Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

cukruska1920
17. aug 2010

@laxity no ved...len dufam ze sa nato da spolahnut.... nieze sa nieco bude diat a ono to nebude nic signalizovat 😕

laxity
17. aug 2010

@cukruska1920 my ho brávame aj na chalupu, do kočíka, do altánku, ked malá spí na deke...síce už nie tak často ale používame ho stále 🙂

blumka
17. aug 2010

@cukruska1920 ahoj..ja mam doma nanny, pri terezke bol pouzivany maximalne, este aj ked sme cestovali sme ho so sebou vlacili...a teraz pri juli som ho uz dala prec z postielky...juli spava hocikde, raz so mnou, raz v postielke, raz v prenosnej a hlavne teda mame jej postielku uplne prirazenu k velkej posteli, takze monitor zachytava aj nas a nielen ju.....mala som ho v postielke do pol roka, pipal parkrat, lebo bola juli mimo...pri prvej som bola zo vsetkeho vystrasnea, to bola asi prva vec ktoru sme kupovali a na peniaze sme nehladeli...teraz pri juli uz som nejaka pokojnejsia...nemam velmi na vyber, ked aj tak malo spi v postielke...a hlavne si opakujem, ze uz je velka a nie je v rizikovej skupine 😉

cukruska1920
17. aug 2010

dokedy moze byt ten syndrom nahleho umrtia?

blumka
17. aug 2010

@cukruska1920 dievcata vraj do 10 mesiacov a chlapci do roka ale uz som pocula aj nazory ze do 2ch rokov..tusim @dorotka2 spominala ze jej dcerka musela mat monitor do 2,5 roka..

cukruska1920
17. aug 2010

@blumka no tak ked ho uz budem mat tak ho budem mat co najdlhsie...

blumka
17. aug 2010

moje salenoty dve 😀

blumka
17. aug 2010

@cukruska1920 ved to..ked ti bude Simonko spavat v postielke tak ho mozes mat dokym tam bude 😉

cukruska1920
17. aug 2010

@blumka a to potom treba vypinat ked ho vyberiem a ked ho tam dam tak zapnem?

blumka
17. aug 2010

@cukruska1920 ano..ked ho vyberies a nevypnes tak zacne pipat ako saleny 😀

janielah
17. aug 2010

Ahojte dievky, ako sa mate? Pozeram ze som nasla skupinu febr. spolu na chate, co to 😨 ?

Ja tu mam moju sestru s rodinou, takze mame tu veselo a plno, lebo ona ma uz dve dievky 🙂 Krpka si najprv zvykala na ten neustaly sum deti, ale uz sa k nim veselo pripojila, tak je fajn.
A postupnym a neunavnym skusanim sa nam sem - tam podari vypit nieco z flasky, tak tesiiiiiin 🙂

blumka
17. aug 2010

joj, uz viem co som chcela...
svetlanka s cukruskou mali debatu o tom ze nechce niekto ucit babo spat s rodicmi a tak...nasa Terezka spvala v postielke, ani raz s nami v posteli a teraz uz spi vo svojej izbe, a mne to niekedy pride tak luto...su noci, ked necham mm s juli a ja si k nej idem lahnut...vezmem moj paplon a supnem sa k nej, chytim ju za rucky a spime 😵 a to ma len 2,5 roka...

laxity
17. aug 2010

ja si Naty dávam medzi nás po prvom kojení čiže okolo piatej a odvtedy spí s nami...viem, že možno by sa to nemalo že sa potom dieťa naučí a nebude chcieť spať samé, ale jednoducho mi to nedá ju dať naspäť do postieľky užívam si to že ju mám a chcem ju cítiť a nevadí mi, že je medzi nami a mm už vôbec nie 😵

blumka
17. aug 2010

@laxity mozno sa nauci ale tak ako sa naucilo, lebo ta potrebuje, sa aj oduci, lebo ta uz tak velmi nebude potrebovat 😉

laxity
17. aug 2010

@blumka tak potom nerobím tak zle 🙂 , bo každý vraví neuč si ju do postele potom sa toho nezbavíš a ešte ako 5 ročná ti bude chodiť do postele a bla bla blaaaa 😅

olifcek
17. aug 2010

kusok sme pospali hehe, ale ja uz oblecena, nachystana, Olivka spapala mrkvicku s karelabom a kralikom, mnamka uzasna, mnam, mnam, asi i sebe budem take robit, hehe, bude to zdrave a uzasne pochudnem...akurat, ze ja si urobim kuracinu x;o)))

normalne neviem, ci dat Olivke do manduci dlhy rukav a dlhe nohy abo ee... 😕

olifcek
17. aug 2010

ale asi dlhe, ved kto ho vie, ci o dve hodky aj nesprchne, ze?

blumka
17. aug 2010

@laxity tak ti poviem, ak ju budes davat spaat k tebe a bude ti ako 5 rocna chodit do postele, tak jasne ze ti kazdy povie, ze si si ju naucila...ale podla mna to nie je o tom...je normalne ze dieta pri sebe niekoho chce mat a raz nastane ten cas ked sa odputa. ja by som teda bola rada keby mali moje deti aj v 5 rokoch taku potrebu ze ma chcu mat nablizku, lebo tak dufam ze tu potrebu budu mat aj ako starsie..podla mna ked teraz detom ukazeme zze sme tu a kedykolvek nas potrebuju tak sme tu pre nich tak si to zo sebou budu nosit cely zivot a mozno napr. v puberte to s nii bude lahsie, lebo budu vediet ze sme tu pre nich 😉

blumka
17. aug 2010

@olifcek, ty si sa pytala ci robime tapi-tapi a take... my tapkame uz asi od troch mesiacov, to je terezkina vysada... ked dopapame v stolicke tak si ukazujeme aka velka narastie a kazdemu kyvame papa...to su vlastne uz tiez znaky 😉

dorotka2
17. aug 2010

@blumka ja asi nie,lebo mam len pol rocnu dcerku 🙂

blumka
17. aug 2010

@dorotka2 a si si ista ze mas len jednu polrocnu? 😀 😀 fakt 😀 😀 tak prepac 😉 niekto kto ma dve dievcatka, jednu katku a druhu uz neviem tusim to spominal 😅

olifcek
17. aug 2010

@blumka no fajne, musim na sebe popracovaaat

blumka
17. aug 2010

@olifcek pohoda, az teraz deticky zacnu tak velmi vnimat, neboj nic si nezmeskala... 😉

jaja32
17. aug 2010

ahojte, my sme dnes mali pekný deň, mala som na návšteve dlhoročnú kamošku s rodnej obce dcérou. Natálka dnes bola ukážková a tiež pekne spinkala, ale to ona vždy robí,keď je niekto u nás a potom si každý myslí, že preháňam, veď máme dobré dieťa.
Ťap, ťap ťapušky robíme minimálne už 2,5 mesiaca, veľmi sa nám to páči, ukazujeme ako sa máme - len tak všelijak, mávame a učíme sa ako sme narástli 🙂
Dnes bol krásne deň, zajtra a pozajtra ma asi doma porazí.... nebudeme mať elektrinu od 8.hod do 16,30 hod. No čo tu my budeme robiť 😒
Monitor dychu sme využili maximálne, ale uvažujem, že ho v okt. predám. Malá bude mať 8 mesiacov. Používala som ho len v noci. Tiež sme kúpili monitor na plienočku, ale Natálka bola maličká keď sa narodila a monitor nás na brušku veľmi tlačil, bol veľký, tak sme ho vymenili za druhý do postieľky. Dokonca máme dve dosky.

jaja32
17. aug 2010

@blumka terezka už má aké dlhé vlásky🙂 a malá šibalka je zlatá, teda obe 🙂

zoska
17. aug 2010

cafte,
Neli spinká, mm isiel behat 🙂
@olifcek dnes mi prisli tie capačky, co si hodila link, su krasne 😉

ink malá uz 3.den nekakala ☹ uz som jej dnes dala aj slivkovu stavu, ale asi len 10ml, lebo ju pri tom strisalo a nechcela to 😅
kupila som aj panensky ľanovy olej v bio obchode, tak zajtra pridam do papnia, snad pomoze...

olifcek
17. aug 2010

@zoska si predstav, ze ja mam take isteeeee, len modre, z ruzovou kittinkou, lebo ruzove boli moc velike na nas, hehe

olifcek
17. aug 2010

no, s a nie z, boooooze

blumka
17. aug 2010

baby, ja si citam spatne diskusiu o znakovani a som si precitala, ze 10.12.2008 moja zlata Tete uz vedela znakovat prve znaky..a 12.12 si pridala dalsie dva 😵 ja uz asi zancem na juli sibrinkovat rukami 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre