Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
17. aug 2009

diana jo i mna, hech...asi kazdu...

dianab
17. aug 2009

Fúha, asi môžem fakt ďakovať, že mi tak fajn, že bez problémov môžem pracovať. Inak ja plánujem workovať do konca októbra. Ten november, december chcem už byť na PNke. Tak dúfam, že budem si oddychovať 😉

nedockava4
17. aug 2009

komarik...tak to ja riesim rovnaku dilemu ako ty.....aj ja chcem ist do prace, ale mne ani lekarka nechce dovolit... 🙂 ze vraj si to mam uzivat a netrapit sa v praci

dianab
17. aug 2009

Olif.. ale ja mám z toho také strachy.. že brutálne ☹ lebo teraz sa tu stalo, že jedna mala super baby na UTZ, že všetko OK a potom porodila mŕtve bábo... ja viem, že by som to nemala písať a nemala na to myslieť a hlavne nie Vás tu strašiť, ale keď ja som už raz taká...
Na druhej strane vždy verím, že my budeme mať zdravé babies!!! 🙂

olifcek
17. aug 2009

dianab na MD ides v novom roku? PN neposkodi na vyske MD? toto musim zistit i pre seba x;O)

dianab
17. aug 2009

Olif!!! Presne toto musím zistiť aj ja! Neviem z čoho sa počíta výška MD... niečo mi hovorí, že z príjmu z predošlého roku.. a to bude fakt blbé.

lfs
17. aug 2009

Áno výška MD sa počíta z predošlého roka (z hrubej mzdy)
A PN výšku MD neovplyvní.
Pani na sociálke mi povedala, že ak by som šla na PN teraz, tak sa mi bude počítať pravdepodobný zárobok, ktorý by som mala ak by som na PN nešla.

dianab
17. aug 2009

Fíha lsf, to vážne?? Jooj, tak to by som šla už od septembra na PN 😀 Mne už sa neeeechce robiť.. ja viem, ja som leňoška 😅

alex
17. aug 2009

V tom sne bol pôrod malina, tiež si myslím, že to zvládnem, ale bojím sa čo bude potom. Tie bolesti po pôrode, keď nebudem vedieť ani sedieť poriadne, nie to sa ešte o bábo starať... Ale manželík pomôže 😵

lfs
17. aug 2009

Ja som sa pýtal iba jednej pani, lebo som chcela vedieť, na akú sumu si musím zvýšieť príjem aby som dostala tú maximálnu materskú. Ale ešte si to pôjdem overiť...
Veď jedna pani povedala.... ale riskovať nechcem 😀

dianab
17. aug 2009

Olif...tu je link, našla som to 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

alex...predstav si, že minule sem k nám na Úrad (ja robím na úrade, kde sa vybavuje prídavok na dieťa, príspevok pri narodení dieťaťa a všetko proste...) prišla 2 dni po pôrode vysmiata ja mesiačik na hnoji (pardon) 😀 😀 a povedala, že ona rychlo chce peniaze vybaviť. No posledné, čo by som na ňu povedala, je, že porodila prevčera...

blumka
17. aug 2009

ahojkyyyy...
olif, len si pohundri aj to nie kedy treba 😉 a urcite ta lekar da na PN, ja ked som mojmu povedala ze mi byva zle, tak mi hned povedal, ze ma moze vypisat...no tak som sa zasmiala, ze ci od Terezky 😀 😀
moju Terezku zacali tahat takym zvonom, ci ako sa to vola, potiahli dvakrat a ked videl manzel co to robia tak zavelil, ze ide sa na cisarsky...neviem ako budem mat druhy porod ale radsej cisarak ako klieste alebo ten zvon, ci co to je...

alex
17. aug 2009

no tak ak aj ja budem taká vysmiata, tak to bude len dobre. Lebo všetci mi hovoria, že pôrod je pohoda, ale nikto ťa nepripraví na to, čo bude potom 😒

alex
17. aug 2009

jejda, ja dúfam, že ani kliešte ani zvon sa u nás konať nebudú, ale človek si nevyberie, keď je to nutné... Len sa modliť, aby sme to zvládli bez ujmy.

blumka
17. aug 2009

alex, po porode si zazijes prevdepodobne dost bolesti, ale pri babatku na nu rychlo zabudnes...mne kazdy vravel, ze porod je nic oproti tomu co je potom a figu borovu...porod bol u mna zly a po porode ano, mala som bolesti, ledva som chodila ale oproti kontrakciam to bolo nic...je sice pravda ze kontakcie mas relativne chvilu a tie bolesti po porode trvaju dlhsie ale da sa to zniest...a zvlast ked budes mat niekoho blizkeho pri sebe...

dianab
17. aug 2009

Hej, súhlasím s Tebou alex...

Blumi: presne ako hovoríš, radšej ten cisársky... tie druhé varianty znejú dosť hrozivo, hoci ja s tým ani nemám skúsenosti 😖

zucana
17. aug 2009

baby ja mam taku odveci: ze v sobotu som robila kura na smotane a este mi ostalo v chladnicke...bude to este dobre nie?

dianab
17. aug 2009

Blumka: takéto slová na povzbudenie sú na nazaplatenie 😀 To dodáva silu a hlavne, že to počuje od človeka, ktorý má skúsenosti s pôrodom 🙂

Žienky, ja idem, lebo práca nepočka 😒 Večer Vás kuknem, čo nového. Papa

alex
17. aug 2009

blumka a mala si epidurál?

zucana ja ti v tomto neporadím, ja nevarím 😅

dianab
17. aug 2009

Zuci: podľa mňa áno. Mne sa tomu nikdy nič nestane a tiež to niekedy papá manželík ešte takto o dva dni 🙂

blumka
17. aug 2009

zuci, bude dobre 😉
alex, ja som rodila od deviatej rana piatok, do tristvrte na styri poobede v sobotu, kontrakcie mi zacali niekedy na obed o dvanastej v piatok, vydrzala som ich asi tak do tretej-stvrtej a potom som uz nevladala...a s epi, to bolo nic...necitis bolest, len tlak a na monitore vidno ze ide kontrakcia...niekto hovori, zevraj pri epi necitis kontrakcie...citis velke tlaky ale neboli to...ono pri samotnom porode, ked som uz bola otvorena na 10 prstov uz mi epi nepichali a bolelo to dost ale nejak som to cez to tlacenie nevnimala, ale Terezka sa rozhodla ze este nejde, tak sme sli teda na ten cisarsky

zucana
17. aug 2009

dik baby
itak mi presla chut na to ked som to zohriala 😀 lebo so to jedla 2 dni....
tak som si spravila cestoviny s tuniakom ze pre zmenu 😉
blumi dufam,ze tentokrat to budes mat jednoduchsie 😔

alex
17. aug 2009

blumi tak to bol dosť dlhý pôrod, uff... ja tak tajne dúfam, že to bude rýchle 😅

komarik
17. aug 2009

zucana, prihraj mi z toho kuraťa na smotane, normálne mi slinky vybehli. 😨

nedockava, ešte uvidím ako sa budem cítiť zdravotne a čo povie lekár. Niekedy ma už doma šľak triafa od nudy hlavne keď je manžel na týždňovke. ☹

olifcek
17. aug 2009

Ifs, dianab, tak to je skveleeee...ked PN neovplyvni MD. ja by som mala na MD nastupit 01.01., takze sa mi bude ratat tento rok x;o)))

zuci heheh..ale ist eje to este bre x;o)

matka331
17. aug 2009

ahojte .....za ten vikend co som tu nebola ste tu tolko toho popisali ze sa mi to uz nechce citat heh.....

olifcek
17. aug 2009

🙂 sme pilne vcelicky

babyyyy, na obed som mala fajne mastnu polievocku a mne sa polepsiloooooooooooooooo, dokonca teraz papam zemiacky americke opekane a mnam mnam....uvidime dokedy mi bude bre, ale konecne mi je dnes breeee, juchuuu

alex
17. aug 2009

olif, tak to je super 🙂

mne je dobre stále, tak klop-klop, nech to nezakríknem 🙂

olifcek
17. aug 2009

mne je takto asi dva tyzdne? mozno menej...ale ble, neprajem nikomu a sucitim s tymi, ktore toto maju od sameho zaciatku...

neviem, dokedy mi bude dobre, ale som vdacna i za tych par minut uz 😉

zusika
autor
17. aug 2009

ahojte kocky....
ako vas tak citam, tak mam pocit, ze sa najdem v kazdej z vas....

tiez som pribrala tak do 2kg a to mam vycitky, ze ci to nie je vela... je pravda ze vela jem, ale snazim sa davat si pozor...no ked niekedy sa neda a hlad je silnejsi ako ja... v sobotu som upratovala a jedla som o 12.00 jeden chlebik (lebo potom som isla na obed - ranajky o 8.30) a to som sa uplne az triasla... je lepsie jest asi castejsie... ako sa nechat takto sprosto vyhladovat..a v nedelu som si urobila to iste... a ponadavala som si.....

tak ako dianab - aj ja uz chvem byt od novembra doma - mam tam v rezerve este 2weeks dovolenky a potom PN az do MD...

baby, byva vam zle v aute ked nesoferujete? no mne aj ked prejdem iba 5 km na sedadle spolujazdca... mavam problem s kinetozou, ale nie az takto... no a vcera sme boli v Topolcanoch a od nas je tam strasne klukata cesta a myslela som ze nedozijem dalsej hodiny.... uplne panika a des..... manzel mi na to povedal, ze uz nikam nepojdeme a ja mu na to, ze nabuduce soferujem ja 😀 ale domov ma vzal inou trasou....

no a dokupili sme nabytok do bytu - skrine, kedze nas bude viac a vymysleli detsku izbu - predsalen kanoniec vyhrala easy, smart a funkcna IKEA.... lebo dat 30 tis. za nabytok do detskej mi pride sialenstvo.... ked treba milion dalsich veci....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre