Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
19. jan 2010

olifcek a pijes feniklovy al. anizovy cajik???
masaz bruska v smere hodinovych ruciciek a mozem poslat na mail aj ine... s popisom a obrazkami.
ja by som do tych kvapiek este nesla... zbytocne, je to chemia tak ci tak.
skus jej skor ten aniz jedna cajova lyzicka na tri hrnceky vody a nechas vyvriet na mnozstvo jedneho hrnceka...
a das je to pred papkanim, al. len tak pocas dna, malinko na mini cajovu lyzicku.. aj po polke, al do striekacky...malinko... pomaha to, idem najst tie masaze a poslem ti vecer na maila...
drzkajte sa.

alex, ja som dnes spala potom do pol tretej, neviem co budem robit v noci...

hmmm teuska, chalani ked su KP, tak vraj nie normalne, kvoli ich pohl. organom, ze by mohlo dojst k poskodeniu... ale je pravda, ze dieta sa moze ked sa spusti porod aj hodinu predtym otocit... tak neviem...
kazdy to inak riesi, niekto caka, ci sa otoci, iny radsej naplanuju CR. ...no a nam neostava nic len cakat...

blumka
19. jan 2010

olif, vyskusaj tie cajiky ale napr. z feniklu terezku nafukovalo...mozno u vas zaberie a naozaj je to lepsie ako lieky...noa le ked uz nic ine nebude zaberat tak mozno skus aj tie 😉

ewelyne
19. jan 2010

olifcek a rascova polievocka s vajickom, alebo bez, alebo s vajickovymi haluskami, dobra na mliecko 🙂 skus davat rascu do vsetkeho trosinku. 😉 vineu, hroznove dzusy... pripadne tie homeo na podporu mliecka, ale to odsavanie je najlepsie... Ricinus Comunnis 5CH 3x denne po 5 granúl. Na to pozor, aby ti nedali 30CH- to zastavuje mliecko....

ewelyne
19. jan 2010

jo blumi, ked to nie, tak tie lieky potom jasna vec... len fenikel priamo som ja malemu nedavala, len ja som pila sem tam....detickam priamo len ten anizovy... a su aj take pripady, kedy fakt nic a to uz vraj len ta rurky ci co... to mala svagrina... ja s tym skusenosti nemam...

blumka
19. jan 2010

ewe, ved to ze som ho pila, najprv som netusila z coho ju moze tolko nafukovat, lebo som sa fakt snazila tie veci vylucit, dokonca som nejedla ani ziadne mliecne vyrobky, kvoli laktoze...a nic..potom som niekde len tak nahodou objavila ze aj fenikel moze nafukovat, tak som vylucila tie caje kojace, lebo v nich je fenikel a zlepsilo sa to..
Z rurkami mame bohatu skusenost...cely druhy mesiac kazde rano o piatej kakala len s rurkou... ☹

maculik
19. jan 2010

blumi, tak super, ze Terezke sa tam zapacilo, zlata, ze vari kukujicku 😀 Uz sa tesim, ked aj Adelka bude takto rozpravat, aj ked u nas to asi potrva, ved aj teraz jej ledva rozumieme, stale ma taku svoju hatlaninu.
A kedy nastupujete?

Olif, skus veru aj trosku odsavat, ved mliecko sa vzdy zide, ked zamrazis. A tie homeo aj ja odporucam, mne velmi pomohli, tu ich sice nemaju, ale Vladko mi doniesol zo SK, aj teraz idem povedat mame, nech mi donesie par baleni. Hlavne, ked bol ten rastovy skok a mala chcela castejsie papat, tak vtedy mi to pomohlo.

No, idem kupkat malu, potom este nakuknem.

ewelyne
19. jan 2010

macu, a kde nemaju homeo? ja stale nemam prehlad, kde priamo ste...
blumi a malej sa teda pacilo v skolke?

my mame jedno uzasne slovo- namiestko KRTKO hovori TRTKO... normalne to stale nevie povedat 😀
a onide pozerat Trtka a Trtko- hracka ide s nim spat... no a ukazuje vsetkym, ze aha akeho ja mam trtka....

blumka
19. jan 2010

maculik, az od septembra ale verim, ze ked teraz nemala problem sa zaclenit ze ani potom nebude mat. Jej velmi chybaju deti, ked je u nas nejaka navsteva s detmi, tak my ich ani nevnimame ako sa dokazu pekne hrat spolu. jasne ze aj vystrajaju ale nie je to take zeby sedela pri mne, hanbila sa..ona je ta co pride aj ku cudzim detom a zacne ich objimat a zdravit sa ahooooooooooj...aj dnes v skolke, prisla ku tym detom a uz im tam podavala hracky a zdravila sa kazdemu 😀

ja tiez odporucam tie homeo, odsavanie a rascu..mne toto zaberalo najlepsie

ewelyne
19. jan 2010

len neviem, ako dlho moze byt to mlecko v mrazaku, traba nan pisat datum, viem ze v chladnice jednej den max. ci ako? ja uz nepamätam... 😅

blumka
19. jan 2010

ewe 😀 😀 ...my mame namiesto piskoty "picoky"..no tiez uzasne slovo...a dnes mi ukazovala husenicku a ze "cicicika" 😀 😀

blumka
19. jan 2010

tusim v mrazaku 3 mesiace, ci? 😕

ewelyne
19. jan 2010

jo blumi, tu rascu som pchala, teda stale pcham a davam do vsetkeho 😀

blumka
19. jan 2010

ved aj ja..uz mi potom aj krkom liezla, zo vsadial na mna kukala ta rasca 😀 ale hlavne ze pomohla

ewelyne
19. jan 2010

😀 blumi, tie hatlaniny ich...😀
my sme mali ze smetiari, ked nevedel povedat, tak to bolo pipip auto a smetiari bol Symposi a piskoty su dodnes Pipoty...ono je vela smiesiek len si nespomeniem, stale nieco zatrubi 🙂

ewelyne
19. jan 2010

blumi, ja davam mletu vsade, nevidno - na tajnasa 🙂

maculik
19. jan 2010

ewe, sme v Nemecku teraz, tu maju homeo, ale nie zrovna tieto, dali mi pri Adelke akesi ine a nepomahali, tak mi tieto doniesli.

a mate super slova, musi to byt sranda, ked sa ucia rozpravat 🙂))

blumka
19. jan 2010

ewe, ze symposi 😀 😀 a to mal odkial? 😀 😀
mne sa vidi ked mi mala zahlasi ze "mama otoc hlavu" ked mi chce nieco ukazat 😀 😀

ewelyne
19. jan 2010

😀 ze otoc hlavu, ja neviem odkial mal tych symposov, to sme sa divili vsetci aj som to zapisala do jeho albumu, lebo to bola taka sranda, teraz ale vedie trtko...

macu, ved take viem ze maju aj v nemecku, lebo nemecke mi daval homeopat v sali raz ked sme boli, len gulicky boli mensie... a bola to flasticka... tak neviem 😨

Anizovy caj- ako som pisala vysssie pre mimi...
a pre vas na podporu mliecka normalne , len sa musi luhovat hodinu... a potom ste ako Doly Buster 😀
ale nie, ale aj to pomaha... a mimi to ma aj vo forme mliecka... ale lepsie priamo pre mimi pred papanim.... 😉

loginka
19. jan 2010

baby , uz som pridalA fotky mojich drobcekov 🙂
inak od pondelka uz budem moct byt s nimi v nemocke, sa tesim 🙂

alex
19. jan 2010

Logi, jeeeeej, aký sú krásny 😵

ewelyne
19. jan 2010

logi 😵
som sa rozcitlivela.... aj ja uz chcem .... nadherni su...
opatrujte sa a nech ste skoro domenka....
inak kamoska s dvojkami, tak tie od mimi spali spolu v jednej postielke a ze ich ti ukludnovalo.
a na fotkach co su, tak su taky poprepletany a do srdiecka polohy hadzali, alebo to vyzeralo ako Jing a Jang...
no nadhera,ze priroda to tak dokaze...
😵 😵 😵

blumka
19. jan 2010

logi, krasni su 😵 😵

ewelyne
19. jan 2010

inak my mame v zozname tiez Lauru 😉 ale okrem toho aj ine, takze stale nevieme... pockame...
aj alex, aj nela, aj sara, aj juliane... no a este kopec.. na celu stranu a simon sa k tomu este nevyjadril... a moj darling, ten chce niku.... ale mne sa to taaaaak nepaci... chjo

maculik
19. jan 2010

ewe, a aj sa tak isto volali? No teda, tak musim sa popytat aj v inej lekarni... 😨

logi, mali su krasni, a taki baculati vyzeraju 😵 Jeeej, aj ja uz chcem, a strasne som zvedava, ako bude maly vyzerat, ci tiez bude mat vlasky, na koho sa bude podobat a tak.

No, pockam, kym mala poriadne zaspi, zatial stale kasle, ked ju dam spat (ked je hore, tak nie, ale aj cez obed ked spala, tak najprv dlho kaslala, az potom zaspala), tak sa jej zle zaspava, ale hadam zaspi. A pojdem do vane, nechala som si vodu po nej, co sa kupala, a uz si len pripustim, vezmem knihu a budem relaxovat.
Uz sa mozeme kupat v teplejsej vode, nie?

andrea2603
19. jan 2010

logi, úžasné a ako sa podobajú 🙂 .

dievčatá, dnes som spomenula gyn., že mi začalo tvrdnúť brucho. On že to je už normálne v tomto tt, ale napriek tomu mi predpísal magnézium, nech ešte aspoň 2 týždne vydržím. Mám ho začať brať, čo myslíte?

blumka
19. jan 2010

maculik, uz hej, ved kebyze porodis uz je to ok, nie? 😉
my bojujeme s Terezkou akurat aby spala...vyhadzuje cumel z postielky a potom krici ze jej spadol, tak jej ho uz muz zobral, ze ked ho vyhadzuje tak ho asi nechce...no ryci ako tur 😅 ale snad sa uz ukludni a zaspi...cez den zaspala bez jedineho slova a teraz musi takto vymyslat

lenica81
19. jan 2010

krasne baba... 😵 drz sa aj spolu s nimi...

ja citam a zapisujem tie mudrosti, aby som bola doly buster... 😀

ewelyne
19. jan 2010

macu zistim, ale vsade sa vyrabaju vsetky rovnako. myslim, ze vsade su rovnake lieky homeo, len iny vyrobca, ale zoznam liekov ten isty...

ja sa kupem stale a lebedim vo vani nie vo vriacej vode, tak normalne...

nas maly mal tiez taky kasel, hlavne ked spal a lezal... polohovala som to a vetrala stale a zvlhcovala vduch, bol suchy... a ja tie zmeny teplo a vonku minus... tak to aj z toho... ci mala je chora este?

maculik
19. jan 2010

blumi, jasne 😀

ozaj, nemali ste s drobcami take obdobie, ze vas zacali hryzt, bit po tvari alebo skriabat a tahat za vlasy? Lebo Adelka je v poslednom case nejaka "rozdrapena" alebo ako to mam napisat, beha po byte, rozkrikuje sa, niekedy len tak pride ku mne a uhryzne ma (dnes brutalne do prsa, mam tam az otlacene jej zuby 😒 alebo ked lezime spolu a hrame sa, tak hocikedy medzi hladkanim to zmeni na capanie po tvari alebo ide s otvorenou pusou po mojej tvari a chce ma uhryznut. Ked poviem nono, mama ma bobo, tak si sama popacka po ruke a povie nono, ale o chvilu to spravi zase. A ked sa akoze rozplacem, tak pride a pusinkuje a objima ma.
Nechapem, co to na nu prislo, lebo v jasliach toto vraj nerobia, pytala som sa ucitelky, a ze aj tak by im to nedovolili, keby ich videli. A aj tak to zacala uz pred jaslami trochu.
A to este ani nie je maly na svete...

blumka
19. jan 2010

macu, hej Tete to robieva obcas...ale presne ako Adelka, ked jej poviem, ze ma to boli, ze to nesmie tak prestane..nejako to neriesim, lebo nemam pocit, zeby to robila z nejakej agresie alebo co, asi si nevie vybit energiu inaksie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre