Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
8. dec 2009

ali jj veru, i ja na boku, tam, kde ma mala rucky, vraj x;o)

olifcek
8. dec 2009

logi toto bolo co??? ja kde pridem, tam som uprednostnena...aspon teraz, ked mam bruch velky ush, grrr

andrea2603
8. dec 2009

ahojte.

loginka, veď to je týrania tehotnej!

mňa dnes bolia všetky kĺby, ale to robí asi aj to počasie, tu sa leje už od rána 😖 . zajtra oddýchnem, mám dovolenku, lebo Lele je chorá, dnes je s mojou maminou.

garonka
8. dec 2009

ahojte 😵

logi ja to poznam, aj mne sa to stalo a dokonca na gynde kde som čakala od pol 7 do 12 tej s nervami v koncoch hladna, smädna a z ľudí čo sa predbiehali ako dive psy nervozna a tlak mi vyskočil na 160/100 ale to sa moja doktorka nedala oblomiť a letela som do nemocky 😠
A teraz? mam už papuľu ľudí pekne posadiť a nech sa riadia poradovníkom no jedno by som zrušila u lekaroch že môže byť pacient uprednostnený ak si zaplatí a ja na každej poradni som trpla nech si nepríde hocikto kto vysolí 5 € aby bol prvy 😠

dudu
8. dec 2009

logika to akkoze cooo?
aj ja idem diabet..., no dufam ze moje ma nebude takto dlho drzat... 😕 , preco ste sa ako tehotne nanatlacili do odrinacie? ja by som tam asi dobry cirkus urobila, a mozno by som si aj take male nevolno vymyslela, len aby som bola vo vnutri 😅 😉

zucana
8. dec 2009

logi sila....nemam slov...

suzon78
8. dec 2009

Ahojte...ja som dnes mala konečne kľudnú noc, malá poslúchala 🙂, inak tie zvláštne kopančeky mám aj ja, niekedy, je to taký náhli krátky kopanec, asi s nožičkou a mávam aj také zvláštne krátke zachvenie, ako si aj ty písala olif, ako keď zatrasie ručičkou 🙂

ewelyne
8. dec 2009

...hmmm, no to je, tiez nechapem preco neberu ohlad na tehotne a potom ako pise garonka, trpnete, kto si zaplatil aj 10 Euro, len aby bol prednostne...
smutne to je, proste poradie, uprednostnovanie a znamych ...ale tak to je asi vsade na Sk...
mne minule jedna teta v bude uvolnila miesto a uz tam siel nejaky pan a ona, ze to je pre mna a on ved to je mlada baba a ona, ale je tehotna a bleda a tak a on no a ? co to je choroba alebo co? no tak..

zucana
8. dec 2009

baby aj ja to mavam tie kopanceky...a viete co mipovedala kamoska tehu ze take zachvenie resp.posteklenie to mozu byt vklude vlasky...ze jej to povedala doktorka a maly sa narodil s takou hrivou 😀

ewelyne
8. dec 2009

v autobuse 😀

ewelyne
8. dec 2009

zucana, vlasky, to je mile 😉 to budeme mat vsetky vlasacky a vlasacov 🙂

garonka
8. dec 2009

ewe presne tak no mne sa ešte nestalo aby ma niekto pustil sadnuť skratka tehotna si aj postojí nie? a v piatok idem na infekčne vyzbrojena ako vojak viem že ma nik nepustí sadnuť ale dvere budem aj zubami nechtami držať nech nik nezavrie ako minule nedalo sa tam dychať a starý panko na mňa vyskakoval, že v čakarni je zimaaaaaaaaaa no na porazenie

ewelyne
8. dec 2009

ja sa tesim pred koncom, ked budete vidiet normalne labku malu a moct ju akoze chytiti cez brusko 😉 a ona sa hned schova 😉 som to pri malom nikdy nestihla odfotit, ale kamoska ma jednu taku nadhernu fotku, ako jej to trci cez tricko 🙂 taka mala noha packa. no nadhera...

garonka
8. dec 2009

zuci vlasky? no bude sranda ak porodíme riadnych vlasačov 😀 😀 😀 😀 mne sa najviac pači ako sa mi maly prevaľuje až to šteklí 😀

alex
8. dec 2009

no mne sa stalo asi 2-3x, že ma pustili v buse sadnúť, ale už dlho nie. Ono niektorý to nechápu, že to sadnutie nie je len o tom, oddychovať, ale predsa v autobuse je plno ľudí, tlačenica, môže prudko zabrzdiť a nedajboh sa buchneme do bruška...

ewelyne
8. dec 2009

garonka, to ja som tak stala v buse, plno ludi, ziaden vzduch, brucho zaclananlo sediacim vo vyhlade, tak som otvorila okno a mlady typek, ze je prievan, ci som normalna, v takej zime 😀 a mne bolo tak tazko, horuco, ledva som lapala po dychu a raz som sedela na schodoch na taske 😀

alex
8. dec 2009

mne sa veľmi páčia vlasaté bábätká 😵

garonka
8. dec 2009

a v nedeľu na vianočnych trhoch som mala dokonca pociť že niektorým ľuďom zavadziam 😕 pre moje maxi bruško 😕

ewelyne
8. dec 2009

alex, ja sa tiez bojim na to brzdenie a tak, ze nevies kto na teba padne, buchne ta do bruska.... toho sa fakt bojim. uz by som naozaj mala zacat chodit autom...

ewelyne
8. dec 2009

garonka, a preco si mala taky pocit?

alex
8. dec 2009

ewe si sa ho mala opýtať, či je on slepý, keď ty si nie normálna. Pekne si ho mala vyhodiť z miesta a hotovo! Moja kamoška tak robila v tehu, že si miesto vypýtala. Mne je to ale také blbé. Poviem si, že kým vládzem tak postojím, ale keď by mi bolo zle, tak určite si to miesto tiež vypýtam.

garonka
8. dec 2009

ewe no tak to je maximalna drzosť od niektorých ľudí ešte dobre že ja mam pysk a poriadny 😀 😀 😀 😀 no viem povedať svoje ale s mierou a inteligentne ale niektorým ťažko niečo vravieť 😎

loginka
8. dec 2009

no tam bolo mrte, mrte ludi uz ked sme prisli o 7, ale to mi manzel vybavil nech ma zoberu na prvy odber skor, ale aj tak to bolo prt platne, lebo potom sa este cakalo na doktorku a ta nas zobrala az ako posledne, aby nam akoze vysvetlila naraz a strcila papier do ruky, ja som sa aj pytala sestry ze kedy idem na rad, ked som videla, ze beru uz tych co prisli po mne
ale fakt to bolo neohladuplne, hladam si ineho doktora, lebo treba chodit kazde 2 tyzdne a tam uz fakt nemusim
uz mi bolo aj do placu

no ale ja gerojka, som zisstila ze o 12.30 zacina predporodna prednaska, tak som na nu isla, ale aspon som sa dozvedela nejake org.veci, inak veci pre deti nic len plienky (ze aj 10 na den!) a utierky a pre seba nam bolo povedane co chceme 😖 samoska vlozky, mozme podlozky, nejaky krem na bradavky, koselu, zupan...
hovorim o Antolskej
epi odporucala si dopredu radsej vybavit, cize aj prednasku, myslim ze staci len zena

garonka
8. dec 2009

ewe zakaždym som musela niekomu uhnuť a ak som nemala ako tak som poprosila slovičkom dovolením? a panko v strednom veku sa len uškrnul či nemôžem ho obísť 😠 tak ho drahy pekne odtlačil 😀 ale brucho som si stale držala aby ma nebodaj niekto nebuchol, nešla by som na trhy ale tak som veľmi chcela pečene gaštany 😀 😀 😀

ewelyne
8. dec 2009

alex, mne je blbe vypytat si miesto, to ked mi bolo zle to som sedela na schodoch na tej taske, niekedy si ludia akoby fakt akoze slepi... ja posobim ved vies ako, miestami pre niekoho dost detsky... a teraz, ked uz nosim bundu a nie kabat a nizke a nejdem nalicena aby som vyzerala starsie, tak som si vypocula. jedni chalani sedeli a nieco stylom, ze "aka nabuchana 15-tka, a ze ked sa vedela dat nabuchat, nech si pekne postoji... tehotna mlado vyzerajuca 15-tka- tak to ludia radsej odignoruju... 😕

blumka
8. dec 2009

garonka, my sme boli na trhoch v sobotu a kym sme sa pretlacili cez ten dav ludi, tak kazdy na nas hladel s takym pohladom, ze akoze co ty tehotna a este s deckom nesedis doma...ale hlavne ze tam bol mikulas pre deti, ale niektori dospeli sa tlacili jak debili, postavili sa dopredu a na deti sa vykaslali 😖 ...

loginka
8. dec 2009

ja sa trhom a podobnym tlaceniciam radsej vyhybam, a v tom autobuse to musel byt fakt des, nastastie nechodim

ewelyne
8. dec 2009

no blumka, asi tak, fakt je ze vela ludi to tak berie, ako bolo kedysi, dieta, tak doma, tehotna, tak doma... 😠

blumka
8. dec 2009

hej, ewe, presne tak mi to pripadalo...ja viem, ze s takym bruchom zaberiem miesto pre dvoch inych ludi, ale sak sme preboha ludia vsetci rovnaki, tak si pomahame, nie? a trhy su pre vsetkcyh...tak ked oni sa nechcu tlacit s tehotnymi a detmi, tak nech idu na trh inokedy a nie vtedy ked je vyhlaseny Mikulas pre deti...esteze Terezka to zvladala v pohode a na ludi sa vyskierala... 😀

suzon78
8. dec 2009

zuci, no mám aj také šteklenie, alebo jemné škrapkanie, tak to budú možno tie vlásky 🙂, ale niekedy je to také trepotanie, neviem to popísať, asi to robí ručičkou, je to strašne zlaté. Ja ešte sama na sebe neviem rozoznať, kde má hlávku a kde nožičky na základe hmatu, alebo tvaru bruška. Jedine viem podľa posledného sona, alebo podľa kopancovu, tie silnejšie viem, že sú nožičky, najviac bolí keď otáča hlavičku pri krčku. Ale na každé jej pohyby sa teším, lebo viem, že je tak v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre