Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

cukruska1920
1. júl 2009

nie...naco?

blumka
1. júl 2009

ahojteeeeee...uz som tuuuu...srdiecko bijeeeeeeeeeeeeeee a je tam len jedno 😀 ale zato riadne akcne 😀
a uz mam aj tehu knizku 😵

zucana
1. júl 2009

na zvlhcenie oci som pocula ze by sa malo kto nosi cocky ale skor preto aby som vedela ci mozem kvpkat umele slzy...

olinka6226
1. júl 2009

olif???

cukruska1920
1. júl 2009

blumi...gratulujem..super pocit ze ?

zuci..mne sa nevysusuju...a co sa tyka tych umelych slz tak mozes

nemina
1. júl 2009

cukruska len je horsie ze cisára na ziadost nerobia. ja som po porode hovorila hned ze pri cisárovi to musia mat baby lepsie. ale clovek dokedy nezazije nemoze sudit. vsetci dotori su za prirodzený! asi preto lebo oni nerodia 🙂

olinka6226
1. júl 2009

no nic, idem domov z roboty. majte sa zatial... doma sa na net asi nedostanem kvoli mojmu malemu divochovi... hihi teraz byvam taka unavena, ze zaspavam vecer zarovno s nim.

nemina
1. júl 2009

blumka gratulujem uz aby som aj ja videla a pocula.ja sa chystám tak o dva týzdne dufam ze tym nic nepokazím!!!

zucana
1. júl 2009

bluuumi gratulujem a ake je velke? a termin?

cukruska1920
1. júl 2009

nemi....no ..ja asi budem mat cisara..ale este uvidim ako sa vyjadri doky

olinka6226
1. júl 2009

nemina praveze cisar je horsi... v momente porodu je mozno lepsi lebo obides kontrakcie a tak... ale vezmi si ze je to riadna operacia kde ti prerezu pokozku, tkanivo, svaly, maternicu a toto vsetko musia sit. kym mamina po normalnom porode v podstate par hodin po porode uz cupka bez problemov (teda sadat si musi opatrne 😅 ) tak mamina po cisarskom ma velke problemy len zdvihnut dieta 24h po porode. mna by na cisarsky dobrovolne nikto neukecal. indikovane keby bol nevyhnutny samozrejme ano, ale len tak pre moje pohodlie...eeee eee

olifcek
1. júl 2009

oli: to bolo k tomu povinnemu ockovaniu

blumi : TAK VIDIIIIS, SUPEEER, GRATULUJEEEEM. i moje babatko je ciperne, vraj sa ma u mna dobre, chi...my sme v 8tt a 2 dni, velkost 17.5 mm a co Vy? x;O)

blumka
1. júl 2009

no...chvilu sa zastavte, pisete ako draci 😀
babatko je velke na 6tt, termin mi doki vypocital na 25.2.2010 a na dalsiu poradnu idem o mesiac 😉
no a k tomu cisaraku...mam jeden za sebou, zotavovala som sa z neho velmi rychlo, uz na druhy den som behala po chodbe az na mna sestricky kukali, ci mi sibe..a ani som nemala problem zdvihnut malicku, ale to som asi jedna z mala....rekonvalescenicia po cisarskom je vseobecne horsia ako po pirordzenom porode, tak ako hovori olinka..takze ked nemusite nechcite ho....
ja som sa nevyhla ani kontrakciam, ani tlaceniu ale pre nepostupujuci porod som musela ist na cisara..takze sa na mna zviezvlo z toho porodu vsetko to najhorsie co sa mohlo...ALE..pocas celych tych 30 hodin, som mala pred sebou obraz mojho babatka a vedela som ze raz to skonci a ja ho budem mat v rukach...to mi pomahalo. Ked na to tak spatne pozeram, tak uz mi to take hrozne nepripada...clovek na zle zabuda, pamatam si ten okamih ako lekar zdvihol malu a ona mala rozcapene rucky a nozky a revala o dusu a vedla nej stal moj manzel...ja co som bola nadrogovana si toto pamatam ako najsilnejsi zazitok z toho vsetkeho... 😵 😵
no a ockovanie...hm....dva tabory, dva nazory...terezka je zaockovana proti vsetkemu co by mala byt a je zdrava...takze kazdy robi podla seba

blumka
1. júl 2009

a este dakujem za pochvalu pre manzela...on je naozaj svatec...

nemina
1. júl 2009

ja som mala na izbu babu po cisárskom a tá bola zrelá do truhy ☹ s prepáčením. jasne ze regenerácia je po po prirodzenom lepsia. ale boli aj baby po cisárskom ako rybicky! len kes si clovek spomenie na to sitie a zlatu zilu co ostala tiez to neni sranda.obdivujem zeny ktoré maju viacej deti ako to skvele zvladli. aj moj manzel pochádza zo siestich detí tak svokra si zasluzi medailu ci uz za výchovu ale aj porody.

cukruska1920
1. júl 2009

blumi.... heeej..nerob.. tehotenske hormony ma ovladaju...som si to predstavila a uz placem ake to moho byt krasne.... kolko merate?

zusika
autor
1. júl 2009

juj, pisete vela.... 🙂
zucana...to meno lekara z TT je skoro ako moje... tiez zacinam na Sieben.....ale je tam este vela vela pismeniek za tym 🙂
ja mam nizsi tlak, mozno sa to v tehu upravi, ale nerada by som isla cisarom..presne, lebo POTOM je to bolestive a ja naznasam bolest...staci, ze mi vyberali znamienka a ked prestalo ucinkovat umrtvenie skoro som zomrela... ale padavka nie som, myslim, ze vela znesiem...takze som za klasiku+ epi....
a blumi, aj ja blahozelam....ja sa uz asi ani nedockam...

olifcek
1. júl 2009

blumka: tak pekne si to napisala, az mi slzicka vysla, hech..

blumka
1. júl 2009

cukruuuu tak si poplac...este sa naplaces za tych 9 mesiacov :D...
ani neviem kolko merame, len doktor zahlasil ze podla merania to je na 6 tt

nemina
1. júl 2009

cukruska ty sa más ked si mozes vybrat!!!mas nejakého znameho doktora?

olifcek
1. júl 2009

ja mam za sebou par operacii v narkoze , aj znamienka mi brali, v celku dost ich bolo, i mi pichali do kolien obstreky, aj mi ganglion vyberali kazdy tyzden, paq uz vyoperovali...a nic ma nebolelo, vsetko bola radost, ze je prec...ale jedine, co fakt neznasam je, ked ma boli hlava alebo, ked mam ist ku zubarovi, brrrr

cukruska1920
1. júl 2009

nemi...nieze by som si chcela vybrat ale z toho dovodu ze mam prepazku v maternici asi normalne rodit nebudem moct..

blumi... ja som tiez minuly tyzden bola v 9tt ale babo zodpovedalo 8tt

nemina
1. júl 2009

jáj tak to je iná vec a smiem sa spýtat co to vlastne je?

olifcek
1. júl 2009

ach baby, ja mam zase skrateny krcok maternice, z dovodu, ze mi ho urezali, aby sa presvedcili, ci mam ozaj bunky zodpovedajuce takmer rakovine, ako ukazovala cyto, alebo nie...nastastie vsetk bolo OK...a o take 4 tyzdne sa dozviem, ci stale, lebo lekar mi dnes bral dve vzorky, jednu z toho na onko, ci tak nejak to nazyvaju x;O)
no ale kvoli tomu skrateniu sa mi moze stat, ze budem musiet lezat vo vyssom stadiu, co verim, ze nebude..ved...lekar povedal, ze je to 50/50, takze uvidime ... povedal hluchy slepemu x;o)

ale ja viem, ze vsetko bude Ok.

cukruska1920
1. júl 2009

nemina...uterus septum... ☹ ako ked som bola teraz na sone tak som sa nato pytala lekara a povedal mi ze zatial sa tym nebudeme zaoberat tak si myslim ze to az take vazne neni

nemina
1. júl 2009

tak snad to nebude fakt take vážne!!

cukruska1920
1. júl 2009

nemi...no to sa aj ja modlim

nemina
1. júl 2009

tak zatím pa Emmča dnes dlho spala tak som si mohla pokecat 🙂 🙂 🙂

blumka
1. júl 2009

cukru, neboj..keby si aj sla rodit cisarom, tak mysli len na to, ze hlavne aby bolo babo v poriadku...a ked lekar povdeal, ze sa tym netreba este zaoberat tak asi to nie je vazne...hlavu horeeee...

blumka
1. júl 2009

dopisala som si do tabulky udaje...tabulka vyzera super...ja mam rada taketo prehlady 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre