Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

mmaarrttiinnaa
23. máj 2011

@olifcek zatial okrem toho vajicka a srdiecka co sme sledovani je už matthyasko ok dakujem za opytanie

andrea2603
23. máj 2011

ahojte 🙂
@hribikana Nina zlatučká, že si takto spomenula 😉 , o @svetlankat psíkovi sa jej nesníva 😀 ?
My ideme do ZOO v Gyori o dva týždne, už sa teším 😵 .
Livke idú zuby a zdá sa mi, že všetky naraz, lebo všade jej kúsok vytŕča, napriek tomu v noci veľmi dobre spí 😵 😵 😵

olifcek
24. máj 2011

uff, vonku je hnusneeeee... ved uz o 8.00 bolo v tieni 23 stupnov, bleeee, teraZ je v tieni 29stupnov... uz to asi zacina, ze? blee

teuska
24. máj 2011

ja nie som velmi letny tip, takze mna tieto horucavy zabijaju. Uz sme vonku boli a teraz spinkame a zasa von pojdeme az okolo 16.00 😝
@hribikana tie sandalky su uplne perfektne, kde by som mohla zohnat aj ine topanocky od vas?

hribikana
24. máj 2011

ahojte,
no predstavte si, ajsiho nespomina, ale asi zije v tom, ze na 3 rocky ho dostane ... 😀 😀 😀
@teuska - no asi najjednoduchsie a najlacnesie to mas u mna 😀 😀 😀 a cislo uz viesake vam treba ... tesima, ze si spokojna
ja tiez nemam rada az takyto hic ... navyse ked sme chceli ist doobedu vonku, tomas mi zaspal od 7,50 - 10,30, nechapem, co ho tak zrana zmorilo, asi sa nechcel ist parit vonku, tak hodil taku poriadnu chrupku ... mali sme aj poradnu dnes, 11,2kg a 78cm, asi sme tu taky priemer 🙂 ale uz cez 2 tyzdne hnackujeme a spodna dvojka nie a nie vyskocit von, takze nemame ani preco priberat, dnes nam mudr. zobrala aj krv na biochemiu a celiakiu, tak si drzim palce, aby bolo vsetko ok

svetlankat
24. máj 2011

@hribikana krasne miery, to vam len tak preventivne brali, ci je nejake podozrenie?

hribikana
24. máj 2011

@svetlankat - podozrenie ☹ , tak preventivne, aby sme mohli aspon to vylucit

olifcek
24. máj 2011

@teuska tiez nemusim tieto horucavy... zboznujem jesen a jar.... 😵
@hribikana super miery 😵 😵 moc drzim prsty, aby to bolo ok...

hribikana
24. máj 2011

@olifcek - ked jar je uz taka kraaatka, bud je zima alebo horuco ☹

katka888
24. máj 2011

fuuuj leto !!!!!!!! mna to zabija... som znicena ako nikdy 😢 😢 😢
zase ma cakaju hrozne tri mesiace trpenia....
dufam, ze ked pojdem rodit, tak bude zamracene 🙂

hajdylca
24. máj 2011

@avaka vsetko najlepsie Vasej princezne prajem 😉

rivatha
25. máj 2011

@alex, @andrea2603, @avaka, @blumka, @olifcek, @svetlankat, @lienka2, @jaja32, @rivatha, @zoska, @lolka, @hajdylca, @selyma, @zucana, @njonja, @mmaarrttiinnaa, @teuska, @jja, @matesl, @maminnka, @laxity, @katina2209, @maculik, @lucia411, @lenica81, @suzon78, @raa2, @katka888, @hribikana, @martulanr, @dorotka2

Ahojte, februarovky! 🙂 V tomto nasom februari, ako vidite, trosku zaiskril a zdochol pes, a tak by niektore z dievcat rady pokracovali uz len sukromne. A preto je tu oznam, ze bola vytvorena tema. Kto by mal zaujem popisat si tak nejako, ako kedysi, napiste 😉 Ak bolo nejake meno zabudnute, prihlaste sa; pripadne dajte vediet, ak bol niekto nahodou neosloveny 😉

rivatha
25. máj 2011

PS: Tato tema, samozrejme, bude fungovat dalej pre tych, co maju chut 😉

blumka
25. máj 2011
teuska
26. máj 2011

caute babenky 😅
@rivatha aka tema bola vytvorena? Neviem tu najst nic ine. Tiez februar?
My mame tiez uz ockovanie za sebou, vazime 11.4 kg. A merat nas ani nemerala, lebo bol samozrejme cirkus, tak sme boli radi, ze sme aspon odvazili.

teuska
26. máj 2011

@avaka vsetko naj malinkej k meninkam, vela vela zdravia a detskej radosti

@mmaarrttiinnaa tiez gratulujeme aj Vaneske a pozdravuje ju Livka 😅

a my sme sa tusim vratili zasa k dvom spankom, prave mi zaspal, to do vecera nevydrzi. Asi to teplo, v noci sa stale prehadzuje a bucha do mrezi postielky u nas v posteli to iste 😝 Komu este spinka male dvakrat?

Chystam sa piect torticku, Livia ma v utorok 10 rokov, oslava bude v nedelu. Dufam, ze sa vydari. Boze to uz 10 rokov, ale to ubehlo 😕

mmaarrttiinnaa
26. máj 2011

@teuska dakujeme Vanesska tiez pozdravuje Livku 🙂

mimisash
26. máj 2011

@teuska
ahoj to ste mali to mmr ockovanie?
ja sa chystam az v auguste to bude mat maly tesne pred 18 mesiacom, dufam ze nevadi ked to bude tak tesne. ze max ockuju do 18 mesiaca??

teuska
26. máj 2011

@mimisash ano, to bolo to ock. Neviem dokedy ockuju, ale nenechavala by som to natesno, aby nahodou akurat vtedy nebol chory. Aspon mesiac dopredu, ak je to naozaj tak, ze max. do 18 mesiacov. Ale vacsinou ockuju okolo 15 mes.

@mmaarrttiinnaa 🙂 😉

mimisash
26. máj 2011

@teuska to mas pravdu ze by mohol byt akurat chory. Tak pojdeme skor. A dik za postreh.

raa2
26. máj 2011

ahojte dievcata, tak my sme momentalne v ziline, sme dosli v pondelok vlakom, cesta v pohode, az na poslednych 15 minut. to uz bol matko ako utrhnuty z retaze, uz mu bolo dlho. tu je dobre, pekne pocasie, tak sme skoro stale vonku.
@rivatha co za temu ste zalozili? my sa pridame 🙂

mimisash
26. máj 2011

@rivatha ozaj aj ja sa rada pridam do novej temy
😎

avaka
26. máj 2011

caute 🙂

@teuska
@hajdylca ,dakujeme 😵

@teuska a vsetko najlepsie Livke 😉
my uz tiez mame mmr za sebou,nastastie bez teplot....akurat ekzem zhorsena,ale nasadili sme dietu a je dobre teraz 🙂
inak kazdy den na ihrisku tam byvam zmorena... 😀

teuska
26. máj 2011

no my zasa spime, to som zvedava kedy ho dostanem do postele vecer 😖

@raa2 som sa chcela opytat ako riesis cikanie vonku, lebo moj maly zacal sicat, tak ho vtedy posadim na nocnik a vycika sa, niekedy nestihneme, ale aj tak je to pokrok. Len ked to robi vonku, neviem co s nim 😅 po stojacky to nedokazeme a ako potom plienku 😕

raa2
26. máj 2011

@teuska my vonku cikame na stokaja, a nenosim uz plienku ani vonku. mne tiez uz signalizuje ze sa mu da i ked niekedy vymysla 😉 vyskusaj ho nechat bez plienky a zober nahradne oblecenie a plienku. ja som kupila aj take treningove gate, ktore nosim so sebou, ze keby sa nahodou pocikal tak mu ich dam a do tych ked sa pocika tak je v morkom. ale si poklepem zatial som vonku nehodu nemala. skusala som ho davat aj tak ze som ho chytila ako dievca, ale tak nechce byt, a ked sme niekde v obchodnom centre, tak tam si ja sadnem oblecena na misu a jeho si posadim na seba a on sa vycika.
skus ho nechat doma bez plienky najprv, potom pridavaj prechadzky a skus kuknut tie treningove gate, v tych citi ze je v mokrom a mal tym by sa mohol naucit pytat. myslim si ze ked ti uz takto povie, tak by mohol byt rychlo bez plienok. ja tie treningove davam, ked ideme na dlhsiu cestu, aj teraz ich mal ako sme sli z BA do ZA vlakom, co bolo skoro 3 hodky a vo vlaku vypil pol litra vody a doma este rano 200 ml mlieka a dosli sme bez nehody. len teraz ma niekedy cigani ze sa mu da cikat, ked sa chce dostat vonku z kocika 😝

alex
26. máj 2011

@raa2 paráda s tým cikaním, Maťko je šikulko. My ešte ani do nočníčka nič. Ale kúpim nejaký iný, tento dostal na narodeniny, ale asi sa mu aj zle sedí na ňom.

raa2
26. máj 2011

@alex dakujem!

katka888
26. máj 2011

@raa2
vy ste aki sikulaci 🙂
nasa ani nesniva o tom, zeby sa pytala.... raz za 2 tyzdne ukaze na nocnik, a aj sa do neho vypiska, ale ma to cele "na haku".... 🙂 ale nevadi, kazde dieta je ine, kazde ma na ine veci iny cas 🙂
ale tesite ma takymi infoskami 😉

nivejka
26. máj 2011

ahojte maminky.....prosím potrebujem radu...mám 7,5mesačnú dcérku a vôbec mi nechce mliečko ani kašu..odmieta mi to úplne už nejakých 5dní....akonáhle zbadá fľašu z bielou tekutinou strašne sa hnevá ,šponuje a neviem ju nijako nakrmiť.....niekedy naozaj nasilu a na veľké prehováranie a čičíkanie vypije,ale neni to dobrovoľné.....papáme normálne príkrmy,ale mliečko mala aspoň ráno a medzi olovrantom a na noc kašu....teraz nahodila takýto štrajk a vzorovitosť,že som z nej úplne nešťastná......čaj pije úplne z nadšením z fľaše--tak vo fľaši nebude problém......ak ste niektorá mala podobný problém--prosím poradte...veľmi,veľmi dakujem

raa2
27. máj 2011

@nivejka my sme mali tiez take obdobie v jej veku, je to prechodne, kase mi vobec nechcel a mlieko odmietal, vyskusala som aj inu znacku, tu vypil, ale iba nad ranom alebo v noci. to mu dodnes ostalo, som rada ze vypije 200 ml mlieka a to iba v noci, cez den ani pocut. vyskusaj nejake ine mlieko a daj jej ho este ked bude v polospanku, vtedy by ho mohla vypit, ked nie tak davaj jogorty a ine mliecne vyrobky. ja som skusala vsetko a tiez do neho nedostanem ani acidko, ani actimel, nic, len v noci to mliecko a to tiez asi od jej veku. som to aj s doktorkou riesila, ta mi vtedy povedala nech vyskusam inu znacku, alebo ho trosku ocukrit, alebo tak...u nas funguje ta noc, resp. jeho dam spat o tej 20 a ked idem spat o 2230-2300 tak mu zarobim flasku a dam mu ju do ust a on ju vypije, ak nedam vtedy, tak sa budi okolo 5 rano a vtedy mu ho zarobim a pekne vypije. nestastna z toho nebud, su deti ktore maju radi mliecko a deti ktoreho nemusia. ponukaj teda viacej jogurtov. a hlavne ked je ziva a papa prikrmy, tak si z toho nerob tazku hlavu, doktorka vravela ze v tom veku zvycajne niektore deti maju take obdobie ze moc mliecko nepiju a ked pekne cajiky pije, tak ani dehydrovana nebude 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre