Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
27. okt 2009

zosi ze asi mladi...mna mala mamina ked mala 19 po maturite sa vydavala...otec mal o pat rokov viac...nezije s nami vsak uz vyse 7 rokov a ma 5rocnu dceru...
no a svokor ma 71 a svokra 65 a moja babka ma 65 a moja babka sa s mojou svokrou neda porovnat....babka je len doma ledva sa hybe...stale je vraj chora a ma veeeela kil...svokra ta brazdi na afte a aktivna chodi plavat cvicit a cely zivot pracovala len 2 roky je na penzii....

zucana
27. okt 2009

baby mne sa to uz krati..uz o hodku odchadzam k dokymu....drzte palce nch je vsetko oki
inak som zacala davat tych smradakov teraz po obede zas dufam ze tam nejakeho nevypustim a doktor tam odpadne... 😕 😲

oriesok1.
27. okt 2009

zucana ja som bola tri týždne na Slovensku, dobehnúť si všetky možné vyšetrenia u gynekológa, ktoré mi tu nikto nikdy nespraví 😖 tam som ten net poriadne zanedbávala, veď vieš, keď sa po dlhej dobe vidíš s rodinou a kamarátmi, ani nebol čas. No a po návrate som koníka zanedbala tiež, až včera som s "hrôzou" zistila, že ste medzitým začali už 400 stranu 😀 strašne by som vás chcela dočítať, ale to nemám šancu...a hlavne by mi medzitým utekali novinky 😀
Takže som už i ja koonečne videla živého gynekológa 😀 prvý a asi aj posledný krát za moje tehotenstvo.. inak všetky vyšetrenia dopadli ok, uf, až na jedno...som nositeľkou streptokoka agalacticae ☹ ☹ ☹ ..slovenský doktor mi tak zbežne vysvetlil, čo bude nasledovať, ale mne koze to bolo málo, tak som hľadala na nete a to som nemala robiť ☹ no ale už som to predýchala a teraz myslím len na to, že všetko musí byť v poriadku, iné neberiem..
Jáj, no a my ešte stále nevieme, či bude šuška alebo pipík 😒 bo sa malinké strašne točilo 🙂 strašne by sme obaja chceli vedieť, no musíme si počkať do decembra, až vtedy mám totiž ďalšiu kontrolu 😖

zoska
27. okt 2009

zuci to mas pravdu- ani mojho svokra nemozem porovnavat so starymi rodicmi, tiez jazdi este na aute, chodi na dovolenky a na kupaliska...este kym mal priatelku tak bol ako mladik, teraz sa zacina trochu opustat 😒
svokru ja nemam, uz nie je medzi nami vyse 10 rokov, takze sme sa ani nepoznali...ja som s manzelom 7rokov,ale keby zila mala by 64r.

maculik
27. okt 2009

blumi 😀 To musi byt zlate, ked sa s Tebou tak "hada" 🙂

zuci, no to je tak, u nas su vacsinou 65r zeny uz take naozaj babky, ale ked to vidim v zahr., tak to su zvycajne este aktivne zeny, ktore vyzeraju a hlavne citia sa o dobrych 10r mladsie...
Niekedy mi to tak aj pride luto, ked vidim, ako si tu dochodcovia uzivaju starobu, a tam u nas ledva vyziju 😒

no, ja na dnes koncim, musim ist nakupit a pozriet si nejake tehu rifle, kym pojdem pre malu, tak som sa vyhovorila, ze idem na kontrolu, nech mozem skor odist 😉

Tak pekny zvysok slnecneho dna prajem a pa zajtra. a zosi, drzim palce, nech sa male dobre natoci 😉 😀

zucana
27. okt 2009

oriesok to ma mrzi...ja som ho mala pred 4 rokmi a brala na to antibiotika...teraz mi robili kultivaciu akurat iba min.rok v novembri a bolo vsetko oki tak snad som nic nechytila nikde...
no neboj sa su horsie veci a isto bude vsetko oki....
ty brdo a to tam akoze nemate kontorly ani gynekologa?sila....

oriesok1.
27. okt 2009

ja držím palce, nech Ti všetko dobre dopadne, zuci!! A smraďáky skús všetky povypúšťať doma, nezabúdaj, že nás vonku reprezentuješ! 😀 😀

zucana
27. okt 2009

inak no moj svokro tak ten ma 71 a od rana do vecera pracuje a lieta...on doma proste neobsedi a kazdy mesiac ide niekam mimo....on ma viac energie ako moj muz a moj muz ma 36 rokov....dufame, ze vnucka ho trosku skludni...

maculik
27. okt 2009

oriesok, to je ten streptokok, co pri porode moze nakazit babo, ak sa nepodaju antibiotika? lebo ak hej, tak neboj, ja to mam tiez, a to ti pichnu v infuzke na to liek, takze sa babo nenakazi 🙂

zoska
27. okt 2009

z akeho vysetrenia s da zistit ten streptokok? to vam normalne z krvi vyslo, ci nejake speci vysetrenie robili?

oriesok1.
27. okt 2009

nič, absolútne nič...tu som začala chodiť k "obstetrician" - teda "pôrodníkovi až v 18. týždni, no, začala, bola som tam raz a nabudúce až v decembri. Akurát mi zdrav. sestra založila kartu, všeličo sa ma vypytovali, na prekonané choroby, operácie, choroby v rodine, zobrali moč, krv, zmerali tlak a toť vsio. Jáj, no a robili sono, pardon. Samozrejme zas len tá zdravotná sestra, asi preto nič nevieme, chi 😖
A ďakujem za povzbudenie, ja viem, že sú horšie veci..a tu sa môže ale aj nemusí nič stať, ide len o to rýchlo sa pred tým pôrodom dostať do nemocnice, aspoň 4 hod. vopred, nech ťa stihnú napichnúť na infúzku...no šak to, my to máme do najbližšej nemocnice 50km 😖 uááá, Slovensko moje zlatééé...

zucana
27. okt 2009

zosi na to sa robi asi vyter asi urcite kultivacia vytoku z posvi....tu sa to robi az pred porodom....
a necitajte net!!!!teda iba konika 😀

oriesok1.
27. okt 2009

ano maculik, to je on.. ☹ tak sme dve? tak to sa budeme poriadne držať!! 🙂
a zoska, mne to zistili z výteru, ale vraj sa ukáže i v moči, ale neviem, či ho tam treba cielene hľadať, alebo ti to zistia aj pri bežnom vyšetrení moču. Ten streptokok je vraj jediný, ktorý ti v tehotenstve môže narobiť problémy, resp. v tehotenstve vôbec nie, bo nemáš žiadne príznaky, ale dôležité je, aby sa pri pôrode bábo nenakazilo

zoska
27. okt 2009

aha, zas nic neviem...este ze vas mam
zuci ty si ta prava- ze necitajte net 😀 ty si sa tu sama strasila citanim hrozostrasnych tem 😝

no muz mi pride zachvilku tak mu idem zohriat jest a povenovat sa...nech uz je pol6 ☹

zuci drzim palce na vysetreni, vy drzte mne a vecer ma tu mate ako na koni 😀

oriesok1.
27. okt 2009

ja som nechcela strašiť.. ☹ ☹

zucana
27. okt 2009

oriesok dik a drzim palce...
a zosi aj tebe a aj sebe..
a ja viem ze ta prava to hovori ale aspon to vravim zo skusenosti a uz sa to snazim aj dodrziavat 😅
inak som teda povypustala co sa dalo a vytesujem sa jak mala lebo aj maly bobek sa mi podaril tak sa idem poumyvat nech nereprezentujem so spinavym zadkom 😀 😀 😀

oriesok1.
27. okt 2009

jéééj, aj môj práve prišiel z robotky 🙂 tak papa 😉

zucana
27. okt 2009

ty brdo vasi muzi tak skoro koncia?moj tiez pride o pol piatej ale len preto ze ide so mnou k doktorovi inak chodi najskor o siedmej :( ale zato chodi na obed domov...

katina2209
27. okt 2009

no môj chodí pre mňa autom do práce tak o 17,30-18,00 tak kým prídeme babičke pre malého tak je aj pol siedmej a to sa ešte musíme učiť do školy ☹

zucana
27. okt 2009

katina ja ked som pracovala som akzdy druhy tyzden chodila domov o 8mej len preto ze tu je siesta...a to by som uz fakt nechcela....

lenica81
27. okt 2009

no... mne tiez bral vzorku na streptokoka... co som na nho tiez kukala jak puk... ale vysledok vlastne neviem, v pondelok idem do poradne, tak sa popytam ze co a ako... a pre istotu nic na nete dovtedy nebudem pozerat... 😖

ja robim kazdy den cca do 17tej... a potom padim... a mangel robi rovnako... takze sa cca rovnako stretavame doma...

dnes este navsteva... takze zajtra si vas asi docitam pri ranajsom caji... 😕

blumka
27. okt 2009

baby, ale ten streptokok je nebezpecny pre babo len pocas porodu, prave preto sa robi ten ster v poslednych tyzdnoch tehu, ze keby nahodou tak sa nasadia atb a je to v poho...mali to moje kamosky a babatka su zdrave, tak sa neplaste 😉

katina2209
27. okt 2009

a na koľkú si chodila zuci ja som tu už od 7,45

loginka
27. okt 2009

cafte, mam prvu injekciu zeleza v sebe 🙂

lolka, moja segra chodila plavat az do uplneho konca a bolo jej super 😉 aj ja by sommmmmmmm ☹

jani nic si z toho nerob, my sme v podobnej situaciiacii, uz aj podpora presla...stale dufam, ze sa nieco podari, ale je pravda, ze uz aj ja som uz dost nervozna

masaz hradze, asi stoji za to, aj ked ja neviem ci sa mam pripravovat na normalny, ked bude asi skor cisar, ved uvidim

katina2209
27. okt 2009

ja som mala nejakého streptokoka v plodovej vode pri malom a vraj keď sa narodil tak ho mal v ušku tak mu dávali nejakú čiernu vatu do uška tak mi povedali že ho mal v ušku ale inak je všetko v poriadku neviem aký to bol streptokok

loginka
27. okt 2009

a k veku nasi maju po 60 a svokrovci 55
zosi, no o som zvedava 🙂
blumka, pockaj mala bude mat pravdu 😉

katina2209
27. okt 2009

to aj môj Marko mi hovoril do bruška,že moja Nelinka a je tam malý Maťko a tatino z druhej strany,že Maťooo tak sa pretekali,že kto vyhrá 🙂

petuskaxfun
27. okt 2009

🙂 konecne som vas zas docitala hehe tak ja mam nastastia super postarku ktora mi nosi postu az domov s tymi pohlaviami babatiek no myslim,ze je to jedno hlavne nech su drobcekovia zdravy 😉 inak tusim oriesok ty si tu spominala tie mena,ze ci povedat alebo nie,ja uz som mala stokrat ofrflane od svokry,ale aj tak sa ma stale pyta dokola 150xze teda ako sa bude volat,aaaleeee ona je trosku mimo 😖 a katina aj Davidko hovoril,ze budeme mat Valentinku 😲 heeh

petuskaxfun
27. okt 2009

babyyy a ktora z vas je alexandra?

andrea2603
27. okt 2009

moja mami má 50, ocino 55 a svokra 55. Maminku som spravila starou mamou už v 38. 😅 Rekord?

Zoska, môj typ - dievčatko. Tak nech sa ukáže 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre