Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
25. jan 2010

zuci ja som strihala asi tak po tyzdni mala som take noznicky s tupym koncom aby som ´ho neposkrabala s tymi noznickami a maminnka ty este nie si na materskej ale bo uz si a este pracujes?

zoska
25. jan 2010

zuci ja ako absolutne neskusena by som ic asi skusila ostrihat ak su uz take dlhsie nad bruska prstikov... predsa len aby si neublizila...

ewelyne
25. jan 2010

no blumi, s tym zaspavanim.... tie decka su rozne a ako pisala macu, staci nieco a je po "rezime"

ale ja som to uz prestala riesit ... rada ho ukladam, lebo teraz je malinky a ani sa nenazdam a bude velky a uz ma nebude potrebovat... tak si to chcem este uzit... si s nim polezime,vystiskame ja al. manzel, precitame rozpravku, alebo sa rozpravame... tie roky zbehnu ako voda a pojde do skoly a bude... som mozno divna, ale chcem si ho uzit... lebo o chvilu nam oni budu davat pusu na dobru noc a pojdu s kamosmi von 😀

za to svagrinina mala, od babatka spavala sama vo vlastnej izbe a nikto ju nikdy "neukladal" vzdy ju dali a ona isla spat... ale je to take akoby som to napisala "chladne" dieta, uz ma 7 r. a je taka... zvlastna... vidno na nej, ze jej ta "neha" a taka ta "starostlivost" alebo nieco neviem co- neviem najst na to slovo- chybalo a nedostala to od malinka... neviem...

katina2209
25. jan 2010

ewe moj maly bude mat za chvilku osem a niekedy v noci pride ku nam a chce sa mojkat a to nehovorim ako sa tesi na braceka a stale mi bozkava brusko a hladka ma on je taky moj maznak

blumka
25. jan 2010

ewe,ja som malu do roka uspavala na rukach a potom tak ze som si ku nej lahla a lezala som pri nej kym nezaspala..obcas som ju capkala po ritusi, obcas sme sa drzali za ruky, len potom zacala tak vymyslat..ona sa proste chcela hrat a ked ma tam videla tak bolo po spanku. Ked som soa do nemocky, tak manzel musel nieco vymysliet, lebo po nociach sedel za pc a robil robotu, tak ju naucil samu spinkat...ale podotykam ze bez vyrevania..akosi to mala pochopila, ze mamka nie je doma a ocko musi pracovat. Odvtedy tak zaspava, ze si lahne, dame jej pusinku, zoberie si svojho maca na spanie, pustim jej hudbu, nechma otvorene dvere a idem prec...chvilu lezi a potom spusti tie svoje vymyslance 😀 ...ked bola chora alebo raz ked kvapkal dazd na parapetu a bala sa toho, tak som lezala pri nej kym nezaspala...
ale teraz fakt vymysla, lebo vzdy ked tam pridem tak sa skeri ako skeridlo...viem si predstavit co by bolo keby som si k nej lahla, to by zacala skakat po posteli 😀

ewelyne
25. jan 2010

kati, ved ano, ale vidim na synovcovi, tiez ho ukladali a teraz je uz "veliky" skolak a ide sam... to proste pride samo ...si myslim a ked sa pride mojkat ako 8 rocny, ved co, to je mile, vela rodicov, deti v takom veku ani neobjima...... to ked zacne puberta, sme skoncili 😀
a na nasom vidim , ze proste aj rychlejsie zaspi, ked sme pri nom, akoby mal zaspavat sam a hocikto ho moze ulozit... ja, manzel, babka, dedko, manzelova sestra... jemu to je jedno, potrebuje vystiskat, pomojkat a je 😉
a v skolke nema problem zaspat, to vidi, ze deti idu , ide aj on... 😉

matka331
25. jan 2010

ahojte babbenky moje....ja som bola na poradni a tak ma tam vylakali ete aj teraz mam strach v sebe bola som na pasoch a setricka s ama pyta neboli vsa brusko ?a ja ze nie a oan lebo mate kontrakcie jak na porod zavolala doktorku ta ma vysetrila zo spodu ale som zatvorena tak ma este polali domou a ze keby nieco tak mam prist ...a teraz neviem ci mam ocakavat kontrakcie alebo co ,,,,, 😠 😠 😠

blumka
25. jan 2010

ja inak tu Terezkinu samostatnost a to ze je take spokojne decko pripisujem aj tomu, ze som ju odmalicka obskakovala, proste ked si piskla sla som ku nej...jasne ze som sla na wc aj som sa normalne najedla ale proste neriiesila som ze ked place tak ju nebudem brat na ruky lebo si zvykne...v podstate cely prvy rok bola na rukach..my sme ani kocik velmi nepouzivali lebo ho nechcela...a teraz nema este 2 roky a je to uzasne ked sama pride a povie ze mamku lubi a vystiska ma, vypusinkuje, ale na rukach sa nechce nosit...radsej si objavuje svet sama.
Minulu noc, napr. ked sa zobudila lebo jej bolo treba cikat a bolelu ju to este sa pytala medzi nas do postele, tak sme si ju vzali ale po 10 minutach povedala ze to neni dobre a ze ona ide do svojej postielky 😀 😀 aj mi bolo luto aj som bola rada, ze ma rada tu svoju postel a je tam spokojna 😅 😵

ewelyne
25. jan 2010

blumi 😀 expertka Tete riadna teda... 😀
no mal aj nas maly, sme sa "robili" ze spime a on sa chcel hrat, ale sme mu to museli vysvetlit...
To je fajn, ze bez toho "vyrevania" to mi pride take... 😨 ked ot niekto takto driluje za kazdu cenu...
Tete chapava, zlata je 😉

...no a ked su chori, to je ine... to proste nech je akykolvek "rezim" tak sa narusi... aspon teda u nas 😀

blumi, koznej som volala, ja som raz mala uz pasovy a kedze ma maly kiahne a ja herpesy a toto, tak jej bolo jasne, co to je... tak mam prist pre recept..

maminka, kludne napis, znei to zaujimavo 🙂

blumka
25. jan 2010

matka a coho sa bojis? ved uz si v dobrom tyzdni, ked ti zacnu naozaj kontrakcie pojdes do nemocky, urobia ti cisarsky a mas Barborku pri sebe. naozaj sa uz nemas coho obavat...uz len sa tesit...si prvorodicka takze pravdepodobne neporodis skor ako by si zasla do nemocky...tak nestresuj aby Barborka bola ok 😉

katina2209
25. jan 2010

ano aj nas maly je vo svojej izbicke asi od 2,5 roka najskor sme ho uspavali rozpravku povedat alebo precitat pomojkat a potom uz pekne asi od 3-4 isiel sam vzdy pride pusinku maminke tatinkovi a pekne si ide lahnut niekedy vymysla este pit a wc 🙂 aby mohol byt co najdlhsie hore

blumka
25. jan 2010

ewe, dufam, ze budete aj s malym ok...ja vobec nemam s takymi vecami skusenost...mna teraz tak vystrasil ten Terezkin zapal...ja som to v zivote nemala a ona chudatko sa tak musi trapit...ale uz vyzera ze sa preliecuje, uz ju nic neboli, len nestihne velakrat zadrzat tak sa pocika.ale to neriesim...ked sa vyliecime isto sa to da zasa do normalu

zoska
25. jan 2010

matka no v 38tt uz mat strach nemusis, ze ides rodit, to uz treba ocakavat... 🙂
tak pekne dobal vsetko do porodky, ak este nemas, vyloz nozky a relaxuj... 😉

blumka
25. jan 2010

kati, to je asi normalne u deti..oni vidia ze my este nejdeme spat, tak natahuju cas... 😅

zoska
25. jan 2010

mati vraj vela bab kontrakcie neciti...ale tie tesne pred porodom ucitis to sa neboj...mozno patris k tym stastnejsim co vacsinu prvej doby porodnej ani neregistruju 😉

katina2209
25. jan 2010

baby mne maly stale tak bolestivo naraza do panvy ze nemozem ani chodit a to musim ist teraz pre maleho do skoly dufam,ze to nejako zvladnem a po tych schodoch ma to nechyti 😒

ewelyne
25. jan 2010

blumi, hej, poznam... prvy rok na rukach 😉 a satkovanie 😀
na cecku, nikto iny ho nemohol ulozit... no beriem to tak, ze je to take obdobie a proste to k tomu prorodzen patri a take uz nebude potom....uz budu len veliky...
😉 😉 tiez mi bolo luto, ked som chcela aby spinkal s nami a on sup do postielky, potrebuje mat svoj priestor 😀
velmi podobni su si 😉
aj s tym mojkanim a lubkanim 😉

😉

katina2209
25. jan 2010

vsak uvidime ktora bude dalsia na rade na chvilku sa lucim idem pre toho synceka do skoly

matka331
25. jan 2010

blumka ja sa nebojim poodu ale toho aby som stihla dojst do nemocky v cas aby neboli ziadne komplikacie zo sekciou ...ja uz sa tesiim na barborku .... idem si teda vylozit nozky tak pootm sa vam ozvem ...

zoska
25. jan 2010

mati uz mas tu sekciu istu? ja som zabudla ze mas malu KP...

ewelyne
25. jan 2010

blumi, dakujeme, ja mam tiez z kazdej choroby paniku... a dufam, ze do porodu bude setko oki... a ze to zmizne.

mati, ako zoska pisala, supis, nemas sa coho bat .... zeby uz dnes teda niekto rodil? 😉

ewelyne
25. jan 2010

matka, a oni ti tu sekciu naplanovali, ci budu este cakat, ci sa mala otoci??? neboj... ako daleko to mas do nemocky???

katina, pa a drzte sa 😉

blumka
25. jan 2010

matka, nebooooooooooj...ked zacnes citit bolesti alebo tlaky tak urcite neporodis do hodiny 😉 a komplikacie zo sekciou ked ju uz mas naplanovanu tiez nebudu...ja som mala kontrakcie 24 hodin, uz aj voda mi davno odtiekla a cisarksy sa konal...takze klud..vsetko bude tak ako ma byt 😉

ewe, ja sa teraz tak tesim na satkovanie...uz sa neviem dockat jari, ked pojdeme vonku, terezka bude behat okolo a dzuliana v satke drichmat...juj...
pamatam si ako som prvykrat mamine ukazala ze davam Terezku do satky, bola zhrozena ze co s nou robim..potom si to chcela vyskusat zo zvedavosti a mala akonahle sa do satky dostala tak jej tak zaspala...no mamina bola uplne uzasnuta z toho 😵 😵 dokonca u nas parkrat satkoval aj manzel...
mne satka velmi pomohla 😉

matka331
25. jan 2010

ja uz mam istuu sekciu naplanovanu 4.02 ale dokto dnes robil sono ci nahodou ..alee neotocila a a povedal zesa uz ani neotociii ....blumka a ked zacnem citit bolesti tak po kolkych minutach sa budu opakovat ???

matesl
25. jan 2010

ahojte babulky, docitam vas vecer, bo som zasa v praci...

len pre info, bola som na ultrazvuku, asi vsetko OK, lebo nic nepovedali 😉 a maly ma 2830gr...takze snad nebude mat 4 kg ked budem rodit.
Inak zazitok, dosla som tam a ze co vam mam robit sa ma pyta tam dr. ja ze to co sa robi v 36 tt na ultra...a on ze lebo mi tam moj dr. nic nenapisal... tak uznajte, ja mam vediet co oni maju kontrolovat....ehmmmm
tak som mu musela ukazat vsetky ultra co mi robili doteraz...
v piatok idem na poradnu, tak sa spytam ze ci to tam oni fakt nevedia co treba robit 😒

blumka
25. jan 2010

matka, no to je individualne, moze sa ti po polhodine moze sa menej..ale kebyze uz ich mas kazdych 10 minut tak radsej chod do nemocky...zalezi aj ako ju mas daleko. Niekde pisu, ze staci ked sa ti opakuju kazdych 5 ale ja by som sla uz aj keby kazdych 15...pripadne zavolaj do nemocky ked si nebudes ista a povedz im ako casto mas kontrakcie...

maminnka
25. jan 2010

Ewe, Blumi: aj nas maly bol roka na rukach. Ale to je dobre, podla mna, deti sa dobre citovo priputaju, nadobudnu v rodicoch istotu, naplnia sa laskou a potom sa odvazne vydavaju do sveta po vlastnych.
Aj ked nas maly teraz nikde nejde sam, ani na WC, ani do kuchyne po cosi, ale to pripisujem tomu, ze ma tie klasicke detske strachy, z bubakoch a dinosaurov, aj ked sme ho nikdy nestrasili, ja som zasadne proti tomu, stale ma pocit, ze sa k nam nejako dostanu... z toho, myslism, vyrastie.

blumka
25. jan 2010

mami, presne...v prvom roku sa ubezpecili ze sme tu pre nich, tak teraz sa mozu uz trosku odputat...
ja som tiez proti straseniu, naco? aby som potom mala este viac roboty, s presviedcanim ze nic take neexistuje...ale nevyhnem sa tomu, lebo uz sa mi parkrat stalo ze aj v rodine ked niekde terezka sla a nevedeli ju odtial dostat tak ju zacali bubakom strasit...ja jej hovorim ze bubak je kamarat 😀 😀

maminnka
25. jan 2010

u nas ju nikto nestrasi, skor v skolke sa tie deti strasia navzajom. Pride velky tiger a ta zje! Nie! K tebe pride velky dinosaurus a teba zje! a tak... a nas maly potom riesi, ako sa k nam to zviera dostane... a kde vsade moze byt schovane.

blumka
25. jan 2010

hej mami, ved to...neda sa tomu tak uplne vyhnut..my sme zatial doma tak sa da, ale od septembra pojde Terezka do skolky tak ratam aj ja uz s bubakmi a dinosaurami 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre