Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
3. jan 2010

ahaaaaaaaa....lebo uz normalne na 17. ked sa tam premavali mamicky s babatkami tak ani jedno nemalo ciapocku 😉
olif a podla toho co ma oblecene, myslim ze je to ok...urcite si teplo urdzi 😉

andrea2603
3. jan 2010

ahojte.
čítam, že pribudli k Olivke daľšie februárové bábätká? Gratulujem Loginka 🙂 .

Olif, neboj, lekári asi vidia,že tvoja princezná je bojovníčka a že to zvládne, tak držím palce.
Inak tu v NZ pokým ten 1.deň bola Lele so sestričkami tak jej dávali na hlavičku čiapku tenkú, potom keď bola so mnou na izbe ja som jej ju už nedávala, lebo kúrili ako v pekle, aj vetrať sme museli často.

dievčatá, jedna otázočka: od 4.12. mám stále rovnakú váhu, to nevadí?

blumka
3. jan 2010

andrejka nevadi..ty uz nemusis vobec pribrat 😉 ja som od 4.12 pribrala len kilo 😉

olifcek
3. jan 2010

blumik tri a dalsie uz nemoze i keby chcela, maternicA by jej to nevydrzala, uz i teraz mala co robit...

blumka
3. jan 2010

ok, tri mi stacia a stvrte si adoptujem 😀
moja kamoska ma znamu co ma 4 cisarakom...ale ten 4 uz prelezala cele tehu v nemocke co musela byt pod stalym dozorom

andrea2603
3. jan 2010

blumi, len mi je to divné, že v novembri 4 kg a teraz odrazu nič, veď idem 5.1. na poradnu tak uvidím čo MUDr. povie, lebo predtým ma za tie 4 kg sfúkol, že to je trochu veľa za mesiac 😎 .

olifcek
3. jan 2010

blumik myslis? ja si prajem, aby jej bolo teplucko...hoc este necham manzelika aby priniesol deku, ktoru som mu dala, ze moze odniset dom, nech ma este jednu....x;o) i ked sestricka vravla, ze nie netreba, ze oni jej daju co bude potrebovat, a aj capicku jej vymenila za taku, aby jej nelingala na hlavke ale pekne drzala...x;o) pytala od kolegyn z vedla, ze pre jej malinku ci nemaju capicku, chi..x;o)

adik ja som za posl. mesiac pribrala len pol kila a netvarili sa, ze je to zle a to som fakt len lezala...x;oD

adi jo, i ja dufam, ze vedia...ani krvicku jej nebrali, vraj zltacku nema...tak ok

blumka
3. jan 2010

andrejka, ja priberam presne ako v prvom tehu...do 8 mesiaca strasne vela a potom skoro nic...a teraz tak isto...minuly mesiac 3 ci 4 kg a teraz 1 a to boli vianoce a nejako extra som sa neobmedzovala...babatko si uz berie vsetko z teba, to je vlastne idealny pripad 😉
olif, ked ti to uz povedali aj sestricky tak je to naozaj ok...a hlavne...ked uz budete doma, neprehrievaj ju zbytocne...ale myslim ze ty nebudes, si tiez taky tip ako ja, nemas rada horucavy tak to nebudes robit ani malickej...je lepsie ked si dietatko zvyka na normalne teploty okolo 20-22 v byte ako vykurene prostredie...z toho su potom len zbytocne choroby

maminnka
3. jan 2010

OLif, tak to je parada, ked nema zltacku 🙂

andrea2603
3. jan 2010

tak díky, mne sa zdalo, že predošlé tehot. som priberala vždy tak pravidelne, a teraz také výkyvy.

maminnka
3. jan 2010

Blumka, mas pravdu, ze je lepsie, ak si dieta zvyka na chladnejsie prostredie. Aj ja by osm doma mala radsej take. Ale kurenie je vsade vypnute, napriek tomu je tu teraz 23 stupnov :( Ja uz nic nerobim, len chodim po byte a dokola vetram. Tiez mam radsej chlad, ako horuco. Ja by som pokojne spala aj celu zimu pri okne otvorenom dokoran.

olifcek
3. jan 2010

blumi, prehrievat iste nie, len nasa malicka nema moc tuku este...

blumka
3. jan 2010

maminka, my mame v spalni 18 stupnov, v obyvacke 22 a je mi fajn..akonahle sa dvihne teplota o jeden stupen uz to citim aj ja aj terezka...a manzel musi uberat 😀 😀
mojej svagrine bolo zima pri 23 stupnoch v spalni a 26 v obyvacke.. 😝 a jej mladsia dcera je stale chora

blumka
3. jan 2010

olif, ved urcite to budes musiet prisposobit hlavne jej...ale riad sa malickou...ako sa ona citi..nie ako si budes mysliet ze ma byt alebo ako ti budu mudry ludia radit 😉

maminnka
3. jan 2010

babulky, aj vas tak strasne trapi zaludok? Ja sa uz niekolko dni citim ako prve tyzen v tehu :( Boli a pali, ci som hladna, ci najedena. do toho to palenie zahy, no otras. Dokonca ma pali aj koza... tam, kde si myslim, ze mam zaludok. On by mal byt teraz "vytlaceny" az celkom hore, co? Nemyslim az pod krkom 😀 , ale az nad maternicou, nie?
K tomu som z toho lezania uplne zoslabnuta, nic nevladzem :( Niekedy ma napadne, uz bay bol februar a pritom je k nemu este taaak daleko... a na jeho koniec este dalej.

blumka
3. jan 2010

maminka ja mam zasa pocit, ze ho mam taky stiahnuty ze nic nemusim jest...vcera v noci som si uvedomila ze som jedla len ranajky a obed o dvanastej...a rano som nejak nebola velmi hladna...

maminnka
3. jan 2010

... prve tyzdne... tam malo byt...

maculik
3. jan 2010

dobre ranko 🙂
tu nam cez noc krasne nasnezilo, manzel vzal Adelku von trosku sa vyblaznit, ale mne nedovolil, lebo mam nejake slabsie kontrakcie, tak ze mam lezat 😒 Ale ak sa mi polepsi, tak poobede aspon na 10min pojdem s nimi.

suzon, no, ta skusenost bola zla len v tom, ze som absolutne nic necitila, ziadne tlaky, kontrakcie, nic, proste ta epi mi zabrala uplne silne. Takze som nevedela vytlacit malu a museli jej potom pomoct zvonom.
A este som mala potom asi 2dni silnu migrenu, to bolo fakt neprijemne, lebo ja migreny nemavam.
Ale mozno tebe by tak nezabrala, na kazdeho to reaguje inak, ktovie..

Mozno tiez bola chyba, ze mi ju dali aj pri samotnom porode a nie len pri kontrakciach.

blumka
3. jan 2010

maculik lez...este mas cas.. 😉

maminnka
3. jan 2010

Suzon,
ja mam s epi zasa velmi dobre skusenostti. Asi je to ozaj velmi individualne, kedy a kolko sa pichne, ako dlho sa necha tiect.. to by ale mali uz ti anesteziologovia po tolkych rokoch skusenosti uz vediet :(

citila som tlaky bez problemov, krasne som maleho vytlacila, radost rodit 🙂 Keby to aj teraz tak vyslo, to by bola parada... ja som sa cely cas rehotala, lebo anesteziologicka si doviedla asi nejakeho zacinajuceho kolegu a ten sa tam suchtal v takych plazovych sandalkach so slovami "tak, kanylku zavedieme sem", moja zlata, ako sa citite? a namiesto mna mu odpovedala ta doktorka. Skoda len, ze sa sem neda vhodne zaviest prizvuk toho osandalkovaneho 🙂 Taky trosku 4%, ale zlatyyyy bol!

garonka
3. jan 2010

ahojte 😵

sisiska, o klobaske sme sa bavili lebo nam kontroluju raz mesačne pečeň.testy ale keďže sa nam to kráti tak dobrotky si neodoprieme 🙂

loginke posielam veľke gratulujeeeeeeeeem babätka maju krasnu vahu 😉

no baby nejak ste sa tu o pôrodoch bavili tak sa nam to tu rozbieha ja sa bojím bojím pôrodu nenormalne po nociach nespím ešte i panvova kosť ma tak štve, že sa ani postaviť z postele nevladzem, ledva sa vyguľam no citím sa ako veľryba na suši 😅

olif ewe sa neozvala? dufam, že je v poriadku a ani neviem či jej peniažky došli 😕

olifcek
3. jan 2010

macu teraz vraj nedavaju epi celu, ale postupne, cize vraj kontrakcie trosku citi dotycna..x;o) a musis potom 24 hodin len lezat, aby neboli bolesti hlavy a chrbta a pod.

maminnka
3. jan 2010

vazne, Olif? mne nikto nehovoril, ze mam 24 hod. lezat, ja som sa uz par hodin po porode starala o syna 😕 ale ziadne bolesti chrbta, ci hlavy som nemala. Asi uz maju inu metodologiu.. chystam sa na tu povinnu prednasku o epi o dva tyzdne, tak snad sa cosi nove dozviem.

suzon78
3. jan 2010

Ahojky 🙂

ďakujem maci,mami a blumi, asi si tú epi zajednám..švagriná tiež hovorila, že bolesti boli v poho. Ja som si myslela z počiatku, že epi dávajú normálne gynekolólovia, ale tiež mi sestričky povedali, že to musí školený anesteziológ u nás v ZH sú vraj všetci školený okrem jednej doktorky, ak bude mať práve ona smenu, tak budem mať smolu. Nepáči sa mi, že je problém aj gynekológa zazmluvniť, nikdy nie je isté, či práve bude môcť prísť, neakceptujú tu ani predpôrodný plán 😒 ako je to u Vás v nemocke kam idete rodiť?

garonka
3. jan 2010

olif tak dlho ležať treba? uf ja ani 8 hodin v posteli nevydržím 😅 švagrinu po epiduralke postavili na nohy a herečke nebolo nič len bolesti hlavy uf

blumka
3. jan 2010

olif, ja som mala taku epi, co som si davkovala sama...napichli ma a ukazali mi kde si to mam regulovat a tak ked som citila ze mi dochadza som urobila klik a bolo ...ale uz ked som sla tlacit uz nie, aby som jasne citila kedy mam tlacit 😉

suzon78
3. jan 2010

blumi, mami a maci, takže tie bolesti s epi sa dali prirovnať k menštruačným bolestiam?

blumka
3. jan 2010

garonka, neboj po porode budes rada ze mozes byt este chvilku v posteli 😀 😀 😀
suzon a ked im dopredu das vediet ze chces epi a zaplatis za nu tak musia prist, nie?
a co sa tyka planu, v usa som mala moznost si nieco take urobit, tam to akceptuju celkom dobre, ale nerobila som ho...ja si totiz nemyslim ze ja laik viem lepsie ako mam rodit ako lekar...

garonka
3. jan 2010

suzon to je vraj niečo take ako migrena aspoň švagrina tak vravela ale si myslím že to je u každej individualne, niektorym babam nieje nič ah jaj pôrodu bojím ako pes

garonka
3. jan 2010

aby som nezabudla na Alex, všetko naj naj k včerajším meninkam 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre