Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
3. nov 2010

@loginka kludne chlebik, ci ovocie...x;o)

krasne miery///Oliv uz je tiez v pohode, teda, co sa tabuliek tyka x;o)) uz mame aj my nad 70cm a 8,5kg x;o))

olifcek
3. nov 2010

@suzon78 nova sarza x;o) len snad zozenies...

suzon78
3. nov 2010

@loginka my sme pre tú operáciu zameškali poslednú kontrolu kĺbikov a veru rada by som vedieť ako je moja na tom. Logi ja som nevedela, že sa chodí aj v tomto mesiaci...skúsim sa dr. popýtať a objednať sa ešte...Jéj akí ste veľký mackovia....s tou večerou neviem moja mi ešte chlebík nepapká, ale ak Larinka ľúbi, tak prečo nie...ja dávam na večer príkrm zeleninovo - mäsový a riedim troškou mlieka, lebo ten jej chutí, kaše ona neľúbi ani ovocie no a potom ešte v noci jej dávam mliečko 😉

olifcek
3. nov 2010

som porekvapena, ze teraz na klbiky chodite....mali ste zle predosle vysledky?

suzon78
3. nov 2010

@olifcek uf, že 8,5 kg tééééda, Olivka ide míľovými krokmi ...super, to bude tiež riadny macko, šikuľka je to 😵

olifcek
3. nov 2010

@suzon78 😉

loginka
3. nov 2010

@suzon78 nieee, netreba chodit v tomto mesiacia, nas ale v v tom 3 mesiaci poslali ze este kontrola v 9 mesiaci, no objednali sme sa uz teda v 10 mesiaci, aj ked sme to mali aj vtedyok, este nedovyvijane celkom jadierka, ale teraz uz uplne oki

inak skusala som malym akoze umyvat zubky, tak Domi ma z toho velku srandu, rehoce sa, asi ho to stekli, a uz mi to nechce dovolit, tak sme doumyvali

loginka
3. nov 2010

@olifcek no je uz riadna herecka, vsak oni to vsetky dobehnu, nasa je ale trosku kyprejsich tvarov 😎 dr ze aby nebola potom obezna, no ale co mam robit, nedat jej jest? Dufam ze to vybeha, my sme nie sme silni, takze nema moc po kom

olifcek
3. nov 2010

@loginka Oliv je krasne pevnucka zase x;o0 uz je okruhla, ale nie ako mishelinka, nema celulitidku x;o)))

suzon78
3. nov 2010

@loginka super, to je hlavné, že je všetko OK 😉 , preto aj ja ešte chcem ísť pre istotu, keďže sme okolo toho 3 či 4 mesiaca neboli...

loginka
3. nov 2010

@suzon78 tak skus sa opytat svojej dr, aj tak treba sprievodny listok

suzon78
3. nov 2010

@loginka ja som bola tiež veľký "tučko" keď som bola malá a prestne toto hovorila Dr. mojej mame, že keď budem dospelá, že budem obézna...a figu, vydávala som sa so 45kg, priberať som začala až pri tehu a teraz mám ešte čosi navyše oproti tomu čo som mala pred tehu ale stále mám BMI na jednotu i keď brucho mi ešte dosť prekáža, ale ruky a nohy mám chudé, som ako taký pavúk xixixi ale obézna určite nie, takže tej Dr. to nevyšlo....pokiaľ Laurinke chutí, to je len dobre, dieťa si vždy zoberie, toľko koľko potrebuje. Moja je tiež už konečne okrúhlejšia, ale tiež nie je mishelinka, proste ona papká toľko koľko jej treba a hlavné je , že nechudne ale priberá 😉

suzon78
3. nov 2010

@loginka ja mám ešte ten z minula, ale asi treba nový...na poradňu ideme až v decembri hádam nebude neskoro...

olifcek
3. nov 2010

@suzon78 listok plati tusim mesiac len...nisom si ista...

suzon78
3. nov 2010

musím na to myslieť pri ďalšej poradni díííky babky, idem hajať k tej mojej malej krpke. Sladké sny. papa

zucana
3. nov 2010

a my SME mischellinky a dobre je nam..... 😝

blumka
4. nov 2010

@loginka, z materskeho mlieka nemozu byt deti obezne a dalsia vec, ze male deti si pytaju papat presne tolko kolko potrebuju..ak nechcu nepytaju ak chcu pytaju 😉 Juli ma tiez uz cez 9 mozno aj 10 kg a neriesim....ale ona je aj velka...vcera som jej body 80 ledva zapla a budnu a nohavice uz nosi take co terezka nosila ked mala rok 😅

laxity
4. nov 2010

krásne ránko 🙂

@olifcek krásne miery tiež máte...ste nás krásne predbehli...super sa teším s vami 😵

@loginka podobne krásne miery 🙂

My sme tiež brali ako @garonka K do pol roka a D stále nový už 🙂

@loginka myslím, že je jedno koľko vážia naše detičky...hlavne, že sú zdravučké...to či majú o kilo viac by som neriešila...alebo či majú alebo nemajú celulitídu ako @olifcek píše 🙂, moja aj keď ju bude mať v 20-tke mi to bude jedno 🙂

@zucana presne tak hlavne, že je Vikinka spokojná 🙂

moja Naty tuším chudne 😅 , musím ju ísť prevážiť 😕

olifcek
4. nov 2010

@laxity verim, ze nechudne, ze sa len vytahuje 😉

jaja32
4. nov 2010

Ahojte, ja som vcera vecer skusila malu ulozit do postielky, nech sama zaspinka, ale asi po minute spustila plac. Tak som vydrzala, ze mozno prestane. Bola som vedla nej a ona len plakala a plakala. Ked plac presiel do obrovskeho revu asi po 5 min. som ju zobrala na ruky a ona do minutky zaspala. Bola som velmi smutna a hnevala som sa sama na seba, ze som ju nechala tak. Citila som sa akoby som zlyhala ako matka. Tak mi bolo luto, ze som si isla pekne lahnut do postele uz o 20.h. 🙂 a povedala, ze este skusim na velkej posteli uspavat a ked nie, tak fit lopta to isti. Nam netrva dlho uspavanie max. 10 min., ale mna tak boli prava ruka, ze nevladzem.

Vcera sme zaregistrovali preve pokroky v plazeni...teda je to mix plazenia a stvornozkovania. Mala sa tesila a ja s nou.

zucana
4. nov 2010

@jaja32 Nezlyhala si co si ved treba skusat. Inak sa nenauci a gratulujeme k pokrokom
my SME teraz vstali celkom ok noc
a celulitidu mam aj ja aj viki mne vidno aj volnym okom vikinke len pri silnom zmacknuti 😀

jaja32
4. nov 2010

@lucia411 napisala som recept do temy 🙂

jaja32
4. nov 2010

@zucana dakujem, viem, ze treba obcas aj tvrdsie, ale asi som makka

lienka2
4. nov 2010

@jaja32 urcite si nezlyhala, aj ked viem ako sa citis. ja chcem Lukyho naucit zaspavat sameho v postielke, no neviem ci uz nie je neskoro.. vcera vecer aj zaspal, uvidime cez den.. tiez mi je pohodlnejsie uspat ho klasicky na rukach ked viem ze to zabera, ale potom nemozem nikam odist ked ma ist spat, lebo inak nezaspi.. ani pri nikom inom.. tak som zvedava dokedy vydrzim jeho pripadny plac, lebo ja mam velmi malu trpezlivost a obvzlast ked place 😔

jaja32
4. nov 2010

@lienka2 ved aj u nas je to tak, mm ju neuspi, aj by chcel, ale natalka nedovoli.

blumka
4. nov 2010

@jaja32 nezlyhala si 😉 robis najlepsie ako vies
@lienka2 nie je neskoro..nikdy nie je neskoro ale jednoducho deti neprehovoris, ze ty chces aby spal sam ked on nechce..ale raz ten cas pride...
ja viem ze je toho dost, ale moze nastat taka situacia ze ho budes ucit niecomu na co on nie je pripraveny, budes z toho na nervy ty aj on...za to to asi nestoji...
ja som terezku uspavala na rukach do roka..skusala som obcas ju dat do postielky a uspat tam, lenze ked som videla ze sa to neda, ze ona nechce, tak som ju vzala na ruky a pokracovali sme na rukach. a potom zo dna na den to prestalo 😉
ja si nemyslim ze deti na nieco treba lamat..len treba byt trpezlivy, aj ked sama viem ze niekedy je to na nervy, clovek chce mat aj trosku casu pre seba a hlavne teda vecer...
je ine ked mrcnia deti alebo sa hadzu po postielke a hladaju si miesto a je ine ked ocividne revu lebo nechcu...

olifcek
4. nov 2010

@jaja32 podla mna je este skoro byt tvrda na babo...ved este nechapu preco toto ano a toto nie..ale o zlyhani bych nehovorila, ako @blumka pise, robis, co mozes a ako vies

blumka
4. nov 2010

@olifcek viem co myslis 😉 len na nieco tvrdy treba byt..napr. ked juli strka prsty do zasuvky 😀

jaja32
4. nov 2010

@blumka mas pravdu, ked to nejde, tak nejde. Myslela som trosku aj na seba ☹ ale prednejsia mi je Natalka 🙂
@olifcek tak, nemyslela som tvrda akoze bum bac 🙂 , ale mas pravdu

olifcek
4. nov 2010

@jaja32 ved vies ako som tomyslela x;o) @blumka to pekne napisala x;o)

ja bych uz tiez konecne mala chvilku pre seba, ci seba a mm, niekedy sa fakt nedobre citim, ze nemame cas na romantiku, bojim sa, aby nas to s mm neoddialilo...ale nemame na vyber . ja Olivku plakat nenecham, boli ma z toho srdiecko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre