Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
14. mar 2011

@laxity dám pančušky, body s dlhým ruk., takú teplejšiu súpravu, tenisky, bunda a čapica
. Myslím, že to stretko platí, ja len dúfam, že už nebude kašlať, aj keď cez deň nekašle skoro vôbec. @matesl no tak k tomu sme sa ešte nedopracovali, že by som nekojila. Zaspal pred ôsmou, 1x sme papali o 23:45, takže fajn. Potom bol hore ešte 2-3x, ale pekne hneď zahajal a nebuntošil, takže to je u nás v pohode noc. No snaží sa dosť opakovať, ukecaný je po mame 🙂

maculik
14. mar 2011

Dobre ranko,
tak my noc taka vseliaka, zobudil sa klasika pred 11, ale bolo vidno, ze by zaspal aj bez kojenia, no nieco ho trapilo. Stale akoby prezuval, spulil pery a prehltal, aj trochu kasle,ale cez den nie, len vcera v noci zacal. Tak sa trapil, skusal zaspat, sem-tam z nicoho nic zrazu zaplakal, o pol12 som mu dala Nurofen, ale nakoniec som o 12 aj nakojila, ale len trosku papal. Ja uz na nom vidim, ze ani nie od hladu sa budi, ale chce sa ukludnit. Tak uvidime, ako to pojde, ked tu bude mama.
dnes by sme mali ist po 3t na cvicenie, raz sme vynechali, lebo som bola chora, potom sme boli 2 pond.v IT (ale z toho jeden bol aj tak sviatok, takze som len 2x vymeskala). Tak som zvedava, ako bude, musim ho dat spat najneskor o pol11, aby sa zobudil tak, aby este apson polievku som mu dala.

@alex jej, tak vam sa fakt uz rozväzuje jazycek, ked uz takto pekne vie povedat 😵

maculik
14. mar 2011

kocky, a davate deku miesto fusaka, ci uz nic?

alex
14. mar 2011

@matesl teda po napapaní hneď zahajal a nebuntošil.

maculik
14. mar 2011

@svetlankat ja uz davam davno z vodovodu. Dr mi povedala, ze kludne od pol roka, ak nemame prilis tvrdu vodu, ale ja davam asi od 9mes. Aj pri Adelke som tak davala.

alex
14. mar 2011

@maculik my sme zatiaľ ešte bez fusaku neboli vonku. Ale keď už bude teplejšie, takých 16 stupňov, tak dám deku a nánožník, alebo len nánožník.

laxity
14. mar 2011

@alex oki tak podobne obliekam aj ja 🙂 to @matesl asi myslela mňa, že aké máme noci-ja už nekojím vôbec asi 5 dní a to že sú noci ok, tak to že sa preberie v noci, ju iba pohladkám a spíme dalej, žiadny čaj, žiadna voda...nič až ráno keď sa zobudí dám čajík a jogurt 🙂

laxity
14. mar 2011

@maculik ja dávam stále fusak, nemáme nánožník...prípadne rozopnem, ak je pekné počasie 🙂

svetlankat
14. mar 2011

@maculik my sme boli vcera bez fusaku, ale je pravda ze Miska viac behala ako sedela, len uz ked som sa potrebovala rychlejsie presunut tak sedela. A aka bola hrda bez fusaku, lebo ju to neobmedzovalo, vykukovala, no sranda

dorotka2
14. mar 2011

No ahojte, tak konecne som sa sem aj ja dostala. Cez vikend sme boli doma, teda v sobotu, v nedelu sme sli na otocku do hlohovca nakoniec, mala nemala teplotu uz ani v sobotu a bolokrasne, tak tam behala po dvore a vsetko obdivovala. 🙂 No ale je to vsetko na prd, Viki nam nechce chodit spavat, az okolo 22, co som ja uz uplne mrtva, lebo je hore od pol siedmej, no a vcera bola tak strasne zla, ze sme sa s mm uz vadili, tedaskor sme boli obaja unaveni, lebo sa v noci budi asi 10 krat s hroznym placom, teda ona sa ani nezobudi, len dam dudu a po chvilke opat spinka, no ja musim k nej vstavat a kedze je to kazdeu pol hodku, je to dost zaberak, boze, nech su uz tie zuby vonkuuuuuuu. ☹ A ja tiez neviem, co s fusakom, uzsa mi zda teplo, lebo na jesen som dala fusak uz az ked bolo pod nulou a teraz nejak sa bojim alebo co. 🙂 A my sme sana trojkolke vozili vcera, Viki sa strasne paci, teda hlavne ten telefonik.🙂

dorotka2
14. mar 2011

no a takto pracovala s tatom a dedom

dorotka2
14. mar 2011
lenica81
14. mar 2011

ahojte baby...

@dorotka2 maka uz od mala, nech si zvyka... 😅

my sme mali krasny vikend, boli sme pozriet znamych vo vrabloch, maju o dva mesiace mladsieho krasavca, ale uz dava nejake kroky, ale my stale nic... ale inak bolo supis, deti spali v noci super a hrali sa spolu... sice najprv na seba len kukali, ale nakoniec aj komunikovali a davali si hracky a tak... 😵 vcera Vilko spal az 35 min, doobeda, sme si mysleli, ze zaspi v aute poobede, ale hofprd zlata rybka... 😒 bol taky unaveny, ze ani nevedel co chce a furt len mrncal... a slinta tiez statocne, takze...

a este som chcela, nech vam co najskor prejdu vsetky tie trapenia so zubami, soplikmi, teplotkami a kaslom... 😔

lenica81
14. mar 2011

to tu fakt zije... 😔

maculik
14. mar 2011

@lenica81 to fakt teda, asi su vsetci vonku 😕
my sme boli na cviceni, rovno odtial pre A.do skolky, este sme sa trosku presli a teraz ideme nieco zjest.
Doobeda som umyla okno na detskej, ked Petrik spal, aj nalepila uz velkonocne nalepky nan, zajtra ma byt teplejsie, tak asi umyjem spalnu, to chvilu vydrzi, ked bude okno dokoran. Kuchynu a obyvku uvidim podla pocasia, na obyvke mame obrovske okno, to mi musi mm pomoct otvorit.

lenica81
14. mar 2011

@maculik ja som bola pred obedom a teraz akurat zacalo prsat, uz sa zbieralo, odkedy Vilko vstal, tak nejako sa mi nechcelo a esteze som nesla... 😅 take nejake premenlive je to pocko teraz...
ja som teraz pisala do materskeho centra, maju tam cvicenie na fitloptach s babami, tak uvidim, ci sa im nieco uvolni a sli by sme... aj v jednom klube robia raz do tyzdna cvicenie s babami, ale to je az do 3 rokov, tak neviem, ci mam ist alebo nie... mozno pojdem raz kuknut, a ked bude dobre, tak pojdem opat, potrebujem nejaku inspiraciu na vyplnenie casu... 😅

maculik
14. mar 2011

@lenica81 presne, to vyplnenie casu aj mne padne dobre, aj ked teda u mna skor ide o tu zmenu celotyzdnoveho stereotypu 😝 🙂 Po nas je tiez cvicenie deti od 1r do 3r, ale tam by som nechodila, lebo tie 3r decka su uz take rozblaznene (vidim to na Adelke) a tie mensie niekedy este nevedia az tak zabadnut. Toto nase bolo od 10mes, vsetky deti su tam tak, ako Petrik, max.o 1-2mes starsie. Takze tam az tak nevadi, ked uz niektore chodia, lebo postupne budu chodit vsetci drobci a potom uz budu na jednej urovni.

ja som tiez bola doobeda na prechadzke, aj sme stretli Adel.skupinu na prechadzke, teda som ich videla, ale isla som inou cestou, aby ma nevidela a nezacala mrncat. Teraz to tu tiez vyzera, ze bude poprchat, ale zatial nic.

andrea2603
14. mar 2011

ahojte 🙂
my sme tiež z prechádzky doma, vyzerá to tu všelijako, raz sa mračí, raz slnko páli 😅 .

@matesl ☹, snáď raz bude aj dobre 😉 a možno si teraz vyčerpáš "náročné" dieťa a druhé, keď bude, tak ani nebudeš vedieť, že ho máš, také bude dobručké a samozrejme celú noc prespí 😵 😉

@dorotka2 šikulka 🙂 , ako Liv poznám, určite by sa do fúrika strepala 😀

lenica81
14. mar 2011

vidite, sak @matesl nemala si ist dnes k lekarovi... s malym myslim... ci... mne sa to obcas popletie, ked docitavam... 😨 😔

andrea2603
14. mar 2011

a ešte k tej vode, ja od malička dávam len prevarenú vodu z vodovodu, ale teraz možno posledný mesiac sa stalo, že som jej 2či3krát dala neprevarenú, tak snáď nevadí, ona aj tak veľa nepije, vždy si radšej mlieko príde cecnúť 🙂

lenica81
14. mar 2011

@andrea2603 ja tiez tak, voda z vodovodu... ale boli sme na chate v lipt. jane a tam mali vlastnu vodu a ani prevarenie nepomohlo... no, nabuduce budem mudrejsia... 😔

olifcek
14. mar 2011

baby, @annag mi pise, fnuk

Ahoj Olinka,

tým, že MK začal tak okato propagovať umelé výživy a všetko s tým
spojené, tak sa mi prakticky celkom zatvorila cesta prispievať na MK .
Som viazaná Kódexom a je v rozpore , ak tam prispievam... jediná
možnosť je, že na mňa nezabudnete a budete na mňa odkazovať mamičkám -
odkazy stránku, na môj email 🙂

takto to vysvetľuje mamila

Kodex (rozsiahly dokument, ktory najdete napriklad tu:
http://whqlibdoc.who.int/publications/924154160...) sa tyka ochrany
dojcenia vo vsetkych jeho aspektoch tak, aby jeho dlzka a vylucnost
neboli znizovane. Cielom je zabranit smrti 1,4 miliona deti ročne a
dalsim milionom chorych deti (to plati aj vo vyspelych statoch). Ide o
najucinnejsi nastroj preventivnej mediciny, ktory znizuje detsku
umrtnost a chorobnost. Jedna z oblasti, ktoru kodex pokryva, je
reklama na umele mlieka, flasky, cumliky, ine nahrady materskeho
mlieka, ktore vyznamne znizuju pocet dojcenych deti.
Media (a hlavne reklama v nich) maju podla studii rozhodujuci vplyv na
to, ci matka bude dojcit. V studii
(http://www.biomedcentral.com/content/pdf/1746-4...), ktora
porovnavala reklamu v casopisoch pre matky s poctom dojciacich matiek
zistila, ze pocet dojciacich matiek sa znizuje umerne k tomu, ako sa
zvysuje mnozstvo reklamy v casopisoch. Clanky o dojceni uverejnenovane
v mediu, ktore zaroven uverejnuje reklamu na umele
mlieko/flasky/cumliky atd., nielenze dojcenie nepodporuju (hoci by sme
dufali, ze ano), ale zaroven su podporenim reklamy na umele mlieko.
Firmy, ktore si tuto reklamu zadavaju, si ju nezadavaju s cielom
podporit casopis - nie je mozne zatvarat oci pred tym, ze tato reklama
funguje, znizuje pocet dojcenych deti a zvysuje pocet matiek, ktore
prejdu na umelu vyzivu: ak by tato reklama nefungovala, tak by si ju
firmy nezadavali. Navyse zasiahne matky vo velmi zranitelnom obdobi
(ked napriklad maju problemy s dojcenim) a je na ne cielena - a prave
preto ich chce kodex chranit. Na svete je mnoho medii, ktore zacali
kodex dodrziavat v plnom rozsahu a prispeli k zvyseniu poctu
dojciacich matiek a zaroven dokonca ziskali inych inzerentov, ktori by
predtym neinzerovali.
Pre poradkyne pri dojceni je kodex eticky zavazny. Nase clanky je teda
mozne poskytnut za podmienky dodrzania kodexu (teda v pripade, ze v
mediu nie je uverejnena ziadna reklama na vyrobky, ktore kodex
zmienuje).
Neviem, ci je taketo vysvetlenie dostacujuce. Rada Vam cokolvek dalsie
vysvetlim a tesim sa na spolupracu.

cize ked, napiste mi do ip, dam email na Katku

lenica81
14. mar 2011

@olifcek ☹ tak to je skoda... katka aj mne pomohla velmi... 😢

olifcek
14. mar 2011

@lenica81 je i na FB ako Katarína Glavová

avaka
14. mar 2011

caute kocky 🙂
@zoska,tak asi to bol mm,ale vraj v ten den mali fialovu traja... 😅
inak,ani ja malej nechybam,ked som prec a to bola zvyknuta len so mnou byt....pozrie,kto prisiel a hra sa.... 😒 ,ale zase,ked uz som doma,ako aj dnes,tak za mnou stale chodi a cmuka na mna(to akoze na ruky) a pisti a len by sa nosila...

@svetlankat ,ja som davala prevarenu,teraz davam Lucku,lebo sa mi nechce prevarat a davala by som z vodovodu,len neviem,lebo mame velmi tvrdu vodu...ale asi sa uz moze,ked moze pit naschval z vane a v bazene... 😅 +
@dorotka2 ,riadna pracantka 😀 ,perfektna je.....super fotka
a s tym fusakom mas pravdu,na jesen stacila deka a teraz sa asi bojime,alebo co.. 😅 ,ale na jar je vela chorych,mozno aj preto..

my sme tiez mali pekny vikend,boli sme krmit kacky,mali som vzala do manducy,ze ci tam bude a ona by sa nosila a nosila,som nechapala...tak,ale neboli sme dlho

a budicek sme mali tiez o 6-tej 🙄 a cez obed madame dospavala sice sa zobudila2x,ale som videla,ked mrncala,ze este chce spat,tak som k nej lahla a spala dohromady 3,5h/aj to som jej otvorila dvere....to mi robi naschval...

@olifcek to je riadna skoda s Katkou... 😔

lenica81
14. mar 2011

@avaka ja som fusak zrusila cez vikend... davam decky a nanoznik... 🙂 a maly je obleceny si myslim dostatocne, tak hadam neprechladne... este mam tu podlozku do kociara, je taka fleecova, tak na chrbatik ma ochranu...

my vstavame o 6tej uz nejako pravidelne... 😔

laxity
14. mar 2011

Ahojte

@dorotka2 aj Natáločka pracovala, tiež posielam foto 🙂

@avaka my sme mali budíček o 5.00 😅 , ale išla spať o 18.15 😀

takto Naty pomáhala 😀

matesl
14. mar 2011

@andrea2603 juj tak to bude aka parada, inak mi to vela ludi vravi, ze si to teraz vyberiem a druhe babo bude brutaaalne dobre spat 😀

@lenica81 mala som volat na vytery, ale este tam neboli vysledky, ak budu zajtra OK, isto sa vidime 😵

@olifcek 😠

matesl
14. mar 2011

a dnes som objavila prcinu Riskovho zleho vikendu a dnesneho rana, jak sme boli vonku, samozrejme ze sediet v kociku on uz nebude, tak sme sa prechadzali po zablatenej trave, chodniky nie su zaujimave...a jak som ho vzala na ruky a blaznili sme sa, tak vidim ako velmi ma zapalene dazienko kde mu uz oresvita spodna dvojka. tak snad sa uz prereze a bude par dni pokoj, 3 dni len pistal a dnes vecer naladicka ze parada 😀

laxity
14. mar 2011

@matesl a ja som si všimla, že Naty je každé ráno mrzutá ☹ a tiež má riadne napuchnuté ďasná stoličky pôjdu von

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre