Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

cukruska1920
30. sep 2010

@olifcek ako to prebieha so spinal? to je uz caste alebo si musis povedat ze chces spinal?

olifcek
30. sep 2010

@cukruska1920 my sme sli na normal, ale neotvarala som sa po 12hodinach, tak sme sli na cisarak, ja som to uz mala rozbehnute, ale myslim, ze inak sa na cisarka stanovi cas a ide sa...spinal napichuju dolu na chrbte medzi platnicky

cukruska1920
30. sep 2010

@olifcek no tak som zvedava ako dopadnem...v pondelok sa rozhodne

blumka
30. sep 2010

@cukruska1920 ak ti lekar rovno povie ze ides na cisarak, tak ti presne povie ktory den mas dojst aj s taskou a kedy to zacne...vobec sa toho neboj, ja mam za sebou dva cisarske. pravda je ze rada by som rodila normalne, ale teda u mna uz vec nemozna, takze hladam pozitiva v tom co mi ostava. Odkedy mi dali spinal po vytiahnutie juli a zasitie rany prebehlo 45 minut a to mi este osekavali staru jazvu co mi skaredo zrastla. Rodila som na obed, vecer mi pichli poslednu injekciu proti bolesti, viac som uz nepotrebovala. Rodila som v utorok a v piatok som sa uz pytala domov, lekari nechceli verit ze som po cisarskom 😉
nakukni do temy o cisarskom a pytaj sa co ta zaujima, mne dost pomohla latvia, ona je anesteziologicka, kazala mi po cisaraku hned pit aby ma nebolela hlava a hybat sa hned ako budem vladat, mozno aj preto som to prezila tak ako som to prezila...
drz sa...dolezite je ze malickeho mas o chvilu pri sebe... 😵

cukruska1920
30. sep 2010

@blumka dakujem... no ved uvidim co mi povie pondelok..podla toho sa zariadim...ak by som aj isla cisarom tiez sa budem snazit cim skor postavit aj ked sa premozem... a ten spinal ked pichaju tak to boli? a to uz davaju automaticky alebo musis o to poziadat?

blumka
30. sep 2010

@cukruska1920 mne lekar povedal ze sa dava automaticky lebo je to setrnejsie aj pre babo aj pre matku, ale co som tak citala na fore tak nie vsade maju taky nazor...radsej sa rovno spytaj.
mne to pichli na prvykrat a trosku to zabolelo, je to hrubsia ihla ako bezne tak preto ale potom uz nie...
dolezite po cisarskom je hybat sa...prvy den pravdepodobne nebudes vladat vobec, ale na druhy den aspon prekladaj nohy, skrcaj, ak sa bude dat trosku si akoby sadni 😉

suzon78
30. sep 2010

Ahojte 🙂
@blumka čítala som, že tvoja malá znižuje dávky mlieka , že vypije denne tak 500-600ml, kŕmiš ju 5 krát denne? A príkrmu Ti koľko spapká, čo všetko jej dávaš, myslím koľko chodov? zeleninka s mäskom, kašu aj ovocie?

Nám sa stalo toto:
malá papkala tradične 7 krát denne z toho:
- 5 krát mliečko po 120ml
- 2 krát príkrm (zelenina s mäskom a večer kaša s ovocím) cca 120-140 g
takto papkala 16 dní, potom zrazu z ničoho nič, začala piť mliečka menej, tak sme jej zvyšok do tých 120 ml striekali striekačkou, lebo doktorka stále strašila, že ju musíme kŕmiť stále aj v noci a že dosť pije málo, tak som asi urobila chybu, že som jej to vždy nanútila. Začala mi postupne znižovať aj dávky príkrmu a skončila tak na 50g a ak som dalo len o 1 lyžičku viac, všetko prúdom vyvrátila, došli sme až k tomu, že mlieko v noci odmietala úplne, tak sme len striekali a začala nám potom pravidelne prúdom zvracať, niekedy všetko inokedy trošku. Hrozila nám nemocka a infúzie. Doktorka v tom čase mala dovolenku, ale jej sestrička mi poradila, nech zvoľním tempo a nech nechám na ňu koľko zje a nech jej jednu dávku nahradím ryžovým odvarom, nech sa trošku bruško spamätá. Timka na začiatku trošku pochudla cca 50g, lebo papkala mliečka len 70ml a príkrmu 40-50g...a čuduj sa svete zabralo to, bola asi chudiatko prejedená asi nepotrebuje jesť toľko veľa, ako iné deti v jej veku. Teraz síce ešte nie sme tam kde sme boli a papkáme takto:
(doktorka nariadila pridať jednu dávku, keďže papká menej)
6 krát mlieko po cca 110 ml
2 krát príkrm po cca 70-80 g
priberáme tak 10 g denne, ale to mám len priemer za 4 dni, tak som zvedavá za ďalší týždeň, či jej to stačí.

Prosím Vás babky, koľko jedia vaši papkáčikovia a koľko priberajú, nech sa už furt kvôli tomu jedeniu nestresujem...Ďakujem 😔

juliakocka
30. sep 2010

@suzon78 nestresuj zbytočne, ja ani netuším koľko toho moja zje, pretože ju kojím, tak nemám prehľad koľko vypije a príkrmy neviem, lebo len dám na misku a kolko poje, ta poje ........niekedy menej, niekedy viac, ale tiez málo papá .......si zober že má len 6,5 kg a to 75 cm a toľko mesiacov jak tvoja.........nič si nerob z lekárky, oni sú blbé, len stresujú mamičky niektoré doktorky, moja je v pohode a vobec sa nestresuje tým, že mala je chudá 😉

maculik
30. sep 2010

ahotje, tak som bola u tej dr, je to naozaj mikoza, mam krem, netreba ho umyvat, ak nahiodou ma Petrik tiez nieco v pusinke, lieci to tiez. Vraj sa to ale chyta opacne - najprv ma nieco v puse babo a z toho to chyta matka. Ale nemusi to byt len tym. Petrik zatial v puse nic nema, dufam, ze ani nebude mat, v kuse si tam pcha ruku, ale verim, ze su to len zuby.

docitam asi az zajtra, teraz idem konecne jest, aj Adelka, upratovala som vysypanu hlinu, lebo som zhodila velky kvetinac, nastastie sa nerozbil, ale rozbila som kraaasny ramik, kt.sme dostali ako svad.dar. MM ma pochvali 😅

suzon78
30. sep 2010

inak asi aj to čo papká teraz je jej veľa, lebo včera večer úplne jednu dávku vynechala, je možné, že 7,5 mesačnému bábu by stačilo denne cca 700ml mliečka s príkrmami? 😕

suzon78
30. sep 2010

@juliakocka ďakujem za podporu, chyba je asi v tom, že naozaj počúvam viac doktorku ako svoje dieťa. Nechcem však aby chudla , alebo stagnovala. Moja je normálne majsterka v grckaní, ako náhle už nechce a ja jej dám navyše, tak v momente ju napne a všetko vygrcká, takže príkrmi nechávam už len na ňu, to mliečko sa snažím aby aspoň tých 110 ml vypila, ale evidentne aj to jej je už moc. Nechápem, pred tým jej tak chutilo ☹

suzon78
30. sep 2010

@juliakocka moja váži 7214g dnes som ju vážila. Tá váha sa tažko provnáva, lebo to závisí dosť od pôrodnej váhy, moja mala 4100g, keď sa narodila a je pravda, že za jedlom sa nikdy moc nehrnula, asi nebude veľký papkáčik...

lienka2
30. sep 2010

@suzon78 my papame dokopy za cely den 600-700ml mlieka, a k tomu dva prikrmy a staci mu.. trocha som zistovala, kolko by malo take babo vypit mlieka za den.. ale potom mi doslo, ze aj ked to budem vediet, tak do neho proste nenalejem, ked on sam nechce.. tak neriesim.. ked bude hladny, opyta si a dostane 🙂

suzon78
30. sep 2010

@lienka2 a koľko Ti spapká príkrmu? No mojej musím mliečko dávať stále len v spánku, lebo dudel už vôbec nechytí, alebo jej dávam keď je hore striekačkou, ale to max. vypije 80ml aj príkrm tak a vôbec si nepýta, raz som to skúšala nechať na ňu a nejedla cez 11 hodín, potom som to už vzdala a dávam jej pravidelne každé 3 hodky.

lienka2
30. sep 2010

@suzon78 niekedy viac, niekedy menej. ale vacsinou okolo 150ml, ovocie aj viac.. a jest mu davam tiez pravidelne, ako si predtym on pytal uz v pravidelnych intervaloch, tak teraz pokracujeme.. teraz sa nam meni rezim spanku takze aj papame inokedy, ale zhruba tie 3 hodky je prestavka medzi jedlom.. zatial sa mi estenestalo, ze by mliecko nevypil ked dostal..

suzon78
30. sep 2010

@lienka2 tak pekne Ti papká aj priberá pekne?

lienka2
30. sep 2010

@suzon78 ked sa narodil mal 48cm a 3050gramov, teraz ma 7630 gramov.. za dva mesiace 600gramov.. neviem c ije to dost, ale neriesim velmi.. zo zaciatku som sa viac trapila ci dost papa, teraz uz velmi nie, lebo aj tak ho nedonutim jest viac.. no a mliecko pije UM a z 210ml vody, takze je toho asi 240ml ked je hotove..

suzon78
30. sep 2010

@lienka2 tak ty sa trápiť nemusíš, naozaj 😉 krásne Ti priberá, až nad mieru, doky hovorila, že po 7 mes, to už pôjde veľmi pomaly, tak 100g týždenne 🙂

maculik
30. sep 2010

@suzon78 neries velmi, ze ti nepapka vela, dolezite je, ze ti vobec papka a vie povedat, kedy ma dost a potom nevracka.
Petrik sice papa dobre, ale Adelka bola hrozny jedak... Zeleninku hadam aj do 10mes ani vidiet, to ak som do nej dostala 30-40ml, tak som bola rada, aj to som ju musela pri tom zabavat a klamat. Potom zacala trosku viac papat a teraz asi od 1,5r papa niekedy aj za dvoch. Ale mava obdobia, ked jej nechuti, to potom tak tyzden papa velmi malo, ale neriesim to.
A vahu mala vzdy mensiu, ako ostatne deti, ked mala rok, tak vazila ani nie 9kg (porodna hmotnost bola 3,6kg), teraz ma cez 2r a vazi 12kg. Dr hovori, ze rastie pekne a ze nemam porovnavat s druhymi detmi.
Hlavne taketo male babatka si rozumeju, oni nic naviac proste nestravia, tak je dobre, ze vie odmietnut.

Tak si uzivaj, ze papa aspon nieco a ako-tak jej chuti 🙂

olifcek
30. sep 2010

babyyyy, vazime uz 7400g 😵 😵 😵

a papanie? mm stale, i po prikrme, ale nepapa rovnako...niekedy spapa 200 g za den, inokedy 350g, na dovolenke zjedla aj 450g 😉

laxity
30. sep 2010

@olifcek 🙂 tešíme sa 🙂

suzon78
30. sep 2010

@maculik ďakujem maci si zlatá, máš veru úplnú pravdu, budem si to musieť stále pripomínať 😉 ďakujem...

olifcek
30. sep 2010

kukajte joooj

olifcek
30. sep 2010

baby, toto z nextiku sme mali na sebe...jedno vecer, na hajanie, druhe dnes vonku x;o)

suzon78
30. sep 2010

@olifcek jééj aké krásne mačiatko z Olivky, do fusaku si už ale nedala? Keď bude zima myslím tým, keď už bude mrznúť, ako to poriešiš, toto oblečko, deka a fusak, či?

suzon78
30. sep 2010

@olifcek čo je na jojke? Ešte stíham?

suzon78
30. sep 2010

@olifcek fúúú oli vy ste ale iný papkáčikovia, aj to vidieť na váhe, za chvíľu bude Olivka iný macko a všektých dobehne, ale to je dobrééé že jej chutí, vidíš my sa trápime, musím sa ale naučiť tú moju krpku rešpektovať, lebo potom to nie dobréééé.

jaja32
30. sep 2010

@olifcek juj, ved ste nas uz takmer dobehli...uz asi len 350g
Natalka mi v poslednej dobe dako nechce papat ovocie, davku zeleniny zvysila na 200g co som paf. Snad to nevadi, ze malinko popapa ovocia, ale bananik by jedla kazdy den, ale to sa bojim, aby nebol problem. Zacali sme davat papa... Dnes som sa vytesovala, lebo si ju prisla zobrat susedka, ze ju pokocikuje...tesila som sa celych 25 minut, velmi nariekala, tak uz len sama mozem kocikovat.

blumka
30. sep 2010

@suzon78 myslim ze si si uz sama dala odpoved 😉 treba viac pocuvat babo a menej doktorku aj ked ona ti chce pomoct, to je pravda 😉
Juli papa takto: v noci 2x 100ml niekedy vypije len polovicu, rano jogurt alebo ovocie, pred spanim 120ml mlieka, na obed zelenina, pred dalsim spanim 120ml mlieka, poobede kasa s ovocim a znova pred spanim mlieko ale 150ml. takze dokopy mlieko sa pohybuje od 490 do 590 ml, boli noci ked jedno krmenie prespala, cize to bolo este menej, A prikrmy zje ako kedy, niekedy jej staci 150g niekedy zje 300g, davam jej aj vodu alebo caj alebo stavu ked vidim ze ma problem s kakanim. No a vazi necelych 9kg a meria 76-78 cm (ja som ju merala tak neviem presne). A za posledne dva mesiace pribrala len 250g a lekarka to ani nekomentovala.
Ty musis brat do uvahy nielen vasu porodnu vahu, ale aj to ze ste dlho stagnovali a to aka je vasa momentalna vaha. Timka uz teraz nebude priberat tak skokom ako mala priberat tie prve mesiace, vy ste vtedy s vahou stali, takze teraz pribera len trosku ale to je normalne, to vsetky deti. Ber do uvahy aj to kolko sa pohybuje. Juli sice toho spraska na prikrmoch dost ale ona je vkuse v pohybe, na rukach je malo, a ked nespi tak je len na bruchu a plazi sa.
Terezka pila velmi malo mlieka, preto som pri nej zavadzala aj mliecne kase, lebo aj to rataj ako mliecnu davku 😉 juli zatial nebudem davat, staci jogurt plus mlieko 😉 Naozaj by som sa mliekom netrapila, su deti , ktore piju mlieko este menej, aj ked sme cicavce no ale sama vidis, ze ked das Timke viac ako sama zvladne ze to dopadne zle. Nenut ju, lebo jej mozes vytvorit blok aj do buducnosti a bude si to zo sebou niest aj dalej, jedlo sa ma spajat s niecim prijemnym a nie s nutenim. Ty tiez prestan byt v strese (ak sa to da, teda) lebo aj ty ovplyvnujes ako sa timka citi. Spravte si s jedenia ritual, ja napr. nekrmim juli v izbe plnej ludi, idem bokom, ked sme doma vsetci tak sa snazim to napasovat tak aby videla aj nas jest, teda mm a Terezku, nech vidi, ze jedenie je nieco normalne a prijemne. A hlavne, ked nechce, tak nechce...zrejme tolko nepotrebuje 😉

uff..to bude dlhe 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre