Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
2. jan 2010

matelko ides na cisarsky? daj si spinal 😉 uvidis drobcekov hned 😉

maculik
2. jan 2010

ahojte
matelko, tak to sa Ti uz blizi, fiha 🙂 Aj ste sa uz dohodli na nejakom konkretnom datume?
tu je krasne, slniecko svieti, v noci trosku snezilo, ale nie vela. Manzel teraz zobral malu na nakup, ja idem umyt dlazky (ved to mi hadam az tak neuskodi) a budem dalej lezat.

Vcera konecne svokra potvrdila, ze o 2t pridu. To teda bolo, kym ju sem manzel dostal. Ja chapem, ze je uz starsia, ale ona je v tomto hrozne pohodlna. Do lietadla ani za svet, najradsej by bola, keby manzel pre nu dosiel autom a aj ju zaviezol naspat. Ale on ma nechce nechat samu. Tak mi napadlo, ze ved nech dojde vlakom. No ale to sama vobec, tak pride aj svokor a ten od 14-19. a svokra asi 2t.
A mala najprv aj take hlasky, ked som jej povedala, ze hlavne nam ide o to, aby mal kto s malou ostat, ked budeme v nemocke, ze ved naco tam pojde V.so mnou a ked som jej povedala, ze on chce ist, tak ona ze ved nech vezmeme malu so sebou 😒 😅 Tak manzel sa uz nastval a pred 3 dnami jej tak ostrejsie povedal nieco a potom volali, ze teda dojdu. A to viem, ze svokor zasiahol, on je v tomto akcnejsi, vobec nie pohodlny, tak jej asi povedal svoje.

maculik
2. jan 2010

blumka, to nevyspatie za to stoji, hlavne, ze ste sa dobre porozpravali, ved mozes dospat cez den 🙂
Ale presne je to tak, ako hovoris, velmi dobre padne, ked mozes tak v klude prebrat veci, nikto vas nerusi, sustredite sa len na seba 🙂

blumka
2. jan 2010

maculik, mas srandovnu svokru 😀 😀 😀 ze malu zo sebou do nemocky..haha 😅
macul, adelka si uvedomuje ze uz nebude sama? ja som strasne zvedava ako to vezme Terezka, ked jeden den odidem do nemocky a o tyzden sa vratim s babom, ktore uz u nas ostane 😅
inak, moja mamina ju naucila basnicku Kom, kom kominar...uz ju skoro vie celu povedat sama..no rozkosna je 😵

blumka
2. jan 2010

macu..veru...nechcelo sa nam este spat, tak sme kecali...ale sme naozaj prebrali vela veci, vela sme si povedali co koho stve a trapi, na take je malokedy cas a potom vznikaju len hadky, lebo nerozumieme svojim pocitom

matelko1
2. jan 2010

blumka ano budem mat cisarak.

maculik na datume sme sa este nedohodli.musim si urobit predoperacne.

lolka
2. jan 2010

matelko, teda, tvoji drobci maju krasnu vahu na dvojicky 🙂 jedna moja kamoska rodila v auguste jednovajecne dvojicky - chlapcov a na pocudovanie mnohych (aj lekarov) mala uplne bezproblemovy prirodzeny porod 😵 je pravda, ze lezala asi posledne 3t v nemocke, ale nakoniec prisl chlapci na svet ked sa oni vypytali, prirodzene a rychlo 😵 jeden mal 1900 gr a druhy 2900 gr

macu, u nas bolo krasne slnecno vcera a dnes - sneh 😅 skoda, ze svokra neni sama iniciativnejsia, ved kto si ma s malou pomoct ak nie rodina ? ale dobre, ze jej muzik prehovoril do duse 😉

blumka
2. jan 2010

matelko,ja som mala spinal a bolo to ok..malu som videla hned ako ju vybrali, ja som mala aj tu vyhodu ze manzel bol pri mne, takze ona tam potom aj lekarom oxidoval ked malu vazili a umyvali...a myslim ze po spinale sa aj skor zregenerujes ako po celkovej anesteze...

maculik
2. jan 2010

blumka, to neviem, ci si to uz uvedomuje. Ona mi brusko stale pusinkuje, aj ukaze, ked sa spytam, kde je babo, ale ci tomu uz rozumie, to fakt neviem... Som velmi zvedava tiez, ako bude reagovat. Ale hadam nebude ziarlit alebo co, aj ked budem musiet na to davat pozor, lebo ona sa rada mojka, hocikedy pride a pusinkuje ma a objime a hovori mama, no vtedy je taky maznak 😀 😵

zucana
2. jan 2010

dobre ranko babky...tu leje ako z krhle...celu noc az doteraz....
inak som rano mala taky silnejsi vytok teraz sa idem kuknut ako to pokracuje....plodovka ma aj taku hustejsiu konzistenciu ako vytok? snad to je len ze ranny vytok....mala je inak u man este dost hore lebo tlaci pod rebrami a na zaludok....
maci no snad je svokra taka len zo strachu z toho lietania....a pomoze ked pirde 😉
blumi dospis cez den 😉
kde je olifka?
matelko no tak ty uz o chvilku budes vidiet drobcov supis 🙂

blumka
2. jan 2010

macu, presne ako terezka, tiez mi pusinkuje brucho..minule sa hrala ze ma nejake babo na rukach a hovorila mu Juli, ale ako to bude naozaj, som zvedava...ale dufam, ze ok..terezka zasa nie je az taky maznak..ma dni ked lozi len za mnou, ale aj take ked jej dam pusu a zacne sa utierat, ze mama neeee pusuuuu 😀 😀 😀

maminnka
2. jan 2010

no ved uz by bolo nacase, aby ta zima prisla 🙂 aspon vymrznu vsetky tie hnusne virusy a bacily..

maminnka
2. jan 2010

macu, ozaj "vtipna" svokra... hadam pomoze, ked pride. Len aby si v tom case aj ozaj porodila 🙂 Nie ze odide skor, ako pride chlapciatko na svet 🙂

maculik
2. jan 2010

no svokra urcite pomoze, aj ked asi len s malou a varenim, upratovat bude manzel, lebo svokra ma maly byt a tam toho na upratovanie vela nie je, povysava svokor, utriet prach je nic, podlahy nie je zvyknuta umyvat, takze to bude na nas. Ale varenie mi pomoze (dam si navarit aj do mraznicky, nech mam na neskor, uz to vyuzijem 😉 , aj Adelku zabavit (sice by mala teraz od januara zacat chodit do jasli, ale este to nie je iste), takze to je dolezite.
A to tiez dufam, ze porodim, kym tu bude, tak sme to aj naplanovali, kedze dr hovori, ze do terminu asi nevydrzim, tak sa spolieham na to 😅

Inak, z mien zatial asi vedie Jakubko, a to aj preto, lebo by mal meniny na moje narodky a to by sme vlastne mali vsetci 4 naraz oslavu - manzel 24.7.meniny, ja 25.narodky, maly meniny a Adelka 26.narodky. Tak aby mu nebolo luto, ze ma vsetko (meniny, Vianoce a narodky) v priebehu 3mesiacov 🙂

maminnka
2. jan 2010

my doma tiez rozmyslame, ako to urobime, ked pojdem rodit, Muz tiez chce byt so mnou. Keby clovek presne vedel, kedy to pride, aj to vie naplanovat. Ale ked vacsinou absolutne netusime, ze? Co so synom? Rodicia byvaju 120 km odtialto, kazdy opacnym smerom. Ak by som rodila cez pracovny den, niekedy cez den, maly je v skolke. Ale co v noci a cez vikend? Mama mi povedala, ze do 3 hodin by tu vedela byt (auto nema, jedine vlakom), ze urcite by sa s kolegynami nejako dohodli na zastupovani, svokra to uz ma tazsie, ale tiez by asi na par hodin vedela prist, ale potrebuje vediet viac dopredu... ako to riesite vy, co uz nejake deticky mate doma a rodina byva daleko od vas?

maculik
2. jan 2010

maminka, presne toto bol nas problem. Keby sme v BA alebo este aj v Luxe, tak dame malu k znamym, viem, ze by nam pomohli. No tu nikoho takeho nemame, vsetko su len Vladkovi kolegovia, vacsinou bezdetni. A jedni, co maju malu dceru a viem, ze by nam pomohli, tak maju zrovne teraz termin s dalsim babom, takze to nepripada do uvahy, aby sme im tam potom doviedli Adelku.

Nemate nejakych dobrych znamych, ktorych pozna aj syn, ze by ste to dohodli s nimi, ze by vam ho vzali, ak by Ta to chytilo na noc?

maminnka
2. jan 2010

Macu,
mame tu vela dobrych znamych, ale Petik s nimi este nikdy nebol sam. Neviem si predstavit, ako by to zvladol na prvykrat. Nie je to uz babetko, ved bude mat 3,5 roka... jedine, co nas napadlo, je, ze by sme poziadali niektoru ucitelku v skolke... tie Petik pozna alho a dobre a vsetky su mlade, bezdetne, a robia to bezne, take jednorazove opatrovania deticiek, co k nim chodia do skolky, dokonca niekedy aj cele vikendy sa o ne staraju... ale to ma napadlo az teraz, musim sa s majitelkou skolky porozpravat.

blumka
2. jan 2010

baby, vidim ze riesime rovnaku dilemu 😀
ja ak budem rodit po 10.2 tak tu uz bude svokra, takze Terezku necham jej na starosti a manzel pojde pekne so mnou do porodnice...ak to na mna pride skor, tak zavolame k Terezke jednu znamu, ona o tom sice este nevie ale ak bude moct tak urcite neodmietne a ked nebude moct, tak budem rodit sama...
A ak budem rodit planovanym cisarakom, a bude to pred 10.2 tak nakluse z Oravy moja mamina, vezme si dovolenku a je to... 😀
inak ja tiez od svokry ocakavam pomoc vo forme navarenia a pomoci s Tete, nejaka ta prechadzka a venovanie sa..upratujem si aj tak najradsej sama 😉
Manzel od marca zacina pracovat vo firme, takze bude mat normalny 40 hodinovy pracovny tyzden ( u nas nevidane, kedze doteraz mal ako chcel), do toho chce aj dom dorobit, takze budeme vacsinou same doma..ale musime to zvladnut

matka331
2. jan 2010

ahojteee.....my tu mame krasny slnecniii den ..🙂
blumka a kedsi mala spinalpri cisaraku si sa nebalaked ta rezali ved si bolarpi vedomii....ja by somsi asi vybrala celkovu anestezu neviem je mi tocudnee keby sommala byt pri vedomi a vediet co somnou robia..... 😒

maculik
2. jan 2010

maminka vidis, to ti dobre napadlo. Ak to robia a maly je na ne zvyknuty, tak to je dobre riesenie.
Ja tiez by som prinajhorsom rodila aj sama, ved uz to mam raz za sebou, ale predsa len, ked tam bude manzel, tak sa budem citit lepsie, ak by nahodou boli nejake problemy, on to vybavi skor, nez ja 😅

No, idem ja zohriat polievku a lahnut si, lebo ked ma manzel najde za pocitacom, tak to si zase vypocujem, ze preco nelezim. On chce, aby sme potiahli najlepsie az do terminu, aj ked ja by som nedbala kludne aj 7-10dni pred. No ale uvidime 🙂

Tak zatial pa a dobru chut k obedu.

zucana
2. jan 2010

mati ved urcite nevidis coti robia...tam je plachta ktora vsetko zakriva...akurat ti babo potom vybrane uz ukazu...
inak aj tu uz svieti slnko....
vy tu riesite ze ako budete riesit ked uz mate 2 babatka...a ja rozmyslam ake to bude ked tu budem sama pak...jasne ze tu mam svokru a mozno pride aj mamina na tyzden ale svokru nechcem mat stale pri sebe...chcem sa sama starat o malu..tak snad teda pomoze s tym varenim ako macu pisala 😉

blumka
2. jan 2010

matka, vobec nie...nemas sa coho bat..ja by som sa zasa skor bala ze sa z celkovej anestezy nepreberiem 😅
ja som sa tesila ze uvidim malu hned..nechcla by som zazit to co je bezna prax na Slovensku, ze rano porodim v celkovej anesteze a babo uvidim az o niekolko hodin a to nielen kvoli tomu ze sa musim prebrat ale aj preto lebo mi ho nema kto doniest 😖

blumka
2. jan 2010

matka, dokonca este sa nas pytali lekari, ci nechceme aj fotky ako ma rezu a vyberaju malu..manzel tam mal fotak tak ho jednemu podal a ten to nastukal...ale ja som tie fotky este ani nevidela..netreba mi 😀 ale malicku sme odfotili hned ako ju vytiahli..este aj so snurou 😀 😀

maminnka
2. jan 2010

Macu,
dobru chut 🙂 Ucitelky pozna dobre, ved tam chodi uz 2 roky, su to jaslicky spojene so skolkou. Napadlo ma to aj vdaka Tebe, takze diiik za pomoc. Tiez by som bola radsej, keby bol muz so mnou, citila som sa tak podstatne bezpecnejsie a istejsie. A mal mi aj kto pomoct cosi podat a pod. Hehe, este si dobre pamatam, ako sme po porode jedli, este na sale, halusky s kapustou. Sestricky mi objednali oneskorenu veceru a ked som uz nevaldala, muz to dojedol 🙂 A voobec nam neprislo divne, ze o par metrov prave rodi ina zena. Mali sme svoj vlastny svet 🙂

zucana
2. jan 2010

no moj muz zahlasil ze on fotit nic nebude ze bude rad ked neodpadne 😀 ale ja chcem foto 😕

blumka
2. jan 2010

zuci, lekari pofotia 😉

matka331
2. jan 2010

aj ja som rada ze mj milacik chce ist somnou rodit a ze ho nemusimdo nicoho tlacit 😀 😀

maminnka
2. jan 2010

manzela tiez volali sestricky, ci si nechce maleho odfotit, ked ho osetrovali, merali 🙂 my sme boli taki vyhukani, ze uz je "po", lebo sme sa chystali na dlllhy porod 🙂 tak muz fotil maleho a ja som sledovala, ako odoberaju pupocnikovu krv. kazdy sme mali svoje divadlo 🙂

matesl
2. jan 2010

ahojte 🙂

Zuci, to aj ten moj, ze aky fotak tam chcem brat, ze do mobilu...no uznaj...asi zavolam nejakeho fotografa 😀
boze oni su hrozny...a my tam nemame pri tom odpadnut 😅 tak som mu povedala, ze ja si to nafotim

zucana
2. jan 2010

aj moj povedal ze do mobilu 😀
aj ja som mu povedala to iste 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre