Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
22. okt 2009

zusi, ja mam tiez odsavacku podedenu, vsetko si to das vyvarit a pohoda 😉
ewe, to co mas za lekarku? sak to je jej robota, ne? sak ty si nestudovala za doktorku zeby si si sama vedela zistit...booze to su ludia 😖

zoska
22. okt 2009

NT? ved to mala dobre nie? no nic idem to kuknut , diky 🙂

katina2209
22. okt 2009

inak s tými povinnými prehliadkami a krvnými testami to je tak, čakajú nás až 30 týždni pokiaľ sa zle cítime musíme si to vyžiadať buď u gynekologa alebo obvodaka

ewelyne
22. okt 2009

katina, ano, ale necitala si co som napisala? ja som mala zle tie vysledky a ona mi to nepovedala uz v 11 tt. a az doteraz som to asi vykrivala v ramci normy, ale to na to musim prist sama?? 😠

ja uz neviem blumi, preco sa nepozreli... nechapem, ked si zacnem davat ukazovat vsetky papiere a vysvetlovat vsetky znacky, tak budu mat dost 😝 😀

alex
22. okt 2009

ewe je to sila... Mne sestrička všetky výsledky zapísala do knižky a povedala, že je to ok. A teda nevedela som aká je hranica, ale písala si že 120 a ja som mala 148, takže to je dobre.

loginka
22. okt 2009

ewe ja som mala teraz 84 😒 a to zelezo beriem od zaciatku

ewelyne
22. okt 2009

juuuj alex tak to je fajn, u muzov je dolna 130 🙂 a zien 120
ja mam do 148 daleko pradaleko 😅 ach jo, hadam to rychlo prejde, nic strasne, ale vytocila som sa riadne, ako vyvrtka 😀 😠

katina2209
22. okt 2009

ewe čitala som, no dnes to je poondiate zdravotníctvo také inak tebe tie hodnoty nezapísali do materskej knižky?Ja som tiež stále unavená tiež budem mať asi málo železa no hemoglobín som mala v tom 10 týždni 124 a písala si 120 hranica tak to mám ja ako tak ešte asi dobré, no a keď som sa pýtala,že kedy mi budú robiť ďalšie krvné testy tak mi povedali,že v 30 týždni tiež si myslím že by to mohli skontrolovať aspoň 3-4 krát a nie dva razy a kde chodíš ewe k akému lekárovi? Mňa sa akurát sestrička na poradni opýta či mi neopúchajú nohy a tlak mi zmeria a gynekolog ma vyšetrí a to je všetko. A keď poviem že som unavená tak mi povie,že je to normálne

ewelyne
22. okt 2009

logi, no myslim, ze na tom nie som lepsie, ked som v 11tt. mala menej ako 100... no uvidime.
zvladneme 😉
ja skusim to lahsie vstrebatelne co som brala predtym,z tej lekarne pri poluse. a dam si spravit kontroling. ved skus tam skocit, a skus to, mozno to ti zaberie, mne zaberalo. 😉

ewelyne
22. okt 2009

to je ta vicky wall na riazanskej a to zelezo sa vola ferrum phos.

ewelyne
22. okt 2009

katina, si predstav, ze napisala, teraz som kukala, len som ja nelustila tie skratky a povedala, ze vsetko ok .
to si asi fakt musime vsetko same kontrolovat alebo co.

katina2209
22. okt 2009

No však to je hrôza a ja som napríklad nahnevaná že sa musím kôli tomu glukozovému testu trepať na mickiewiczovu a že to nerobia rovno u gynekologa ešte sa tam musím aj telefonicky objednať bohvie čo mi tam povedia dnes som tam volala a nikto mi to tam nedvíhal

zoska
22. okt 2009

kde v knizke najdem hodnotu železa? luštim to tu, ale akosi sa mi na to nic nehodi, kde to mas alex zapisane, pod akou znackou?

alex
22. okt 2009

zoska je to značka Hb.

alex
22. okt 2009

a tie ostatné sú čo?
Leu
Hb-železo
Ery
Htk
Tromb

alex
22. okt 2009

tak som to našla:

Ery – (erytrocyty) počet červených krviniek;
Hb – (hemoglobín) koncentrácia krvného farbiva;
Ht – (hematokrit) pomer červených krviniek ku plazme;
Le – (leukocyty) biele krvinky;
Tr- (trombocity) doštičky;
Lues 2 x – odber krvi na zisťovanie sifylisu
HIV – odber krvi na pozitivitu HIV;
HbsAg – zisťovanie prítomnosti žltačky typu B;
TOXO – zisťovanie protilátok na toxoplazmózu;

zoska
22. okt 2009

fakt? tak potom mam 128 😉 ja som myslela, ze hb je hemoglobin alebo daco take

alex
22. okt 2009

no je to hemoglobín, ale to je asi to ,,železo,,. Tak som to teda ja pochopila.

zoska
22. okt 2009

vdaka 😉

alex
22. okt 2009

a tu si môžete pozrieť aké by mali byť hodnoty:

http://www.adlpresov.sk/index.php?option=com_co...

zucana
22. okt 2009

tak ja mam napisane ze ferro- zelezo...tak to bude asi to..ale my mame ine hodnoty...
inak maculik dik moc 😉
tak baby to je sila ze 11tt a 30tt krv...ja sa strachujem ze ci staci raz za mesiac...

alex
22. okt 2009

no inak za tých 20tt sa tá hladina určite mení. Keby to teda zisťovali aj v tom 20tt a potom v 30tt, tak by bolo fajn.

alex
22. okt 2009

inak kočky, necítite niekedy ako maličkým bije srdiečko?
Ja niekedy keď ležím a mám ruku na bruchu, normálne je to cítiť. Minule bol asi natisnutý úplne hore pri bruchu a normálne sa mi brucho dvíhalo z toho. Najskôr som si myslela, že to má štikútku, ale to bolo srdiečko, lebo to bolo veľmi pravidelné.

vevoncek
22. okt 2009

som rada že ste akurát tieto témy rozoberali dnes ja už dlhú dobu riešim kúpiť odsávačku alebo nekúpiť a nakoniec som sa rozhodla nebudem ju dopredu kupovať veď čo ak ani mlieko nebudem mať by to boli zbytočne vyhodené peniaze veď v nemocnici asi požičajú a keď budem doma potrebovať tak si kúpim a jedna kamarátka mi hovorila že ju nemám vôbec kupovať že to že budem mať plné presia chvíľu vydržím a potom sa mi bude tvoriť len toľko mlieka koľko malý vypije len zo začiatku sa tvorí asi viac mlieka potom sa to ustáli ale treba ževraj držať prsia v teple aby nevznikol zápal.

čo sa týka tých krvných testov tak ja som už na nich tiež bola a zajtra by som sa mala dozvedieť výsledky ale jedna známa čo tam robí tak mi hovorila že ich mám o.k. ale tak uvidím čo povie doktorka v knižke ich zatiaľ ešte zapísané nemám a zajtra idem akurát na test cukru tak som zvedavá

zusika
autor
22. okt 2009

juj, alex - to je fajn..vdaka
ja ma to zelezo 121 - to bolo tak na hrane - ale uz dlhsie ziadne vitaminy neberiem... asi by som mala.... to je ta kys.listova, co??
ja som mala nizsiu hladinu uz pre tehu - chodievala som darovat krv a kazdym odberom mi to klesalo...
😒

maculik
22. okt 2009

zuci, nie je za co 🙂

vevoncek, no ved presne, to sama uvidis, ci budes potrebovat alebo nie. Mozno budes musiet odsavat len v noci, ak ti maly bude vela spavat a nebude sa casto budit na papanie, tak ti prsia mozu do rana zatvrdnut, a to nie je dobre. Ja som vtedy aspon rukou odstriekala, lebo by mi inak asi praskli 😝 😀
Ale je pravda, ze potom sa mliecko uz ustali podla dopytu 🙂

mne sa chce dnes hrozne spat, som hotova, najradsej by som do postele zaliezla... Tiez byvam velmi unavena, no zelezo je vraj v norme, tak je to asi z nevyspatia od vstavania k Adelke 😉

loginka
22. okt 2009

ewe, ja keby sa tiez nestazujem na tie ruky, tak by mi znova odber asi nerobili, tiez cudne
ved ked som mala na zaciatku malo, tak to mohla sama dat skontrolovat
je to sila, fakt sa musi aj clovek sam pricinit o to, aby s tebou robili co

myslis, ze by bolo ok prestat brat co mi predpisala a zacat brat nieco ine?

alex
22. okt 2009

logi a s rukami je to stále také zlé?

zucana
22. okt 2009

alex aj ja to niekedy citim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre