Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
7. dec 2009

neviem, ci by som take velke dieta chcela rodit klasicky... ved to je zle aj pre matku aj pre to babetko.

olifcek
7. dec 2009

no mne vraveli, ze pri merani baba zvonku rukami, je nepresne na 500g, ale utz len na 200g...samozrejme, plusminus...x;o)

kazdopadne moja mala je velka i na pohlad, vraj, chi x;oD

zuci a neboj, ja lekara nebudem poucovat, ja mu len poviem, ze niektore baby vobec nesleduju palpacne...x;o)) ja na to pojdem rafinovane, chi

olifcek
7. dec 2009

adi pekne babatko a takmer mesiac skor x;o)

zucana
7. dec 2009

olif ved preto som sa pytala bab ze kolke tu palpacne nesleduju 😉
zatial mame maminu ktoru sleduju palpacne...
a mna co sleduju palpacne a teba 🙂

garonka
7. dec 2009

zuci ani mňa palpačne nesledovala doktorka len teraz vo štvrtok na poradni ma kukla prstom či sa otvaram ale som zavreta ako sudok 🙂 naposledy len v nemocke ma tak sledovali asi 2x

blumka
7. dec 2009

baby, nestresujte..moja kamoska, inak stihla modelka vzdy (a uz znovu aj teraz rok po druhom porode) porodila prveho syna 4800g a druheho 5200...doslova ich zo seba vyplula...mala lahsi porod ako ja co som rodila 3500g prcka 😉

ewelyne
7. dec 2009

no take velke babo...inak moja svagrina, inak stihla, nemala ani tehu cukrovku, nie je zasa ani taka vysoka max. 170 cm... rodila maleho mal 4800 a tiez cez 50 cm a ani sa nenatrhla a vsetko prirodzene. je to individulane...
a vobec, bola uplne spokojna... 🙂

zucanaaaa jezisiiiii, nechytaj ma za sloovicka, len som jej odporucila, nech sa na to opyta... citaaaaaj poriadne. a uz to proste neries. 😉

ja som nebrala ziadne vitaminy ani neberiem, tak neviem...

ewelyne
7. dec 2009

no a pri prvom som mala termin 26 april a narodil sa 12 aprila... a vraj normalne v termine...
takze to sa rata minus a plus dva tyzdne okolo terminu vraj treba byt v strehu 😉

ewelyne
7. dec 2009

Alex, chcela som sa ta opytat na tu fotografku co vas fotila na svadbe. Spominala si, ze by nafotila aj tehulky a rodinku. mozes poslat kontakt? kedy sa idete fotit vy?

inak baby, mate nadherne foto, to ste sa fotili same- samospust, alebo vam niekto asistoval??? nadhera.... aj ja chcem take 😉

matka331
7. dec 2009

aj mna stale vysetruje zo spodu palpacne,,,,a sono z vnutra mi nerobili p pocas tehotenstva ani raz...a na kazej poradni ma len skontroluje zo spodu a to je vsetko ...

olifcek
7. dec 2009

ja som v strese z kazdej navstevy malej potreby...zacinam byt z toho chora 😕

olifcek
7. dec 2009

no mne to sono zospodu robia vzdy, a aj palpacne ma vzdy sledovali, kvoli tomu, ze ja mam krcok uz normalne skrateny kedze to muselo byt v minulosti tak poriesene...

ewe ze? pekne fotocky maju a tusim sa same fotili,.,,zucanku ale jej segra x;o)

zucana
7. dec 2009

ewe ja to chcem aj pre seba vediet...lebo mna naozaj zakazdym vysetruje palpacne aj vnutornym sonom a tym padom som sa zlakla ked si to napisala ze ci moj lekar robi nieco zle...pritom je porodnik....

zucana
7. dec 2009

olifcek klud mojka 😉

maminnka
7. dec 2009

babule, nestresujme, myslim, ze kazdy leakr to robi najlepsie ako vie a moze... musime im doverovat, alebo ich vymenti, inu moznost proste nemame 🙂 hlavne budme pokojne, vsetky este tych potrebnych par tyzdnov vydrzime a narodia sa nam krasne zdrave babatka!!!

olifcek
7. dec 2009

zuci i mam take slabulinke pocity v brusku ako pred menstruaciou, ale verim, ze sa to uvolni, ked sa mi podari ist na velku, lebo vcera som dost pokombinovala, tak verim, xe je to z toho a na velku som este nebola...myslim, ze ani vcera som nebola...tak jak som si na vsetko vzdy vedela v pohode odpovedat, tak teraz zo vsetkeho stresujem...idem si radsej citat knihu, nech som pripravena na vsetko aspon teoreticky 😵

zucana
7. dec 2009

olif aj ja to niekedy mam...presne ked napr.mi treba 😉

olifcek
7. dec 2009

zuci dakujem .. sice ecitim, ze mi treba, ale creva to jasne tvrdia x;o) teda verim, ze je to toto x;o)

alex
7. dec 2009

Zuci čo sa týka vnút. sona a vyšetrovania paplačného, tak vnútorné sono mi robil len raz na začiatku a palpačne ma vyšetroval 2x, 1x v 20tt, 2x v 27tt. Tiež sa mi to nezdalo, že prečo nekontroluje na každej poradni, ale keď som sa pýtala kamošiek, tak tiež hovorili, že ich nevyšetrovali vnútorne na každej poradni. Niektorí doktori proste nechcú zbytočne dráždiť krčok, iní pre istotu kontrolujú na každej poradni. Je to asi na uvážení každého doktora, ako on uzná za vhodné.

alex
7. dec 2009

ewe kontakt máš v IP. My ideme na fotenie 18.12. a potom s lolkou a supi na spoločné 29.12. 🙂

maminnka
7. dec 2009

Alex, prosim Ta, chystas sa na prednasku o epi na Antolkej? Nevies, ci je este povinna? A ci je povinna ucast oteckov na tej jednej prednaske? Oboje pred 3 rokmi povinne bolo, ak mamicka chcela pri porode otecka a uvazovala o epiduralke...

suzon78
7. dec 2009

Ahojte,
zucana, no mne robí moja doktora pri každej jednej poradni vyšetrenie, palpačné, vnútorné a aj vonkajšie sono. Povedala, že vnútorným sonom zistí presnejšie stav krčka, ale robí to bleskovo, zbytočne dlho ma netrápi . Ja jej plne dôverujem, dlho sme nemohli otehotnieť, chodila som najprv v Žiari k doktorke v okrese kde bývam, ale tá mi viac uškodila ako pomohla. Potom som sa dopučula o tejto mojej novej doktorke a vôbec mi nevadí, že musím za ňou cestovať do Bystrice, nasadila nám s manželom liečbu a do mesiaca som otehotnela, pomohla už mnohým párom a keďže je toto naše dieťatko tak vytúžené a mala som zo začiatku aj problémy o ktorých som už písala, nič radšej nenecháva na náhodu a vyšetrenia robí dôkladne.

olifcek, ja som dnes mala tiež príšernú noc, bruško mi tvrdlo, malá sa stále mrvila, tep zase vyskočil k výšinám, do toho záha a bolesti chrbta z toho stáleho ležania, kvôli krčku. Ale vieš, že som aj ja zistila, že tie pocity nepríjemné v brušku, ktoré máš aj Ty sú často len zo špatného trávenia? Hneď po stolici sa mi dosť uľaví, ak berieš železo, tak peristatika je spomalená a okrem toho aj hormóny v tehotenstve ju ešte viac spomaľujú, musíme to len dáko vydržať...

olifcek
7. dec 2009

suzi a vidis? od piatka vecera uz beriem magne nie 2x1 tbl., ale 3x2tbl., takze asi i preto taka zmena co sa wc tyka...i na vahe som pribrala vela, ale skusim si pomoct jogurtikmi nech potravim a nedrzim zbytocne vsetko v brusku a takto umelo nenavysujem vahu 🙂

suzon78
7. dec 2009

olif, ja beriem magneB6 2x1 zatiaľ, neviem či aj z neho horšie trávi, pozriem na letáku. Mne, ale kázala brať železo a z toho vždy "zapeká". Jogurtíky sú fajn, alebo také acitko a vláknina, ovocíčko a zeleninka...

suzon78
7. dec 2009

a vieš ako ma od včera večera strašne tlačí maličká hlavičkou na mechúr, to je až taká bodavá bolesť, aj Ty to tak máš? Aj ležím ako mi doktorka nakázala a ten tlak na krčok je stále dosť veľký.

olifcek
7. dec 2009

suzi daj si pod zadok vankus, mech mas panvu vyssie...no to, co pises, asi nie je tlacenie na mechur ale na krcok..a je to fakt neprijemne, mne to mala sem tam, ked sedim, urobi...a vlastne niekedy i ked lezim....skus pomenit polohu ak vankus nepomoze nech do krcka nestucha...

mne zelezo nekazali a aj v nemocke mi davali infuzky magnezia...

selyma
7. dec 2009

suzon o tej noci akoby si o mne rozpravala, nemohla som zaspat, male sa vrtelo ako vrtula. Ale to som rada, nech sa vrti, aspon viem, ze je vsetko v poriadku.
No a co sa tyka toho merana, pribrala som 10 kil a merala som sa minuly tyzden a moj pas ma 92. Inak som nizsej postavy.
Do poradne idem v stredu, mam take problemy,ze niekedy mam pocit, akoby prichadzal menzes, ale to mi vtedy netvrdne brucho. Tvrdne mi ked chodim a mam aj nejaky vytok vtedy. No a pri chodeni ciotim zo spodu nieco, neviem, ci je to tlak ani neviem ako jej to vysvetlim.

suzon78
7. dec 2009

olif, mne dala železo preto, lebo som ho mala menej pri kontrole v krvy. MagneB6 beriem od 5. mesiaca, dáva to všetkým tehuľkám pre istotu, aby bruško netvrdlo. Ale asi budem musieť brať aj ja viac, lebo mi i tak občas tvrdne.
Ten tlak na krčok, mám tiež, často keď stolím a sedím, lenže v noci ma to tlačilo aj v leže, ale viac menej keď sa malá hýbala, už som sa kadiako vrtela raz na ľavý, raz na pravý bok aj som si sadla a nič nepomohlo, už som ju aj majkala po brušku a prosila, nech sa trošičku posunie 🙂. Teraz je už lepšie, len to bruško, akoby bolo stále trošku tvrdšie, takáý pocit nepohody...ten vankúš som skúšala, ale akoby ma to ešte viac tlačilo, neviem to bol môj pocit, lebo nie som zvyknutá. Musím už len počkať do ďalšej kontroly, som zvedavá, či sa zase skrátil.

suzon78
7. dec 2009

selyma, čo ti povedala doktorka pri poslednej kontrole, krčok máš v poriadku? Asi ťa tiež bábo viac tlačí hlavičkou dole, tie pocity mám aj ja vždy keď trošku dlhšie stojím, pokiaľ môžeš, viac oddychuj, ležanie je najlepšie..

selyma
7. dec 2009

No to vtedy mi nic nepovedala, nemala som take problemy a bolo to este aj pred mesiacom, co som pri nej bola. Uvidim, co povie teraz, Este si pomysli, ze sa na vsetko stazujem a to by som ju este chcela popytat, nech ma posle na matersku skor, kvoly materskej, aby som ju dostavala, lebo ju musim stihnut do konca mesiaca. Uvidim, je to moja nova doktorka, tak som zvedava.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre