Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
8. jan 2010

jj ewe objednala som vlozky....
a ten emitex mam aj ja a segra sa z neho rozplyvala a ze je tam aj macko ... cerveny mame 😀 http://www.maderna.sk/wdengine/thumbgen/open-im...

inak ja este neviem v com pojdeme....je to 5-10 min autom...

a stale cakam na kultivaciu zo vcera snad tam nic nebude lebo mam ten vodnaty vytok stale...ale nesvrbi nic...nesmrdi...taky kysly...ale bojim bojim

zoska
8. jan 2010

kazdy ked si predstavi to babuliatko vo vanicke tak musi ratat s tym, ze pri prudsom zbrzdeni al. smyku v nej lieta 😖
ale nechcem nikoho strasit preto som radsej pokutu vytiahla 😉
a dnes som si sama vyskusala ako krasne to smyka nacestach 😠

ewelyne
8. jan 2010

jasne zoska, no vidis, zbytocne sa tocim.... som zabudla, ze to bol v podstate decembrovy sek... hej ...
mas pravdu dikes 😅 😉 tam je ta splatnost do 8 dna , ze???

olifcek
8. jan 2010

macu jj, take mam tiez doma i tu, len som chcela i nejake proste mini mini x;O))) a vyzera, ze uz budu, chi..

malicka ma uz vel amliecka v chladnicke, hech...dozriem na to, aby flasu zo vcera okolo 22.00 vyliali, lebo paq uz bude mat 24 hodin...sice tam je i mliecko odsate dnes 30 minut po polnoci, ale tak...uz ma i cerstve, takze....

ja neviem, niekde som to citala....hmmm....

ewelyne
8. jan 2010

zuci, a kedy budu vysledky?? ono ked to nejako nezapacha,nesvrbi tak by to malo byt ok

zoska
8. jan 2010

jj ewe myslim ze do 8meho 😉

dik za info, popozeram tie vložky

zucana
8. jan 2010

baby my mame speci vanicku playmoon casualplay ktora je prisposobena do auta...nielen ze ma pruhy na pasy ale ma aj taky akoby bezpecnostny pas vo vanicke a tam sa babo nim zapne...lebo ked chcem ist autom do BA 6 hodin tak malu snad 6 hodin nenecham v autosedacke....ked bude mat 3 mesiace...alebo????

zucana
8. jan 2010

no vysledky by mohli byt kazdu chvilu...chcekujem net....ale este nic....
len je normalny vodnaty vytok?predtym som mavala taky biely...

zucana
8. jan 2010

a vcera mi robili tu kulitvaciu a ta lekarka ze uvidime ze plodovka to nemoze byt...

matka331
8. jan 2010

fuu uz som vas docitala ja som bola vcera na kontrolnom utz prietoky su uz ok....vsetkoo je vporiadku len malicka nie a nie sa otocit...17.12 bola ppkp postavenie 1 a teraz je ppkp postavenie 2neviete aky je rozdiel????

olifcek
8. jan 2010

zuci i my mame vaku vanicku veru, ale videla som babatka vo vanicke i vo vajicku, a mne osobne pride, ze babu je vo vanicke pohodlnejsie...ale ved porozpravam s manzelikom a rozhodneme sa. my byvame autom 5 minut od nemocky...a pojde sa pomalicky, tak hoc na 10 minut sa cesta pretiahne....

zuci daj potom vediet, ze ako...

baby, ako diplomky? x;o)

maminnka
8. jan 2010

Blumi,
ja s tebou uplne suhlasim, co sa tyka autosedaciek. V bezpecnosti by sa ziadne kompromisy robit nemali. Navyse, ako si uz onehda pisala, ved to babo je v brusku ovela viac skrutene a aj ovela dlhsie skrutene ako v autosedacke. Nehovoriac, ze je to aj praktickejsie, vziat len sedacku do ruky ako cely kociik.

maculik
8. jan 2010

zoska, no ja som to pisala, ale to plati tu, v Nemecku.
A inak, tie detske vajicka su ok, do 2h v tom babo moze byt, potom sa ma robit prestavka, ak cestujete dlhsie. My sme tak 5dni po porode malu prevazali z Luxu do Bonnu (kedze na matersku som sa prestahovala sem).
A babo tam nie je skrcene, je mu to prirodzenejsie nez hned lezat vo vanicke, ved aj v brusku je skrutene 🙂

blumka
8. jan 2010

zuci, pri takych dlhych cestach sa odporuca aj tak zastavit a babo vybrat von, nech sa ci uz napapa alebo len tak prevetra...jednoznacne by som nesla na 6 hodinovu cestu vo vanicke...ono nejde ani tak o tie popruhy, ktore mas vo vanicke ale o to ako je babo v tej vanicke ulozene...vo vanicke lezi, pri naraze lebo pri smyku nema istenu hlavicku, trosku prudsi naraz a tie drobulinke kosticky to moze poskodit...v autosedacke je babo v podobnej polohe ako je v brusku, ma podoprety chrbatik aj krk..prave preto je aj otocene v protismere jazdy aby pri prudsom pohybe bola hlavicka viac istena.

pozrite si niekde na nete crash testy na autosedacky a na vanicky...viac netreba

maminnka
8. jan 2010

Zuci, ak mas na to vanicku usposobenu, to je certifikovana vanicka, potom ju v pohode v tom mozes prevazat. Vanicka je pasmi priputana k autu a dietatko je vo vanicke tiez priputane. Ale ma to ozaj m alo kocikov toto... niekde sa to da aj dokupit myslim, tusim u Peg Perego.

matka331
8. jan 2010

olif ja sa teiim s teboou ze vas pustia uz coskoro domou...a zavidim ti ze mas uz to nadhernee malicke svorenie pri sebe hoci to bolo s komplikaciami ale ste to zvladli
blumi aj moja sa vyduva na pravej strane hore pod prsiami a doktor mi povdal ze tam ma hlavikcu...

maculik
8. jan 2010

ewe, uz som tej kamoske pisala, tak cakam na spravu, zvycajne mi do vecera odpise 🙂

blumka
8. jan 2010

My sme tiez s malou behali aj na dlhsie cesty v autosedacke...jemu ta poloha nevadi..a ked je hore moze byt aj dlhsie ako 2 hodiny. Problem by mohol byt keby v tej autosedacke tych 6 hodin malo prespat...to uz varuju aj pediatri, ze si moze tou polohou pritlacit plucka...ale ak je hore a obzera sa, dzavota, tak sa nic nedeje

blumka
8. jan 2010

matka, ale ona v priebehu par sekund vyduva bubliny na roznych miestach...akoze blizko pri sebe ale akokeby mi tam daco chodilo...mne to pripada ze nozky alebo rucky..

maminnka
8. jan 2010

inak. Blumi mas pravdu, to ma nenapadlo, hlavicka v tej vanicke pevna urcite nie je je

olifcek
8. jan 2010

joj, ale ja som nekupila fusak do autosedacky...no mam do vanicky, to moze byt i ten pouzity, ze? sice...ani nie, ved tam tusim...no, musim pokukat na nete, ako sa babo do autosedacky dava...ale nebudem kupovat kvoli 5 minutam fusak...mame sice spanielsku deku, tak mozno i ta by sa dala...ale...ja som malu chcela dat do perinky, a ta zase do vajicka nejde, ze jo?

olifcek
8. jan 2010

vo vanicke hlavicka pevna je? a j a budem busom chodit na vysetrenia s malickou, kedze auto nemame, urcite ju nebudem davat do vajicka, vo vanicke jej bude teplejsie....tak co teraz urobit???? poradte...hmmmm

i ked pediatricku budeme mat na sidlisku...snad to neolutujem...moja byvala lekarka...snad teda este zije 🤐

olifcek
8. jan 2010

ta prva otazka...nie vo vanicke, ale vo vajicku...?

maculik
8. jan 2010

olif, kvoli takej chvilke nekupuj, ak neplanujes v tej autosedacke vozit malu aj na prechadzky (co v takejto zime urcite neplanujes 😉 Z tepla nemocky prejdes rovno do tepleho auta (ved manzel moze pristavit rovno pred vchodom) a odtial rovno do domu. Takze uplne staci, ked malu dobre oblecies a zakryjes tou dekou. Lebo tiez by nebolo dobre, keby jej v tom aute bolo velmi teplo.

matka331
8. jan 2010

blumka aj mne sa tak vyduva viac bubliin hlavka na pravej strane hore a nalavej hned oproti tam sa mi vyduva takamalicka bublinka a si mysliim ze je to asi rucka hm??moj darling ked pocmurkaa dole na brusku takmalickaaa ho hned kopne do ust a sme dnes rozmyslali ci sa nemoze zlaknuuut a pretotak reaguje lebo stale tak reaguje hm?

blumka
8. jan 2010

vo vajicku je hlavicka urcite pevnejsie ako vo vanicke, olif 😉 lebo je istena aj zboku aj odspodu a celkovo ta poloha tela babatka je pre male istajsia ako ked je vystrete...co myslite preco maju tie vajicka taky tvar aky maju? 😉
a co sa tyka busu...tak normalka v kociku 😉 aj ked to je tiez nedoriesena otazka na slovensku...v atue musi byt sedacka a v inych dopr. prostriedkoch nie...na zamyslenie

blumka
8. jan 2010

olif, tiez si myslim ze ti fusak na taku chvilu netreba, ved malu supnes do vykureneho auta 😉
matka, ona sa nelaka, ona sa tesi, ked ju tak provokujete 😀 By si mala vidiet co robi z mojim bruchom Tete...vyhrnie mi tricko a zjaci na plne hrdlo...a uz to ide...Juli sa zobudi a tancuje..neuveritelne na nu posobi Terezkin hlas..ani na mna tak nereaguje ako na nu 😵

matka331
8. jan 2010

blumka presne takani namna tiez nereaguje tak akona mojho milacika a on mi dnes povedal ze to uz nebude robit lebo si mysliii ze sa toho lakaaa....a ze nechce aby bola bojko 😀 😀 😀 si ma potesila ked ona sa tomu tesiii

blumka
8. jan 2010

matka, to skor si myslim ze sa laka moja Juli, ked Terezka z nicoho nic zjaci... 😀 Ja som napr. bola na par koncertoch ked som cakala Tete, a tiez som sa bala ze ci ju to nevylaka, ale ak aj vtedy vylakalo, tak teraz to na nej nevidno...ona absolutne nie je bojko...

zoska
8. jan 2010

olif co prokujes s diplomkami? 😀
no nepisem, ked som tu cely den 😀 😅
najskor chcem ustne skusky porobit a potom diplomka naplno 😉
ale janka uz bude finisovat mam pocit a hajdy tiez....len ja sa tvarim ze mam casuuu 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre