Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
24. jan 2010

vevon,
neplat nic a potom zase zacni, nemusis nic rusit, pkial sama nechces...
proste pocas materskej neplatis (takisto je to pri PN, OČR)

u mna je to takto: 12.1 som nastupila na matersku- za prvych 11 dni januarovych zaplatim este pomernu cast davky (to si musim sama vypocitat, lebo v SP nie su ochotne tety- pocita sa to takto - vymeriav. zaklad/ pocet januar. dni krat 11) no a od 12.1- 6 mesiacov neplatim a ked mi pride posledna materska zase zacnem platit

zoska
24. jan 2010

ja sa rodit este nechystam...krčok zavrety 😉
takze manzel nech ide radsej teraz..ale od 39tt ho uz tiez nepustim...teda ono to nezavisi odo mna, ale aj jeho sef uz davno vie, ze od polky februara ma byt doma, pripadne v kancli v ziline
tak uvidime

vevoncek
24. jan 2010

zoska ďakujem za radu keby nebolo teba musím to všetko hľadať na nete

no ja neviem zatiaľ ako som na to s krčkom doktorka mi nepovedala ale dúfam že pondelok mi povie ale manžo ochore keď išiel na fotbal asi ho ofúklo alebo čo a ja som ho vyliečila a celkom rýchlo a mňa to potom chytilo a nie a nie sa z toho dostať takže teraz až do pôrodu som mu povedala že na fotbal chodiť nebude nechcem riskovať aby zase ochorel to by ho pri pôrod nepustili a to by mi tam bol skôr záťažov a aj by som nerada bol keby tam išiel s barlami...lebo vieš zákon schválnosti funguje 100%tne a ešte by som nebola rada keby som rodila chorá lebo mizerne sa cítim a pri pôrode a tých všetkých bolestiach by to bolo ešte horšie to by sa mi potom riadne skomplikovalo

zoska
24. jan 2010

vevoncek rada som poradila... 😉

no zakon schvalnosti j tiez dobre poznam 😒
netreba nic riskovat, to je fakt a nuzik urcite bez fotbalu vydrzi par dni...a mna tak teraz napadlo, ze dufam, ze sa ten moj vrati cely zo snowboardu 😕

vevoncek
24. jan 2010

hádam hej to len môj je taký šikovný už raz mal trň v oku kôli fotbale potom mal prasknutú žilu a z toho mu navrela taká hrča mu to museli rezať a vytláčať krv a potom mal aj potrhaný menisku a krážny väz take musel ísť na operáciu a teraz pre nedávnom zase začal hrať fotbal asi po 2 rokoch pauzy tak hádam to už tie dva týždne bez fotbalu vydrží a potom už nech si robí čo chce 🙂

zoska
24. jan 2010

fuuha vevon, no riadne zranenia uz mal 😒

babyyy kde ste? co spite vsetky este? 😕 to mate za to ze ponocujete! 😝

blumi kukala som fotky a video malej Tete na FB...je krásna a šikovnučká...zlaté dieťatko...mne sa páci ten jej usmev, take skeridlo 🙂 🙂

garonka
24. jan 2010

bré ranko 😵

ležím ešte v posteli a dnes to vyzera na papučkovy a pyžamkovy deň ale troška sa popoludní vytrepem z postele a dam si zdravotnu prechadzku vonku je krasne slnečno 😉

zosi zasa maš draheho na snowborde? môj sa chysta po obede hrať bowling a ja budem visieť na nete ako opica 😅

garonka
24. jan 2010

zosi to upozornenie je stare nie? ja som včera kupila jedny babylovky z dmky aby sme vyskušali či sadnu

zoska
24. jan 2010

neviem garom ci je stare...nasla som to teraz v diskusii jednej, tak som sem hodila link, aby ste vedeli...ak je to stare tak sorry 😉

jj zasa na snehu...mame tu navstevu- jeho bratranec s manzelkou a je krasne pocasie na holiach- inverzia tak sa rozhodli ze idu aj dnes

zoska
24. jan 2010

http://www.martinky.com/templates/martinky/cam/...

aktualne počko u nas na Martinkach...juuj ako im zavidim...nuz co tato sezona je u mna o niecom inom 😉

deda
24. jan 2010

tak hlasim, že sme stale 2 v 1,ale poviem vam, že mi nebolo včera všetko jedno, fakt som si začinala myslieť že to prichadza, aspom som mala nacvik, noc bola strašna tak som to dospala až teraz rano...
Zucana gratulujem k malej Vikinke, je nadherna......vela zdravička a mliečka...

blumka
24. jan 2010

ahojteeeeee..
no ako sa mame dnes? rodi niekto? deda mozno?
my sme mali taku cudnu noc, do piatej rana ok, potom terezka zacala plakat ze chce piskat, kym sme jej dali dolu plienku, tak uz mala cleu plienku prepcikanu, to z toho co sme ju cely den nalievali...potom sme este zaspali do pol deviatej..to zas bude boj, dnes poobede, ked nebude chciet ist spat...herecka.

martinaj
24. jan 2010

ahojte 🙂
zuci tvoj porod mi velmi pripomina ten moj 😖 hlavne, ze ste zdrave 😉 a vsetky tie bolesti prebolia 🙂

garonka
24. jan 2010

zosi ja by som hneď letela za nimi 😅 aspoň na sane ale akoby to vyzeralo keby tehuľu ťahali na saniach nie? 😀

no kukla som na ten link tak je to z roka 2008 no hadam niesu tie babylovky zle lebo ich vyhodím 😕

dnes si konečne zbalím tašku aby sme ju mali pekne nachystanu ale odložím ju do kumbalu nech ma nestraší 🤐

zoska
24. jan 2010

jaaj tak potom nic...ja som si vsimla hore vlavo dnesny datum a dalej som to neskumala, ale v podstate neboli zavadne,len ich bolo treba vymenit ak sa z nich ten granulat uvolnil...

ale to uz je fakt davno...tak sorry...nechcem nikoho stresovat 😅

garonka
24. jan 2010

zosi v pohodeeeeeeeeeeeee 😵

deda a ja že už si v pôrodke keď si sa nehlasila tak blumke tip nevyšiel že v noci mal niekto rodiť 😀

martinaj
24. jan 2010

deda sa uz hlasila 😀

andrea2603
24. jan 2010

ahojte.
zuci, maličká je milučká a aj miery má fajn, na to že išla o pár dní skôr na svet. Ako som čítala, tak dlho si sa potrápila ☹ . Druhé pôjde rýchlejšie 😉

garonka
24. jan 2010

marti no jo a ja som už čakala, že tu bude ďalšie babo 😉
ja som zvedava na stredu či ma doki necha v nemocke kvôli tlaku 😲

deda
24. jan 2010

keby som išla do porodky tak dam vedieť.....odchod sa odklada, čakam na teba....ved mame rovnaky termin garonka...

deda
24. jan 2010

garonka aj ja idem v stredu na poradnu do porodnice, tak som zvedava čo bude nove a kolko maly asi tak pribral....

garonka
24. jan 2010

deda no jo veru mame rovnaky termín len ja asi pôjdem skôr alebo ma predbehneš ty 😉 môj maly kuvik je o dva týždne veľky tak to hadam nevadí.
a ideš prvykrat na poradňu do nemocky? ja idem už v stredu druhykrat

deda
24. jan 2010

aj ja idem druhy krat,minuly tyžden som bola, maly ma približne 3100g, je hlavičkou dolu, a krček som mala zavrety ale 1,5cm....tak uvidime čo bude nove..

garonka
24. jan 2010

deda i ja som mala tak ale dumam v papieroch že hrdlo uzavrete a tuhe 1,5 cm tak to je asi to čo i ty nie?

jejda a pekna vaha tak tu asi všetky porodíme valibukov 😉

a na ctg monitore som sa bala ako čo bude lebo maly spal tak mi kazali sestričky kašľať ale nasilu sa to neda tak som myslela, že pľuca mi vyskočia vonku 😅

martinaj
24. jan 2010

to bude asi skrateny krcom na 1,5cm 😉

martinaj
24. jan 2010

krcok 😀

garonka
24. jan 2010

marti a krčok sa mera ako ? len ultrazvukom?

deda
24. jan 2010

ano to maš ako ja krček je ešte zavrety ale už je skrateny na 1,5cm, ta vaha je len orientačna...može to byť aj viac aj menej....budeme to musieť zvladnuť...aj ja som bola na tom monitore, a moj maly sa tak metal, že som stale stlačala ten gombik, čo sa ma pri každom pohybe, bolo super počuť ako malemu bije srdiečko....

deda
24. jan 2010

može ti ho odmerať pohmatom ako mne alebo niekde to meraju aj takym ultrazvukom, myslim vnutornym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre