Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
9. okt 2009

no ved som je to vcera povedala, to sa sice divne tvarila, ale ze dobre, no a dnes rano prisla s tymto. ALe som jej uz zase povedala, ze som jej vcera vysvetlila moju situaciu a ze to vyskusame s tymi dverami a ked to nepojde, tak jednoducho to budeme musiet riesit inak. Ved ide o necele 3t, potom idem prec.

Ona je cela taka divna, taka "upata", puntickarska, je tu len tyzden a uz mala vcera pripomienky, ked som prisla neskor z obeda, ze ako si to zapisujem. Tak som ju zrusila, ze to mam dohodnute so sefom (kedze tu v budove nemame teple jedlo a ja na sendvicoch prezivat nebudem, tak mozem byt dlhsie, nez pol hodinu a ist sa najest do inych nasich budov - ale toto som jej nehovorila, to nie je jej vec).

Uz sa mi tak v pohode ani rano nechce sem chodit a fakt sa naplno zacinam tesit, ze idem prec, lebo byt tu s nou 5mes, to by mi asi siblo 😝 😀

ewelyne
9. okt 2009

ahojte all 🙂

lolka super 🙂
ja uz tiez nemavam krce v nohach.

olif, neboj bude to ok, ukazes sa v stredu na koznom lebo je lepsie nech to vidia, takto cez telefon, ti neporadia...ako v robotke? U nas mrholi a je take pocasie na spanie.

co planujete na vikend baby?

Maculik, a ona nevie, ze si tehu? Ved otvor okno vzdy na chvilu dokoran, nech sa rychlejsie vyvetra, ako cez vetracku a ked sa jej nepaci, nech ide vtedy na chvilu prec 😉 normalne jej slusne vysvetli, ako sa veci maju. Ja mam tiez stale nedostatok kyslika 😀 a vzdy vsade vetram, normalne musim spat pri otvorenom okne, lebo mam pocit, ze j ked je vetracka otvorena, mam malo kyslika 😅 😀

ewelyne
9. okt 2009

maculik, to je nejaka "drza" stazistka na moj vkus... 😕
co sa stara do toho co sa jej netyka?
ako sa ma mala?

maculik
9. okt 2009

zuci, opar alebo herpes to urcite nemas, to by sa ti uz museli z toho vytvorit take vodove pupienky a neznesitelne by to svrbelo, ja som to mala tie asi len o trosku vacsie, ako pise katina, ale aj vpredu, aj vzadu.

ewe, tak ta tvoja suseda je dost blazniva (nic v zlom 😉, ved to ta mala ani nevynosi tolko veci. Alebo ju chce kazdy den obliect do noveho a chodit naschval von, aby to vobec vynosila?
No ja mam pre malu 1 zimnu bundu a ciapku, urcite ciapku este kupim, mozno aj kombinezu, ak bude sneh, a topanky nemam ziadne, musim kupit, ale urcite len tak 2 pary.
Co si myslis, bude to stacit na zimu 2 pary, ci mam kupit viac?

maculik
9. okt 2009

ewe, vie, uz som je to vysvetlila... No co uz. Viete, ze sa niekedy hovori, ze nebud ako Bulhar (neviem preco, ale u nas sa to hovori), no a ona je Bulharka.... Aaaale, kaslat na to, uz to hadzem za hlavu, nebudem si kazit piatok.

Adelka dobre, v jaslickach je velmi spokojna, vcera som asi 10min pozorovala cez dvere, ako sa hra, ani sa mi nechcelo ju vyrusit 🙂 Len tie zubky nas trapia, aj ked od nedele sa taka hrozna noc zatial nezopakovala, klop klop.
Dnes ideme za Vladkom do Bonnu, takze z prace odidem skor, nech vyrazime z jasli aspon o 3 a nejdem cez tu najvacsiu spicku.

My na vikend neviem, co bude, hlasia dost chladno, tak asi pojdeme do takeho podmorskeho sveta, co mame cez rieku a nikdy sme tam neboli. Vecer asi doma, lebo Vladko bude pozerat repre, no a v nedelu asi pojde na futbal, uz by som isla aj ja konecne, ale v takej zime nechcem kvoli malej. Tak asi len prechadzka pri rieke.

loginka
9. okt 2009

cafte, tak vcerajsi morfo dopadol dobre 🙂
a lekar nam potvrdil nasho fesiho a slecnu 🙂
dnes som bola na odbery kvoli tym rukam a aj EKG kvoli mojmu buseniu, a robili mi odber aj na stitnu zlazu

idem si vas precitat ze co je nove od vcera vecera 🙂

maculik
9. okt 2009

logi, tak gratulujem uz oficialne 🙂 A sup s tym do pasu a do tabulky 😉

ewelyne
9. okt 2009

maculik, skusala si nejaku Bachovu esenciu prip. homeo Camomila na tie zubky? nam to zaberalo.

Inak ja som tiez pozerala ako puk, ze toto nie je normalne, ale tych 38 parov to ma tak vseobecne dopredu nakupene ale asi len max. na rok dva... neviem, no ja mam pre maleho tiez len 2 ks obuv na zimu, keby boli jedny mokre a bundicky dve, keby sa jedna prala a mam pozicany od znamych overal, do hor na tuto zimu, chceli sme kupit, ale oni nam sem tam posunu veci po malom velkom a potom vratime 😉 to sa mi zda byt rozumne, inak ona vyzne chodi kazdy den v inom aj 3 krat sa prezliekaju a aj tak ma veci, co mala nemala este nikdy na sebe a su jej uz male 😅 😕 no kazdy sme iny. No nas tato, ten chodi v nedelu na hokej 😉
a vyzera, ze bude zle pocasie, tak este neviem, ze co a ako... 😉
utekam pre maleho so skolky 😉

ewelyne
9. okt 2009

logi jeeeej 😉 super

maculik
9. okt 2009

ewe, tie homeo mame, na chvilu to zaberie, ale v noci sa aj tak budi. Tak jej to zase dam a zaspi. Tu Bachovu esenciu tu nemaju, ale mozno si kupim do zasoby, ked pojdeme 5.11. domov.
Ale keby tie noci boli len take, ako teraz tie posledne 2, ze bola hore len 2-3x, tak ok, to sa da vydrzat. Aj ked som dufala, ze kym sa narodi maly, tak este si aspon par tyzdnov pospim cele noci - no asi o tom mozem len snivat 😀

inak, ktovie ako Alex, ci jej robia ten odber, dufam, ze jej to dobre dopadne...

lusi131
9. okt 2009

Ahojte kocky 🙂 , myslite, ze by som sa mohla este pridat do vasej diskusie&úskupiny?..,tiez mam termin vo february a obcas by mi celkom dobre padlo s niekym si pokecat, kto je na tom rovnako a chape ako sa asi citim 😉. A kedze som na rizikovom a musim vela lezat, tak je to pre mna aspon nejake odreagovanie, ked neratam mojho maleho 2rocneho drobca, ktory si pyta pozornosti asi najviac 🙂

maculik
9. okt 2009

lusi ahoj, jasne, ze mozes 🙂 Kazdu chvilu sa niekto novy prida a je nas stale viac 🙂
A preco si na rizikovom? Maleho mas doma, ci uz chodi do jasli?

zucana
9. okt 2009

cafte babce diky za odpovede...a logi gratulujem k pariku .... 🙂 uz mozes nakupovat o sto sest a daj foto juj nech si ich popozeram 😎
olifcek podla mna to nic neni ale nevedela som ze ta to aj boli...lepsie to ist ukazat...a jakto ze si to neukazla gyndovi vtedy hm???
lusi vitaj
inakbaby hladam take samolepiace bordury na stenu zatim som nasla toto...pre vasu inspiraciu resp. mozno poradite nieco 😉
http://www.babyeshop.sk/detail.php?zbozi=1161518
http://www.kpmd.sk/images/sortiment/17-7076.jpg
http://www.kpmd.sk/images/sortiment/17-4563.jpg

olifcek
9. okt 2009

yuci boliet to yacalo len vcera...asi od podprdy...x;o)

idem na obedik, paq sa vratim

maculik
9. okt 2009

olif, dobru chut 🙂
zuci, mne sa paci ta druha a tretia, ale najviac ta druha 🙂
kocky, mozem miesto kavy pit kolu (tu malu sklenenu flasu, cca 2.5dcl)?

orchidka
9. okt 2009

Ahojte dnes vsetky 🙂

zuci, mne sa paci ta prva

maculik, cola obsahuje okrem kofeinu aj kyselinu fosforecnu (taka hnusoba, co sa dava do cistiacich prostriedkov 😉 ) takze asi pravidelne by som nepila... ked mam chut na nieco kolove, dam si kofolu, lebo ta je bez kys. fosforecnej 😉 len tu ty asi nekupis u vas... ☹

loginka
9. okt 2009

baby, kupujete zavinovacku do autosedacky?

zucana
9. okt 2009

logi ja nie do autosedacky...zadekujem nie?
inak mne mamca vcera povedala ze fusak isto ano...ze to jak chcem dat do kocika babo v zime bez fusaku ??? juj no tak asi pocuvnem 😀

maculik
9. okt 2009

orchidka vidis, to je dobry napad, planujem si kupit teraz aj Vineu, tak kupim aj kofolu. A Vladko asi pojde koncom novembra domov autom, tak mi vtedy moze doniest aj cele balenia 🙂
Super, diky a dnes si dam radsej hruskovy dzusik a nejaku cokoladku, ved ta tiez povzbudzuje 😉

tak dobru chut, idem paapt

orchidka
9. okt 2009

logi ja mam zavinovacku do autosedacky a podla mna je to perfektny vynalez 😉 , pouzivala som aj do kocika, vlastne akoby namiesto overalu a urcite sa z toho babo 'vyzlecie' lahsie a ked spi ani ho nezobudis, len akoby rozvinies, idealne, ked ides na nakup a pod., ze si ho nezobudis v obchode, ale sa ani nespoti 😉
takze len odporucat mozem

orchidka
9. okt 2009

maculik, to je inak fakt super, vinea to u mna tiez isti po porode 😉

zucana
9. okt 2009

orchidka a kde by som taku zavinovacku zohnala...tu nemaju ani normalne zavinovacky....a ako to vlastne vyzera??? nehodite baby link?
a nemate aj link na dobre a pekne zavinovacky aj to mi mamca musi doniest...lebo tu fakt taketo veci nemaju len vreca na zips....

alex
9. okt 2009

Ahojte maminy,
tak ja som po obedíku. Hneď ráno mi robili ten odber. Bolo to také nepríjemné, ale dalo sa vydržať. Lekár mi po zákroku malého poukazoval, že je ok. Srdiečko mu krásne bilo, dokonca mi ho aj pustil na repráky. Všetko išlo v pohode.Manželík čakal na chodbe a aj pred zákrokom a aj po ňom sme sa videli, tak som bola happy. Na izbe som dostala ešte infúzku s magnéziom, aby sa maternica nesťahovala. Som ok, dúfam, že sa nejaké nežiadúce príznaky neukážu. A tak na večer ma púšťajú domov. Tak to tu ešte pár hodín musím vydržať.

ewelyne
9. okt 2009

zucana, napr. tu
klikni na tu prvu exlisive a ukazu sa ti aj ine vzory 🙂
http://www.predeti.sk/?idmenu=348

zucana
9. okt 2009

super alex drzimpalce teraz uz len dobre vysledky a jakubko nech je zdravucky 😉

alex
9. okt 2009

zuci ďakujem. Ja v to verím,že to bude ok! 🙂

ewelyne
9. okt 2009

do autosedacky napr.
http://www.malvik.sk/Autosedacka-doplnky/fusaky...

Alex, super, drzime aj my palce samozrejme a pekne oddychuj 😉
ake si mala pri tom pocity? inak meno Jakub je strasne pekne... my keby sme cakali chalana, tak tiez Jakuba,
vidis a na dievcenskom sa nevieme vobec dohodnut 😉

alex
9. okt 2009

pocity... strach o malého najmä. A boli to také tlaky trošku. Ten vpich ani nebolel, ale keď tam s tou ihlou manipuloval, tak to bolo také nepríjemné, len jemná bolesť, nič strašné.

ewelyne
9. okt 2009

alex,no jasne, ze strach o mimi.... a kolko tej vody odoberaju? ake mnozstvo?

zucana, inak maminku ked posles do auparku do predajne peg perego, tak tam maju nadherne zavinovacky,
ja sa chystam, ze si tam jednu kupim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre