Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
6. apr 2011

@avaka sosovicu ochucujem drvenou rascou a bobkovym listom a trolinku soli 😉

avaka
6. apr 2011

@zoska
@laxity ,vyskusam 🙂
ja uz davam aj viac ako trolinku soli,ale zase menej,ako som davala nam.u nas velmi pomohlo,ked som zacala prisalat,aspon pekne papa 🙂 ,tak snad aj zelezo uz bude o.k

matesl
6. apr 2011

@andrea2603 musim to odsledovat, mozno len ho nesvrbi nostek tak je pokojnejsi, davam mu to vecer, tak skusim skor a uvidim ci ho to oblbuje a poviem dr potom 😉

loginka
6. apr 2011

caute,
my od narodenia beieme maltofer, mali to zboznuju, uz im to nerobi nic so stolicou
dnes sme papali hrstkovu polievku a morcacie ala stroganof s cestovinou
ja uz trosku prisolujem, varim uz dokopy, aj pre nas

je este niekto kto nechodi?
@maculik ako si dopadla s oducanim od kojenia? v noci ti papa UM? mala musi, trosku ju kojim, ked sa zobudi cca o 12, potom ale aj tak pyta UM, vypije dost v noci aj 2dc, inak super ze mate lesik blizko

maculik
6. apr 2011

@avaka tak daj nejake polievky, mne uz dochadzaju napady a Petrik ma velmi rad polievky.
a oddych ako oddych, skor lietam a beham kade-tade a vyuzivam, ze nemusim vsade tahat malych 🙂

inak, dnes sa cez obed tak vycasilo, poobede uz bolo kraaasne, aj vecer na balkone teplucko a tam mi vonaju tie hyacinty, no krasa 😵 Aj teraz ma byt dlho pekne, tesim sa 🙂

zoska
6. apr 2011

@loginka este vela deticiek nechodi 😉 myslim ze zatial stale viac nechodi ako chodi...

aj ja prisolujem uz trochu, minule som dala malej nas vyvar, akurat ak pouzivam vegetu alebo bujon tak mam uz vsetko natur, bez glutamanu, aby to mohla papat aj ona

maculik
6. apr 2011

@loginka my nechodime a asi tak skoro nebudeme, Petrik je bojko velky, hned, ako citi, ze chcem pustit ruku, drzi sa ako kliest a ked nahodou ho necham stat, tak ide hned na zadok, ani pokus o krok. A on sa este ani sam nepostavi zo zeme, ani nestoji bez opory. Takze mame aj my lenivceka 😅

matesl
6. apr 2011

aj ja uz davam ochutnavat malemu z nasho, polievku zje akukolvek, dokonca u maminy mi zjedol par lyziciek paradajkovej kapusty, mnaka najvacsia 😀
dnes mal hrachovu v pizzerke 😅 par lyziciek, tiez slapala a potom pizza tycinky
a kupila som aj natur bujony a vegetu tak v pohode

lalipop
6. apr 2011

@avaka ja na veceru davam vzdy nieco mliecne, bud jogurt, milacika, puding vanilkovy alebo cokoladovy a aj krupicovu kasu mi spapa. tie kase v krabiciach uz nekupujem. potom uz ale nedavam mlieko pred spanim. ale ked je moc hladna, tak jej spravim rohlik a dam zapit mliekom.

maculik
6. apr 2011

@matesl si mi tou pizzerkou pripomenula nase stravovanie v Tal., kedze tam sme boli stale niekde vonku , tak Petrik mal na obed napr. fazulovu polievku, ale taku rozmixovanu robia, tak aj prenho super, alebo kusok pizze (jasne, ze vynimocne, po kusockoch, ale poviem vam, chutila mu velmi 😀
a chcem skusit tu cervenu sosovicu, kedysi mu nechutila, no teraz, ked uz aj dochucujem trochu, tak by mohla.

idem ja uz spat, dobru noc a pekne sny 🙂

avaka
6. apr 2011

a tu rybu kocky aku davate?
a este ma napadlo,tie kekse mi stale mala pyta,ale som si vsimla,ze uz jejj ani echutia....co by som jej tak mohla este davat?znamy davaju slane tycinky(alebo zemiakove)oberu sol z toho,aj nasu minule ponukli,ale som skusila kupit a zdali sa mi pikantne... 😕

@loginka nasa chodi,ale velmi opatrne,vonku len za ruku a najradsej na mojich rukach.. 😅 a velmi dlho sama stala a robila drepy bez drzania,kym sa pustila dopredu 🙂

@zoska ,vidis,aj to som sa chcela pytat,ci mozem davat vegetu,snazila som sa bez,ale ked mam tiez bez glutamanu,tak mozem 🙂

@maculik ,...bud vyvar,dam jej viac zeleninky,masko,slize,nech ma hustejsie...alebo teraz sme mali tu struckovu na kyslo,ale malinko octu som len dala,chystam sa na sosovicu nakyslo....a najcastejsie asi robim taku zeleninovu:robim ju bez zaprazky,tak na masle spenim cibulku,prihodim zeleninu,mrkva,hrasok,karfiol(aj kukurica),+ este co mam,zalejem vodou,dam tam zavarit aj nejaku malu cestovinku a nakoniec aj vajco(nie vzdy),je to taky mis mas,ale malej velmi chuti 🙂
aj Ty nejaku porad,nech nerobim stale to iste 😉

avaka
6. apr 2011

@lalipop ,ja davam jogurt na desiatu,doteraz nechcela,ale predvcerom zjedla cely,som nechapala...a ja davam mlieko kazdy den pred spanim,este kojim 🙂 vraj je jogurt tazky na vecer,neviem,co je na tom pravdy... 😕
napr,dnes po plavani mala polievku a este aj roztek zjedla 🙂

lalipop
6. apr 2011

@avaka my varime tiez nakyslo, bud kyslu sosvicu alebo kysle zemiaky. aj dnes sme mali, ale malej tie zemiaciky pretlacim, aby sa nedrhla. velmi jej to chuti a tiez davam trochu octu. syn si vzdy este pyta, lebo on ma rad kyslejsie. aj hrachovu polievocku sme uz varili. ale najcastajsie variame taku zeleninovu so slizikmi, co si ty pisala. hlavne, aby bola husta. u nas neexistuje den bez polievky 🙂 ved polievka je zaklad.

laxity
7. apr 2011

dobré ránko

@avaka ja dávam tieto a Naty moc chutia http://www.vestzlin.cz/tycinky.htm

alex
7. apr 2011

dobré ránko, dnes má byť 25 stupňov, teším sa. Ste mi dali tip na dnešný obed, urobím krpcovi šošovicu.

zucana
7. apr 2011

bre ranko aj tu je uz teplo 😉 inak viki strasne chutia cestoviny s paradajkovou omackou a hovadzim ...zeby talianka ? 😀

alex
7. apr 2011

idem variť, Jakub zaspal 🙂

jja
7. apr 2011

ahojte dievky...tak pridam aj ja jeden recept na polievocku do zbierky.....vcera som spravila paradajkovu s cestovinou...no mala sa nou isla zadrhnut, a ked bol prazdny tanier tak ukazovala na hrniec ze este pridat🙂) tak som bola rada ze jej pochutila a ze si dala tak vela 🙂
musim skusit aj ja tu sosov. alebo faz. kyslejsiu, lebo len tak obycajne jej moc nebralo 😒
baby , zjedia vam malicki aj polievku aj druhe na obed? v akych mnozstavach cca im to davate? napr. ja osobne ked zjem polievku, druhe uz nevladzem...tak neviem ako je to pri babatkach🙂

sincerity
7. apr 2011

@jja mne viaceré mamičky vraveli, že dieťa mi dlhšie nebude chcieť dva chody...takže ja to zatiaľ neriešim, keď chce dám ak nie, tak dám aspoň druhé 🙂

laxity
7. apr 2011

sory písala som od sestry 😅

matesl
7. apr 2011

@jja mne maly zje 2 chody, trochu polievky, ja neviem tak pol deci a potom mu dam tak deci druheho, ked to tav vezmem vo via pohariku 😉

lienka2
7. apr 2011

@jja ja davam aj polievku aj druhe jedlo, polievky jednu naberacku a druhe neviem kolko, to neodmeriam nijako 😅 ale papa len tolko kym chce 🙂

zuzana710
7. apr 2011

@loginka My tiez nechodime 🙂 Maly je strasne opatrny, vzdy sa musi niecoho pridrzat a tak chodi popri nabytku, pri stene, za ruku...ale nikam neponahlame, starsi mi zacal chodit tiez az v 14-tich mesiacoch...

zuzana710
7. apr 2011

baby ja inak co sa tyka varenia tiez prisolujem....ja s manzelom moc nesolime, takze deckam odoberam normalne z nasho jedla, ked tak si s manzelom dosolime na tanieri, takze v pohode...vlastne uz od zaciatku som daval stipku morskej soli a dnes som dala do polievka aj bujon ten bez glutamanu a s morskou solu a pouzivam tiez na dochutenie aj tu vegetu light bez glut.
A davam zatial aj starsiemu aj mladsiemu len jedno hlavne jedlo, neviem si predstavit ze by po polievke chceli este hlavne jedlo, niekedy dam na obed aj len polievku ale taku hustu s vela maskom a bud krupicove halusky alebo zemiacky, cestovinu...inak polievky nasim chalanom tiez velmi chutia, vacsinou robim zeleninkove alebo aj rozne mixovane so smotankou ci na kyslo maju radi 🙂

maculik
7. apr 2011

Ahojte kocky, Petrik buva, dnes mu to teda trvalo, doobeda sme boli vonku a aj bol unaveny, dosli sme okolo pol12 domov, zjedol polievku a uplne rozblazneny ostal. PRed 12 som ho dala spat, o 20min som isla, ze ho zakryjem a on vysmiaty stal v postielke 😎 Jasne, ze bol dokakany, tak sme prebalili a cestou do spalne uz krutil hlavou, ze nenene, tak si chvilu popistal, ale uz konecne buva 🙂
Poobede pojdeme pre Adelku a na ihrisko do vecera. Vonku je naaaadherne 😵

zucana
7. apr 2011

taqk my papame len jeden chod ale teda dost...aj 300 gramov....tu v IT sa nepolievkuje takze raz za cas mu urobim taku hustu a to ma ako hlavny chod...inak dnes papala cestoviny s hraskom a rajsinovou omackou...velmi chutilo 😵
a vike idu zuby tak je dost umrncana tak dudluje lebo jej to asi robi dobre na zubken...

laxity
7. apr 2011

@zucana ten receptík znie dobre 🙂

Mne tiež Naty papá jeden, dnes mala síce dva-polievka a druhé dokopy cca 200g a ešte vypila 150ml mlieka a zalomila na 2,5 hoďky 🙂

zoska
7. apr 2011

@zucana minule si pisala, ze si robila panenku so sparglou zapekanu, mozes dat postup pls? dakujem 😉 a spargla cerstva ci zavarana?

zoska
7. apr 2011

@maculik pekna profilovka, taka letna 🙂

blumka
7. apr 2011

hu, zeny..mame novinku...JULI je chodec 😀 😀 teda presla nejakych 7 krokov ale uz to bolo take ako to ma byt, vypucene brucho, ruky vpast a roztiahnute a ideme 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre