 2010

@juliakocka ahoj 🙂
no my so spanim tak, ako vy a tiez vzdy papa, takze asi je naozaj hladny. Zatial ho oducat nejdem, aj ked ma to dost unavuje, ak si to sam neupravi do cca konca roka, tak mozno potom. On od narodenia sa v noci velmi casto budi a ja ho nebudem vediet nechat v noci plakat, este cez den hej, to sa chystam ho naucit zaspavat sameho, ale v noci ten plac nedokazem pocuvat.
A cez den kojim tiez este dost casto, vlastne rano, potom okolo pol10 pred spanim (ale to od piatku zacnem davat jogurt, tak mozno coskoro prestanem), potom ma obed a zase pred spanim okolo pol2 kojim (inak nezaspi, preto ho chcem naucit zaspavat sameho) a potom ako kedy - niekedy az vecer pred spanim a niekedy si vypyta aj skor.

Zubky mame 2, ale neva, ze este nemate, mojej Adelke vysiel prvy az ked mala 8 ci 9mes.

spenatove listy sa chystam dat tento tyzden, dnes ideme na nakup, tak chcem kupit. Paradajky az od roka.

zucana
28. sep 2010

@juliakocka aj my sa budime v noci a neporadim ako na to odnaucit ked budes vediet hod sem tip 😀

a paradajkove a spenatove pyre sa do roka neodporuca ....aspon ja mam tuto info od diabetologicky bo su to alergeny....

juliakocka
28. sep 2010

@maculik no som rada, že sama nekojím len tak často..........moja chce cicu ráno, na desiatu po ovocí alebo jogurte, aj po obede po zeleninovom prikmrme, aj na olovrant po krupici, a večer aj 2 krat....a v noci stale..........ja neviem ako to bude, lebo už chcem aby 3 jedla denne mala bez mlieka....ale ona plače až kym nedam cicu........tak potom spokojne zaspi.... ☹ .............píše sa síce, že paradajky alergén, ale ja vyskúšam s cestovinou a mäskom.........kamoška davala a malej chutilo

juliakocka
28. sep 2010

@zucana ....u nas sa spanie trochu zlepšilo vtedy, ked som bola chora a spala som v obyvacke a ku malej staval mangel , ked sa zobudila skor ako po 3 hodinach od kojenia a jemu zaspala bez cicky...........tak si myslim, ze ked pri nej nespim a neciti ma, tak vydrzi aj tie 3 hodiny.............ale teraz spime zase vsetci 3 spolu v spalni, tak stava castejsie, ale po hodine jej davam vodu z pohara, lebo flasku nechce ani za nic.....a potom o hodinu uz cicu

maculik
28. sep 2010

@zucana aj spenat? 😕 Lebo ved spenat doteraz som vsade citala, ze sa moze davat od 7-8.mes.

@juliakocka asi to mlieck potrebuje. Neboj, ona postupne prestane, ked uz bude viac zamestnana, potom to uz plynule prejde do fazy, ze budes kojit len rano a vecer. Asi je este smadna a potrebuje si zapit. Je to niekedy otravujuce, ja viem, ale co pre tych drobcov nespravime :D a ja si vzdy poviem, ze uzivaj si to, lebo uz dalsieho "prisavnika" mat nebudes 😀

zucana
28. sep 2010

@juliakocka tak to u nas nehrozi zeby moj muz vstaval k malej 😀
@maci lebo tie listy maju take tie drsne navrchu neviem co...ale vy nieste alergici tak to je asi oki....
a inak viki sa krasne dokaze v boxe hrat aj pol hodinu sama 😵

olifcek
28. sep 2010

@maculik juj, skusim najst...
@juliakocka kojim, okolo splnu kazdu chvilku, inak ako kedy 😉 cez den tiez casto, dokonca, ci zje 100, ci 200g prikrmu, vzdy si aj mm da a pije ako o zivot, az sa zakuckava 😀

lenica81
28. sep 2010

@juliakocka v poslednej dobe to bolo 2-3x v noci... kojenie... a zubky nemame ani my... 😅

lenica81
28. sep 2010

a cez den, ked je nervny a neviem co s nim, kojim... 😀 a pomoze... a v noci nemam silu, ho utisovat... 😅

@olifcek odkial ste s @blumka objednavali tie tricka pre mm ako darcek... ze najsamlepsi manzel pod slnkom... 😕 😀

katina2209
28. sep 2010

ahojky ani my zubky nemame, v noci kojenie este tak 3-4 krat, niekedy kazde 2 niekedy kazde 3 hodiny a niekedy ma potesi a vydrzi 4 hodinky ale to je malokedy teraz spinka, ma navarene kuracie masko s brokolicou,porikom a zemiacikom...
Dievcata varili ste uz cestoviny s niecim? Ak ano napiste mi prosim nejaky typ 🙂 Zacina sa davat do sedu ked ho posadim na chvilku sameho vydrzi,ale v kociku sa mi sam zdvihne a sedi a z lahu sa podobre o jednu ruku a drzi sa na jednej rucicke...

jja
28. sep 2010

@katina2209 ked som varila kur. masko, tak som si odlozila ten vyvar a normalne som do toho uvarila cestovinu a mala polievocku ako my. 🙂

zucana
28. sep 2010

@katina2209 dala som varit masko so zeleninkou rozmixovala uvarene vo viac vode ako polievocku a dala do toho cestoviny...pripadne robim aj hustejsie a mixnem aj s cestovinami 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre