Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
17. jan 2010

olif, ahooooj.
kludne aj bez perinky, co vam vyhovuje 😉
a to grckanie..moze byt dovod aj to, ze ju palila zaha, tak to chcela zapit, no ale zapila to na plne brusko a z toho sa pogrckala a tak dookola...
alebo fakt z toho lieku...
ak sa vam to bude opakovat, skus malinkej zdvihnut matrac zhruba o 30 stupnov na sikmo, tak sa jej nebude mliecko vracat a bude spokojnejsia..inak toto sa odporuca aj pri nadche 😉 ..podloz mozno len nohy postielky alebo ja pod matrac davam par vankusov aby som zdvihla tu cast kde ma mala hlavicku...

andrea2603
17. jan 2010

olif, tak zatiaľ vyzerá byť Olivka spokojné bábätko, nech jej to vydrží.

olifcek
17. jan 2010

adi, oki, este ponozticky x;o))

blumka vidiiis? a ja som rozmyslala, ako jej vyvysim spinkanie tak, aby nemala zdeformovany chrbatik...staci podlozit postielku, DIIIIKEEES x;o)

a jo, mozno ju i zaha palila, lebo vyzerala, ze cosi nie je ok...inak davala najavo cosi, co nie je ok, a brusko to nebolo, to inak dava najavo...hmmm...to i tak malicke babatka trapi zaha niekedy? x;o(

blumi a mam to podlozenie nechat kludne i 24hodin? aby sa mi nezosmyskla zase uplne dolu, hehe...malicka este ked v inkubatore bola, tak po nom ,,chodila,, ked bol cas papania, alebo ked hajala, lebo vzdy kopkala nozickami a narabala s ruckami x;o)

adii jj veru, je zlatunka...o to viac ma boli, ked placka...pretoze je spokojna, milunka, nevymysla, a ked place, ja jej neviem hned pomoct...snad sa mi hormony sklidnia, nech som i ja Ok x;O)))

blumka
17. jan 2010

olif, kludne aj viac ako 24 hodin...ked ma Terezka nadchu tak to mame cely cas kym jej neprejde..
je pravda ze bude sa mozno mala zosmykovat, ale aj tak sa v noci budi na papanie tak ju vzdy poposuvas...
no zaha pali deticky dost casto, najhorsie je ze nam to nedokazu povedat..

olif, vitaj medzi nami ustrachovany maminami 😉 ..uz sa toho pocitu nezbavis nikdy, s malinkou sa v tebe narodil aj strach a starost o nu...

andrea2603
17. jan 2010

báť sa už budeš stále, vitaj medzi nami - mamičkami 😉

katina2209
17. jan 2010

To je super,že ti pekne olivka robí radosť aj ja sa už teším na malého chrústika už aby to bolo...
Ja tiež nechcem baliť na široko len na letáčiku v nemocke bolo napísané,že aj plienočky látkové a poštolkové nohavičky preto so sa ťa pýtala Olifcek...

olifcek
17. jan 2010

blumka ale uz asi viem, ako zistim, ze je to zaha....ak to bola ona, teda...dakujem za cenne rady....vcera som uz aj na 112 chcela volat...lebo uz grckala nielen mliecko, ale i mliecko do zlta zafarbene, a to sa mi uz nepacilo...preto som nakoniec volala do nemocky, kde sme i boli x;o)

bola som tak s malickou 25 dni, ale nic sme s anenucili...okrem prebalenia x;o(( ked bola v inkubatore, moc sme ju nevyberali, nech nechyti infekciu, potom sa skusalo, ci udrzi teplo, paq mi ju len na prsnik davali...ach jo...

ale ucime sa spolu x;o)

malicka ma inak stale bud zelenu alebo horcivovu, ci ich mix, stolicu...stale je to dost riedke...mamka vravela, ze sa to tak po 6t zacne upravovat...no kto vie, ci aj uz predcasniatok, hech...x;o)

jj veru, neprijemny je pocit bezmocnosti a vedomie, ze nejde o hracku...

olifcek
17. jan 2010

kati, latkove plienocky davaju i pod hlavku babatkam, ked su v perinke, ja to robim tiez ;O) a balia im nozicky do nich x;O) asi nemaju trpezlivost na dupky x;o)

katina2209
17. jan 2010

áno báť sa už budeme celý život..o nase deticky

katina2209
17. jan 2010

pred 8 rokmi som este balila na široko 4 mesiace ale počula som že sa to už zmenilo...

martulanr
17. jan 2010

ahojte

olif neboj vsetko sa naucis tu plienku som aj ja davala aby zbytocne neogrci perinku 🙂
doobeda som spala strasne dlho taka unavena som bola brucho mi tvrdne staleeee sa citim ako fitlopta

blumka
17. jan 2010

olif, to je ok taka stolica...my sme to volali prazenica 😀 😀 ..ale uz si nepamatam dokedy ju mala taku riedku...viem ze po 6. mesiaci ked uz zacala papat prikrmy, tak zhustla urcite ale ci skor, netusim uz 😅

katina2209
17. jan 2010

idem ja s muzikom do cukrosky na ten kolacik vecer sa este prihlasim ak mi vyjde cas zatial pa 😉

olifcek
17. jan 2010

blumi a malicka kakala i v noci? lebo toto sa vraj zmeni...vraj babatkam v noci travi, takze kakaju az nad ranom paq...no mne sa zda, ze malickej lepsie travit nemoze...papa a aj kaka, hech, nasa susu babika x;o)

andrea2603
17. jan 2010

martu, že 39tt 😕 , to už máš právo na tvrdnutie brucha 🙂

blumka
17. jan 2010

olif, asi do troch mesiacov kakala po kazdom papani, cize aj v noci...a potom uz len raz, dvakrat za den...ako sa detickam vyvija traviaci system tak sa im to vsetko meni...

andrea2603
17. jan 2010

olif, moji kakali zozačiatku aj v noci, 1-2x som prebalovala, ale už si nepamätám do akého týždňa. Potom okolo 3-4.mesiaca kakala Lenka len raz za týždeň.

olifcek
17. jan 2010

adi, blumi, aha, to sa to kakanie az tak obmedzi casom? fuuha...

ale piskat musia, no ja neviem skontrolovat, ci malicka piskala, lebo taky brajgel je v tej plienke vzdy...x;oD tak verim, ze papa mliecko, ze hladna spat nejde, a i to, ze kaka znamena, ze papa, ze? x;O)

ale uz i hlta niekedy dosti nahlas...je uzasna...v nemocke v flase, doma pekne z prsnika len x;o) skoda, ze si ju nemam ako zvazit, nech viem, kolko papa....blumka...x;O) sestricka ale povedala, ze pre moj pokoj ju odvazime v piatok...lebo teraz, ked ju vazila, mala 2180g, co bola vaha zo stredy, z dna, ked sme sli dom 😕

sestricka ale povedala, ze nevie, aku mali vahu tam, ze by sa malo vazit vzdy len na jednej...no a tak mi ju odvazi v piatok x;o) som zvedava...

martulanr
17. jan 2010

andrejka len mi to pride take divne zatvrdne mi zle sa mi dycha

to kakanie tak ako pise blumka do troch mesiacov staaale a to sa nam stavalo aj ze sa prekakal az pod hlavickuuu 😠

andrea2603
17. jan 2010

martu, to prekakanie sa je úžasné, keď má oblečené body, ktoré vyzliekaš cez hlavičku, to sme mali aj uši od..... 😅

martulanr
17. jan 2010

andrejka presneeee 🙂))))))

olifcek
17. jan 2010

odpparat tie stitky na krku na obleceni malickej?

olifcek
17. jan 2010

oki, takze body cez uska neobliekat 😀

andrea2603
17. jan 2010

olif, kľudne obliekaj, veď mojej to vôbec neuškodilo, možno aj preto je taká pekná 😀

také drsné som vždy odpárala.

matesl
17. jan 2010

ahojte babulky,

tak nasi dnes odisli...doniesli postielku a madrac a periny pre maleho...objednavali to tam, u nich, tak uz mame aj postielku zmontovanu...
kopec jedal maminka navarila, cely tyzden ma co jest ;)
ale ja uz mam pocit ze sa uz do mna nic nezmesti...uz mi to brucho doooost zavadzia...babulky zavidim tym co to mate uz za par...
ja idem po dlhej dobe v piatok na kontrolu, tak som zvedava co povie doki, ze ako vyzewrame, ci cakame az do jary alebo to bude coskoro 😉

olifcek
17. jan 2010

adi 😅
oki, tie, co sa i budu zdat drsne, su drsne i pre malicku, tak? snad ju pochopim, ze jej nejake oblecko nie je po voli, az tak bude...

andrea2603
17. jan 2010

presne tak, a časom budeš rozumieť, čo ti chce povedať 😉

martulanr
17. jan 2010

oli ja som to nechavala aby som vedela velkosti 😀

andrea2603
17. jan 2010

matesl, keď to veľmi nevieme, že ktorá to má za pár...

matesl
17. jan 2010

martula...juj aj mne sa dnes tazko dycha...a to teda ty mas mesiac naskok...ja neviem co budem robit ak mi bude este brucho rast...co isto bude...

to je take zlate, ze Olifcek uz ma uplne ine starosti...aj ja chceeem... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre