Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
29. dec 2010

@svetlankat joj sveti az teraz som si vsimla

blumka
29. dec 2010

@svetlankat joj sveti az teraz som si vsimla ze som to naopak napisala...NA BICYKLI SA LAHSIE AKO NA TROJKOLKE 😀

blumka
29. dec 2010

@svetlankat a este mi napadlo...je dobre si ju odskusat v nejakom obchode, lebo napr. ta nasa ma dost nizko rucku pre mna aj mm, musime byt trochu zohnuty ked ju tlacime a neda sa rucka posuvat...lebo u niektorych sa da nastavit vyska

svetlankat
29. dec 2010

@blumka dikes, uz som v tom mala chaos, preto som pozerala prave tieto dve, svokra chce silou mocou Miske kupit na prve narodky, no a neviem sa rozhodnut medzi tymito dvoma, mm sa paci ta lacnejsia a mne ta drahsia. Kuknem este tie rucky, ale na moju vysku 160 cm budu asi vsetky ok

olifcek
29. dec 2010

zienky, vedia sa vase deticky same hrat? moja Oliv stale k tomu potrebuje moju osobu, alebo mm...

svetlankat
29. dec 2010

@olifcek Miska ani nie, iba ked pri nej sedim, akonahle odidem uz leti za mnou. Malokedy sa stane za sa hra sama, ale aj to by som odhadla tak na 5 minut

olifcek
29. dec 2010

@svetlankat uff, oki.. tak je to v poriadku... ja tiez musim pri oliv aspon sediet... a prenasleduje ma po celom byte... uz sa tesim na zajtra, oddychnem siiiiiiiiiiiii 😀

svetlankat
29. dec 2010

@olifcek aj ja

zucana
29. dec 2010

@olifcek moja sa veru vie...zobere si 2 babiky alebo 2 minnie alebo ine hracky dokonca sa krasne hra s tou zoo little people co dostala na vianoce...otvori i ohradku vyberie leva da naspat....a pod...som z toho hotova a tesim sa zaroven 😵

olifcek
29. dec 2010

@zucana oliv sa bude krasne hrat so vsetkym, co ma, len musim byt pri nej... ovlada cd, psika i zirafku od FP, so styolikom to iste, i telefon da v pohode na nom spat a paq ho zoberie ku usku... ale jakmile sa vzdialim, pride zamnou a bude mi usi pilit akoze placom.... raz to prejde, viem, len snad dovtedy nezosedivejem... ideme asi von, lebo ma trafi..

laxity
29. dec 2010

@olifcek mne sa pohrá sama ale nie je to dlho...tiež musím byť viac menej pri nej 🙂 ...ale rozprávku vydrží pozerať dlho 🙂 a ja si pekne krásne viem porobiť 🙂

olifcek
29. dec 2010

@laxity aku rozpravku? daj tip... x;o) moju OLiv nic na dlho nezaujme... idem sa ju pokusit uspat, lebo je uz nijaka... drz palce, lebo ja fakt zosedivejem pri tom aka je na mna narocna a aka je neskutocne umrncana v poslednej dobe....stale verim, ze su to zubky a prejde to... 😅

olifcek
29. dec 2010

dnes ani 5 minut bezomna nevydrzala... no idem, vypinAm uz notacik, lebo i ten sa OLivke paci a ked jej ho nedam, neskutocne trucuje... 😅

olifcek
29. dec 2010

nedalo mi, tak este z mt. Oliv zaspinkava, jeej. Moja mala princeznicka. Pospime spolu, nech mame energiu na noc. Na to, ze vstala pred 10.0, dlho vydrzala nehaji, hehe, duracelka moja. Nocny spanok mala cca 8a1/2hod.

laxity
29. dec 2010

@olifcek Baby Einstein 😉

laxity
29. dec 2010

@olifcek pozeráva to od 6 mesiacov a krásne reaguje na postavičky, keď sa tlieska, tak tlieska, keď sa dáva pápa tak aj ona...už dlhšie...je to milé...vždy ráno pozeráva, keď upratujem posteľ a vecičky...a potom niekedy poobede 🙂

tak brú noc

Moja Naty má už len jeden spánok sa mi tak zdá...vždy okolo obeda a potom už večer zaspí okolo 19.30 na noc

blumka
29. dec 2010

@olifcek podla mna je uplne normalne ze sa nevedia deti este zahrat same...ved su este malicke 😕

laxity
29. dec 2010

tak ja musím povedať, že moja Naty sa naozaj sama pekne vyhrá...ale akonáhle ma zbadá, tak začne mrnčať a chce ma pri sebe 🙂

dorotka2
29. dec 2010

@laxity @blumka @olifcek no ved moja Viki tiez, myslim, ze vsetky baby, co boli na stretku to videli, ze Viki je dost samostatna, co sa hrania tyka. Jasne,ze sa hrame aj spolu, no ona sa velmi vela hra sama. A inak viem,ze aj niektore ine deticky su take, no myslim si, aj ked ma niekto mozno teraz odsudi, ze Oliv je na tebe az moc zavisla, myslim, ze az nezdravo, ale to je len moj nazor a nemusi byt spravny. Aj to, ze tolko cuckate, teda kazdu chvilu si nemyslim, ze je to dobre, mne hovorili aj v porodnici, ze treba nejake intervaly aspon dodrziavat, nedat babu papat kazdu chvilu, ze treba nejaky rezim zaviest a prepac, ale podla mna vy rezim nemate vobec ziadny, ani v spanku, ved to podla mna neni normalne, ze babatko chodi spavat po polnoci, teda ona uz neni babatko, uz ma rok a mali by ste podla mna nejak Oliv zacat vychovavat a usmernovat, od 6 tyzdnov je dieta schopne si zvyknut na isty rezim a Viki si tak zvykla, ajked si trosku pomrnkala, no len par dni, plakat sme ju nenechali a naucila sa, a to pred tym chodila tiez spinkat kedy sa jej chcelo, no mala sest tyzdnov a hotovka, rezim. Aj teraz ide obcas, ked zaspi neskor cez den spat okolo desiatej,no nie o jednej rano. Ale ako hovorim, je to len moj nazor, nie som odbornik ani sa na neho nepasujem, tak sa prosim na mna nehnevaj. 😉

olifcek
29. dec 2010

@blumka tak potom dobre x;o) dakujem. Len som chcela vediet, ci to je ok.

laxity
29. dec 2010

@dorotka2 tak to môžem potvrdiť, že Viki sa naozaj krásne sama vyhrá...každé dieťa vravím to opäť je iné...je to individuálne...niektoré sa hrajú s bábikami, iné s káblami...jedno ukazuje od 6 mesiacov papá a iné ešte ani v roku...a je toho spustu 😕

a určite, že treba dodržiavať intervaly medzi kojením...veď to mlieko sa ani vytvoriť nestihne inak 😅

olifcek
29. dec 2010

@dorotka2 nehnevam. Oliv rezim ma. Sla haji o 16.0, vstane o chvilu, no a potiahne do noci, zajtra paq vstane okolo 10, a tak dokola. Cucka casto, lebo ja nedavam vodu ani ine tekutiny 😉

olifcek
29. dec 2010

Oliv je uzasne spolocenska. Ked ma pri sebe ine deticky, ci inych dospelakov, mna nepotrebuje. No ked sme doma dve, vyzaduje si moju pozornost, co je ok podla mna

olifcek
29. dec 2010

neuro i pediatricka sa len usmiali nad tym, kedy oliv ide haji. Ma vela energie, a ma to po tatovi, ani ja som pred tehu a ani pocas tehu nechodila spat pred polnocou. Rastie, pribera, vyvija a rozvija sa, tak je to ok, vraj, preto to uz neriesim, chi

olifcek
29. dec 2010

@dorotka2 pisem z mt, preto som to sekala, dlhy text mi to neodosle

olifcek
29. dec 2010

a uz sme obe hore, ideme sa zvitat s tatkom

olifcek
29. dec 2010

@dorotka2 ver, ze oliv nedonutis ist haji, ked nechce. Nie vzdy chodila o 1.0haji. Ved sa to casom upravi

olifcek
29. dec 2010

hech... Oliv sa odkedy vstala, sama hra, ja odpadnem, moje zlaticko, ja si zehlim, mm si instaluje serverik, Oliv pendluje medzi nami... zeby sme uz presli tym obdobim, co sme mali? uvidime pozajtra, kedze zajtra sa bude hrat s detickami a na mna si ani nespomenie 😵 😵 zboznujem tu nasu Olivku... clovek sa s nou nikdy nenudi 😀

laxity
29. dec 2010

@olifcek tak asi ako každá zbožňuje svoje dieťa 🙂

olifcek
29. dec 2010

@laxity tak tak x;o) ja bych Oliv nevymenila za nic i ked niekedy je to fakt tazke, ked mame par dni zasebou, ze sa odomna nepohne ale paq aha... uz sa hra sama hodku, to je uzasny darcek pre mna 😵 😵 idem dalej zehlit, nech ku mne nepricupkaaaa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre