Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
5. feb 2011

@matesl mali sme babysmile a bol strasne velky, do kufra vosiel ale uz sa tam toho moc nevoslo a naklikavanie vanicky na konstrukciu nebolo usposobene na dennodenne robenie a kedze mame vytah na medziposchodi tak som to musela tak robit a zacalo sa m to kazit, a mali sme defekt a tak celkovo nas zacal stvat, tak sme kupili casualplay S4 a som max. spokojna, je super, jedina chybicka je zeby mohol byt trosku lahsi, ale tak nemozem mat vsetko 😅

mala spinka cez den v postielke a potom chodime na hodinku na prechadzku v kociku, nastastie sedi a kuka, takze v tomto je to bezproblemove dieta 😉
vecer zaspi v postielke, ale v noci sa este obcas zobudi na cumlik ked jej vypadne, takze ked si idem lahnut ja a zobudi sa mi tak si ju beriem k sebe aby som nemusela chodit k postielke...proste moja pohodlnost, ale aj to ze milujem ked sa spolu zobudzame a ona ma pusinkuje, alebo si vylozi hlavu na mna a este "odpociva" to je take zlate... ale uz sa stalo ze spinkala aj celu noc v postielke a rano ked sa zobudila som si je vzala k sebe a spali sme este spolu asi 2 hodiny, jej sa pri mne lepsie spi a spi aj dlhsie...
odkedy nekojim tak sa zobudzame medzi 8-9a.m. 🙂

laxity
5. feb 2011

@matesl tak jasné, mne sa teraz zobudí najskôr okolo 2-3 🙂

njonja
5. feb 2011

@matesl ved som uz blba🙂))))

laxity
5. feb 2011

@matesl mne tiež nie vždy spí dva spánky 🙂

laxity
5. feb 2011

@zoska @matesl a keď máte dieťa pri sebe necestujú vám po celej posteli? Bo nám Naty totálne...vždy po prvom zobudení si ju dáme k sebe a cestuje po celej posteli...zle sa jej spí? alebo? 😕

jaja32
5. feb 2011

@matesl Natalka uz od malicka nemala rada kocik...vzdy som ju nejako uspala, ale teraz nehrozi. Uz som to sice davno neskusala, tak mozno sa polepsi a zaspinka aj v kociku. Asi musim skusit.

zoska
5. feb 2011

@matesl a uspavam tak ze ju polozim do postielky a hladkam po vlaskoch alebo po hrudniku a ona zacne zatvarat ocka a potom sa zvrtne nabok a zaspi, vacsinou do 5 minut, ale ukladam ju ked na nej vidim ze sa jej chce spat, ked zacne zivat alebo je taka vypnuta, lebo inak nemam sancu ju uspat, ale uz to viem odhadnut vacsinou

svetlankat
5. feb 2011

@zoska cize odstavenie ti pomohlo v spinkani?

laxity
5. feb 2011

@zoska 🙂 zlatučká krásne sa ti naučila 🙂

zoska
5. feb 2011

@laxity Neli cestuje furt, mam postel rozlozenu na manzelsku (mm spi sam v spalbni, ja v detskej) popri stene je oblozena stale vankusmi, z dalsej strany som ja a pri hlave ma vankus a na nom je este kojaci vankus, takze hradby 😀 a vacsinou som ju nasla hlavou pri mojich nohach, ale v poslednom case sa lepi na mna, dokonca si v noci na mna hlavu vyklada...
no ale v postielke by taku moznost cestovania nemala, to by rychlo skoncila a samozrejme by sa aj viac budila

zoska
5. feb 2011

@svetlankat myslim si ze ano, pretoze ona v noci zaspinkala iba kojenim, nic ine nepomahalo, a teraz ked sa zobudi tak dam cumlik a spinka okmzite dalej, ani cajik ani vodu nereba 😉

svetlankat
5. feb 2011

@zoska tak to je super, lebo ked si kojila sa ti aj castejsie budila vsak?

zoska
5. feb 2011

@svetlankat ano, ved som furt vyplakavala aka som nevyspata 😀 byvala hore a 1Okrat za noc, teraz sa vacsinou zobudi raz do polnoci a jeden az dvakrat po polnoci, takze sa vyspim super

laxity
5. feb 2011

@zoska šak toto, že hlavu má hneď aj pri mojich nohách 😅 , sa až bojím niekedy 😅

matesl
5. feb 2011

@laxity to sa niekto ma ze az o 2 1x 😅 ja uz som tam bola 2x...spi od 19:45 ..no uzas

matesl
5. feb 2011

@blumka juj jaka zlata... a neplace ze ju nevezmes na ruky? moj by asi mrncal

matesl
5. feb 2011

@njonja to este do 9 potiahne...no ty brdo...ja mozem len snivat

matesl
5. feb 2011

@zoska no super to mas teda 😵

matesl
5. feb 2011

@laxity cestuje, velakrat sa prebudim a neviem kde je...chvilu ho hladam 😀

blumka
5. feb 2011

@matesl neplace lebo vidi ze som tam... 😉

zoska
5. feb 2011

@blumka teraz tak dost od veci 😀 vzdy si na teba spomeniem ked vidim tu novu reklamu od hugo boss - boss orange , kde je orlando 😉

lalipop
5. feb 2011

@matesl ahoj ja som byvala na sipku u rodicov aj s prvou dcerkou dominikou a s nou sme boli u tvojich rodicov, ked bola malinka a spominam si, ze ste mali takeho zlateho papagaja a on jej pristal na hlave. bola s toho cela stastna, lebo mi vtaciky nemame. teraz byvam v meste a cez leto som ta asi videla s maminou ste boli v kaviarni pri priori a ty si tam kojila maleho. ale to sme sa nepoznali, len podla tvojej maminy som vedela, a to sa mi zdal tvoj maly aj na rok.a co ma nove veronika?

lalipop
5. feb 2011

@zoska jej teraz som pozerala, ze tvoja dcerka sa vola nelka aj jasom chcela strasne nelku a cestou do porodnice sme si to rozmysleli. co uz aj laurika je pekne meno

avaka
5. feb 2011

@laxity,aj nasa cestuje,v noci musim kontrolovat,ako sa zakryjem,aby som jej neprikryla hlavu,ked ju ma pri mojich nohach... 😅 a postel mame usposobenu presne tak ako @zoska,aby sa nezgulala,no niekedy v noci aj na hradbu vylezie spat a vedla postele mam stolicku a fit loptu,aj odtial som ju uz raz skladala... 😅
@zoska a o kolkej Ti ide spinkat,ked rano tak spi....lebo E tiez tak spala,ale ked ma len 1 spanok a ide spat skor,tak aj vstava pred 7-ou
@njonja,je to uzasne,ze ?aj my tak casto zaspavame do klbka(hlavne v noci sa tak koji),nozicky si zabori mne do lona...tiez si to uzivam,no niekedy tomu predchadza hodinove divadlo 😀 a ty uz nekojis v noci o tej 3 a 5 tej?a ked a zobudi....?
@blumka...boaboaboaboa.... 😀 😀 ,E dnes stale pytala keksik,tak som jej dookola vravela,ze teraz sa spinka,alebo len mliecko ak chce...a ona stale keksik.... 😅 ,no zaspala aj bez neho
a super.ze o 3 tyzdne,tak budete konecne vo svojom,nech Vam toto balenie a stahovanie rychlo ubehne 🙂
@matesl ja tiez malu neprekladam a v noci,ked kojim ,tak pritom aj zaspim,ani si neviem predstavit,ze by som cakala a prekladala a ona by sa asi aj zobudila...

lalipop
5. feb 2011

@zoska a kedy ste skoncili s kojenim? my v desiatich mesiacov. a ako som uz tu pisala tak mi teraz spi ovela lepsie a tiez jej staci v noci dudlik .

matesl
5. feb 2011

@olifcek som tak rozmyslala, ci moze kojenie sposobit tu tachikardiu...
napr. ocna mi povedala, ze pocas kojenia mozem mat prechodne zhorseny zrak, a kojenim sa vylucije myslim prolaktin, ten sa tvori v hypofize...a kojenim si hypofizu stale drazdis...mozno moze niekto mat problem aj s rytmom srdca...kto vie

olifcek
5. feb 2011

@matesl netusim, stale plati, ze som to citala vcera prvy krat, ale nevylucujem, samozrejme 😉 ten, komu do tak diagnostikovali, vie

olifcek
5. feb 2011

@zoska i my uz zaspavame tak, ze s apricucne, potaha a do 10minut spinka... prevazne sa odvrati, hehe, otoci sa na bok, chrbtom ku mne a hajinka x;o) ale kedysi sme este hodinu bojovali 😅

vam znacne pomohla ta nemocka, ci?

olifcek
5. feb 2011

@blumka paraaaada, ze tri tyzdne x;o) a esteze nie je prestupny rok, to by si o den dlhsie musela cakat 😀 😀 😀

olifcek
5. feb 2011

@svetlankat ani my uz niesme hore tak vela ako kedysi x;o) ked idu zubky tak hej, vkuse je pricucnuta a stale mrnci, ale inak sme hore do 6x, s ami zda, i ked ja to uz neratam vlastne, no som vyspatejsia, a fakt sa i vyspim, cize take dve hodky vkuse uz spinkaaaaaam 🙂 🙂 a uz sa da i vzdialit, sice asi tak na polhodku, ale da, paq pocucka a zase polhodka... ale uz bolo i ze hodku, zrovna, ked som potrebovala, aby vstala skor 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre