Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
28. dec 2009

no veď to... ale zvládneš to neboj sa.

Tiež si neviem predstaviť v akej polohe tam maličký je, ale už tri dni mu cítim na pravo nejakú časť, ktorou ma poriadne šťuchá.

blumka
28. dec 2009

nejdem sa nad tym radsej pozastavovat, to budem riesit ked to bude aktualne...radsej 😅
Juli bola naposledy ritkou dolu...

alex
28. dec 2009

aj Jakubko bol riťuškou, ale mám dojem že sa už asi pretočil. Len by sa mohol aj na druhý bok prevaliť, lebo mám pocit že mi vyskočí cez pravý bok. Aj teraz je tam natlačený...

blumka
28. dec 2009

tie nase zazraky, dakedy by som chcela vidiet dnu, ze co sa tam deje 😵
na dnes sa lucim, dobru nocku 😉

alex
28. dec 2009

no aj ja.
Dobrú nocku, idem aj ja sa natiahnuť, možno to pomôže a zmení polohu.

matesl
28. dec 2009

alex,

no ja neviem, asi pre to, ze od kedy sa skratil ten moj krcok, uz sa nezmenil a drzi sa a vnutornu sponu mam zovretu pevne, tak asi preto nestresoval...

ved ze keby nieco, treba ist na urgentny...cez ten treba ist vzdy ak ide o predcasny porod a tam uz bvedia co maju robit...no tak hadam nebude treba

maminnka
28. dec 2009

ahoj zienky, hlasim a po par dnoch...
dnes mi od rana tvrdne brusko, uz som si ala dvakrat magnezium a nepomohlo... dufam, ze to nie je nic vazne, lebo ja idem do poradne az 14.1, tiez to u nas medzi sviatkami nejako flakaju...

matesl
28. dec 2009

no to aj moj maly, je sice dole hlavou ale ked lezim na boku, tlaci ma do oboch bokov...ci ma nohy na obe strany 😀
ja som si myslela ze je priecne ked sa mi vyduvaju obe strany, ale on je dolu hlavkou a aj tak ma ide do boku rozhodit
a ked cka, tak mi naraza do panvy...je to hrozne komicke 😵
ked ma ruky o brucho oprete a chcem pisat na notebooku, ked sa zacne nadvyhovat az mi odskakuju ruky z klavesnice 😀

matesl
28. dec 2009

maminnka,

ja som asi pred 2 dnami myslela ze puknem...mala som tiez tvrde brucho, ale az ma tahala koza od rebier a z bokov od chrbtice...az mi bolo do placu, som ani chodit nemohla
ja sa vzdy na to vyspim, rano je lepsie

matesl
28. dec 2009

maminnka a kam chodis k lekarovi?

zucana
28. dec 2009

cafte baby no vas docitat...telka nejde...ten dekoder je zly...musia mi kupit na slovensku.... ☹
nasi zajtra poobede odchadzaju a muzik ide do rima ale vracia sa zajtra vecer...som vas tu citala a niekto pisal ze ma hemoroidy a segra ze to co je...tak si kukla na nete a potom chcela skontrolovat mne 😀
inak ja som sa velmi prejedla tieto dni...a hlavne veeela kolacov a este ich vela mame...takze od zajtra opat skromne...
ja som bola na porade 20.12. a teraz idem 4.1. takze tiez dlha doba...
olif drzkaj sa neboj si silna ...pre nas az moc
gratulujem k dobrym srpavam a drzim palce na dalsie kontroly...
a dnes som bola s muzom v nemocke videli sme salu porodnu aj poporodnu a vsetko.... 😉

maminnka
28. dec 2009

matesl,
presne, ani ja som chodit nevladala dnes, no musela som sa postarat o 4 chlapov a maleho, co u svokrovocv pilili strom. Ale uz sme doma a len lezim.
K doktorovi chodim v BA, do DNV.

matesl
28. dec 2009

maminnka,

no ja som fakt nevedela co mam robit, som si aj dala sprchu a potom olejovala brucho olejcekom na HIPP na tehotne bruska...som si ho tak trochu masirovala...ale isla som si lahnut a rano uz bolo dobre...a to beriem okrem magnezka aj guajacuran na uvolnenie svalstva, aby mi netvrdlo...a aj tak
ale myslim, ze aj suzon mava tento problem, ze ma stale tvrde brusko.
ja cakam prve a nemam to s cim porovnat, ci to tak byva ci nie...ale myslim, ze vela babuliek sa na to nestazuje
no ale kazdy sme iny

a rodit budes kde?

matesl
28. dec 2009

pozeram, ze mas 3 rocneho synceka a si z DNV...mam tam kamaratku, co ma tiez 3 rocneho synceka...chodila si s nim do materskeho centra tam u vas?

maminnka
28. dec 2009

matesl,
pri prvom dietati som to taketo stavy nemavala, vlastne ani teraz nie, ale dnes to bolo dost neprijemne.

Nebyvam v DNV, len tam chodim k doktorovi. Rodit sa chystam na Antolskej... ty kde?

matesl
28. dec 2009

aha 🙂

no ja chodim k dr. na kramare uz par rokov takze ja uz zostavam tam, on je aj porodnik...takze pozna moj zrd. stav uz davno, tak to som rada, snad vydrzim kym dojde z dovolenky 😅

hajdylca
28. dec 2009

matesl a ku komu chodis?
ja idem tiez rodit na kramare... a tiez mam dilemu ako Zusika, ci zazmluvnit lekara.. a pravdu povediac najradsej by som isla rodit cisarskym... bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim- kedy mozme zacat stresovat???

maminnka
28. dec 2009

ja mam zasa na Antolskej porodnika, co bol pri porode mojho syna a kedze on je idealny prototyp, ako si lekara predstavujem, tak idem zasa k nemu. Dufam, ze sa z toho tvrdnutia bruska vyspim, ako pises, lebo sa mi to vobec nepaci... este ze babetko sa hmyri...

matesl
28. dec 2009

hajdylca,

mas to v IP, neviem ci sa to tu smie menovat-aby to nebola reklama 😉

hajdylca
28. dec 2009

maminka a mas to v pravidelnych intervaloch? lebo mne dost casto tvrdlo, a lekar mi povedal, ze ak by som to mala pravidelne, ze mam hned prist, alebo ist na pohotovost....
ale verim, ze to nie je Tvoj pripad, a vyspinkas 😉 😉

matesl
28. dec 2009

maminnka,

no mne to fakt pomohlo...ja myslim, ze to mavam vtedy ked akurat aj maly pribera a teraz asi dost, lebo mam brucho vacsie kezdy den...vidim to na pupku, ako sa uz pomaly straca...takze to pripisujem tomu

maminnka
28. dec 2009

intervaly som nepostrehla :(

maminnka
28. dec 2009

matesl, poslala si to do IP mne 🙂

hajdylca
28. dec 2009

mami ale vsak keby si to mala pravidelne, ze kazdych 20 min. tak to by si vedela, ci ?

matesl IP mi zatial neprisla 😕

matesl
28. dec 2009

jaaaj, uz je asi neskoro vecer, tak idem na to znova 😀
dakujem za upozornenie

maminnka
28. dec 2009

hajdy, nejako nebol cas sledovat intervaly pocas dna... teraz, ked lezim, netvrdne. To je hadam dobre znamenie...

matesl
28. dec 2009

mami
a pri prvom si take nemala, nespominas? aj ked teraz ked uz mas jedno dietatko, tak asi nemozes tolko oddychovat a lahnut si ako pri prvom, ze?

maminnka
28. dec 2009

matesl, pri prvom som to nemala, to som si oddychovala, kedy som chcela... mas pravdu, teraz je to tazsie...

hajdylca
28. dec 2009

mami ja si myslim, ze Ti to prejde... matesl to je v pohode, uplne pochopitelne... ja by som uz aj hajat isla, lenze kto by mi bakalarku pisal ☹
ale idem tomu viac venovat, nech to mam cim skor a mozem na skusky potom ucit.
dobru nocky kocky, a mami neboj isto Ti to prejde 🙂

maminnka
28. dec 2009

dakujem, kocky, za podporu, idem to uz aj ja zaklapnut na dnes... dobru noc!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre