Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
12. okt 2010

@njonja všetko naj prajem dnešnému oslávencovi....aj keď ráno som už všetkým priala 🙂 ...ale ty asi spätne toho veľmi nečítaš 🙂

laxity
12. okt 2010

@ivka79 pekné miery 😉

ani moja nechce ani dudel ani fľašku a keď jej dám piť vodu z fľašky na zapitie chrumky, tak jej dávam z náučného pohárika a ten ako dá do úst tak sa leje sám 😀 ...ale sama neťahá má to ako hračku ako aj dudel 🙂

dorotka2
12. okt 2010

Ahojte babule, takja mam asi najvacsiu papacku, Viki papa kazde dve hodky, zacina o piatej rano.
5.00 mlieko
7.00 mlieko
9.00 mlieko
11.00 ovocie
13.00 masko,zeleninka, cestovinka
15.00 mlieko
17.00 - 18.00 uz opat mlieko, kasu grckame
20.00 mlieko a spanok

lolka
12. okt 2010

@njonja vseko naj malemu oslavencovi 😉
urcite ma este niekto vymesacniny len neviem kto presne, ale aj tak gratulujem 😵
@laxity aj moja Viki je taky ceckos, aj ked sa uz tie intervaly predlzuju, ked sa rozpapala 😉 tiez som mala pocit, ze len kojim, vobec mi to nevadi. uzivam si toto obdobie, aj ked by niekedy dudel bodol - hlavne v noci 😅
my mame na vodu taky poharik so sosakom,ale vela jej nevypije. ma to akohracku a kusadlo.
a dnes musim Viki pochvalit. po 1x zjedla cely obed sama,ostala prazdna miska ! 🙂 urobila som jej prvy krat telacie + zemiak + tekvica. velmi jej to chutilo 😵

laxity
12. okt 2010

@lolka super šikovná Viki 🙂 , aj Naty by sa už mohla rozpapať

tiež mám kojenie rada...spojenie nás dvoch je to úžasné 🙂

matesl
12. okt 2010

ahojte babule,

Risko dnes vyhodil cely obedik zo seba pruuudom ☹
ale ako asi pise @dorotka2 je to asi zo soplikov, ze ich napina.
boze ake soplave obdobie 😨
a co ti dr kazala na to ?

matesl
12. okt 2010

@dorotka2 u nas vsun este medzi desiatu a obed kojenie a este aj v noci okolo 23, 1:30 a 4 je to jak u nas 😀 ja kojim stale vzhladom na to ze zaspava len na prse 😅 😅

dorotka2
12. okt 2010

@matesl no mame len sopliky, nic ine, takze odsavat, a stodal, teda ten som mala doma, takze ten proti kaslu. Lebo nema ani teplotku, ani hrdielko cervene, ani na pluckach nic. Asi je to zo zubkov ☹

laxity
12. okt 2010

@matesl čaves inak aj moja trochu chrčí ale iba trochu po papaní a keď jej chcem vybrať z nosa odsávačkou tak nejde nič ☹

lolka
12. okt 2010

ja nocne kojenia uz ani neratam, ale je to kazde cca 2,5 hodiny 😖 byvalo to lepsie....
my sme mali na sople morsku vodu a nasivin a tiez len odsavat a odsavat. pocasie je o nicom, uplne super pre bacily a choroby 😒

dorotka2
12. okt 2010

@matesl @lolka no,len najhorsie je, dostat nieco do jej nosteka, ci uz odsavacku, alebo kvapky. Kupila som tie,co ste tu radili. Su to nesmierne boje, plac,aky nepoznam, no proste strasneee, srdcervuce. ☹ Moj maly babulcek, uz nech jej je dobre, lebo mne je asi horsie ako jej,teda ja som hotova psychicky.

olifcek
12. okt 2010

@njonja zaciatok bol hrozny, ale uz som si fakt zvykla x;o)

@laxity ojoooj, kojim veru x;o)) oliv bez ohladu na to, kolko spapa prikrmu, chce i mm a pije jak o dusu 😅 na prse stale i zaspava a posledne noci i castejsie pocuckava 😉 my nepijeme vodicku ani dzusiky, stale len mm 😉
@ivka79 super miery x;o))

blumka
12. okt 2010

babce,mne raz niekto poradil jednu -dve kvapky eukalyptoveho oleja kvapnut na pyzamko alebo na plachtu v postielke...raz sme mali nadchu vsetci a s tymto sa nam lepsie dychalo v noci...skuste, mozno pomoze. v zvysit matra, ale to asi mate...no a odsavat a odsavat...
juli mala nadchu zhruba pred 3 tyzdnami..bol to horor, takze vas chapem, len vydrzte

olifcek
12. okt 2010

@dorotka2 my papame viac 😀

matesl
12. okt 2010

@blumka ja som tiez malemu nedavala poskotky ale strykova zena-pediatricka mi povedala ze kludne, tak mu tak 3 rozpustim v nastruhanom jablcku alebo hruske.
ja neviem, kazdy lekar inak, a vraj od 8m mu mam dat tvaroh a pribinaka...uff ale to som citala ze sa nema, neviem kto ich skoli tych lekarov... 😠

loginka
12. okt 2010

ahoj @lolka kde si zohnala to telacie?
dnes som Laurinke namiesto kojenia ako prvu veceru urobila vlastnu ryzovu kasu s mojim mlieckom a jablckom, pekne mi to okaslala potvorka, tak ja si odsavam a ona nic, potom som ju dokojovala, esteze mam tolko mlieka 😝

matesl
12. okt 2010

@dorotka2 viem o com hovoris, maly ked vidi odsavacku alebo tycinku do nosa, tak ma taky zdeseny pohlad a tiez placka, tak ma hned plny nos zas, proste dokola sople ☹

loginka
12. okt 2010

@matesl tvaroh urcite nie ani ziadne pribinaky, az od roka najskor

loginka
12. okt 2010

mne tiez moja dr uz povedala hocico ze mozem, napr. ako prve prikrmy osladit a pod. no stara skola

blumka
12. okt 2010

@matesl co sa tyka piskotov, to je cisto vec ako sa k tomu stavia matka...teda ak si odmyslim to vajicko, no ale budis. ja zastavam teoriu minimalne do roka ziadny cukor, teda ten v cukrovinkach. takze ziadne piskoty. Ono to nieze skodi alebo tak, ale proste podla mna je to zbytocnost 😉
a co sa tyka pribinacikov, odkedy som kupila pre terezku asi 5ks a z toho 4 boli plesnive a stale v zaruke, kupujem nase slovenske tvarohovo alebo smotanove vyrobky...

matesl
12. okt 2010

@loginka ja som nejak nepostrehla, ty kojis len jedno mimco?

loginka
12. okt 2010

baby mate niektora skusenosti s Vojtovkou?
zajtra ideme s Dominikomm na cvicenie, aj ked dr vahal, ci treba, nakoniec odporucil, ze ho trosku nakopne, nechcem ho ale velmi trapit lebo on sa pohybuje na svoj vek myslim, ze celkom ok, ked mu ratam vyse 7 mesiacov a nie 9 tak nemusi este plazit, ze?
ja som to cvicenie prvitala skor pre Laurinku /tu ale neurologicka predtym neposielala k tomu rehabilitacnemu/, asi to budem skor praktizovat na nej, lebo ona je lenivejsia, ale pravdu povediac nechce sa mi iich trapi ked nemusim...

loginka
12. okt 2010

@matesl ano len slecinku papkacku desatkilovu 🙂

loginka
12. okt 2010

Dominik sa kruti na zemi, je to uz take plazenie, Laurinka sa nekrutil, len sa tak prevaluje a trosku natahuje ked sa jej chce, ale ona pohodicka vydrzi aj na chrbatiku sa hrat, ked ma naladu tak dost dlho

olifcek
12. okt 2010

@loginka vojtovku bych necvicila, len tak, preventivne, odmietni

olifcek
12. okt 2010

@loginka mne oliv plazi uz asi mesiac, snazi s auz i stvornozkovat, sama sedi od dovolenky...ale keby nie, necvicila bych vojtovku...maju svoje tempo tie nase babatka

olifcek
12. okt 2010

@loginka vacsie, resp. tazsie babatka sa hybu vraj menej ako stihlejsie, i ked to nie je pravidlom x;o)

svetlankat
12. okt 2010

@garonka dakujem
@blumka dikes, kase mam kupene, uz som aj davala ale moc nechutia tak nedavam, piskotky tiez nedavam, dnes sme mali premieru s rozkom a chutil

dakujem za priania baby.

Zajtra docitam, dnes bol narocny den plny placu. Neviem co to, ze by dalsie zuby?

dobru noc

loginka
12. okt 2010

@olifcek myslis ze to cvicenie je naskodu? neviem , vaham, vahal aj dr pri Dominikovi, nechcem mu sposobovat trapenie, sakra mam z toho zly pocit

matesl
12. okt 2010

@loginka Domco sa nechcel prisat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre