Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
12. nov 2009

som vytocena ze este neni dopecena...uz tam je aj hodinu ale tie babany ju robia este vnutri taku surovu...kolko to tam mam dokelu este mat???
sikulka ta tvoja lele ;)

andrea2603
12. nov 2009

Dlho nieee, lebo ti prihorí, ja som minule tak robila kysnutý jablkový koláč a vždy sa mi zdal, že je vo vnútri ešte surový a nakoniec celý spodok mi prihorel ☹

zucana
12. nov 2009

tak este chvilku 😉 a nebude surova po hodine nie?

andrea2603
12. nov 2009

normálne si mi urobila chuť na mandle, tak som si ich nasypala /to sú také mandlové lupienky/do musli orieškových 🙂

blumka
12. nov 2009

ahojtee...este tu debilnu temu nezamkli? 😠
moja svagrina ma trojrocnu dcerku a rocne dvojicky a to sa ma akoze jedneho z nich zbavit, lebo ma malo penazi 😕 😕...krava sprosta jedna...sorry, ale aj mna vytocila...Moj manzel je z dvojiciek a oni su tak nenormalne s brachom na seba naviazani ze som taky vztah este nevidela u ziadnych surodencov...
a za Margot budem plakat aj jaaaaaaa 😀

andrea2603
12. nov 2009

ináč dneska taká srandička, čo mi povzdvihla náladu. Naša firma má spoločnú chodbu s pozemkovým úradom, s tými ženami sa poznáme len tak z videnia. Kolegyňa sa tam rozprávala s jednou a ja som vyšla so svojej kanc. a tá jej hovorí, že no čo, vaše dievčatko čaká bábätko? a kolegyňa, že dievčatko?, to je mamička 3 detí. Že jej skoro oči vybehli 😀 Keď mi to kolegyňa rozprávala, tak to tak dobre padlo 😉

andrea2603
12. nov 2009

s tými peniazmi je to ťažko 😒 , my naše tretie sme vôbec neplánovali /aj kvôli finanč. stránke/ani do ďalekej budúcnosti a je tu. Samozrejme že som si poplakala a že ako sa rozhodnúť, ale vypočula som si jedny múdre slová: to že budeš mať deti ,či jedno, či viac neoľutuješ, lebo sú to tvoje deti, môžeš len oľutovať, keď ich nebudeš mať.

blumka
12. nov 2009

andrejka, to je pekne...a pravdive 😉

andrea2603
12. nov 2009

blumi , hlavne je fajn poznať ženy s takýmito názormi, lebo niekedy mám dojem, že na všetko sa pozeráme cez peniaze /ak keď sú veľmi dôležité v tomto svete/ a to ostatné pekné nám nejak uniká.

blumka
12. nov 2009

veru, aj ja mam taky pocit, akokeby nasi stari rodicia, ktori mali aj 5 - 6 deti boli milionari, ked tolko deti dokazali uzivit.

andrea2603
12. nov 2009

môj oci pochádza z 8 súrodencov 😉 , a tiež žiadny milionári 🙂
Na dnes stačí, treba aj spinkať, lebo o 7.00 už musím byť v práci. Dobrú noc.

blumka
12. nov 2009

dobru andrejka 😉

andrea2603
12. nov 2009

zuci, tá štrúdla sa asi vydarila, keď nepíšeš, tak určite sedíš a papkáš 🙂

andrea2603
12. nov 2009

blumka aj tebe dobrú noc.

zoska
12. nov 2009

ahojte 😉
no poobede mi padol net a potom som mala navstevu tak teraz dobiehm , co som tu zameskala...vas som docital a teraz som docitala tu temu o tej koze sibnutej....no comment
to je proste zenska, co ma v hlave nasr.... a nikdy si neuvedomi ze to co spravila je zle, nemoralne, neeticke, neludske...
ewelyn tam napisala dobry prispevok...hned ten prvy, co pisala 😉

zuci, daj vediet ako dopadl strudla...s bananmi som strudlu teda este nejedla, hmmm
inak muzik sa uz presunul z amsterdamu do Londyna, uz mi aj volal, tak som kludnejsia a zajtra ho mam doma 😵

zucana
12. nov 2009

babce ta strudla je uzasna...skoda ze som do polky dala skoricu....akoze pre muza a ja bez skorice lebo vraj skorica privolava kontrakcie....no a moja polka je uz zjedena ☹

zoska
12. nov 2009

zuci neblazni, trocha skorice ti kontrakcie nevyvola a uz vobec nie ked je zapecena v strudli 😀
ja viem, ze i optrnejsia aj bojzlivejsia, ale myslim, ze ti to naozaj neuskodi 😉
ja uz tyzden pijem rano cj- slivky so skoricou a je mi fajn 😉 a tam je asi tolko skorice ako v kusku strudle...cize minimum

zucana
12. nov 2009

tak jo zosi...dam si ale bola som tochecknut a uz ani tej skoricovej polky tam neni...iba taky maly kusok 😀
ideme do postielky
dobru nocku 🙂

zoska
12. nov 2009

tak to bola naozaj vyborna 😉
aj ja uz pojdem pomaly do postele, ale sama ☹
sladke sny 🙂

oriesok1.
12. nov 2009

zoska, veru aj ja sa vyhýbam škorici...tak isto aj polosurovým vajíčkam, plesňovým syrom, klinčekom, ovocie a zeleninu umývam ostošesťsto..a tak ďalej..ten risk nestojí za to 😉

oriesok1.
12. nov 2009

..dobrú nocku vám 🙂

ewelyne
12. nov 2009

caute baby, no ta tema, co ste tu rozoberali, som revala ako mala... strasne...

aj ked je pravda, ze ten RP je mizerny, ale toto...
vcera na mna predavacka v obchode pozerala ako na debila,lebo som sa cudovala,
ze tak zdrazeli citrony... som platila za 10 citronov 4,03 Euro a ja ci sa nepomylila.... a ona ze kde zijem...
no krava, ani opytat sa clovek nemoze....
akoze kde je obdobie krizy a chripky- vsetci kupuju citrony vo velkom, ved preco by nezvysili ceny na nekrestnaske, ze? ved ten jeden blby citron stal viac ako 12 Sk... a potom, ze nakupujte zeleninu a ovocie a zite zdravo...... no svinstvo.... 😠

ako sa mate?
my cestujeme rano k svokrovcom na vikend.... takze sa tu drzte a opatrujte a davajte pozor na seba a babatka 😉
budem mimo net probably, to este neviem...

dnes som mala same behacky a nevladzem, som uuuplne unavena a mam pocit, ze na mna nieco lezie,
tak dufam, ze to ostane len ako pocit a rychlo to prejde...

bola som dnes na poradni, nic nove mi nepovedali, a nebola tam moja zlata lekarka, ale jej mama a zasa si ma objednala ona,.... som nasrata, lebo ta mi nikdy nic nepovie a kuka na mna ako na debila... a pri prvom bola ina... tak neviem... uz to asi vydrzim ...

nad ranom som si poplakala zasa, tak ako som vcera pisala.... od toho zufalstva zufaleho, ze som unavena a nic... spanok nikde a nic nefunguje, co som mala odskusane... dufam, ze sa to nebude opakovat... lebo uz nevladzem, uz je to skoro tyzden.... uf a som uuuplne vystavena ako citron...

drzte sa, opatrujte sa a pekny vikend vam prajeme 🙂
papa kindervajicka 😀 🙂

ewelyne
12. nov 2009

a hentake pindy maju deti a si to nevazia a taky ako cukrus a komarik.... 😔
to je nespravodlive....
je normalne neskutocne, ze take nieco sa deje a moze stat..... 😖

hajdylca
13. nov 2009

dobre ranko... no ako precitala som si len dve strany... ale nechapem- telefonovanie v spodnom pradle?? 😕

zusika
autor
13. nov 2009

ahojte......
vyber z dnesnej tlace:

Zdravotníci už kontaktujú budúce mamičky kvôli očkovaniu proti vírusu A (H1N1), modelka
Andrea Herinuhová sa však pichnúť nedá
OČKOVANIE proti prasacej chrípke i čoskoro odštartuje aj u nás. Pracovníci regionálnych úradov verejného i zdravotníctva už v týchto dňoch obtelefonovávajú tehotné Slovenky. Oznamujú im, že ich čoskoro zavolá obvodný lekár na vakcináciu proti novému vírusu A (H1N1). Playmate Andrea Heringhová (29), ktorá čaká dieťa s podnikateľom Borisom Kollárom (43), sa očkovaniu bráni.
Z novej vakcíny majú strach aj iné budúce mamičky. "Na začiatku týždňa mi zavolala nejaká pani. Overovala si, či som tehotná, v ktorom týždni a kto je môj gynekológ a obvodný lekár," povedala nám tehotná pani Marta z hlavného mesta. Vysvitlo, že ju kontaktovala pracovníčka regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Oznámila jej. že v najbližšom čase dostane predvolanie od všeobecného lekára na očkovanie proti pandemickej chrípke.
Niekomu môže škodiť
"Nedám sa zaočkovať. Bojím sa. Vakcína proti prasacej chrípke nie je na trhu tak dlho ako tá proti sezónnej chrípke. Je málo vyskúšaná, na malom počte gravidných žien," vyslovila svoje obavy pani Marta.
Ani podľa lekárov nemusí byť vakcinácia vždy bezpečná.
"Odporúčam každej tehotnej žene, ktorá chodí alebo chodila k alergiológovi, aby sa ešte pred očkovaním poradila so svojím odborným lekárom," poradila doktorka Zora Blanáriková z imunologickej a alergiologickej ambulancie v hlavnom meste. "Paušálne očkovanie všetkých tehotných určite odmietam, dodala.
Playmate; Lekár mi vakcínu neodporúča
Pichnúť sa odmieta dať aj niekdajšia modelka pánskych časopisov a najnovšie budúca matka piateho dieťaťa podnikateľa Borisa Kolára Andrea Heringhová-Kanasová.
"Určite nie! Som proti tomu a všetkým podobným injekciám. Radila som sa aj s doktorom. Pre organizmus to nie je vhodné. Nie som zaočkovaná ani proti normálnej chrípke.
Radšej sa stránim nemocničných prostredí," povedala nám čiernovláska.
Je to dobrovoľné
"Očkovanie rizikových skupín populácie vrátane tehotných žien proti pandemickej chrípke nie je povinné, ide o odporúčané. Ak tehotná žena očkovanie odmietne, nehrozí jej za to žiadny postih," zdôraznila hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Lenka Šrámková.
Očkovanie tehotných Sloveniek proti novej chrípke je podľa epidemiológov v súlade s odporúčaniami Svetovej zdravotníckej organizácie. Budúce mamičky totiž patria do rizikovej skupiny ľudí, ktorí majú byť chránení kvôli možným komplikáciám.
"Očkovaním chráni tehotná žena nielen seba, ale aj svoje nenarodené dieťa," tvrdí Šrámková.

kakatka1
13. nov 2009

Ahojte! Noooooooo dnes to konecne vonku vyzera na pekny slnecny den. 🙂 Sa tesim, uz ma chytala depka z ciernych dni.

kakatka1
13. nov 2009

Ja neviem, ale ja osobne sa ockovat nedam urcite.

zusika
autor
13. nov 2009

este doplnok....

TEHOTNÉ ženy v prípade pandémie novej chrípky predstavujú obzvlášť rizikovú skupinu. Ich telo totiž považuje plod za cudzie teleso a aby ho dokázali vynosiť, organizmus automaticky potláča imunitný systém, ktorý by inak dieťa zabil. Experti gravidným ženám odporúčajú zaočkovať sa vakcínami bez obsahu látok zosilňujúcich účinok. Nemeckí odborníci však tvrdia, že takéto vakcíny ešte nie sú k dispozícii.

ewelyne
13. nov 2009

ahojte,
co sa tyka toho ocko, najlepsie, ak sa pojdete same opytat a porozpravat s lekarmi.... a urobite si prieskum,
ak mate dilemu....
Ja som sa pytala jednej imulogicky- ta to razantne odporucila nerobit...
potom 2-ja lekari ORL- Lekar- odmietnut
Lekarka-Odmietnut
Moja vseobecna-Odmietnut
Pediatricka maleho- Odmietnut /ona ma pacientov do 28 a aj tehu...
A traja gynekologovia-odmietnut....
ja som sa pytala a ani jeden lekar mi to neodporucil....

samo o sebe ockovanie proti chripke je neucinne. nas ockovali ako male so sestrou a davala sa cela rodina,
ale vsetci si uvedomili, aka je to blbost a nefunguje to, a vzdy dostali chripku s horsim priebehom....
a este v tehu ohrozit babo... "rychlo kvasenou" vakcinou, o ktorej nikto nic poriadne nevie....

... tu vakcinu by nikto ani nevypil, nieto si ju dal este pichnut....

janielah
13. nov 2009

Ahojte 🙂
Citala som aj ja tu temu, co dala Alex do pozornosti...akurat viete co je cudne? ze ona chudera napisala tak na dvoch stranach a potom dalsich 5 jej uz nebolo a vsetky jej len nadavali...a jej to uz bolo zrejme tazko jedno a smeje sa 😀
EvA! vsak ty mas kilometrove prispevky aj na inych temach a vzdy posledne slovo, nielen tu 😀

Zusi, ja sa tiez nechcem dat ockovat... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre