Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
18. jan 2010

ano lolka v ruzinove ale idem tam prvy krat vo stvrtok k MuDr.Divekymu a ty si bola u koho aki su tam doktori?

lolka
18. jan 2010

baby, viete co znamena skratka v tehu knizke HSB (poloha dietata) ? mala ma hlavu dole....

olifcek
18. jan 2010

ahojte x;o)

no zuci, dlho uz nevydrzis byt kinderkom veru 😉

lolka
18. jan 2010

kati, ja chodim k Doc.Križkovi, bol mi doporuceny a ostatnych doktorov vobec nepoznam. ale kamoska ma Divekyho a bola spokojna 😉

olifcek
18. jan 2010

blumi, mami, adi...tie ponozky dat na bodynko, ci pod? x;O)

olifcek
18. jan 2010

inak....body su dlhy rukav co? tak dupacky som sa chcel opytat x;o) ako sa vola to, co ma dlhy rukav i nohy?

garonka
18. jan 2010

čaute guľky tak vas zdravím poriadne vyplašena 😕

dnes som absolvovala prvu navštevu u pôrodnika chcete vedieť ako dlho som bola? 3,5 hodinyyyyyy 😠
prišla som na jedenastu a dnu som sa dostala o dvanastej hneď mi robila zaznam jasne krpec si buval ako v bavlnke 😉 i kašľala som i kychla som on nič nakoniec sa prebral takže prietoky su v poho 😉
šok keď som musela čakať na primara letel na operačku to som si vysedela hodinku a pol kym prišiel no vyšetril ma tak som uzavreta na sto zamkov 🙂 ..........tlak 130/90 to asi nič nove u mňa...........tak som čakala ďalšiu polhodinku i keď nie viac na ultrazvuk 😠 a tu bol šok šok a poriadny, maly je vekovo v 38tt a važi 3350 g ste ma mali vidieť ja som zbledla ako smrtka, a pytam sa to je zle? noooooooooooo aj dobre aj zle ale BUDE ŤAŽKY POROD ah jaj teraz som nevedela či je to všetko oki alebo zle, síce vaha je len orientačna ale i tak.................hneď som volala mamine ta ma ukľudnila čo panikarim veď ja som mala pri narodení 3700 g a bracho 4200 g ci panečky ja sa nedam potrhať 😒
a tie rozmery z utz ma vykoľajili ešte viac skratka mam veľke babo v brušku a bojím ako pes ☹

matelko1
18. jan 2010

blumka ja uz mam predoperacne,ale na oaim som este nebola,lebo to vraj len 10 dni plati,takze ked ma hospitalizuju tak ma tam urcite poslu,toe je za anesteziolog.lepsie povedane aro.

moji drobci podla posledneho utz mali 2440g,2420g-robeny bol v piatok min.tyzdna.myslim si,ze vahy su perfektne.

lolka
18. jan 2010

olif, to co ma ruky aj nohy su dupacky. bez noh su to bodynka 😵 tot, moj nazor 😀
ako Vam to ide rodinka ? 😉

maminnka
18. jan 2010

Oli, body su aj s kratkym aj s dlhym rukavom.
to, co ma dlhy rukav aj noháv, to je overal. Dupacky su tie, co maju dlhy noháv, ale nemajú rukávy.

aspon teda podla mna.... hehe...

no a ponozky navrch

olifcek
18. jan 2010

gari presne take velke babo sme i my cakali, lebo vsetko tomu nasvedcovalo....;) neboooj...lepsie je mat velikana, ako drobceka...x;O) takto sa bojim s malickou ,,manipulovat,,...dnes ju ideme prvy krat s manzelom okupat ked si netrufneme, pride zajtra mamina, hehe

lol, dikes x;o)

matelko obdivujem, ako krasne s dvojkami drzis a jo, vahy su uzasne, a teraz priberaju rapidne babatka, takze...si za vodou x;o)

maminka dakujem x;o) este som stale kusok v strese z malickej x;o)
overal teda nie je len taky hruby, na vonku, jo? x;o)

inak...zajtra by sme mali ist na ockovanie TBC, zvazujem ale prelozit to o tyzden, neskor sa uz neda...nech malicka kusok zosilnie...hm?

lolka
18. jan 2010

olif, no asi sme ta poplietli co su dupky a co overal 😀 😀 ved ono to je jedno, hlavne aby malej nebola zima.
este ze su ponozky ponozkami 😀

matelko, tvoji drobci maju krasnu vahu, uplne super na dvojky 😉
garonka, fiha, tvoj maly sa ma ako v bavlnke a chuti mu 😉 neboj, porodis ako my ostatne...chces si dat epidural ? nie vzdy zalezi ako ta nastrihnu od velkosti babatka....to nam vravela porodna asistentka. ze kazda zena ma dane velkost hradze a ako sa natiahne.
ale aj ja som bola velika ked som sa narodila, tak som sa trosku obavala aby aj Viki nebola velika....zatial sa nezda.

lenica81
18. jan 2010

caute opat... som si zdriemla a vybehla ku kadernicke... ste sa rozpisali...

na dvojicky super velike... jedna moja znama mala v lete dvojicky... mala mala 3300, ze slon povedal doktor, ked ju vybral a maly 2900... ona rodila myslim v 38 tt... ale uz bola z toho na prasky... lebo tam pred porodom lezala uz 4 tyzdne... mali ju ako atrakciu... 😀 ze kolko vydrzi... bola super, ked to popisovala... 😀 😀 😀

chvalabohu za ponozticky...

garon, nestresuj... ja som zvedava, ze co mne zajtra povedia... lebo mi bambuch riadne rastie v poslednych dnoch... inak, ked mi sme sa narodili, tak deti byvali vacsie... nezda sa vam... a mame ovela vacsiu paniku, ked su vacsie tie nase... 😅

blumka
18. jan 2010

olif, tak ako maminka pise s tymi dupkami a body a overal...overal je proste to co je cele, moze byt hruby na vonku ale aj dnu ..aj pyzamka su take overalove 😉
gari, som ti hovorila, ze budes mat valibuka 😉 ..ale neboj, moja kamoska porodila dvoch chlapcov okolo 5kg a slo to...mala lahsi porod ako ja 😉
a ked sa bojis, tak skuk sa popytat toho tvojho znameho ze ci treba cakat do 40tt, alebo teda do terminu, ci by ste to nevyvolali skor. Inak pocula som ze v novej nemocnici ak ma babo vahu nad 4kg tak uz robia cisarsky...tie vahy na utz su sice orientacne, ale ked ti teraz povedali ze ma 3350g, tak pod 3kg podla mna nema...

olifcek
18. jan 2010

loli neeee, myslim, ze chapem x;o) len som myslela, ze overal je len take teple, co uz na vrch nic nemusi ist x;o)

gari, inak, ta, co bola somnou na izbe, co pribrala len 6kg, jej mala mala 3600g, a mala len dva stehy...

blumka
18. jan 2010

inak baby, ako to je s tou nemocnicou ked nemam zazmluvneneho lekara? mam sa tam objednat u hocikoho alebo len tam nabehnut a urobia mi monitor.

olifcek
18. jan 2010

blum, juj, neporadim...ja som mala v saci na monitor dohodnutu lekarku...

lenica81
18. jan 2010

no... ja mam poradnu zajtra... teda zajtra idem a hadam ma vezmu na poradnu... vraj beru do hociktorych dveri...

blumi, ty to chces na nieco speci, alebo normalne predporodna... 😕

blumka
18. jan 2010

v stredu ideme s Tete k ocnej a ak budeme stihat tak pojdem aj tam...bud ma vezmu alebo sa objednam...uvidime...

lolka
18. jan 2010

olif, ja overalu hovorila tiez len takemu teplemu, hrubemu, ktore sa oblieka ako posledne 😀

blumka
18. jan 2010

leni, no to co sa uz chodi posledny mesiac do nemocky na monitor...klasika..Moj gyndos mi povedal, ze sa tam mam hlasit tento tyzden, a ja som sa neopytala ze akym stylom, ci sa objednat aleob staci prist ukazat tehu knizku a oni si ma uz prevezmu.

martulanr
18. jan 2010

garon krasnu vahu ti povedali neboj aj moj bude buchtos prvy bol 3580 a teraz pred dvoma tyzdnami mal3200 tak co to bude zas?
nemali ti povedat ze bude tazky pôrod 😠 takto ta vyplašiť

zucana
18. jan 2010

tak som upratala destsku izbicku a horok...poprala a povesala...teraz sa chystam na kuchynu ...lebo ako si sadnem tak boli ale uz aj po stojacky trosku...
inak ajmoja je pazravcek loli 😀 tiez ma potom stikutku a uz zacne tancovat ked len vie ze sa chystam papat 😉
gari no tak neboj moznoze sa popyta skor na svet a nebude taky velky...tu suseda rodila 5 kilove dievca a nic moc..si pobudli aj v nemocke ale nestrasim...tiez si myslim,ze ked je babo moc velke radsej cisarak ... a ved ta vaha je ok na ten tyzden...o tyzden je normal ze su baba vacsie...
olif no ponozticky na overal...u nas sa to vola tutta (akoze teplakova suprava v celku) a body je beznohove 😅

zoska
18. jan 2010

ahojte kočky 🙂
juuj ja mam velku radost... Nelka sa otocila dole hlavkou 😵 jupii
no a je velka teda riadne- ja som dnes 35+1 a ona zozpoveda 36 +0 😕 , vaha: vyse 2800g, dr. sa cudoval, kde sa to do toho mojho maleho brucha zmesti, ale inak vsetko v poriadku, placenta uz je zrela a mala v podstate donosena 😉 🙂
sa ma opytal ci som pripravena na porod- a ja ze kdezee, este skuska a diplomka ma caka 😀
zajtra mam poradnu, snad ma moja dr. tentoraz uz pozrie ako je na tom krcok a na utz mi povedal, ze uz nech ma posle aj na pasy...tak dufam, ze ma zajtra neodbije ta moja len zmeranim tlaku 😠

lenica81
18. jan 2010

blumi, ja idem zajtra, k jednemu doc, co ho spomedzi vsetkych aspon poznam, lebo mi robil morfo... je v nemocke na prenatalnej poradni, sadnem si tam a hadam ma vezmu... co som sa pytala, alebo citala tu na konovi, tak sa objednat netreba, jedine, ak chces konkretneho doc sa treba informovat, ci tam ten doc bude... tak budem dufat... 😅

martuli, jakyyyyyyyyyyyy mackovia... 😵

matelko1
18. jan 2010

no aj u nas sa chodi posledny mesiac do nemocky na kontroly.tiez nemam ziadny listok
ja idem vo stvrtok ku svojej do poradne a v piatok idem do nemocky na vysetr.

martulanr
18. jan 2010

😉 zuci mas oddychovat uz

zoska super sprava gratulujem 😉

lenica81
18. jan 2010

zosi... 😵 vyborna sprava... urcite na teba doc kukal, ze este skuska a diplomka a potom mozno porodis... 😎

zuci, ty sa fakt snazis, skus este okna vylestit, to vraj tiez zabera... 😉

zoska
18. jan 2010

blumi u nasto funguje tak, ze pridem do nemocky na gyndu , poviem ze ma posielaju na pasy a cakam v cakarni...niekedy to vraj dost trva 😒
osobne som este nebola, ale zaujimala som sa ako to funguje 😉

zoska
18. jan 2010

dakujem, dakujem 🙂 uz sa hodinu usmievam ako blbec 😅

zuci spermie obsahuju latku ktora spusta porod 😀 tak mozes manzela poporosit nech ti pomoze porodit 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre