Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
23. dec 2009

olif, ty si super mamina...velmi sa tesim... 😵 😵 😵

selyma
23. dec 2009

Ahojte babky. Olif, si sikulka, ako sa o babenko staras.
No a ostatne, co ste chore, tak vitaminky, cajiky a ze ste hned zdrave. Inak ten cas, otrasny. U nas prsi. Na co to je dobre?

olifcek
23. dec 2009

Nestaram, len mliecko...ale dnes mozno skusime kojit, snad to pojde. Vcera v noci prestali fungovat radiatory. Uz je tu fakt kosa. Snad sa nepridam k choriym /ake iy?/, glg.

blumka
23. dec 2009

juuujj olif, neprijemneee...tak sa poriadne naobliekaj aby si nam neochorela...a drzim palceky pri kojeni...sestricky ti pomozu...

selyma
23. dec 2009

Drzim plecky, to musi byt najkrajsi zazitok, ked sa prisaje ku maminke

zucana
23. dec 2009

olif drza sa 😉
chorym (tvrde y) 😉

kakatka1
23. dec 2009

Jani, viac menej mi to veru zazracne zmizlo same. Pila som lipovy cajik s citronikom a medom a dala som si teplejsi kupel( stale som mala zimnicu) aj ked viem ze by som sa nemala macat v horucej vode. A ten stromcek nemoze ani tatik postavit, chudak aj on musi trcat do vecera v praci 😠 , ale na dnes je to uz na plane, kedze zajtra sa nemusi do prace(teda dufam ze nemusi).

olifcek
23. dec 2009

Dufam, ze nebudem bulit, ked mi ju daju...pomoze mi mysliet na to, ze by som ju nemala oslzit 🙂

kakatka1
23. dec 2009

Jaj Olif to bude veru tazke, ja som po porode asi na taky 3-4 den revala za vsetko aj ked som nechcela. Teraz mi to pride velmi smiesne 😵

blumka
23. dec 2009

ja som tiez revala ked sa prvykrat mala tak poriadne prisala...bola pri mne laktacna poradkyna a ta sa len milo usmievala..a mala mi po nakojeni vtedy spala 5 hodin vkuse 😅

zucana
23. dec 2009

ja revem uz teraz jak to tu citam.... 😎

zucana
23. dec 2009

baby tak kedze tu svieti slnko je 10 stupnov a vsetko sa topi...pridu o 14:00 na tu antenu tak drzte palce... 😵

blumka
23. dec 2009

zuci aj tu prsi, je sice len 1 stupen ale uz sa sneh topi... ☹ ale vraj v nedelu ma byt zasa pod nulou

kakatka1
23. dec 2009

Neviem ci sa sa zajtra dostanem k pc, tak uz teraz Vam vsetkym a Vasim rodinkam chcem popriat prijemne vianocne sviatky plne lasky. 😵

olifcek
23. dec 2009

Tak malickej pridu vysledky bilirubinu tak o hodku, tak som ju nechala hajat, nevyberali ju z inkubatora. Ani som ju nevidela, mozno neskor. Ale mliecko som zaniesla, nie moc, ale predsa x;o) malicka papa po 20ml x;o)

blumka
23. dec 2009

olif, 20ml je super...k nam na izbu chodila jedna baba podebatit tiez mala malickeho dolu na 16. poschodi ale on sa narodil riadne v termine a papal len po 10 ml 😉
olif a ako to vyzera, kedy vas pustia domov, malinka musi pribrat na urcitu vahu alebo ako to je?

olifcek
23. dec 2009

Blumi, dali jej 20ml rano vraj, tak vlastne neviem, ci to cele spapala. Napisem si otazky na papier, lebo tam inak fungujem. Doniesla som mliecko a sestricka vytiahla new flasu, povedala som, ze mame uz flasu, tak ju nasla a priliala nove mliecko.

olifcek
23. dec 2009

Dufam, ze mala i rano moje mliecko! Budem ju chciet vzdy aj vidiet, lebo este nemam biele mlieko, takze to zbadam. Ale je faktom, ze mi vraveli, ze jej dali z tych 50ml /mne sa zdalo, ze to 60ml, mozno strata prelievania/, a ostalo 30ml.

olifcek
23. dec 2009

Sestricka, co to teraz prilievala, je zo susednych dveri s tymi, kde lezi Olivka, tak asi len nevedela, ze uz mame vlastne mliecko

olifcek
23. dec 2009

Blumi, domov..hruby odhad bol 10.1 , chjo

blumka
23. dec 2009

olif, ja viem ako to tam funguje, kym sa nepytas tak ti nikto nic nepovie...na nervy...
zaklad je ze uz mas mliecko a mozes poskytnut malickej to najlepsie co sa da...o chvilu ti ju uz daju aj popestovat, neboj...a ono asi vsetko zalkezi ako sa bude mat Olivka, ze? ako bude priberat ako zltacka zmizne a tak..takze mozno pojdete domov aj skor...myslim na vas stale

blumka
23. dec 2009

kde ste setkyyyyyyy? vypekate? ja som vyhnala muza do tesca a pobalila som uz darceky 😀

maculik
23. dec 2009

Ahojte, tak stahovanie je ukoncene, doobeda to vsetko doniesli do bytu, spravili sme im ranajky aj obed, ja som uplne hotova, mam kontrakcie a brucho ako kamen, tak lezim. Mala spi, manzel isiel kupit stromcek a nejake potraviny a este co nam chyba a ked sa vrati, zacne to tu nejako davat dokopy. Mam taku nanic naladu, vobec mi to nepride, ze zajtra su Vianoce, ja sa ledva hybem, ani poriadne upratat tu nemozem, nebude vona kapustnice, kapra a tak... Viem, ze to teraz nie je az take dolezite, ale su to prve Vianoce, co sme takto sami a teda inak som si to predstavovala.. Ale hlavny je teraz drobec a ja, tak lezim a kaslem na to 😒

A dnes som si rano zase zarobila, robila som chlapom kavu a mame 2 take tie talianske varice, jeden normalne na sporak co sa dava a druhy elektricky. No a ja som oba naplnila a oba som postavila na sporak a zbadala som sa az ked zacala hrozne smrdiet guma, tak mi doslo, ze ten elektricky som tam dala tiez 😅 No jasne, ze platna cela uz zalepena od gumy a smrdela cela kuchyna, nastastie to aj manzel vzal sportovo, co uz mohol 😅

blumka
23. dec 2009

maculik lezkaj, povedz si tak ako ja, ze aj ked nemozes upratat, navarit a napiect kolaciky ako si si predstavovala, si aspon so svojimi blizkymi a babatko je stale v brusku...to je teraz priorita cislo jedna...
ja sa radsej nepozeram smerom do kuchyne, lebo vzdy ked sa tam pozriem mam nutkavy pocit postavit sa a ist to tam vsetko vyupratovat a nieco dobre navarit...ale nemozem...vzdy si spomeniem ako mi bolo samej v nemocnici a uz ma ten neporiadok netrapi 😀

andrea2603
23. dec 2009

blumi, ja som tu, len ešte som v práci, tak len nakúkam o čom píšete 🙂 . Za chvíľočku končím a idem domov vysávať 😖
macu, šetri sa, na kontrakcie ešte nemáš nárok 😉 , do februára daleko. Nemala som niič v IP, skús znova mi poslať.

andrea2603
23. dec 2009

macu, díky.

blumka
23. dec 2009

my uz mame povysavane...manzela som nahnala 😀

andrea2603
23. dec 2009

ty si to vieš zariadiť 🙂 . Môj je po nočnej a bol už kúpiť kapra a ešte ide na nákup, tak toho vysávania som ho ušetrila. Ale detskú si deti upratali samé 😵

zucana
23. dec 2009

olifcek super neboj daju jej tvoje mliecko 🙂 ozaj nezabudni napisat ked budes vediet vusleky...a bilirubim mam aj ja aj segra aj mamka vyssi a je to oki a babetka to maju pravidelne
inak ja som dozehlila prvu varku a poobede ma cakaju babetkovske vecicky 😵
teraz tu mam tych majstrov ktori nevyzeraju moc na to ze by som sa tesila vecer z programov 😕

zucana
23. dec 2009

maci oddychuj aby si neskoncila este na vianoce v nemocke a tes sa z pritomnosti rodinky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre