Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lalipop
25. jan 2011

@laxity aj vcera sa jej tak dobre spalo. aspon ju nemusim uspavat doma drhykrat a vecer zalahne tak o 20.30.

lenica81
25. jan 2011

@laxity len moj zatial umele berie ako otravu, co sme skusali na silvestra ako zalozny plan... 😀

laxity
25. jan 2011

@blumka tak asi neviem možno sa mýlim 🙂

@lienka2 teraz po dlhej dobe zaspala o 17.00, tak neviem....inak chodíme spať o 20.00 a vstávame okolo 6.00 😕

laxity
25. jan 2011

@lenica81 mne tiež vôbec nechce umelé 😕

@lalipop 🙂 a potom ako v noci? kedy vstávate?

garonka
25. jan 2011

@olifcek kde si kupila Olivke topanočky na prve chodenie tie protetiky? ja som dnes obehala zdravotnicke potreby a tam vo všetkych topanočky za 20 € 😕 to je nejako veľa nie? 😅

laxity
25. jan 2011

@garonka 🙂

garonka
25. jan 2011

@laxity 😵 😵 😵

elleniak
25. jan 2011

lenica81 ...ja by som chcela maleho odstavit a takisto mi nechce umele skusala som nutrilon neviem ci mam vyskusaj aj ine znacky? kamoskina mala takisto nechcela umele mlieko nakoniec davala obycajne to jej smakovalo aj ked sa to nesmie davat do tretieho roku. Dnes som skusala dat malemu rozok v mlieku ani to nechcel. 😒

lenica81
25. jan 2011

@elleniak ja tiez riesim tuto dilemu, ze ako dalej... ale ako @zoska odtialto, jej mala po 2 tyzdnoch jej UM zacala bojkotovat, tak jej dava acidko a actimel a kasu na veceru, tak vraj to staci... mojmu chvalabohu aj jogurty smakuju, takze by nebol problem... mozno ked uz nebude mm, tak da aj to um... 😒

lenica81
25. jan 2011

@maminnka inak dakujem za tvoju vcerajsiu reakciu, musime teda mensi nocnik hladat... 😎 hadam v brendone cosi najdeme... 😔

maminnka
25. jan 2011

@lenica81 moj maly sa odstavil sam, ked mal rok. Odmietol mi vsetky druhy UM... tak som davala jogurty, syy, proste vela mliecnych vyrobkov, az ked mal 2 roky tusim, tka sa "chytil" na kakao.

maminnka
25. jan 2011

@elleniak vid moj prispevok vyssie, vyskusaj aj ine znacky... dr. tvrdia, ze dieta ti po MM len tak na UM nenabehne, jednu znacku treba opakovane ponukat apson 3 dni, mozno mu zachyti.

raa2
25. jan 2011

ahojte baby, dlho som nic nenapisala, lebo som nic nestihala, ani som necitala, vidim ze ste toho hojne popisali, akurat citam ze deticky vo velkom zacinaju chodit. ja mam mm choreho, tak som ho vystahovala do buducej deckej izby aby sme aj my s matkom neochoreli. matik ma pokroky, uz sa aj sam postavi, zacina rozpravat, opakuje slova, z nicoho nic z neho nove slovicko vybehne a zlate je ze vie aj co co znamena. dneska som sa ho snazila naucit Mato, ale zatial to nevie dat dokopy 🙂 inak si stale nieco blaboce popod nos. idu nam dalsie 4 zuby, tak noci su ako kedy, raz je lepsia, raz je horsia, odkedy sa vie postavit, tak v noci sa zobudi, postavi, skace a vykrikuje 🙂 zacala som mu uz davat aj polievku a aj druhe, najprv bola hroza s polievkou, lebo bol cely spinavy a nevedel to prehltat ale uz sa zlepsujeme a uz nie sme spinavy od hlavy po paty 🙂 stale nechce popucene, tak vsetko mixujem. Inak cez den uz nehrozi ze by som si zapla pocitac a citala si, nemam vobec cas, on aj ked sa hra chvilku, tak v tu ranu ako otvorim pc, tak je pri mne a chce po nom trieskat, tak ho uz radsej ani nezapinam. a ked spinka tak stale nieco robim. spava mi tak cca 1:30 - 2 hod, poobede ho davam podla toho kedy sa zobudi po prvom spanku, ak to vychadza neskor ako o 4 tak ho uz nedavam, lebo to potom by on buntosil aj do 22 🙂 Takze sa mi skoncili sladke casy za pocitacom cez den 🙂
inak neviete nejake nove recepty pre deticky? ja si stale pridem ze varim dookola to iste...a mlieko pijeme len raz denne a to 150 ml a k tomu zje este jeden jogurt za den..uz sa nestesujem, ked nechce tak co uz narobim. niekedy mi zje na veceru kasu...on by ju zjedol aj kazdy den, ale ked mu ju davam tak sa tvari ze ju ide kazdu chvilku vyvratit, tak sa napina, otrca papulkou, tak radsej mu varim zeleninku na vecerku...

avaka
25. jan 2011

caute,
🙂 😎 😵
taaak prva narodeninova party za nami 😵
to ale boli fofry.....mala samozrejme spala hodinu a v tej hodine som za nou bola lezat 2x.takze som potom nestihala,ale nastastie prvi hostia prisli skor,malu zabavili a vsetko vyslo krasne...E sa s nimi zabavala,ujo sa jej pacil ,sedela mu nakolenach a blazene sa nahho usmievala... 😀 ja som zatial chystala
vytesena z darcekov....neskor uz pistala,kedze spala len 1 hod.za cely den,ale,ked chce clovek flamovat,tak co uz,musi vydrzat... 😀

@mimisash,ano presne tu tortu od @laxity som robila,takze uz recept mas 😉 ,dobra bola a hlavne aj deticky mozu,ja som sice dala malej piskoty dnes 1.x,ale aj tak zjedla dohromady max.dve
ja som najskor vymyslala tortu s jogurtom,lipankom....ale nastastie ma laxity upozornila na tuto a bola to super volba,lahka,dobra ,rychla,lacna... 🙂
@lienka2,gratulujeme k chodeniu 🙂
@blumka,mna ta TVoja Tete fakt vzdy pobavi...no zlata je 🙂 a tie miery 😕 😵
my inak tiez nechodime za ruky,nechcem,aby tak chodila,ale ked ju aj nahodou chytim,hned ide na zadok....a uz trocha sami stojime...rozpazi ruky a stastna,ze stoji,uz aj minutu vydrzala... 😵

dam aj foto nejake do albumu 🙂

raa2
25. jan 2011

@avaka ten zlaty klas sa ako vari? s vodou? alebo to sa prida rovno do tych podusenych jablk s vodou?

svetlankat
25. jan 2011

@avaka nedas mi doip recept prosiiiiiim

loginka
25. jan 2011

caves
vitam nove maminy 😉
@zusika joj to uz za chvilocku si dvojmaminka, myslim na teba, drobci maju uz krasne miery, ides rodid klasicky, ci budes mat sekciu? drzte sa!
@avaka jej dalsia oslavenkyna, dobry napad s tou tortou, ja som dala malym ochutnat len tak symbolicky, to si tak nepochutnali ako na takej jablckovej, ake darceky dostala mala?

ozaj baby , co vasich malych bavi? okrem chodenia a vyhadzovania veci 🙂 ake aktivity s nimi robite? nasich vkladanie hocicoho do poharikov, Dominika hadzanie veci, najradsej nahana dudy, radi pozeraju DVD znakova rec, citanie kniziek teraz trosku menej, Lauinka ich radsek okusuje a potom zuje papieriky
v stolickach sa len vykrucaju a vstavaju, teraz som dala malej taku z IKEY od sestry a pohoda, tam nemoze vstat

lalipop
25. jan 2011

@laxity v noci sa iba precitne a dam jej cumel - niekedy 3 a inokedy aj 10 krat. ked jej uz dudel nestaci tak jej dam prsnik a ona ma aspon citi, ked nam uz nic netece a potom ju dam hned do postielky.
@loginka nas bavi asi najviac tancovanie na pesnicky od podhradskej a canakyho. najnovsie si to uz obsluhuje sama - vypina a zapina vezu. a tie papieriky chutia aj nam.

maminnka
25. jan 2011

@loginka Natalia rada hadze kocky do zirafy, navlieka kruzky, hra sa s pultikom, vyhadzuje policky, sufliky a skrine, ale uplne najradsej prehadzuje kopy satstva z kopy na druhu kopu, vsetko si dava okolo krku, akoby mala gorale 😀

avaka
25. jan 2011

@raa2
@svetlankat ,na stane 2806 pisala laxity recept 😉
@raa2,podusila som jablka s trochou vody a potom som tam pridala zlaty klas rozmiesany v zbytku vody s hroznovym cukrom 🙂

@loginka my este citame knizky,ale tiez su uz tusim okukane.. 😕 ,vcera sa bavila,ze mala teglik od kremu a liala don libenar a potom ho akoze pila a ja som zistila,ze tam este je... 😅 ,v stolicke tiez vymysla len,a mne minule sa postavila aj v tej ikeackej,ked sme bolli plavat 😕 ,cervik maly,chudy... 😀 nasa sa dost bavi stale s tym stolikom,co ma....vhadzuje tam veci ,aj take,co tam nepatria,ale najradsej zlte koliecko,to ma natrenovane...takym svihom otvara dvierka,vyberie,vhodi,otvori a dookola... 😀

svetlankat
25. jan 2011

@avaka ok dikes idem kuk

lienka2
25. jan 2011

@avaka krasne fotky 🙂
@loginka, nas najviac bavi vyhadzovat pokrievky zo suflika, listovat reklamne letaky, stavat veze z makkych kociek ale uz aj z takych klasickych kociek, prekladat ich z jednej kopy na druhu, alebo do vedierka, hadzat lopticku, a varit 🙂 v kuchyni ma misku a stetec na natieranie kolacov vajickom a s tym si miesa v miske a vari so mnou 😎

avaka
25. jan 2011

@maminnka 😀 ,jasne,aj u nas vyhadzovanie suflikov,ja ju necham pri lenke,no hotova spust...natalka zlata s tymi satami... 😀 🙂
@loginka

svetlankat
25. jan 2011

bru baby

loginka
25. jan 2011

aj nas bavi tancovanie na podhradsku, mala vykruca rucicky, rozkosna je
@maminnka no bude to paradnica 😉
@lienka2 vy stavate? my skor burame

lienka2
26. jan 2011

ahojte 🙂
@loginka my sme si fazou burania presli, my sme stavali a on sa strasne tesil ked mohol zburat 😀 teraz si stavia sam aj bura 😅
inak uz davno si nepamatam ze by som poriadne v noci nespala, maly sa budil kazde dve hodiny, dala som ho k nam do postele kym zase zaspal a tak dokola az do rana 😖 a rano hrozny krik, ani na rukach, ani na posteli.. a po chvili prestal.. vyzeral ako keby ho nieco bolelo, ale neviem co.. mohla ta noc byt kvoli vcerajsiemu ockovaniu?

laxity
26. jan 2011

ahojte

@avaka krasný narodeninový dník prajem Ele, všetko najlepšie, veľa veľa krásnych chvíľ, zdravia a radosti 🙂

lienka2
26. jan 2011

jaaaaj veru @avaka, vsetko najlepsie Ele 😵

laxity
26. jan 2011

@lienka2 krásna profilovka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre