Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katka888
10. feb 2011

@olifcek
a kde to ty byvas tak vysoko, az pri starozagorskej?

olifcek
10. feb 2011

@katka888 byvam kolmo na starozagorsku. Neviem, co ta skolka stoji, zistim bud.tyzden a mozno i zajtra uz. Snad nebudu priserne drahi 😉 ak jo, budem inu hladat

olifcek
10. feb 2011

vypinam uz mt. Oliv hajinka uz od 23.20, zlatusik moj, tak idem pospat i ja

blumka
11. feb 2011

ahojte...

tak u nas noc lepsia...terezka este spinka, juli uz pri mne vyvadza..sopli riadne ale ideme to risknut a ideme aj tak k nasim...budeme tam do utorka 😉
@svetlankata @katka888 ak mozem poradit, dajte deti do skolky cim blizsie k 3 rokom...a ak sa da tak na jar-v lete...
mne tak radila pediatricka, ze vtedy je menej chorob, lenze terezka vtedy nemala este ani 2,5 roka a to sa mi zdalo skoro. Ona sa v tych 2.5 roku velmi rychlo adaptovala na skolku,ale tak ona je ina papula priebojna. Juli vyzera zatial na vacsieho cickosa tak ak bude dalej takato tak ona pojde do skolky asi v 4 rokoch 😀
Ja mam tak teoriu ze dat dieta do skolky, resp. do jasiel, ked si to este velmi neuvedomuje, t. jest ked este nema ani rok alebo az potom ked sa mu to da poriadne vysvetlit, cize okolo 3. roku 😉
ale jasne ze kazde dietatko je ine, niektore nezvladnu skolku ani v 3. rokoch, ine uz v 2,5 potrebuju kolektiv.
@katka888 mne napr. velmi pomohlo ked zacala TT chodit do skolky, ale keby na to nebola zrela tak ju nedam, a potrapila by som sa s dvoma detmi dalej 😉

svetlankat
11. feb 2011

dobre ranko baby

@blumka trapite sa so soplipky? to je mi luto. Inac Miske vytekaju jedna radost, nestiham utierat, ale ked chcem odsat, tak nic nejde, pre to mnozstvo sa mi neoplati ani vysavac zapinat, 🙂 🙂 , ale kasel sa mi zda uz lepsie, uz len sem tam, tak neviem coto. Dnes nejdem ani na fit loptu, dr vravela aby sme si dnes dali pauzu.
@olifcek @katka888 ja len taky laicky postreh kedze ja este dieta v skolke nemam, ja by som asi od aprila nedala, kedze budete si zvykat na skolku tri mesiace a potom su prazdniny a vlastne po prazdninach mozte zacat odznova, kedze deturence si opat zvyknu, ze su doma. Ale to asi skor poradia skusenejsie maminky. Ja si len myslim.

olifcek
11. feb 2011

@svetlankat jj, na leto sa ich popytam tiez, niekt.skolky su i vtedy otvorene. Ja bych zacala od septembra, ved Oliv ma 3 rocky 12/2012, no kebyze sa vratim v tom mesiaci do prace, hodim si slucku. To je ale este daleko, takze uvidime. Zatial nic nie je vylucene, ani iste, este casuuu 🙂

svetlankat
11. feb 2011

@olifcek to hej, ja dam Misu v septembri 2012,aspon tak planujem, to budeme mat este 5 mesiacov na adaptaciu

olifcek
11. feb 2011

@blumka @svetlankat prajem vam, nech su deticky skoro fit. Nam sa opat 2zubky deru a to v ,,super,, kombinacii. Vpravo hore ocak, vpravo dole stolicka, uz je to riadne opuchnute veru.

olifcek
11. feb 2011

@svetlankat 🙂

svetlankat
11. feb 2011

@olifcek juj nak nech su uz von a dakujeme

blumka
11. feb 2011

@svetlankat no v nasom pripade je leto podla mna skoro, ten april to maju deti 2 roky a 2-3 mesiace a to je skoro podla mna pre take babo ist do skolky...
ale je to lepsie kvoli chorobnosti dat dietatko do skolky v jarnych-letnych mesiacoch. viem ze napr. vianocne prazdniny su kratsie ale napr. terezka bola doma nejake 3 tyzdne a tak nenormalne sa potom tesila na skolku. podla mna ak maminu nic netlaci, napr. nema male babo, alebo nejde do roboty tak je najlepsie riesenie dat dietatko do skolky od 3 rokov alebo ak ma napr. 3 roky v septembri tak by som dala uz skor v tom maji napr.

olifcek
11. feb 2011

@blumka uvazujem i nad tym, ze s olivkou budeme tento rok chodit sa hrat s detickami zo skolky, ked budu vonku, to bych paq oliv i neskor dala do skolky. Vsetko zalezi od malickej u nas. Ja mam i dovcu, tak bych mozno sla do prace az 1.1.2013, len sa tam zblaznim kopou prace, ale co uz

olifcek
11. feb 2011

bolo by u mna idealne ist do prace v oktobri 2012, ale ako som pisala, neponahlam sa, a mozno nakoniec fakt pojdem az 1.1.2013. Hlavne sa musi Oliv udomacnit v skolke. Ale oliv ma rada spolocnost, takze by to malo byt ok

olifcek
11. feb 2011

tak zatial pa, mamicky. Uz mi mob.hlasi slabu baterku

jaja32
11. feb 2011

@blumka želám bezpečnú cestu a krásny pobyt 🙂 a rýchle uzdravenie

blumka
11. feb 2011

@olifcek a to vam skolka dovoli sa s nimi hrat? ci oni chodia niekde mimo areal?

blumka
11. feb 2011

@jaja32 dik 😉

olifcek
11. feb 2011

@blumka maju v areali ihrisko... musim si vsetko pozistovat. odkedy by mi Olivku vzali, ako je to v lete, podmienky, a uz sa opytam i to, ci sa mozeme na jar pridat... ved im aj pomozem dohliadat na deticky paq... neskor i do prace zajdem a dohodnem so sefovou nastup, od toho zavisi dost. ked mi necha este mesiac kolegynku, kt. je tam teraz namiesto mna, tak fakt pojdem v tom januari a Oliv do skolky az v juni, a ak pracuju i v lete, tak asi v auguste... uvidime, zatial to len teoreticky riesim i to kratko x;o) uvidime, co zivot prinesie x;o) lebo ja chcem s tou skolkou zacat ozaj pomalicky, najprv len hodku, paq dve, neskor pol dna a paq cely den... obe si budeme musiet zvyknut 😉

olifcek
11. feb 2011

@blumka kedy vyraazate?

inak ja uz na notaku, hehe... dala som si moj malicky notacik tiez do nabijacky a este som kukla...ale uz idem z netu x;o)
stastnu a bezpecnu cestu prajem

blumka
11. feb 2011

@olifcek, ked sa mm vrati z madarska 😀

laxity
11. feb 2011

ahojte

@andrea2603 krásny prvý rôčik želám a veľa veľa zdravíčka 🙂 🙂 🙂

zucana
11. feb 2011

@andrea2603 krasne nrve narodeninky a vela zdravicka 😵

katina2209
11. feb 2011

@andrea2603 krasne prve narodeninky,zelame vela zdravicka,stasticka a lasky 😵

katina2209
11. feb 2011

U nas vcera oslava hotova katastrofa pisem do temy svokra

andrea2603
11. feb 2011

ahojte 🙂
kočky, ďakujeme za želania 😵 , inak dnes od 1.00 - 2.30 h Liv len mrnčala, prehadzovala sa , nie a nie kľudne spať, normálne som myslela, že spomienky 😕 ?, lebo takto ráno pred rokom o 2.30h mi plodová voda odtiekla 😅
Oslavovať budeme až o týždeň s Lenkinými narodeninami, tak nejakú foto pri torte dám potom 😉

mykky
11. feb 2011

@andrea2603 No neviem čo to bolo, ale moja robila tiež ródeo od 1.30 do 3.00. Bola som sama a tak som nemohla ani odbehnúť po mliečko,lebo rev neskutočný. 😢 A dnes o 11-tej ešte horšie, akoby ju drali z kože.Vzpierala sa, napínala ako luk. Toto mi ešte nerobila, aspoň nie tak intenzívne.Nerozumiem tomu. Teraz konečne spí, no som zvedavá. ☹

katka888
11. feb 2011

@olifcek
tak potom daj vediet, co si pozistovala v tej sukromke.
ja pojdem teraz tu pri nasich do skolky sa popytat kedze som teraz tu, mm je zas na 2 tyzdne v DE, a na KVP len zavolam ako je to teda s tymi prihlaskami, lebo riaditelka na cottbuskej mi vravela, ze si nerobi rezervacky ako v skolkach na terase, ci by ju vzali do 2,5 roka, tj v septembri.
asi ju nakoniec dam tak, ze od septembra, bude mat 2,5. na 3 roky s ami to zda uz velmi neskoro. a je dost mozne, ze od toho septembra aj pojdem do prace, ak pri malom bude mat kto ostat.

avaka
11. feb 2011

@andrea2603 ,vsetko naj k 1.rocku 😵 😵

@blumka ,stastnu cestu 🙂

svetlankat
11. feb 2011

@andrea2603 vsetko naj naj naj

maculik
11. feb 2011

Ahojte, tu sa uz vikenduje? 🙂

@andrea2603 Livke prajeme vsetko naj k 1.rociku a Petulik posiela pusinku 🙂

my sme sa teraz vratili z mm roboty, nechcelo sa mi dnes pre nas varit, tak som sa bola najest unho v kantine. Petrik spal doobeda len pol hodku, neviem, co sa stalo, takze asi bude spat aj teraz poobede. Prsi tu, je taky spavy den, aj ja by som najradsej zalahla... o pol hodku sa chystame pre Adelku a zacne sa vikend 🙂

zucana
11. feb 2011

cafte baby tak my sme dnes na nocniku kusali knizku hrubu papierovu disney a ona si z nej kusok odkusla a spapala 😕 dufam ze sa jej nic nestane....na obed nam chutila aj sosovicka s cestovinami a sunkou 😅
pekny vikend inac 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre