Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
7. júl 2009

dakujem 🙂

vevoncek
7. júl 2009

teda zase ste toho popísali kým som sa bola prejsť idem sa pustiť do čítania

blumka
7. júl 2009

ivet, budem na teba mysliet v pondelok aby bolo vsetko v poriadku
loginka, moj manzel je z jednovajecnych dvojiciek a taky vztah ako maju s bratom som este nevidela... 😉

ivet123
7. júl 2009

dakujem blumka🙂

loginka
7. júl 2009

no ja poznam jednovajecne a tie sa moc nemusia, otec tiez nie je bohvieako naviazany, takze je to individualne
ja sa tesim, ze su to dvojvajecne, aspon bude kazde ine 🙂

vevoncek
7. júl 2009

ale ževraj záleží zo ženinej strany že či má v rodine dvojičky ale samozrejme umelé to je kapitola sama o sebe 😀

cukruska1920
7. júl 2009

baby som teraz prisla von...je to tam sodoma gomora...hned som cupkala do sprchy ake mi bolo teplo..no otras...a este aj v Poluse smrad z pukancov...no fuj 😝

zoska
7. júl 2009

tak kočky, som dojedla špagetky, lepsie povedane som sa prejedla 😝
pomaly sa musim pozbierat a ist si po to poradove cislo na sono a potom mam hodinu cas , tak asi skocim na trh po marhule, mnam 🙂

dufam, ze srdiecko uz bude bit....
potom vam dam vediet 😉 drzte palce 😉

ewelyne
7. júl 2009

Baby, idem v piatok na USG!!! Do telefonu mi nevedela teta na recepcii nevedela povedat vysku HCG, lebo jej to tam nenapisali, ale supla ma uz na piatok, povedala som jej ze ja 2 t. cakat nebudem 😠 😉

cukruska1920
7. júl 2009

zosi...jasnacka ze bude bit 😉

zusika
autor
7. júl 2009

aj ja som teraz prisla z obedu.... makove rezance...dobre boli...a mali sme aj rascovu polievku..a som sa od kolegyn dozvedela ze to je dobre na mlieko pre maminy...son zas o nieco mudrejsia, aj ked to mlieko mi este netreba 😀 baby drzim vam u lekarov palce.... no ja mam tento mesiac pred sebou este 3 navstevy na plane... 2x USG + 1 poradna a este nejake odbery.... ja taaaaak neznasam doktorov!!!!

cukruska1920
7. júl 2009

zusi...mnam...makoveeee sliiize.... 😵 😵 😵 ja idem vo stvrtok na odbery... boozinku...ma vycicaju

zusika
autor
7. júl 2009

no ..mne mali brat 8 ampuliek ale potom hovorila doktorka ze na nieco je este skoro, tak zobrali len 4 a neskor zase 4..... upiri su to!!! ale hlavne nech su dobre vysledky...
30.7. idem na to NT - USG... a to mi asi nebude vsetko jedno.... ked som bola pri prvom usg nervozna, tak co potom toto...ako sa poznam budem sa bat kazdeho, ked este stale neviem ako to male rastie a ci vobec.... no a tie obavy uz mame teraz na cely zivot.... je to strasne....

cukruska1920
7. júl 2009

a musela si byt nalacno? ja som objednana az na stvrt na dve a dovtedy neviem ci vydrzim byt hladna...chcem zavolat sestricke zajtra

zusika
autor
7. júl 2009

cooo??? dost neskoro.... ja som musela ist nalacno, som kvoli tomu aj volala...lebo ja mam problem vydrzat do 8.0 ked vstavam o 5.20..... a musela som - lebo tam robili testy aj na cukrovku a ine veci.... no ale zavolaj si tam...ja mam dalsie - cas 8.20 a no uz urcite nezvladnem.... ale dovtedy tam este idem, tak sa spytam....

zusika
autor
7. júl 2009

9. – 12. týždeň tehotenstva
Do 12. týždňa tehotenstva by ste mala mať od gynekológa potvrdené tehotenstvo a vystavený tehotenský preukaz. V tomto období vás tiež čakajú prvé odbery krvi (tzv. základné tehotenské odbery). Z odobratej krvi sa určuje vaša krvná skupina, Rh faktor, protilátky proti Rh faktoru, BWR (Bordetova-Wassermannova reakcia; orientačný test na syfilis), žltačka typu B (HbsAg), ak patríte do rizikovej skupiny (zdravotníčky, narkomanky apod.) tak aj žltačka typu C, HIV (anonymne a so súhlasom tehotnej ženy). Ďalej sa z krvi vypracuje váš krvný obraz (aký máte pomer bielych a červených krviniek, krvných doštičiek a hemoglobínu - červeného krvného farbiva). Preto počítajte, že pri tomto odbere vám sestrička neodoberie len jednu skúmavku krvi, ale o niečo viac.

Ak máte Rh faktor negatívny, čaká vás ešte selektívny screening v 24. a v 32. týždni tehotenstva s testom na neznášanlivosť faktorov (protilátky proti Rh faktoru).
Po pôrode vášho bábätka sa bude hneď zisťovať jeho krvná skupina a v prípade, že by bol Rh faktor pozitívny dostanete najneskôr do 72 hodín po pôrode injekciu s látkou (Rhega-anti-d-globulín), ktorá zaistí, že pri ďalšom tehotenstve si vaše telo nebude tvoriť protilátky proti Rh pozitívnej krvi. Pokiaľ by ste túto injekciu nedostala, tak keby ste pri ďalšom tehotenstve nosila dieťa s Rh pozitívnym faktorom, tak protilátky, ktoré sa vám vytvorili po prvom pôrode, by potom napadli červené krvinky vášho bábätka a tým ho ohrozovali v zmysle ťažkej chudokrvnosti.

zusika
autor
7. júl 2009

a ina stranka....
Prvé vyšetrenie krvi sa robí medzi 10. až 12. t. t. Na toto vyšetrenie je lepšie prísť na lačno.

blumka
7. júl 2009

zusika, to mas z akej stranky? su tam aj ostatne tyzdne?
ako pozeram do mojej tehu knizky ja uz mam za sebou tie prve odbery... 😉 mne dal moj doki taky papierik a na nom mi pekne rozpisal ze co v ktorom tyzdni bude robit...teda ake odbery a testy...
zusika a ked ides na to NT, mas ist aj na krv? lebo mna posiela moj lekar na NT+ nejake krvne testy

cukruska1920
7. júl 2009

no tak ja jej radsej zajtra zavolam..mozno mi bude kazat na odbery prist az v piatok rano

zucana
7. júl 2009

zusika no pekne si to vysvetlila...mne brali toto vsetko uz:
krvny obraz
RH faktor
leukocyty
zrazanlivost krvi
cukor
creatina
mocova kyselina v krvi
bilirubin
zelezo
AST
ALT
nejaky specialny profil proteinov v krvi- celkovy plazmaticky rozbor
rozbor moci
HCG
ukazovatel chorob- ferritina po taliansky
toxo
HIV
zltacky B,C

zucana
7. júl 2009

blumi aj ja idem na to NT a ano budu mi brat aj krv...na to ale nemusis na lacno....
inak blumi ako ?
ja na to idem buduci piatok uz ma mrle zeru ze ako to dopadne
ivush drzim palce...

zusika
autor
7. júl 2009

ja som to vygooglila... odbery v tehotenstve...alebo vyšetrenia v tehotenstve....
nie, krv mi nejdu brat....lebo to mi berie moja doktorka vsetko, ale toto vysetrenie nerobia - ze to este nemaju s poistovnou ci co.... idem proste na Kramare normalne na gyn.kliniku...kde robia iba ultrazvuky... tam budu same tehulky..a ze mam prist s plnym mocovym mechurom... dufam, ze ma nebudu steklit.... aj vy ste tak museli prist?

blumka
7. júl 2009

zucana, ani neviem...dnes mi bolo trosku nevolno ale ja uz neviem ci to je tehu nevolnost alebo z toho tepla...ale som hladna ako vlk, stale..od rana do vecera...
zusika ja uz nepamatam ako som bola v minulom tehu na NT a teraz este zatial neviem, lebo sa tam snazim dovolat a neberu mi to...

zusika
autor
7. júl 2009

ja som vcera volala od 9 - 14

zucana
7. júl 2009

tu sa to nevola NT ale test combinato lebo je to meranie sije a plodu kombinovane s krvnymi testami...tu to nie je povinne takze nic nepreplacaju vysetrenie stoji 200 EUR.
a o mechuri mi nic nepovedali ale pre istotu teda pojdem aj ja s plnym nech je lepsie vidiet...neviem ci sa to robi cez brucho alebo zo spodu....

cukruska1920
7. júl 2009

baby vam robi UTZ este odspodu alebo uz cez brusko?

blumka
7. júl 2009

zucana aj tu sa to vola kombinovany test..NT+biochemia..aspon tak to mam ja zapisane...ale viem ze niektori lekari nerobia krvne testy...v mojom prvom tehu napr. mi robili len to meranie sije a bez krvnych testov a ja som sa az teraz dozvedela ze len cisto to meranie je v podstate velmi skreslujuce..az s tymi krvnymi testami je urcujuce...no ale my sme vtedy mali dobre vysledky tak ma to nestve..horsie je keby mi na NT vysli zle vysledky...
cukru, mne naposledy robil utz minulu stredu este zospodu...a tusim aj to NT v 12 tt v minulom tehu robili este zospodu

cukruska1920
7. júl 2009

blumi.... som pocula ze niektori lekari robia zospodu az do 20tt ale neviem co je natom pravdy

blumka
7. júl 2009

do 20tt budes mat dva ultrazvuky, teda jeden na zaciatku a druhy v tom 20tt..ale ten sa uz pozera cez brusko a je to tzv. morfologicky utz, kde bude lekar pozerat ci ma babo vsetko co mam mat, vsetky organy, palceky a tak...to urcite nerobia zospodu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre