Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
15. dec 2009

maminka, ja som taku skusenost nemala, ja som tam bola pri prvom a ani tej mojej spolubyvajucej nechceli dat a dovolit Um... a prave Kramare kupovali od savgrinej to mliecko... tak neviem, ci na "tajnasa" ale tie sestricky z novorodeneckeho prizvukovali...
zeby sa pokazili za tie necele tri roky??? kebyze tam nelezim dvakrat a nevidim a nezazijem netvrdim, ale moja skusenost je taka...

maminnka
15. dec 2009

a zial, rovnako Antolska a tiez Ruzinov, vsetko BFH a UM nemaju problem dat :(

ewelyne
15. dec 2009

😉 olifcek, niektorym muzom chuti materske mliecko 😉 tak mozno mu to nebude vadit pocuckavat 😉 😀 😵

olifcek
15. dec 2009

ewe chi...no co ja viem...x;oD ale dakujem za utechu...mna moj muzik tak zbozbuje, ze mu to mozno ozaj chutit bude, ale...nebudem ho trapit, musim vydrzat x;o)

ewelyne
15. dec 2009

a susedkin drahy, ked ho mala odstriekane v chladnicke, si ho dal veselo do kavy a potom sa pytal, ze nejake divne... 😀

maminnka
15. dec 2009

ved prave, aj ja som si to myslela, ze tieto nemocnice sa troho drzia. Ale rodili tam pred par tyzdnami - Kramare - teraz dve kamosky a skonstatovali, ze kde su tie casy, ked sa nemocnica hrdila, ze UM je len pre deti, ktorych matky maju zdravotnu indikaciu, ze nesmu kojit.

No ale na Antolskej som to videla na vlastne oci uz pred troma rokmi aj ja.

olifcek
15. dec 2009

ewe chiiii, odpadnem x;;oDDD

maminnka
15. dec 2009

moja spoluziacka mala tolko mlieka, ze z toho varila puding pre celu rodinu, aj svojho muza, akurat mu to nepovedala 😀

ewelyne
15. dec 2009

maminka neviem ako je to teraz, ale vtedy nechceli dat UM ani za svet a ta baba chcela 😀 lebo chcela domov ist... aj som tam mliecko nosila na sterilizaciu odstriekane a Um nemali nikde... 😉

maminnka
15. dec 2009

Ewe, no ved praveze ja by som bola rada, keby to bolo tak ako hovoris!!!

ewelyne
15. dec 2009

Maminka, ale Antolska nema titul dodnes BFH 😉
a kamosky rodili na Kramaroch? No za tri roky sa vela veci zmeni.... uvidime...

ze puding 😀

maminnka
15. dec 2009

Ewe, praveze aj Antolska ho ma...

ewelyne
15. dec 2009

😕 ci vlastne ma antolska sorry...prave som kukala... od r. 2003 no srnada.... a takto to robia.... 😨

maminnka
15. dec 2009

http://www.mamatata.sk/clanok/1525/nemocnice_s_...

cislo 11 v zozname, uz od roku 2002

maminnka
15. dec 2009

tak tak, aj ja som kukala, lebo si ma normalne zneistila...

inak, aj pani Pavlikova, zakladatelka www.babetko.sk pred mesiacom rodila v BFH nemocnici, v Ruzinove a pisala, ze sa to tam UM len tak hemzilo...

ale co sa cudujeme, ved v tychto kolosoch sa toho nedodrzuje z pravidiel BFH viac, nie len toto. Je to smutne.

ewelyne
15. dec 2009

maminka, ved to... tak nechapem, naco sa ohanaju tymi titulmi... ked potom nic z toho....
je to smutne, no realita zivota... len napr. v zahranici si toto nedovolia... preco je to u nas tak??? 😔

napr . na antolskej maju aj porodnu stolicku, ale ked zeny chcu, tak akoze nie je... lebo sluzi momentalne ako "stol" na kvety.... 😨

maminnka
15. dec 2009

Ewe, presne tak, stolicku doktori nemaju radi, lebo oni sa k nej musia zohybat.... no neviem, kto tam kvoli komu je? ci ta zena kvoli lekarovi alebo naopak a kto by sa komu mal prisposobit...

ewelyne
15. dec 2009

...no maminka, to je debat nadlho a o tom sa v inych temach debatuje... ako sa zmenil pristup k porodom, k zenam a k tehotenstvu ako takemu... ako k chorobe a k chorym a ako by sa mali lekari spravat k rodickam a zenam po porodoch... kde je ta ucta, komunikacia, a pravy vyznam ich poslania a funkcie pri porode....
pretoze dnesna doba ma vela veci pomylenych co sa porodov tyka... je to smutne...

olifcek
15. dec 2009

mamina ten puding to je iny podvood 😀 😀 😀

olifcek
15. dec 2009

dostala som dve dlhe veci, akoby vlozky do perinky, ale neviem...

odpoved tety, je : Tie dve dlhé veci je jeden vankúšik pre bábatko - podlhovastý
zavináčik. Je to návliečka s vložkou ako perinkou.

ale ja tomu nerozumieeem 😀 😀

ewelyne
15. dec 2009

olifcek, nerozumiem tiez tej odpovedi, skus odfotit a daj sem kukneme na to vsetky spolu naco a ako... alebo ti mami poradi ked pride.

a ten puding, to musela byt sranda, ale to clovek citi, ze je to ine mlieko... 😀

olifcek
15. dec 2009

ewe poslali sme tej tete obrazky, ci myslime na to iste, he he...jedno je v podstate stvorec, len to ma jednu stranu oblu, co je podla mna do perinky vlozka, ale je to ako taka deka....a druhe je podlhovaste, na jednej strane ukoncene oblukom, na opacnej je to rovne x;o))

dam do albumiku foto...

olifcek
15. dec 2009

som prehovorila manzelika, nech spinka uz somnou x;o) tak sa nechal prehovorit, chiii...ved itak mame taku velku kostel, ze bude daleko, a uz je mu poznatelne lepsie x;o)

olifcek
15. dec 2009

ewe ja som pila mliecko asi do mojich 3,5 rokov, hehe....potom pamatam, ze mi uz nechutilo, hehe, tak mo ho uz mamka nedavala x;o)

olifcek
15. dec 2009

ideme hajat, bruu nocku

mmaarrttiinnaa
16. dec 2009

dobre ranko opat sa hlasim po dlhsej dobe 🙂

zucana
16. dec 2009

bre rano svoy vidim ze ste mali dobru debatu v noci....
no ja som zvedava na skusenost tu v IT.baby si vsetky pochvaluju co tu eodili okrem teda tej co bola na izbe s tou indkou...ale ze personal je uzasny...
inak nam porodna asistentka vravela, ze je velmi malopravdepodobne zeby zena nemala mlieko pokial nema nejake zdravotne problemy...ze je to vsetko len o trpezlivosti a praxi naucit sa spravne kojit...
inak dnes sa opytam na ako to fici tu stym mlieckom v nemocke lebo ak je to fakt safe tak je jasne ze mateske je najlepsie....
inak olif muzis vcera zacal zasa kychat takk sme pre zmenu opat spali oddelene...viki akoby to citila a celu noc buntosila....

zucana
16. dec 2009

svoy mali byt sovy 😀

martulanr
16. dec 2009

Olif to mas vlozky do perinky jedna je pre novorodencov tak stvorcova a ta druha pre vacsie deticky tam ti uz koniec nevykopnuuu 😀

teuska
16. dec 2009

caute babulky 😅
Ja by som sa chcela opytat, ci sa budete davat niektora ockovat proti tej novej chripke. Je mozne, ze ste to uz preberali, ale ja som sa o tom nedocitala, tak budem rada, ak mi odpoviete, diky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre