Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
25. sep 2009

lolka gratulujem k babuľke 🙂

ja spinkám tak ako blumka, na bruchu, ale jednu nohu pokrčenú, čím sa váha prenesie viac na bok.

blumka
25. sep 2009

andrejka, no akurat dnes som sa na terezke smiala, rano mi odkryla brucho a zjacala ze awoooj, potom mi ho pohladkala, potom nan dala obidve ruky a ze vravi ze "hojda, babo haji"...a potom dala babu pusu a vravi, zima, tak ma prikryla perinou 😀 😀

mmaarrttiinnaa
25. sep 2009

trosku som odbehla od tej patologie 😒

aj ja tak isto spim ako alex pise na bruchu s nohou pokrcenou v inej polohe ani nezaspmi a najlepsie je ked ma manzel zo zadu obime a tak drzi az kym nezaspim najhorsie spim ked je manzel v nocnej neviem ale teraz ked som tehu mi nejak viac chyba nie zeby mi predtym nechybal ale teraz velmi ked sme dlho od seba tak mi je niekedy aj do placu strasne som precitlivena taka som nebola ani v prvom tehu

logi presne na ten oddych som zabudla posledny tyzden musim si spravit aspon vykend taky oddychovy vsetky poznamky a veci do skoly si urobim dnes dcerku dam k mame manzel aj tak nebude doma cez sobotu nedelu a ja budem 2 dni len oddychovat juj uz sa tesim

ale teraz spat ku kniham 😒

andrea2603
25. sep 2009

to je milé, blumka. Aj moji sa tešia, tak dúfajme, že príchod súrodenca prijmu snáď až nad naše očakávania.

zucana
25. sep 2009

cafte baby pridavam sa k uzasnym nocnym zazitkom 🙂
vcera som zaspala o jednej v noci...mame zatial plachtu bez paplona a ja mam este potom taku deku a 1 vankus navyse cosi davam medzi nohy alebo podopieram brusko...viac menej spim na brucho-boku s pokrcenymi nohami ale striedam to...a sem tam sa objavim na chrbte...snad este mozem 😅 tak najviac citim viki ...
no a potom sa zobudim o 3tej na WC potom o 7:30 na WC a aj na rozlucenie s muzikom do roboty (dnes to bolo bez rozlucenia lebo tu nebol tak som volala na dobre ranko) no a potom zaspim tak o 9:00 este na hodku...
hroooza

blumka
25. sep 2009

zuci, to mas dobre, ze mozes spat dokedy chceeeeeeeees aj ked tak prerusovane... 😅
martinka, mi hovor...ja neznasam ked musim spat bez manzela...v nedelu odisiel, uvidime sa az v stredu a ja si preto tak zle spim...ked sme spolu, tak aj ked sa raz za cas stane ze zle spim, tak mi to tak velmi nevadi..pritulim sa k nemu a je mi lepsie..ale takto ☹

zucana
25. sep 2009

blumi aj ja som bez muzika...a tiez neviem bez neho spat...ale uz zajtra pride aj s krabicami 😀
inak ja sa k nemu tulim hlavne ked mi je zima.... 😅
on totiz jak je rok dlhy spava v trenkacha tricku s kratkym takze to sa rychlo zohrejem 🙂

zucana
25. sep 2009

inak ste videli ze zacal jun 2010?
inak ked ma viki nekope staci ked jej zakricim ze vikinka a ona kopne 😀

alex
25. sep 2009

no teda, už sú júnovky... ako to rýchlo letí. 🙂

vevoncek
25. sep 2009

ahojte tak som vám prišla oznámiť že budeme mať chlapca ak sa mi večer podarí prísť(lebo teraz máme ešte nejaké vybavovačky) tak dám aj foto pipíka a napíšem podrobnosti inak je všetko o.k.

maculik
25. sep 2009

ahojte 🙂
dnes je tu nejako tisko, co ste vsetky vonku?
my sme vcera dobre dosli, len som bola velmi unavena. Teraz mala spi, ja pozeram prvu cast Panelaku, ci to este za nieco stoji, potom pojdeme von a o 5 za ocinkom do prace, odtial sa pojdeme spolu najest, uz sme dlho neboli a tak trosku akoby oslavime tie dobre vysledky 🙂

zuci, ta izbicka je krasna, uprimne zaaavidim 😀 My zatial zvlast detsku nemame, ale ak sa prestahujeme (co dufam), tak sa uz tesim, ako budeme zariadovat 😵

maculik
25. sep 2009

vevoncek, gratulujem a super, vyrovnavas skore, lebo baby stale vedu 😉

alex
25. sep 2009

vevoncek gratulujem 🙂

blumka
25. sep 2009

vevoncek gratulujeeeeeem 😉
inak baby, ked tu mame tolko chorych, napadlo mi, mate v tom zozname pre babatko odsavacku na sopliky? Odporucam tu na vysavac..na 100% ju budete skor ci neskor potrebovat 😉

andrea2603
25. sep 2009

vevoncek, aj ja gratulujem.
Odsávačka na soplíky je ešte dôležitejšia ako cumel. My sme ju preventívne vždy brali so sebou, keď sme niekde išli na viac ako 24 hodín.
Blumka, dobre že si to pripomenula 😉 .

blumka
25. sep 2009

andrejka, ved tak mi to napadlo, ked som dnes tahala terezke sople...co by sme bez nej robili...ja som raz nasu zabudla doma, ked sme sli k nasim, musela som kupit druhu a jednu uz mam tu u nasich a jednu doma 😅

zucana
25. sep 2009

ja si pamatam taku sklenenu jak sa to vdychovalo ustami a potom to tam bolo vidiet 😀 mala som 10 ked som to rada segre robila 😀 😀 😀

andrea2603
25. sep 2009

zucana, aj ja som mala takú a potom ma vždy z tých vdýchnutých bacilkov bolelo hrdlo ☹ . Teraz si kúpim takú na vysávač.

zucana
25. sep 2009

vsak andrea toto bolo pred 20timi rokmi 😀

zucana
25. sep 2009

vevi gratulujem 😎
inak v januarovkach jedno po 3 tyzdnoch zisitla teda jej povedali ze necaka diecatko ako jej povedali pre 3 tyzdnami ale chlapca 😀

andrea2603
25. sep 2009

zucana, ja som s takou odsávala ešte aj pred 2 rokmi, lebo moja Lele sa bála vysávača, tak som ju nechcela ešte aj takou odsávačkou šokovať.

zucana
25. sep 2009

jaaj 😉
inak posledne dni to tu nejak viazne...co sa deje ? priprava na vikend?

ewelyne
25. sep 2009

😉
gratulujem vevoncek.

baby, my sme mali taaaazku noc, teda len ja... zaspala som o pol strvtej rano... 😠 🙄 a samozrejme som mala budicek hned rano, ked sa mi to stavalo pri drobcovi, tak som mohla kludne spat aj do druhej poobede...ale hmm, teraz... nemohla som si najst polohu, vsetko ma tlacilo, potom mi bolo horuco, stale som lietala na WC... nemala som kyslik, vkuse som vetrala, potom ma chytali nejake divne krce do noh-nikdy v zivote som to nezazila... no parada... a to som sla do postele pred jedenastou a nic zufalo som dufala, ze zaspim... tak odhadujem, ze po pol stvrtej,lebo vtedy som sa naposledy pozerala na hodiny...

no, ja mam kurzovy vikend, potom napisem aky 😉

a dnes sme boli na obhliadke nasho holobytu a pozerat ako pokracuje stavba a som nic len vytocena a nasr....
a sklamana, ale to je nadlho... no uvidime, dufam, ze to nakoniec dobre dopadne....
😉
ale inak nam krasne svieti slniecko a je dost horuco a dusno a chystame s drobcom von, a nespal poobede... lebo vymyslal, tak cakam, kedy chyti fanty, lebo potom je uz nervozny, ked sa sem tam stane, ze nespi poobede, tak nevydrzi este v pohode az do vecera a zasa ho nemozem o piatej siestej ulozit na noc... budem s nim asi musiet hrat futbal dnes ja, lebo tato nemoze, ten ma koleno a kotnik ofacovane, lebo hral futbal a hokej a prehnal to.... no expert.

a drobec, ten co sa nastvara, ja sa nestiham cudovat,... zobral tatovi peciatky a peciatkuje vsade kde sa da a hadze na to podpisy, ako videl v banke a tata a hovori, ze pise faktury.. no a dnes vytiahol tatovu vrtacku a kladivom chcel opravit plavajucu podlahu a plazmu telku... potom si pritiahol stolicku a chcel utierat riad, ale kedze tam nasiel noznice, tak sa rozhodol strihat... no on to tak stiha, ze niekedy ja nestiham... a to som bola len v kupelni a davala prat... a potom objavil schovane cukriky a potajomky zjedol a tvrdil mi, ze maminka to nic, ja nic nemam... a papieriky v ruke.. 😀 jaaaj a sam sa zasa obsluhoval na obed, on si sam musi nabrat polievku a cestoviny, lebo ja by som mu dala asi malo, alebo vela... 😉 a ked mi zacne vysveetlovat, ako co funguje a ze on ide vonku sam a potom autobusom za tatom, a ze ja ich mam pockat doma a ze namam byt smutna a nemam plakat, lebo ze oni pridu... no ako stara tetka na trhu, a ja oci vyvalujem co natara 🙂
a vcera som mu kupila vodovky, tak sa tesime, ako budeme malovat , lebo plastelinu uz mame po celom byte... ja sa tesim, ale tolko srandy naraz, ved mi pukne brućho 😉

sorry za dlhy prispevok, som sa nejako rozpislala 😀

loginka
25. sep 2009

ewe, mas to teraz vesele, ten vek je asi najkrajsi, ked sa drobci rozhovoria, uz su odplienkovani a stale su to take babatka, ze? len stihat za nimi
vevi, gratulko k chlapcekovi, ake je skore?
zuci, junovky tusim zalozila, mirka s dvoickami anjelickami, tak nech jej to tentokrat vyjde!

inak ked vidim, co nastvara sestra s tou odsavackou a maly rici ako by ho mali krajat, ale vsak ked mu to pomoze, len by mohli vymysliet nejaky menej hlucny system

zucana
25. sep 2009

jj viem logi...drzim palceky aj ja ...
vidim ze tiez mas prehlad 😉

blumka
25. sep 2009

ewe, no ty mas teda poriadneho huncuta 😀 😀 som si ho predstavila ako peciatkuje a podpisuje sa a vazne sa pri tom tvari 😀 nasa terezka objavila caro kreslenia na stenu a hada sa s nami, ze amo, mozeee..a my ze nemoze a ona amo mozeee a tak dokolecka 😀
logi, aj terezka ryci ako tur ked jej odsavam, ale vsimla som si ze ked uz ma prazdny nostek, tak uz neplace tak velmi, len vtedy ked jej to ta vysavacka taha az hen skadialsi..asi je to neprijemny pocit, ze ti nieco vytahuju z nosa 🤐

loginka
25. sep 2009

zuci, no kedze bola dvojickova, tych je tu pomenej, tak si ju pamatam, ale pekne rychlo sa jej to podarilo
no co cvicila si? 😉

zucana
25. sep 2009

logi no akurat tie macacie a tie v sede....
idem k lekarovi uvidime co povi na morfo a ine....
pak podam spravu.... 😉

blumka
25. sep 2009

no baby, kde steeeee? sa flakate?

komarik
25. sep 2009

ahojte, nie že by som bola rada že aj vy máte problém so spaním a nájdením polohy ale som rada že to je zrejme normálne v tehotenstve.
Aj ja som počas tehu citlivejšia a vyžadujem od manžela častejšie hladkanie a mojkanie.

blumka, tvoja malá tete pekne reaguje na súrodenca - sa mi to páči.

niekto sa tu pýtal na cvičenie. Ja cvičím podľa stránky kde sú cviky určené podľa mesiaca tehotenstva. Tu je link, možno vám to pomôže aj na kríže:

http://www.starostlivostodieta.sk/cvicenie-pre-...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre