Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zuzulik
1. okt 2009

ahojte, zuci babysmile bol aj moj favorit a to som o nom zatial len citala na nete , este som ho na zivo nevidela a tiez sa mi paci casualplay avraj sa oplati kupovat v Polsku, no a tiez concord fusion je dobry...fakt neviem a mam z toho hlavu ako melon 😵 ...no nieco iste vyberieme ..

zuci: u babysmile ide u sport. casti polohovanie chrbatika az do lahu?

zucana
1. okt 2009

hajdy ano.... ide o tieto verzie:
ten novsi ma aj toto: Má široké odpružené dno s nastavitelným nakloněním a roštem, které jsou speciálně navrženy, aby si dítě užívalo perfektního odvětrávání, stejně jako snadno odnímatelného a pratelného potahu.

http://www.baby-kocarky.cz/foto_detail.php?id=3...
http://www.baby-kocarky.cz/foto_detail.php?id=5...

zucana
1. okt 2009

zuzulik to zusika ma ten babysmile....ja som za ten vintage 😉

zuzulik
1. okt 2009

promin zuci 😀 se mi to plete....

zucana
1. okt 2009

nevadi co si ...
inak ja tak rozmyslam...ved zijeme len raz...preco by sme mali setrit na babu nie?
usetrim na inom...a plati to itak kamoska...

blumka
1. okt 2009

ahojkyyyyyyyyy
orchidka, krasna velka rodina...my chceme 3 urcite, 4 ak budu tie tri aspon take dobre ako je Terezka (ale uz teraz asi viem ze budu, takze ak to moje telo zvladne bude aj stvrte 😀 )
mozem sa este opytat kolko mas rokov?

zuci, ja sa ockovat proti chripke nedam uz nikdy, chripka mutuje, takze ked sa das zaockovat na jednu mutaciu ochories na druhu 😉 a zacinam sa viac zaujimat o ockovanie a uz to pre mna nie je taka samozrejmost ako kedysi, ze ved preco by sme sa nedali zaockovat proti vsetkemu....a velmi si rozmyslim ako budem ku ockovaniu pristupovat pri druhom babatku 😉

ewe, moja mamina stale spomina ako som ja bola prvy tyzden v skolke...vraj som sa tak urazila na cey svet ze som nechcela rozpravat a vsetci v skolke si mysleli ze este neviem...az potom ma raz zacula ucitelka ako mamine vsetko vyklaam a bola uzasnuta ako pekne ja viem hovorit 😀 😀

zoska
1. okt 2009

cafte...
tak sme spat z uspesnych nakupov, ja som si zasa kupila 2 tricka a vcera som si kupila vlnene šaty...ale neviem co mam terz taku maniu, inokedy sa mi po obchodoch nechce a prezliekanie v kabinke neznasam....a teraz vzdy ked idem do obchodu tak cosi dovleciem 😝
manzel chce ist na nakupy do viedne a ja ze na co ze ved ja som si pokupila tento tyzden...tak sa zlosti, ze s nim ked idem tak sa mi nikdy nechce nakupovat a sama si pokupim 😅

zuzulik, ten baby smle sa da dat az do lahu 😉

zuci, ja by som kupila taky ktory ma vacsiu vanicku rozmerovo.... a ak su rozmerovo rovnake, tak ten prvy je taky kozmicky... pekny, taka imidzovka 🙂

loginka
1. okt 2009

dnes mi prisiel casopis mama a ja do schranky, tak sa tesim 🙂
blumka, vidim, ze mas smele plany 😉 a mat vela surodencov je super, my sme traja a je to skvele

zoska
1. okt 2009

nevies logi ci uz je novy mama a ja v predaji?
ja kupujem, chcela som aj predplatit ale som sa na to vykaslala... ale budem mat narodky tak ak sa dakto pyta co by som chcela tak si asi vypytam predplatne 😀

pridala som si aj fotecky 😉

zoska
1. okt 2009

zuci tebe uz dosla maminka? ci az o deviatej, ze? 😉 sa uz asi ridne tesis.... teraz ta bude ona okupovat a nie my 😀

kde ste vsetky zmizli? 😕

lolka
1. okt 2009

cafte 🙂
citala som, ze planujete stretko, to je super, rada sa pridam, toho 13. by to bolo super....ale v podstate mozem aj iny den.
ja kociky zatial len pomaly obzeram na nete, ale este som ich nebola "oskusat" a chytit v obchode. chcela by som ten "moj" aj vidiet na zivo a potom objednam cez net. chcela by som aby mal velku vanicku, bol lahky, dobre sa skladal, bol kombinovatelky, pekny na vizaz....to by sme chceli asi vsetky, ze ? 😀
pekne kociky mate v albume 🙂

zoska, ja sa uz dlhsi cas chystam objednat mama a ja, ale vzdy na to zabudem apotom vyjde nove cislo, tak si poviem, ze uz teraz objednam ! 😀

orchidka, teeeeda, tolko deticiek, u vas musi byt veselo 😉 super 🙂

zoska
1. okt 2009

ahoj lolka,
uz som sa bala ze tu budem mat samomluvu 😀

a uz vies priblizne aky kocik by si chcela...teda okrem tych vseobecnych popisov, paci sa ti nejaky konkretny?

zucana
1. okt 2009

uz varim zosi pre maminku....ale nebojte nakuknem 😉
zosi pekne kociky...vanicky by mali byt rovnake a my problemy s fusakom nebudeme mat lebo tu pod nulou nebyva 😉
inak som velmi smutna dneska aj som si poplackala...trosku problemy ohladne bytu a financii ale len tak principovo...
a kocik kupim aky bude lepsi...vikinke dam vsetko a je mi jedno uz kolko to stoji...ja sa predsa nebudem tuto uskomnovat na babu ked ostatni mozu brat kolko chcu !

zoska
1. okt 2009

jaj zuci to mi je luto ze si mala dneska taky smutok....ale tak niekedy si poplakat treba, babatko je mudre ono to pochopi, ved maminke sa potom ulavi 😉

a pokial nemas problem s peniazkami , co sa kociku tyka, resp. veci pre babo, tak neries nic, kup co sa ti paci, ved je to tvoja vec 🙂

mne uz prezvanal muzik, takze okolo polnoci by mohol byt domka, tak to tu idem debordelizovat 😀

zucana
1. okt 2009

ja robim taku cinu s ryzovymi cestovinami....a o chvilku sa napapame aj s vikinou a muzik pojde pekne pre maminku a potom uz len cakat budem 🙂
no chod zosi chod ale ved este mas casu 😀

lolka
1. okt 2009

zucana, dobru chut k papanicke 🙂
ja zehlim, mam tu asi 3 pracky 😖 len som tu kopu prekladala z jedneho miesta na druhe
ale za to zehlenie ma caka odmena - peciem si gastany a uz pekne vonaju, mnam 😝
zoska, nie, este nemam kocikovych favoritov, ale hladam 😵

orchidka
1. okt 2009

fotky do albumu... to si este budem musiet nejake nachystat 😎 ja nie celkom rada oficialne visim niekde na nete a ani deti velmi 😉

kociky... mne sa veeelmi paci klasicky gesslein Trend, ma velke kolesa, perfektne odpruzene (kedze maju kozene remence, tak idealne na hojdanie a teren), preklapaciu rucku... no idealne, az na tu cenu noveho ale aj jazdeneho u nas na sk, pozerala som tiez ebay.de a tam je to pooodstatne lepsie...
no ale nakniec som kupila PP atlantico od ruky aj s navettou a autosedackou, tu je zas vyhoda, ze sa vsetko zaklikava, takze fajn...
My sme uz mali doma vselijake kociky.. prvy bol polsky - to nikdy viac ( i ked verim, ze dnes uz mozu byt o dost lepsie ako pred 11 rokmi) a potom sme presli roznymi novymi ... PP hlboky klasika, PP pliko, gesslein Future... a teraz nakoniec som si povedala, ze viac ako 300Eur za kocik nedam aj keby co bolo, lebo su to vyhodene peniaze, takze na 100% mi vysiel len dobry jazdeny kocik... 😉

Pokial ide o moj vek.. mam 34 😉

a veselo u nas naozaj je vzdy 😵

loginka
1. okt 2009

ja som sa zapozerala na youtube porod dvojiciek doma, no sila, som si aj poplakala
zuci ja tiez rozmyslam, co hej a co nie, niekedy sa mi toho zda prilis, co budeme musiet pokupit, ale tiez si myslim, ze do niecoho sa investovat oplati a hlavne ked ti na tom zalezi, niet nad dobry pocit 🙂

zoska neviem ci je uz v predaji, ale celkom dobre clanky napr. o chybach novopecenych rodicoch a o materskom prispevku 😉 inak to rodicovske teda zvysili, vsak dobre, tesim sa ale ako nas ta vlada zadlzi, no to je ina debata

zoska
1. okt 2009

orchidka,
som sa pousmiala nad tou vetou ze polsky uz nikdy...vsetky moje kociky z ktorych vyberam su polske 😀 ale pozeram podla referencii a mamicky chvalia, tak snad....
inak uz mam z tych kociarov v hlve gulas, nech uz je daco doma a nech mam klud

a to musi byt fakt super, z pohladu deti ze je ich tolko surodencov, aj ked budu dospelí to budu mat super...dnes sa to uz moc nevidí ....teda aj z pohladu vs ko rodicov to je urcite super mat doma tolko pokladov...

ja si trufam max. na 2 deticky, ale nevylucujem nic 😀

zoska
1. okt 2009

logi to čo pozeráš...ze porod 😨 no ja mam taky strach ze na to radsej ani nemyslim a ty to pozeraš 😀 😝
tak uz sa tesim na dalsi casopis....
no a ten rodicovsky by mal este schvalit parlament myslim 😕 ...navrh je taky ze zeny, ktore boli zamestnane a odvadzali si do socialky alebo tie ktore boli dobrovolne poistene min. tych 270 tak dostanu ten rodicovsky 256 eur a tie co boli nezamestnane, alebo co studuju a nepoistili sa dostanu to co doteraz cize okolo 150 eur (neviem presne)
cize studentky ale zeny ktore su nezamestnane maju smolu, ale na druhej strane nebude stat zivit romskych spoluobcanov, ktorí si robia z deti zarobkovu cinnost.... 🤐

a o tom zadlzeni..hmmm ze schodok st. rozpoctu sa predpoklada 5,5 % uuuf.... ale tiez radsej no comment

zoska
1. okt 2009

ozaj kde olifka??? 😕

zoska
1. okt 2009

hehe
samomluva zasa 😀

idem radsej pokracovat v upratovaní 😀

loginka
1. okt 2009

no, nebolo to tam nic hrozostrasne skor mile ved pozri ak sa nebojis 😉

https://www.youtube.com/watch?v=6dgvC9WW3Bkhttps://www.youtube.com/watch?v=3XmwED82poc
ewelyne
1. okt 2009

zoska a ty si sa poistila?ja som sa stihla prihlasit a platim si socialku,lebo by som mala taku biednu matersku ze az, tak dufam, ze v januari nic nezmenia a ze budem dostavat viac ako 500 Eur mesacne., inak to nie je sranda, od zaciatku dostavat ledva 150 Euro....

zoska
1. okt 2009

logi kuknem si, ale az s manzelom 🙂

ewe, jj ja som poistila este v r. 2008, vymeriavaci zaklad mam od tohto septembra maximalny, takze by so mala mat matersku cca 450 eur 😎 dufam ze to tak aj bude, lebo socialka ma uz parkrat nasr...

loginka
1. okt 2009

aaaa zoska uz doupratovala 🙂

zoska
1. okt 2009

aaaaaano 😀

loginka
1. okt 2009

veru netreba to prehanat

zoska
1. okt 2009

len kuchynu som musela spratat, umyvacku vylozit a nalozit, lebo som uz nemala kde ukladat spinave riady a ciste uz dochadzali 😀

zucana
1. okt 2009

idem ja baby upratat kuchynu a pripravit na jedlo pre mamcu a muzika 😉
juj som sa prejedla a teraz hadzem takych piratov baby...juuuj
to asi z tej sojovej...teraz som si precitala ze p otvoreni sa ma dat do chladnicky ta sojova...no nikdy som to nedavala tak snad sa to nejak nemohlo pokazit 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre