Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
26. jan 2011

ahojte 🙂
ja dnes akosi nestiham, bola som cez obed v meste (mm prisiel k malemu), zajtra idem aj s detmi k jednej kamoske na navstevu a mala narodky, tak som jej kupila krasnu orchideu a taky balicek s cajikmi a keksami. Plus som este zbehla kupit Petrikovi tricka s kratkym rukavom, davam mu na dlhe body, kedze popri lozeni sa este aj tak dost plazi, tak nech ho nestudeni na brusko.

@zucana mnam, to moze byt dobra kombinacia 🙂 Akurat ze ja mam uz normalne strach skusat nieco nove, dnes tiez Petrik spapal zo svojho len par lyziciek a potom zbadal, ako mm dal na stol nase jedlo a bolo - zacal vypytovat, tak papal ryzu a bravc.masko (ja viem, ze by nemal, ale mal asi tak 2x2cm max), este ze ryzu robime nesolenu 🙂

Vecer idem von s kamoskou, min.sme boli na veceri a som ju pozvala, tak ma chce pozvat spat. A obj.som sa konecne na sobotu ku kadernicke, lebo uz mam hrozne vlasy, som ako strasiak 😝

maculik
26. jan 2011

@hribikana my este nic nerozpravame, len pápa, mama a rozne slabiky :D

laxity
26. jan 2011

ahojte

@katina2209 je mi to tiež veľmi ľúto, čo sa ti práve v tomto období prihodilo...verím, že čoskoro bude lepšie, príď kedykoľvek ako dievčatá písali, prídeš na iné myšlienky, podelíš sa s nami o radosti a starosti veď na to sme tu...veľa síl prajem, ale máš krásnych dvoch chlapcov, tak verím, že tí ti robia veľkú radosť 🙂

Ja som bola na stretku s @elleniak a bolo fajne...Filipko chcel Naty iba kúsať a ťahať a Naty mu zase obhrýzavala všetky hračky 😀 a kecli sme si, len @elleniak nemá nejak čas sem chodiť, dúfam, že sa to zlepší 🙂

laxity
26. jan 2011

@zucana ak by bolo treba prispieť, určite pomôžem rada, treba si pomôcť, veď sme tu už pomáhali 🙂

zucana
26. jan 2011

@laxity super tak uz sme 4 a snad este niekto sa prihlasi potom to rozpocitam len @katina2209 musi dat vediet ci ide a ci jej treba aj peniazky na cestovne 😉 a @olifcek prosim ty to vypocitaj aj s polpenziou aspon neviem ci je aj plna penzia ....
@alex
@avaka
@blumka
@lenica81
@lienka2
@lolka
@njonja
@raa2
@rivatha
@teuska

no a zazitok z dneska...
bola som u tej kamosky-znamej co ma to diecvatko a ja som raz dala jej synovi do izbycky taku tapetu jak mame my vo vikinkej izbicke lebo sa mu pacila velmi a ona mi ju vratila dnes lebo ze jej mm to nedovoli dat do izby (maly ma 3 roky a nema v izbicke hracky vyzera to ako dospelacka izba) a ze ona moze maximalne do 9 mesiacov kojit (povedal jej mm) lebo ze potom sa dieta moc nalepi na matku....no proste hroza....a mala tam plakala a papala si pasticky a vravim ze asi je ladna a ona ze ano ale musim si najprv vybavit este jeden telefonat az potom jej dam .... 🙄

zucana
26. jan 2011

@maculik aj ja idem v sobotu ku kadernicke na kolku ides ? 😀 😀

olifcek
26. jan 2011

na jedneho dospeleho je na dve noci i s polpenziou 43.68 eur uz po zlave... ale neviem ako starsi syn, ci je zadarmo, to nech @blumka povie...

maculik
26. jan 2011

@laxity jej, to ti zavidim, ze sa takto mozete stretavat s rovnako starymi drobcami 🙂 Ja tu takeho nikoho nemam, co som na cviceni v pond.spoznala tie Nemky, tak nic proti nim, ale zdali sa mi take divne, zdute ci ake, ale mozno len prvy dojem. Uvidim nabuduce. Ale tam robi barieru aj moja nemcina, ktora je zatial taka poulicna 😀

ale konecne sa po mesiaci vratila ta Ceska, ona ma skoro rovnako staru malu, ako Adelka, tak aspon s nou sa budeme stretavat 🙂 Len je tehu a asi rizikovo (co som tu minule pisala, ze tak strasne krvacala), ma velky hematom, tak asi to uz nebude take labzovanie na jar po ihriskach, ako min.rok...

@zucana idem na 13h, tzn.cca 12,45 z domu a asi okolo pol4-4 pridem, kedze sa planujem este trosku poflakat po vonku 🙂 Adelka akurat pojde do postele, ked budem odchadzat, takze mm bude mat na starosti len Petrika, kym sa A.zobudi. A kym on pojde spat, ja uz budem doma 🙂
Ty ides na kolku?

maminnka
26. jan 2011

@katina2209 somr ada, ze si spat 🙂 mas to tazke, ale pomozeme ti, ako budeme vediet!

zucana
26. jan 2011

@maculik ja idem na 9tu rano a isto tam budem 4 hodiny.....
mm bude s malou vyskusal si v nedelu 😀 sice som tam bola ale tak uvidime 😝
@blumka tak potom daj cenu pls pre katinu

blumka
26. jan 2011

@olifcek, @zucana uz som pisala vyssie, ak bude @katina2209 brat aj starsieho syna je to ten isty pripad ako andrea. V penzione sa plati za lozko, takze ked bude obsadzovat dve postele musi za ne zaplatit..ale kedze na jednej nebude dospela osoba ale dieta tak tam dali zlavu..neviem teraz rychlo kolko...pozrite sa do temy o chate, je to tam rozpisane...

olifcek
26. jan 2011

@blumka prepac, citam len to, co mi svieti...teda, kde som bola spomenuta... nestiham viac... 😖

olifcek
26. jan 2011

andrea mi poslala 33.59eur, s tym, ze druhu polovicu plati tam, na mieste...

maculik
26. jan 2011

@zucana tak ty uz budes hotova, ked ja este len pojdem 🙂 A preco tak dlho? Co si davas robit?
ja rozmyslam, ze si dam taky akoby melir spravit, ale nie zosvetlit, skor iny ton hnedej do tej, co mi bezne dava. Ze by mi spravila napr.nejake orieskove alebo tmavohnede alebo hnedocervene pruzky, lebo uz ta moja hneda ma trosku nudi. Tak uvidim, co mi povie,ale zosvetlovat nechcem.

inak, Petrik spi od 4, neviem, ci ho budit alebo nie... Vcera spal od 5 a o pol7 som ho radsej zobudila, lebo ktovie, dokedy by spal a kedy by isiel vecer spat. A ja dnes potrebujem ist na pol9 na bus, tak o 8 musi byt v posteli 😀

zucana
26. jan 2011

@blumka vychadza to nejak 70 eur a toto je cena celkova za cely vikend hej?
@maculik ja melir a opravit strih ale to tam vzdy tolko trva....

blumka
26. jan 2011

@olifcek ved v pohode, ale asi nestihas citat ani to kde si bola spomenuta 😀

blumka
26. jan 2011

@zucana ano

olifcek
26. jan 2011

@blumka kokooos... zase mi to asi nezobrazilooooo...

zucana
26. jan 2011

@blumka oki tak pockame nech sa @katina2209 vyjadri....a potom poslem zalohu @olifcek.....da sa dufam este doobjednat izba

olifcek
26. jan 2011

@blumka no uz vidim, nemam to medzi spominanymi...

blumka
26. jan 2011

@zucana s izbou problem nebude, lebo @jja nejde, tak miesto nej pojde @katina2209, este som nenahlasovala ziadne zmeny, nahlasim az ked sa to uzavrie tu medzi nami a ked budu vyzbierane zalohy...aby som tam nahodou nevolala 100x 😉

maculik
26. jan 2011

@zucana aspon relaxnes 🙂 Beries si tam aj nejaku knihu alebo co? Lebo ja vzdy 🙂

Inak, Petrika som nebudila, od 4 spal, zobudil sa 18,45, nakojila som ho (papal z oboch prs, akoby nejedol cely den) a spi dalej. Takze som volala kamoske, ci mozeme miesto o pol9 vyrazit uz o 8, aby som aj bola skor doma.
len nechcem vediet, kedy rano budeme vstavat 😅

Tak pekny vecer, ja idem pomaly na bus.

maminnka
26. jan 2011

@olifcek Olivka ma 10kg? tak to je uz paradne velka kocka! my sme dnes boli v poradni, mame 8,5 kg a 76 cm.

laxity
26. jan 2011

@zucana no otras 😅 ale tak každý človek je iný, tak to asi musíme tak brať 🙂 a takého mm by som do prdele poslala 😕

vidím, že tu sa skrášľovalo...ja som bola minulý týždeň konečne, dala som si tmavšiu farbu a vraj mi to svedčí 😵

@maminnka 🙂 skvelé miery super, tak ale tvoja Naty behá to je už iné vybehá to 🙂 my sme tu asi najchudší tuším aj so @svetlankat 😕 ak sa nemýlim 😕

moja piškotka už druhý deň nespala poobede, včera zalomila o 17.00 a dnes som ju podržala do 19.00 🙂

svetlankat
26. jan 2011

@laxity mz mame 8 kg

laxity
26. jan 2011

@svetlankat tak som sa nemýlila 😉 my niečo cez 8 kg myslím, ale múdrejšia budem 2.2. 🙂

jja
26. jan 2011

boze baby ako ja vam zavidim tie kilecka...ze 8...nieco cez 8 a tak.... 😠

elleniak
26. jan 2011

laxity ...ano dnes bolo super len sa trochu hanbim za Filipka ako sa spraval.

svetlankat
26. jan 2011

@jja ja ti vobec nezavidim, ja by som nemenila 🙂

maminnka
26. jan 2011

@laxity myslela som, ze bude uz vazit apson 9 kg, ale kdeze 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre