Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
25. jan 2011

@blumka Jej krasne miery maju baby, Terezka je uzasna, sikovnoca mala, otcenas, ved to je tazke

blumka
25. jan 2011

@svetlankat no je to tazke, ale tym ze sa to spieva tak si to lahsie zapamatala...akoze niektore slova komoli ale inak jej to ide super... 😉 ona bude v tomto asi ako ja, tiez sa najlahsie ucim ked nieco velakrat pocujem 😉

andrea2603
25. jan 2011

@alex tak pozisťuj a napíš ako sa tam dostať, kto bude chcieť, tak pridá foto 🙂

andrea2603
25. jan 2011

@blumka tak to ti je v podstate jedno, či pestuješ Juli alebo Tete, skoro rovnako vážia 🙂

olifcek
25. jan 2011

@blumka sikovnica TeTe 😵 😵 Juli ma krasnu vahu.. my uz mame cosi malo cez 10kg, tak sa vytesujem x;o))

@maminnka dakujem za opytanie.. ano, mala som v noci horucku, i zimnicu.. horucka v noci bola 39.9, ale rano uz len 38,9 a ta sa ma drzala ako kliest skoro cely den, nic nechcelo pomoct... dnes je uz lepsie... ale kusok kaslem a kycham.. rano sa mi zdalo, ze i Oliv kasle, i mm kasle, tak sme si dali hedelix a zda sa, ze Oliv to krasne pomohlo, ale mm a ja este pokaslievame, tak ale snad hedelix pomoze 😵 mm si vzal v pondelok a na dnes dovcu, lebo sme cakali dva dni horucky.... no ja som ale vlastne teplotovala od soboty vecera... takze tie su uz asi nadobro fuc 😵

mimisash
25. jan 2011

@avaka a tu torticku co si robila mozu aj babatka papat?daj recept prosim.dakujem:-)

laxity
25. jan 2011

@mimisash ja budem robiť túto aj @avaka som posielala, tak neviem nakoniec, ktorú robila 🙂

Recept na narodeninovu tortu pre naše srdiečka
(vhodná od 1. roka)
Potrebujeme:
1 kg jabĺk
0,5 l vody
2 Zlaté klasy (alebo iný puding - bez konzervačných látok a umelých prísad)
podľa chuti cukor (najlepšie ovocný alebo hroznový)
Jablká nastrúhame, podusíme, pridáme pol litra vody, cukor a Zlatý klas, uvaríme kašu. Do okrúhlej tortovej formy poukladáme na dno piškóty, na ne dáme vrstvu kaše, na kašu piškóty, opäť vrstvu kaše. Vrstiev môžeme prestriedať aj viac, končíme kašou. Povrch pekne zarovnáme. Necháme 1 deň v chladničke tuhnúť. Potom môžeme tortovú formu „otvoriť“ – ostane len dno. Torta je po tomto čase úplne kompaktná, môžeme ju podávať.

len ozdobiť treba podľa vlastného uváženia 🙂

erikamilos
25. jan 2011

Ahojte, môžem sa pridať k rozbehnutej téme? Odkedy som na MD som nemala prístup na net až teraz. Síce na začiatku som sa pridala k marcovkám 2010, keďže TP bol na 1.3, ale to šidlo prišlo na svet už 4.2.2010. Zbežne som prečítala pár príspevkov a vidím, že máme rovnaké problémy. Odkedy som z pôrodnice doma ešte som neprespala noc. Minimálne 3x za noc sa budíme na papanie.
A jablkovú tortičku robievam, je fakt skvelá.

lienka2
25. jan 2011

ahojte 🙂
tak aj my uz po porani a ockovani 🙂 mame 9150gramov a vraj 72cm, ale mne sa zda ze viac.. dalsia poradna v aprili aj dalsie ockovanie.. 😖
ozaj davate ockovat proti kiahniam?

a odvcera chodime sami 😵

laxity
25. jan 2011

@lienka2 super gratuľujem k chodeniu, krásne miery-ideálne 🙂

@erikamilos vitaj 🙂 . A čože sa tak skoro vypýtal? Dúfam, že bolo všetko v poriadku a Patrik je zdravučký 🙂 . Už chodí? My sa našťastie budíme iba raz na papanie, takže to máme super 🙂

olifcek
25. jan 2011

@erikamilos my sa budime tiez minimalne 3x... 😉
@lienka2 ockovat davam len to, co je povinne i to posuvam na najneskorsi emozne terminy... cize kiahne v ziadonm pripade nedam... a gratulujem k chodzi... my stale nic a to stojime od 10.mesiaca... stale sa bojime pustit sa a pritom stoji krasne, pevne a ako som pisala, casto, ked tancuje, tak sa nedrzi, vtedy je zabava pred opatrnostou 😀 takze zatial chodime sic epo celom byte, ale tam, kde sa neda nicoho chytit, tam sa presuvame svojim sposobom po zemi

keju
25. jan 2011

@lienka2 gratulujeme, a mamka oci na stopkach asi este viac 😀 i ked neviem, ci sa da vobec...
@erikamilos ahoj, aj ja som tu nova...mna pekne privitali...skvele, ze aj ja uz mozem niekoho 🙂 my sa tiez budime asi cca 3x na papanie...kojite sa?
@blumka krasne miery tvoje babky 🙂 a s tym otcenasom klobuk dole 🙂 my sme s Tejkom chodievali na detske omse, dokial vydrzal ako tak v kociku, ale odkedy ee sa neda, lebo to je hned kriku...do nasho kostola chodi velmi vela deticiek malych,aj ked placu tak vyjdu mamky von a vratia sa spat...ale to sa da len cez tie detske, lebo v nedelu je natresk, a ked treba "riesit utek" sa neda rychlo 😀 spolieham, ze ked sa rozchodime, tak to bude lepsie...no len aby to moje sidlo neuslo fararovi pomáhat zase 🙂

keju
25. jan 2011

@laxity a vy uz chodite?

lienka2
25. jan 2011

@olifcek a neskusali ste ze si sadnete s mm oproti sebe a ci pojde k tebe ked ju mm pusti? lebo my sme toto vcera robili, kedze luky sam urobil nevedomky dva krociky tak sme skusili ci to zopakuje.. a potom uz len chodil a chodil a zlostil sa ked si sadol 😀 a dnes rano sa uz neodvazil ist sam, ale teraz uz ano.. obcas.. no na styroch je to stale najistejsie a najrychlejsie 🙂

lienka2
25. jan 2011

@keju no teraz by som oci potrebovala okolo celej hlavy 😀 a zo desat ruk 😀

laxity
25. jan 2011

@keju nie nechodíme, len za ručičky...ale dnes už len stačí za jednu rúčku držať, takže uvidíme kedy to príde 🙂 vy?

@lienka2 😀

keju
25. jan 2011

@lienka2 😀 😀 😀

olifcek
25. jan 2011

@lienka2 skusali, nepusti sa 😀 mame opatrnu babu, no..

keju
25. jan 2011

@laxity kdeze..my ani za rucicky este nie...mlady muz sa neponahla... 😎 ale stojime uz tak, ze sa len jednou ruckou pridrza trosku.. a ked umyvam riad, na postavenie mu staci jemne mi stiahnut gate 😀

lenica81
25. jan 2011

@keju 😀

@lienka2 gratulujem... moj sa iba stavia a chodi okolo nabytku a som v nervoch, kde sa zas otlcie... 😅 lebo si vzdy najde najmenej vhodne miesto na zostup... 😔

blumka
25. jan 2011

@lienka2 gratulujem 😉 sikovnik maly...a sa vravi zevraj chlapci su lenivsi 😅 😀
baby, vy chodite s detickami za ruky? a to preco? vam je luto ze vas chrbty nebolia? 😀 😀 😅
@erikamilos vitaj 😉
@lienka2 ockovat davam len povinne

olifcek
25. jan 2011

@lienka2 ale prve krociky sme uz davnejsie samostatne urobili.. taka bola z mojej mamky natesena, ze sa za nou sama rozbehla, zabudla, ze chodit nevie 😀 😀 to mala Oliv vtedy asi 11 mesiacov? uz neviem presne, davno to bolo.. vtedy urobila 2 krociky sama, a v ten den to parkrat zopakovala... ale odvtedy uz ee 😀 😀 saq ale... ked uz mame cas, mohla by potiahnut do 16.03. a dat mi to ako darcek 😵 😵

lienka2
25. jan 2011

@laxity my sme tiez chodili asi tyzden uz len za jednu rucku.. a vcera sa pustil ..
@olifcek, tak potom mate ozaj opatrnu slecnu, ale ved to nie su preteky ze kto skor bude chodit...
je to mile ked taky maly cloviecik sam ide, ale zaroven sa clovek stale boji aby dakde nenarazil a nespadol.. 😒 obdobie padov sme uz mali za sebou a teraz je tu zas..

lienka2
25. jan 2011

@blumka ja som s nim takto za rucku velmi nechodila, ked uz chcel chodit tak som mu dala choditko.. ale mm s nm chodil..
ja som tiez planovala len povinne ockovanie, ale tak chcela som sa opytat 🙂

olifcek
25. jan 2011

@lienka2 jasne, ze nie pretekyyy, ale je tak kjrasne vidiet, ako drobci chodia a ja sa na to obdobie neskutocne moc tesiiiiiiiim 😵 😵 😵

blumka
25. jan 2011

@olifcek este stale je januar 😀 😀
u nas to tiez vyzera ze sa zacne chodit az po roku...terezka zacala 2 tyzdne po prvych narodeninach tak uvidime ako juli..ale kedze ona stale chodi po spickach tak neratam ze to bude tak skoro...uplne mi staci ked zacne chodit v marci-aprili..ked bude vonku uz teplejsie ze budeme moct chodit uz konecne na prechadzky 😉
nasa juli napr. nechce za ruky chodit...automaticky ked ju niekto chyti za ruky alebo pod pazuchy si sada 😀 chvalabohu 😅

olifcek
25. jan 2011

@blumka jj, viem, januar konci az v pondelok 😀 😀 ale ako pises.... lebo my, ked zacneme chodit, tak viem, ze v manduce Oliv udrzim, len ked sa unavi a bude chciet haji, cize, ked ma cas, tak kludne marec, mne to vadit nebude 😵 😵

jaja32
25. jan 2011

@blumka natalka urobi presne to co juli 🙂 sadne si na zadok...ved co ju chytame za ruky, no nie?

svetlankat
25. jan 2011

Baby Miske sa prvy krat podarilo postavit sa v strede miestnosti, mam taku radost, mam to aj na videu, tak potom dam na fb. Juj asi uz sme nacisto dostvornozkovali.

jja
25. jan 2011

@blumka my este nechodime ani za rucicky 🙂 prave sme spoznali coje to byt na styroch 🙂 a posuvat sa na nich a stavat na nozicky 🙂 takze vas pomaly dobiehame 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre