Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

mmaarrttiinnaa
4. nov 2009

ewelyn jaka ty si sikulka

mmaarrttiinnaa
4. nov 2009

budem ja uz koncit majte sa po internom vysetreni sa ozvem idem sa predcasne naobedovat lebo kym pridem domov moze byt aj jedna a to uz budem hladnaaaa 😉
prajem pekny dnik u nas to vyzera vonku dobre ale aj tak vobec nemam chut ist nikam od tepleho kozubceka no budem musiet

maculik
4. nov 2009

ewe, kati diky 🙂
takze asi by som mala vyhrabat nejaku sosovicu alebo co a spravit jej nieco z toho... Pije vela, stale jej ponukam, dokonca v jaslickach tolko asi nepila, ale asi im robili take jedlo, ktore nezapekalo, takze problemy nemala.

cela je nejaka maznava dnes, od rana sa taha na ruky, 3min sa hra a uz pisti. ja som si akurat hladala veci ohladom porodu tu v Bonne, lebo mi vcera dr povedala, ze by som si uz mala rezervovat tu sestru, co chodi domov po porode, no a asi to necham na vecer... ale nasla som aspon tehu plavanie, tak idem dnes s Vladkom vyjednat, ze stvtky budem chodit a on sa postara o Adelku, no som zvedava, lebo to zahrna vsetko - od vecere, okupkania, pripravy mliecka a ulozenia na spanok.

zoska
4. nov 2009

dobre ranko 😀 no pospala som si zase 😉 ale vstala som UZ pred hodinou! 🙂
ja zacinam mat asi tiez zahlienenen hrdlo 🙄 idem si urobit cosi na kloktanie, lebo vsetky tie rozpustne prasky co mam na odhlienenie sa v tehu nesmu 😒

inak martinka, drzim plce s latinou...ja som ju mala dva semestre, cize dve skusky, ale musim sa pochvalit obe za 1...neviem asi som divna ale mna to celkom bavilo a gramatika je velmi podobna so slovencinou, ale uz to bolo pred styrmi rokmi a je pravda ze mi ostali v hlave len tie vyrazy ktore sa bezne pouzivaju medzi pravnikmi a vsetko naviac mi vyfucalo z hlavy 😠 ☹

katina2209
4. nov 2009

no ja by som aj prijala do tretice len mužík je spokojný s dvoma chlapcami 🙂 a potom my povedal,že do tretice by spravil tiež chlapca,že by bol ako svatopluk a mal 3 synov 😀
martinka ten teplý kozubček ti závidím to musí byť super super relax 🙂

zuzulik
4. nov 2009

bre ranko, pekny dnik 😵
u nas dnes leje a leje, zase nikam nepojdem 🙄 , bude vyvalovacka pri pc alebo TV 😀

blumka
4. nov 2009

maculik, ja ti ani velmi v tomto neviem poradit, zatial terezka taky problem nemala...ale obcas, hlavne ked malo pije ma taku tvrdu kaku, ale nestazuje sa zeby ju bolelo brusko...ale aj tak jej davam vela pit a kazdy den musi spapat polievku s nejakou zeleninkou, cize tam ma tu vlakninu ... v podstate to co ti ewe radila 😉

lolka
4. nov 2009

zuzulik, teeeda, to sa niekto ma, ze vyvalovat pred TV 😀 😠
zoska, ty si si tiez dobre pospala 🙂 kloktanie je ucinne, ked som bola mala, tak sme museli kloktat slanou vodou - fuj, neznasala som to, ale ucinkuje to 😖

matka331
4. nov 2009

ahoooj....ste sa tu bavili o prasacej chripke a ukrajine ....duufam aj aj ze sa tu knaam nedotavii lebo ja som najblizsie k ukrajinskej hranici fnuuk 😒

lolka
4. nov 2009

mati, tie spravy su katastrofalne, kolko je nakazenych 😖 ked mozes, tak sa radsej vyhybaj vacsiemu zoskupeniu ludi - MHD, kino, nakupne centra... 😖

baby, dufam, ze tie ktore ste chceli ist nakupovat na Ukrajinu, tak nepojdete !!

zucana
4. nov 2009

cafte baby no vas docitat...ja som opat moc nespala tak od osmej do 10tej som to aspon trochu dohnala...mala sa nejak rozkopala a to pisali, ze po 28tt sa to ma frekvencne znizit,lebo male ma menej miesta...a ozaj urcite je priecne....a este sa aj totiz dokaze gymnastka jedna 😀 ked som na boku tak mi kope do tej lonovej kosti ... nebucha sa pri tom ze? mozem tak byt ....? 😅
no k tej chripke...moja svokra zhrozena z toho ta ze aby som sa dala zaockovat tak ja fakt neviem...zajtra pojdem na tu krv ale pojdem az na 11tu ked tam bude menej ludi nech nieco nechytim (len dokelu musim vydrzat nalacno...)napcham sa vecer a musim vydrzat do 20:30 v posteli 😕

matka331
4. nov 2009

juj ta chripka ja velmi nechodimnikde iba ked ku mamci anaspet domou a ku doktorke ..ale ani nasa vlada stymnic nerobi preco nedaju zatvorit hranicu a kaonecne neobjednaju tie vakciny aby sa ludia mohli dat zaockovat ....joj strasne ma to serie ...vdtie vakciny uz mali byt davno tu ..norsko sa stym nesralo objednalo vakciny pre cele obyvatelstvo ale ta co ved slovensko je maleee keby aj zmizlo z mapy tak by to ostalo bez povsimnutia

katina2209
4. nov 2009

ja neviem a môžu sa tie vakcíny pichať aj v tehotenstve? Pretože keď je človek zaočkovaný môžu prísť aj vedľajšie účinky vysoké teploty a všetko čo s chríbkou súvisí....

maculik
4. nov 2009

katina, no mne akurat manzel vcera prisiel s tym, ze maju v praci ponuku na zaockovanie tehotnych. Ale sme sa bavili, ze nevieme, ci sa dat, lebo fakt neviem, ci je to bezpecne.
Zuci, nespytas sa zajtra na to u dr?

zucana
4. nov 2009

no maci jasom sa pytala mojho gyndosa (lebo tu uz buduci tyzden zacinaju u nas s ockovanim) a on vravi ze neodporuca lebo to bolo narychlo robene ....dnes sa optam obvodaka co si o tom mysli a este raz gyndosa potom...v spravach hovorili ze tie tehu by sa mali co maju patologicke problemy ako napr. so srdcom, cukrovku a pod....ja fakt neviem...

zucana
4. nov 2009

ja inak tiez som len doma...akurat co na tu krv idema dole k svokre a do obchodu ale uz aj do obchodu sa bojim 😕

zoska
4. nov 2009

baby ze si treba ruky umyvat aspon 20 sek teplou vodou a mydlom, inak je to neucinne....hlasili v radiu 😕 😅

inak moja mami zacala chodit peso do prace v tejto zime, lebo povedala ze v mhd je to hrozne 😔 dufam ze neprechladne, lebo do prace to ma 25min. peso 😨

na mna asi daco lezie, chripk to nebude, lebo teplotu nemam, ale zcina mi kasel...tak ako kazdy rok na jesen sa asi ozyvaju priedusky 🙄 uvidim ci ma zajtra z poradne posle k obvodacke.... idem si urobit caj do termosky a dam si polku paralenu a nalozim sa do vane...snad to zaberie

inak mi dost blbne konik v poslednom case 😠

lenica81
4. nov 2009

nestraste baby s tou chripkou... ja sa bojim zaockovat... minuleho roku som sa ockovala proti normalnej a som bola celu zimu nakapana aj doma som si polezala... ale ten nazor, ze to bolo narychlo spichnute, som uz viac raz pocula, takze mam obavy... zatial chodim MHD ale uz aj dnes za mnou si niekto 100x kychol alebo zakaslal... tak uvazujem, ze mozno mangela presvedcim, aby ma nosil autom... len sa skoordinovat... uvidim... 😖

inak co sa tyka lezania som niekde pocula/citala, ze nemame lezat na pravom boku... viete o tom nieco blizsie...
a este som si podlozila matrac vankusom, aby mi lepsie tiekla krv - zily a tak, ale v noci som sa zobudila na to, ze mi trpnu nohy... tak som to zrusila... lebo ma to furt budilo... az som mala pocit, ze dostanem krc... ☹ pred tyzdnom mi jednu taku udrelo do lytka, ze som vykrikovala jak besna a moj muz bol z toho na vetvi... 😀

co sa tyka dalsieho baby, ak sa bude dat, tak mozno jedno za druhym... 😕 i ked stale vaham, ako to budem zvladat... 😅

lolka
4. nov 2009

zoska, vela vitaminov a skus nejake prieduskove cajiky, ked myslis, ze to bude ono. je dobre, ze si doma a mozes to liecit.

lenica, ak sa da, tak MHD vynechaj.....ja chodim autom cele tehu (predtym busom), najskor kvoli tomu, aby sa babo "nevytriaslo", ved ti soferi jazdia ako blazni, potom mi byvalo furt zle, tak aby som sa nepovracala a teraz aj kvoli chorobam.
to som este nepocula, ze na pravej strane by sa nemalo lezat 😕 mne nerobi dobre zaspavat na lavej, lebo ma picha pri srdci 😖 trpnutie noh je neprijemne a krce su este horsie, mna to tiez obcas chysti, ale papam viac magnezia a to pomaha.

zoska
4. nov 2009

leni ja mam v knihe napisane, ze najlepsie je na lavom boku 😉 ale neviem preco, to tam nevysvetluju...

inak ockovat sa nedam urcite, moj ocino sa raz dal a dostal strasnu chripku ..takze ja tomu moc neverim...tych virusov je vela druhov a nikdy neviete ktoru mutaciu chytite a davat si do seba pichat ten humus...no ja neviem... akoze ockovania typu proti TBc, tetanus a spol som nejak neriesila...proste sa to muselo tak som isla, ale chripku som vzdy brala inak.... ale kazdeho jeho vec ci sa da ci nie, urcite nkomu nejdem hovorit aby to nerobil 😉

katina2209
4. nov 2009

ja sa tiež určite nedám očkovať tiež mi to pripadá ako pichať do seba nejaké svinstvo, ja tiež chodím do práce autom vyváža ma mužík 🙂 a to na tom pravom boku som tiež nikdy nepočula a zoska v akej knihe to je napísané?

katina2209
4. nov 2009

inak na obed som mala makovo-lekvárové perky malý až tancoval v brušku,že mu dávam také sladké na obed 🙂

maculik
4. nov 2009

kati mnaaam, to ake chutky tu robis 😵 Musim poprosit svokru, nech nieco take spravi, kludne aj ovocne gule s makom, ale nieco sladke 🙂

s tym umyvanim ruk je to pravda, treba aspon 20-30s teplou vodou a mydlom, ja robim v Eur.komisii v zdravotnickom departmene a tam to mame vsade vyvesene plagaty s tymto, aj na vecku, aj vo vytahu a vselico ine, ako sa proti tomu chranit. Ale hlavne tie ruky.

No ja som tiez len doma a na prechadzky, akurat zajtra letime na Sk do nedele a potom mam letiet o 2t len ja s malou, ale akurat sme s Vladkom vcera rozmyslali, ze tu letenku prelozime niekedy na bud.rok a nepojdem radsej teraz nikam.

Zoska, s tou vanou je to dobry napad 🙂 A mozeme si davat horucu vodu, ci radsej len taku teplu? Ja som sa totiz od zac.tehu nekupala, ale teraz, ked je tak chladno, tak by som si tam celkom polebedila.

lolka
4. nov 2009

vonku sa teda riadne rozprsalo......
kati, sladke obedy sa mu asi pacia 😉 moja sa tiez vzdy rozhybe pri jedeni....asi sa to detom paci, ked im posielame nieco dobre 😀
ja som si dala na obedik vyprazany syr, zemiaky a tatarsku. nie je to sice zdrave, ale raz za cas neodolam 😵

a ockovat sa tiez urcite nedam. nedavala som sa doteraz a ako tehu to nebudem riskovat. chora casto nebyvam, tak to neriesim.

zucana
4. nov 2009

baby nerobte mi tu chute ja na vyprazane mozem zabudnut a perky bych si dala ale tu ani mak neni...nic
takze mame zapeceny baklazan s mozzarelou a sunkou a rajcinovou omackou (parmiggiana sa to vola) a este cestoviny s mascarpone a rajcinami...
a na lavom som tiez pocula ze je najlepsie a este aj ze na chrbte sa nema a vela inych veci a doktor mi povedal ze mozem leazat ako chcem aj na bruchu..... 😝

maculik
4. nov 2009

no tu prsi od rana 😒
ale ked sa mala vyspi, tak ideme k jednej kocke z Konika, este sme sa nestretli, ani neviem, ako vyzera, ale zoznamili sme sa, ked som hladala niekoho, kto rodil v Bonne. Ma o 2mes starsiu dcerku a dnes nas pozvala k nim, kedze je tak hnusne. Tak som zvedava 🙂

ja som dojedla obed po Adelke, vela tomu nedala, a teraz cakam na manzela, ktory donesie normalny obed 🙂

zucana
4. nov 2009

inak ja som sa nikdy nedala proti chripke ockovat a tiez sa bojim teraz to skusat...muz sa daval vzdy lebo ma astmu a min,rok sa nedal a taku chripku dostal ze bol tyzden s horuckami a takymi ciernymi hlienami ze aj fajcit prestal a uz rok nefajci 😀 (aspon k niecomu to bolo) no teraz sa dal a asi ho poslem aj na prasaciu lebo ked ma astmu a v keli pluca...no ma ist k plucnemu a super talianske zdravotnictvo...ze najblizsi termin mu dali na marec takze pojde k sukromnikovi za vizitu- 90 eur....takze asi tak...uz chapete preco mam sukromnika zejo?

katina2209
4. nov 2009

lolka ja som mala chuť práve na taký syrovo-šunkový špíz s hranolkami a tatarkou nezdravé strašne občas prídu také chute ale keď som videla tie perky zemiakové cestíčko na vrchu mak s cukrom masielko a vnútri jahodkový džemík trošku vám narobím chúťky 🙂 a malý si teraz spokojne driemka

lenica81
4. nov 2009

ja som si dala, co mi mangel navaril... kuracie na kari a bazalke so smotanou a zemiaky opekane... ale zajtra si dam makove gule... mnami...
leje kvalitne...
na tom pravom boku, ze kvoli peceni sa nema lezat... ale nic blizsie neviem...

zucana
4. nov 2009

lenicka tak fasa....na pravom teda uz nelezim...ked som mala aj tie testy take 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre