Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
8. jan 2010

no a este ked je tam len jedno wc-ko... co je len jedno a jedna spracha.... bezne 😠

inak garonka, to musel byt iny stres.... to som ja podobne prihody zazila tiez davno davno 😀
ale inak potom to bude dobra historka 😉 ked som si to predstavila, tak som sa musela smiat 😅 😀
ale no no, nech ti uz nerobi take soky 😉

lolka
8. jan 2010

dobre ranko,
garonka, jezis, si mala ine stresy, ale hlavne, ze si sa potom ty aj brusku ukludnila. no, chlapi, su niekedy "mimo" 😅

lienka, tak len pekne lezkaj, este by malo byt babo v brusku par dni.

supi, anoooo, bola som v pondelok na prednaske v Ruzinove. no, ja by som ta asi nespoznala, ale kludne si sa mohla prihovorit, som tam bola sama 😅

blumka, ja som sa takto vytesovala z Pampersiek, ked som ich kupila, hned som ich doma otvorila 😀 su take malinke, aj muzik sa smial, ze na aku malu ritku to je 🙂

supi
8. jan 2010

Ahojte, ja ked si dam tabletku zeleza tak to na mna ucinkuje ako cipka, to musim byt vzdy pri zachode bo asi 3 minuty po prehltnuti to jede 😀

lienka2
8. jan 2010

baby to vazne az tak musim ze len lezat? doki mi povedal ze vela oddychovat, ale vyslovene lezat neprikazal.. vsak ja som vlastne uz od novembra doma na PN kvoli tomu, snazim sa vela oddychovat, ved clovek ked je doma ani nema velmi co robit.. je pravda ze pred vianocami som trocha viac behala po obchodoch.. ale este nemam ani vsetko pokupene do porodnice.. a hlavne ako zorganizovat manzela, ked je cely den v praci a kym on pride domov, tak obchod je vymeteny 😠 a svokrovci a moja mama.. tak to je ina kapitola.. tych tazko do niecoho zapojim.. oni ani nevedia preco som uz tak dlho doma.. ☹

ewelyne
8. jan 2010

blumka, hej, ja sa stale sulam na tych pidi trenkach co ma maly, su take rozkosne tie ich male rituse 😀

supi, dobry napad, dame si vsetky zelezo a potom im to vysvetlime, ze teda mi sme uz po klystire 😉

maculik
8. jan 2010

supi, tak to ti ucinkuje uplne opacne, ako mne, mna vzdy z toho zapekalo 😅

blumka, ja som tiez uz obzerala gatky pre Adelku, ale az na leto jej kupim, zatial davam stale body, nech nema hole krize.

supi
8. jan 2010

Lolka, som si nebola ista ci si to ty, az potom doma som pozerala foto. Inak my sme sedeli vedla seba, este pred tym ako sme isli do zasadacky, tak si si sadla pod okno a my sme sedeli po tvojej pravej ruke.
Inak co vravis na tu "prednasku"? Som sa tak musela ovladat aby som nevybuchla smiechom, a potom aj pri niektorych tych otazkach...
A kam pojdete s muzikom, si spominala ze mate nejaky kurz zaplateny? Este sa tam da prihlasit, ci to uz bezi?

ewelyne
8. jan 2010

lienka a nejaka kamoska, co by ti sem tam nakupila by sa nenasla? alebo nejake deti od susedov...
ja by som neriskovala na tvojom mieste, ked si aj zasita a aj tak si sa otvorila a si este len 34 tt.
a ze bude doma bordel, no co, aj my mame.... ved manzelik sem tam povysava, no nie?
a ja som dala tomu mojmu zoznam, nech mi kupi v lekarni tie veci a v poho.. skus, napis zoznam, daj mu a po ceste z prace nakupi... oni sa niekedy nezdaju, ale zvladne to, neboj... skus.. a oddychuj uz len.

ewelyne
8. jan 2010

pisem ako hotentoten... jo nie mi ale my... hej ale v tej rychlosti niekedy ako trubka...

zucana
8. jan 2010

bre ranko vodom ze pberate wcka...no ja by som uz mohla aj rodit dnes lebo som bola uz 2x na velkej 😀
gari hentie testy robia aj mne a su v poriadku (ziadne lieky na pecen som ja nebrala) len to ALP mi teraz min.stuplo ale lekar povedal ze to nie je nic...
no my sme vcera skoncili v H&M a nakupili milion veci pre malu...mali ze za 3 a 5 eur....ale take veci nadherne ze som bola taka vytesena a isli sme na pizzu ... to bol zas vyteseny muzicek
gari ten tvoj muz och ja neviem co by som robila...mojmu samemu moc nechuti max pol flasa vina 😅
inak baby ja som mojho este v zivote nevidela namol....akoze pripiteho ano....ze aj rano mu bolo zle...ale namol ze by nevedel o sebe este nie...my sme si to totiz odzili separatne taketo vyjazdy 😀
inak aj ja poratam lebo uz perem vecicky a dnes chcem pripravit sebe tasku a do nedele aj vikine 😝

blumka
8. jan 2010

no ja mam tiez po zeleze trosku problem sa vytoto..nieze vylozene zapcha ale skor ako zeby ma malo prehnat.
lienka, ja som bola otvorena na pol prsta a vyslovene mi lekar povedal ze mam lezat ani sediet velmi nie a uz vobec nie chodit...ale mozno aj preto ze mam malu KP a to viac tlaci ako keby bola hlavickou...
macu, ja som ich kupila aby mala Terezka nejaku motivaciu na odplienkovanie...momentalne sa s gatkami hra, natahuje si ich na hlavu a tak 😀 😀

lienka2
8. jan 2010

moj je hlavickou uz od polky novembra otoceny, a to som si myslela, ze to viac tlaci ako keby bol priecne.. no nic, tak asi fakt budem musiet napisat manzelovi listok a poslat ho.. ja som vcera este rychlo behala do mesta kupit si take veci, co by on nekupil.. tazko by skusal kojenecku podprsenku 😀 kamosku tu jednu mam nablizku, ale ta ma dve male deticky, tak nechcem ju otravovat..

zucana
8. jan 2010

jaaj aj kojenecke podprdy v H&M som si kupila...podla man su super a super aj drzia 😀

lolka
8. jan 2010

supi, tak ta "prednaska" ma teda dostala......som sa normalne nastvala 😠 ja idem s muzikom na kurz,kde je 6 prednasok (dufam, ze ich stihneme vsetky 🙂, platim si to, ale ta porodna asistentka je super, chodila som k nej na cvicenie - len uz je ten kurz plny 😖 (moze tam ist len max.6 parov)

idem von so psom, strasne sa vytesuje z toho snehu 😀

blumka
8. jan 2010

ja mam tiez pocit, ze Juli sa uz otocila, lebo ked mi bublinkuje brucho, tak sa mi vyduva uplne hore a dolu je klud...tak to asi nozkami hore kope, nie?
no uvidime na poradni

supi
8. jan 2010

Baby a tie kojenecke su aj nejake ine ako len latkove? Lebo tie latkove tak mozem nosit len na doma, keby som si to dala aj na von tak aj cez tricko mi hrozne lezu bradavky 😅 a vyzera do udesne. Nie su nejake push upky? Lebo ked som sa na ne pytala sa na mna predavcky pozerali dost divne, potrebujem pevne kosiky...

maculik
8. jan 2010

blumka, je to mozne. Aj mne ked sa hybe, tak hore sa mi to vyduva. Kedy mas poradnu? Ja az v stredu, uz sa neviem dockat 🙂

supi
8. jan 2010

Aj ja mam v stredu poradnu 🙂 a uz odpocitavam hodiny, mal by mi dr. uz definitivne povedat ci skusime normalne alebo pojdem sekciou 😒

blumka
8. jan 2010

macu, ja vo stvrtok 😉

olifcek
8. jan 2010

ahojte,

tak, ako vsetko pojde ako ma, v stredu ideme dom...ale neupinam sa na to, pre istotu...mam z toho kusok stres, lebo ved som sa o malicku zatial nestaralaa, len mliecko nosila, oni ju krmili, i ked uz nejakych par dni i odsavam i kojim, nie vzdy je to kojenie uspesne...

musim s malickou cvicit iny cvik..je to len preto, ze je predcasniatko a aby sme jej pomohli rychlejsie so svalikmi...i ked mne pride, ze je dost silna, i sestricky to hovoria, ze ma silu ako hrom na takeho drobca...chjo...malicka mi pri tom placka, a mne sa hrnu slzy tiez do oci v tej chvili, ale viem ze je to pre jej dobro, tak to zvladam...nie je na vyber a snad ma malicka nezacne nemat rada za to..

ja som kusok smutna, nemam nic pekne, v com by som si ju vzala domov x;o( segra rozdala, kym veci boli u nasich, chjo...sice mi cosi nazehlili do nemocky, ale je to vsetko velke x;o((

potrebujem to najmensie, co je, aby to bolo fajn...chjo...x;o( manzelika uz nechcem stresovat a posielat cosi kupovat...segra ma mamke v sobotu cosi priniest, tak snad...drahy to v nedelu operie, snad i ozehli a paq prinesie...x;o) ked, tak mu moja mamina pomoze s tym...

vcera manzelik kupil matrac, objednal monitor dychu, ktory by mal byt dnes dodany, kupi este ohrievac, nech mala neprechladne kym ju ja po kupeli obleciem...chjo...

balenie nasiroko? ked som sa na to pytala, tak, ze mesiac je dobre tak balit...ale tu je to tak, ze kolko ludi, tolko chuti, mam pocit...opytam sa sestricky, az pojdem malu kojit o 12tej, na jej nazor...

olifcek
8. jan 2010

blumik i mne sa oLivka vyduvala na pravej strane smerom k prsiam, a robi to i dnes, ked ju dam na chrbatik, hehe x;o) a bola dolu hlavkou veru x;o)

lienka mne kupoval manzel vsetko okrem podprseniek, i vlozky mi dokupil. proste som mu povedala, alebo napisala presne znacku, pripadne i na nete ukazala ako to vyzera a kupil vzdy dobre, dokonca, ked sa musel rorzhodnut sam, lebo mali cosi podobne len, vzdy sa super rozhodol x;o) neboj, ak Ti manzelik rozumie a chape, na co presne ma kupovat, tak kupi dobre x;o) ver mi...mozno i lepsie nez by si si sama kupila x;o)

maculik
8. jan 2010

ahoj olif, tak ake dobre novinky takto na rano 😵 budem drzat palce, aby vas teda uz naozaj pustili.
Neboj, vsetko zvladnes potom aj sama, ved este mas skoro tyzden sa to doucit, a aj tak to potom pride tak nejako automaticky.
A malinka ta urcite neprestane mat rada, ked cvicite, ona si pri tom chvilu poplace, ale potom ju popestujes, pomojkas a bude dobre. Neboj, ona citi, ze ju lubis a robis to len pre nu 🙂

Co sa tyka takych malinkych veciciek, tak maju take napr. v H&M, ak tam mate. Ked nechces prehanat manzela, tak nemozes poprosit mamu alebo sestru, nech skocia nieco kupit? Ved oni to urcite nebudu brat tak, ze ich len zbytocne prehanas, urcite vedia, ze si take malinke nachystane nemala, ved kto tusil, ze porodis skor.
Ale urcite by aj manzel pekne vybral, ved na to ste dvaja, aby ste jeden robili to a druhy ine.

blumka
8. jan 2010

olif ahooooj..
juj, budem na vas silno mysliet aby ste v stredu sli domkov 😵
a vobec nerozmyslaj nad tym ako to zvladnes...jednoducho zvladnes...a uvidis, este sa budes cudovat ako ti to dobre ide, ked si sama. Jednoducho ked musis, tak musis 😉
Malickej je urcite neprijemne ked cvicite ale robis to pre jej dobro a vobec si nepripustaj, zby ta nemala mat rada, ona ta lubi najviac na svete, ten vztah mama a dieta je najsilnejsie puto ake existuje, nic ho nepremoze a uz vobec nie nejake cvicenie. Malicka je na tebe uplne zavisla, si pre nu stredobod vesmiru... 😵 😵

zucana
8. jan 2010

olif no super spravy 😉 budeme drzat palce...v H&M veru maju take vecicky a nie su vobec drahe a teraz su aj zlavy...a viem ze ty si ten tip co nechce otravovat ale preco by si mala svojho muza otravovat?ved je to tvoj muz a aj jeho dietatko a isto aj on chce aby mala v com ist z nemocky nie? 😉 ja mam jednu vec mini ale kym by som ti to poslala to by ste uz aj doma boli 😒
supi v H&M tie podprdy su s kosikmi a super sedia a drzia a este maju aspon tu take krasne cipkove zvonka a zvnutra organicka bavlna.... 😉

olifcek
8. jan 2010

macu HaM? oki, poprosim ho, lebo netusim, co mi mamka zase nachysta, he he x;o) postacia mi dvoje bodynka, ale take s dlhym rukavom a cvokmi medzi nozickami, svetrik, capicka a rukavicky...viac netreba, na doma vecicky uz mame nejake x;o)

no malicka mi udajne vcera zhodila 10g, aleee, bola som pri tom, ako sestricka urobila malu chybu...oni deticky vazia medzi 15.0-17.0, po papani, ale vcera kedze sme ich isli kupat, odvazila ich pred papanim a malicka mala vykakana a nenapapana 2014g, zlakla som sa, ale paq povedala, ze co vlastne je vo veci...tak jej napisala vahu, ze 2030g. beriem to tak, ze je to od brucha a malicku ked budu dnes vazit, bude mat o vcerajsok viac, chi x;o)))

takze stale verim, ze dom pojdeme x;o)

blum no zatial tu ma i sestricky, ktore sa o nu staraju, paq uz ale nebude mat na vyber, hech...ale citim, ze ma pozna...niekedy, ako i dnes o deviatej, ked nechce papat, tak pri mne len tak spinka...vtedy ju dokrmuju..ale ked ju dostanem na izbu, opytam sa, ci ju musim budit, ci ju nemozem nechat nech papa, ked vstane, hoc zje menej, ale kazdu hodku trebars...nechcem aby zacala chudnut, no....ale ani nasilu jej davat papat...a ked sa nam nepodari prisat, budem si musiet odbehnut k sestrickam po mliecko, ktore mi ukazu ako ohrievat...

maminnka
8. jan 2010

Blumi, drzim palce,a by sa Tete jej prve gatky pacili... nas maly ma tiez taku malu ritulu a tie slipiky na nej, to je taka sranda 🙂

blumka
8. jan 2010

zuci, dakujem za tip na podprdy...ja mam tie kojenecke tak obycajne..akoze na doma mi to neva, ale ked niekde pojdem, tak by som chcela nejaku peknu..jednu mam ale ciernu a este by sa zisla nejake biela alebo telova...asi sa tam pojdem prejst...len ci to budu mat aj u nas v HM

zucana
8. jan 2010

teraz tu ciernu akurat perem ale ked sa dopere tak ti hodim foto je fakt nadherna...len si musim dat tie predlzujuce pasiky 😀

blumka
8. jan 2010

olif, nie je velmi dobre davat kazdy hodinu papat...aspon hodinu a pol si daj potom rozpatie...aj ked niektore deticky si pytaju aj skor...ale moze sa stat, ze ked bude papat tak casto, bude pit menej a tym padom len predne mliecko, to obsahuje vela laktozy a ta moze sposobovat koliky...vzdy je lepsie ked sa babo napapa poriadne aby vytiahlo cely prsnik..aby malo aj zadne sytejsie mliecko.. No ale uvidis sama ako sa olivia nastavi..kym je malicka tak asi bude potrebovat castejsie

mami, zatial sa jej pacia..ale este nevie co so nou zamyslame, ze vymenime gatky za plienky 😀

blumka
8. jan 2010

oki zuci, pockam si 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre