Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laxity
6. júl 2010

@olifcek tak to aj Nataly robieva....zrazu sa odpojí a začne ma pozorovať a usmievať sa a ten bezzubý úsmev nemá chybu 😀 ...Olivka ťa pekne vníma...potrebuje ťa 🙂

dorotka2
6. júl 2010

@laxity ano, som stale verna, mam odtial 90% veci, vzdy vyjdu v ustrety a su zlati, mladi manzelia, co maju sami dieta a vela veci odskusanych, uz mame aj mnozstevnu zlavu 😀

blumka
6. júl 2010

@rivatha no mna to stalo trosku nervov presadit si to ze sa budeme u nas doma riadit rezimom deti...teda vtedy este jedneho...vela do mna hucali ze budem terezkinym otrokom a blabla..lenze ona mala rezim skoro na minutu presny, v podstate stale ma, a ked sa trosku zmenil tak som si to odniesla ja...teraz uz Terezka je v pohode, ked sa jej pomeni den, nic sa nedeje..ale ktovie akoby to dopadlo s Juli, radsej neskusam...

my ani tak velmi na navstevy nechodime, mame pravidlo, ze ked je pekne pocasie ide sa von, ziadne sedenie u niekoho alebo niekto u nas, no a ked je skaredo tak to radsej volame ludi ku nam 😀 a ked uz niekde sa mi vyberieme tak je to na dlhsie, vacsinou aj na noc, takze tam sa spravam akoby sme boli doma...ziadne porusovanie rezimu, len preto ze sme u niekoho 😉

laxity
6. júl 2010

@rivatha tiež si myslím, že si to treba užívať ten krásny pocit, keď také malé mimi leží, hrá sa, papá pri mne 🙂 ...lebo vyrastú ani sa nenazdáme 🙂

laxity
6. júl 2010

@dorotka2 ja som od nich chcela dnes ohrádku a napísali mi, že ju nemajú už....teda že ju nikdy ani nemali 😕

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
6. júl 2010

@dorotka2 my s oliv tak fungujeme uz pol roka, takze sa zapalu nebojim....kedysi mala bradavku v puse i ked tvrdo spala, proste nepustila...teraz pustiiii, len ked jej cosi vyvediem, ze zdrhnem, alebo mi trva, kym ju opat k sebe vezmem, tak si ma isti a drzi dlhsie, nez len na papu, ale v pohoooo

@laxity jj, viem,ze potrebuje...ved kazde nase babo nas potrebuje, ze jo? ale mne sa paci, ze si myslim, ze chce papat, a ona nem, hehehe....zlatucke su tie deticky....a ucenlive...hehe...naucila som oliv, ze lepsie sa jej budu hracky z hradicky vyberat, ked sa da na bok a tou vzdialenejsou ruckou sa o to pokusi...uz vyberie vsetko, jhehe

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
6. júl 2010

@blumka vidis..ked ideme na obed do restiky, vziat tam vyzivku asi, ze? a olivke dat papat, nech to neposuniem na neskor, prichod dom...ci?

dorotka2
6. júl 2010

@laxity @olifcek aj viki to robieva, ked dopapa, pozrie sa na mna a usmieva sa na mna, strasne je vtedy rozkosna, anjelik moj
@rivatha ja nechvam Viki trosku si aj poplakat, hlavne po vikendoch, kedy ju vsetci rozmaznavaju a potom by sa len mojkala a nosila, samozrejme mojkam ju a nosim, no chcem ju naucit trosku aj samostatnosti, lebo kamoska ma strasne narocnu dcerku, ma tri roky a ona musi byt neustale pri nej, aj ked si kresli, a ja som sa tiez sama hravala a som tu. No kazde dietatko potrebuje nieco ine, Viki sa pekne sama zahra, no keby taka nebola, asi ju samu nenecham 🙂

blumka
6. júl 2010

baby, viete ako mne je luto ze terezka uz je taka velka a ze uz pojde do skolky? strasne rychlo to leti
@rivatha, no ono dieta uz v roku vela veci chape 😉 ale co sa tyka napr. zaspavania, zastavam nazor, nechat to na dieta...ked ma potrebuje budem pri nom, ked nie nebudem 😉 terezka ma 2,5, spi vo svojej izbe ale pri zaspavani chce mat niekoho...chyti za ruku, zavrie oci a snazi sa zaspat...uz nevymysla, len niekedy ale to len chvilocku...neviem preco by som jej to mala odopierat 😉 keby slo o nieco take ze ju tym rozmaznam alebo o jej zdravie, tak jasne ze vtedy clovek robi tak aby bolo pre dieta najlepsie...ale svojou pritomnostou nepokazim nic 😉
telku ja velmi nemusim, po veceroch som vysivala alebo citala..teraz nemam cas, lebo juli zaspava okolo deviatej a ja hned po nej idem radsej spat aby som bola ako tak fit rano...noa? sak na to bude cas o rok, mozno o dva 😉

laxity
6. júl 2010

@dorotka2 práve dnes mi vravela kaderníčka...ona má 3 ročnú dcérku predčasniatko a vraví ako je malá na nej veľmi lipnutá....budí ju aj 3-4 krát za noc a úplne pre zbytočnosť...chce prikryť nôžku, alebo odokryť, alebo len tak ju zavolá....a pritom to vie urobiť aj sama 😕

olifcek
6. júl 2010

@laxity to uz si ju ona sama premaznala podla mna 😀

suzik77
6. júl 2010

ach riv, riv, zabudla si dodat, ze reve bezne cez den (a to takmer kazdy den) aj zo 3-4 hodiny. Tak mi nezavid aspon tu prespanu noc..... pa

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
6. júl 2010

@laxity ja som do dnesneho dna olivke podavala hracky z hrazdicky...no 2dni som jej ukazovala ako si ich moze sama vziat...a aha...dnes uz ma nepotrebuje, sama si ich berie, hehe

laxity
6. júl 2010

@dorotka2 a tá podložka je aj do športiaku? Bo tá univerzálna mi bude asi praktickejšia ako len letná 🙂

blumka
6. júl 2010

@laxity @dorotka trojrocnemu dietatu uz vysvetlite vsetko...uz dvojrocnemu vysvetlite vela..a je jasne ze zo sebou parkrat tresne a bude revat a hadzat sa o zem a robit cirkusy, ked povolis mas smolu, ked nepovolis raz, druhykrat mas samostatne dieta 😉
ale u par mesacneho dietata nehrozi ze ho rozmaznas...rozmaznava sa vecami, materialnymi vecami, nie pritomnosotu a laskou 😉
su deti, ktore chcu byt na rukach a su deti, ktorym to je jedno...terezka bola to prve a juli je to druhe...terezka bola nosena ach jaj, strasne vela a teraz? nenormalne sikovne a samostatne dieta na jej vek...a ked ma v noci zavola ze je jej smutno, idem, aj mne je smutno ked som sama 😉

laxity
6. júl 2010

@olifcek no neviem, práveže si myslím, že malá je moc naviazaná...ja to aj vidím, keď k nej prídem...no neviem, treba si ich nejak naučiť 😀

dorotka2
6. júl 2010

@laxity no, tka ista je aj ta kamoskina mala, a to by som nechcela, aby taka bola Viki, jasne maznat sa, santit, hrat sa, to vsetko je jasne, uzivat si ju uzivam plnymi duskami
@olifcek ano, to je podla mna super, ukazat detickam, ako zvladnu veci same 🙂

laxity
6. júl 2010

@blumka tak to máš pravdu...ale ja si aj tak myslím, že vychcaná...no neviem nebudem písať, bo neviem aká bude Natálka 🙂

blumka
6. júl 2010

@rivatha no my sme taky nenavstevovi..radsej u nas pohostime ako my by sme sa mali trepat...a teda v lete kazdy z nasich znamych ide radsej vonku..
nam sa uz aj parkrat stalo ze tu sedeli znami akurat sme mali ist deti kupat..sme sa tvarili normalne..mm okupal deti, ja som vzala jednu, on siel s druhou do izby..ja som hopkala pri znamych s juli na lopte posepky sme sa rozpravali, ked mm uspal terezku prisiel k nam a ja som douspavala potom juli...a vsetci sa tvarili ze to tak ma byt...sme si jednoducho znamych nauciili ze u nas sa musia citit tak ako doma, a ked chcu byt s nami musia tolerovat ze mame deti 😉

@olifcek, vyzivu vezmi, lebo pravdepodobne ked teba uvidi olivka papat bude chciet aj ona 😉 a ked to mate tak zauziaven tak jej to nemen...mozno by to s nou nic neurobilo, ved ked posunies o par hodin, jej to vadit nemusi, lebo nevie kolko je hodin ale co ak

laxity
6. júl 2010

@dorotka2 pochopiteľne, že sa chceme maznať, tešiť, smiať, papať....., veď u tak malého dieťaťa to inak ani nemôže byť...teda aspoň ja si to neviem predstaviť 🙂

laxity
6. júl 2010

@dorotka2 a tá podložka je aj do športiaku?

ale ja myslím, že jo 😕

olifcek
6. júl 2010

@blumka nevadilo jej to , ale jo, skoro mi tanier zjedla a stiahla...ideme si lahnut, lebo tu do mna kope

blumka
6. júl 2010

@laxity jasne...deti v takom veku vedia velmi dobre vyuzivat rodicov..ale to je o rodicoch co dovolia a co nie 😉

dorotka2
6. júl 2010

@laxity asi len na autosedacku, neviem, mozno aj do sportiaka, to som nestudovala, bola taka mokra vzdy v tej autosedacke, a je do 13 kg, Viki ma asi polovicu a chceme to nechat aj pre dalsie mimi, takze nebanujem.
@blumka ved jasne, kazde dietatko je ine a keby ma malinka potrebovala, co obcas aj potrebuje a vela, tak sa jej venujem, som s nou 24 hodin dennestale je pri mne, aj ju ponosim, milujem ju nadovsetko

olifcek
6. júl 2010

len by ma zaujimalo, kedy sa oliv naucila plienku odopnuuut...ideme hajat tak, ze bude mat tielko a ponozticky, snad sa neroztopi...bo par dni bola uz len v plienocke cez den i v noci,,,,a v spalni otvorene okno, cez den tiez, plus ventilator

blumka
6. júl 2010

aby ste si nemysleli, aj terezka je na nas naviazana..keby ste videli ako rano place a prosi: "ocko, nechod do loboty" alebo v noci mrnka a vola na nas, ale to je normalne, sak je to dieta, my rodicia sme pre nu istota...ale myslim, ze tym ze jej tu istotu nenicim a ked ma potrebuje k nej idem tak prave tym jej davam kridla, ze sa neboji ist aj sama niekde, lebo vie ze kde mna najde a ze jej pomozem a budem tu pre nu 😉
ale zase ked vymysla a ked napr. mi povie ze ona si nevie upratat hracky a pritom to vie, tak jasne ze s tym u mna nepochodi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre