Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

ewelyne
26. jan 2010

jja, no..ako martinka pisala, ta skorica v hociakej podobe...
😀 presexovat k porodu? 😉
jja inak je to pravda, niekedy sa proste babatku nechce... kamoska v UK rodila po 43 tt. 😉
a v pohode, babatko spokojne vo vaku... nic mu nechybalo... kym sa ti nezmensuje brusko- kym neubuda voda, tak je fajn.. to mozes rano merat brusko- a ono to klesa aj po 1-3 cm ked ubuda voda... vtedy by ti mali vyvolat, inak vraj nie... a kedy ides do poradne zasa? 😉

vevon, skore uzdravenie.... nech si fit pri porode, drzime palce...

leni super 🙂 takze teba virtualne skrtam z dnesneho zoznamu 😀

co chcete vsetky rodit 4.2.? 😀

inak blizi sa spln baby 😀 som zvedava kolko pojde 😀

ewelyne
26. jan 2010

leni, tazke lytka? ja mam dnes pocit, ze chodim obuta v lyziarkach 😀 a na nich ze mam zavesene olovene gule... 🙄

ewelyne
26. jan 2010

adi, neboj... este tu vsetkych predbehnes, co ty vies 😉

baby a to magnezium by sa uz nemalo ku koncu tehu, ci ako?
ma to vyznam? ??

katina2209
26. jan 2010

ewe a kedy bude ten spln? ja by som radsej do konca bez bolesti no ale co ked si nevyberiem 🙂

vevoncek
26. jan 2010

ewlyne ďakujem

no inak ja tiež nemám žiadne problémy sem tam mi brucho strvdne ale to je len také chvíľkové a vždy keď ho pohladkám alebo poškrabkám tak to prejde ale také bolesti ako pri krámoch tiež mávam ale dá sa to v pohode vydržať len neviem čo to znamená do teraz so mto nemávala iba keď sa mi maternica rozťahovala na začiatku tehu a teraz to mávam občas v noci keď sa zobudím že musím na WC

andrea2603
26. jan 2010

ewelyn, ja by som v pohode išla už budúci týždeň, hneď 1.2. 😉 Ak sa nenahneváte, že by som vás predbehla 😎

deina2005
26. jan 2010

ahojte baby nepotrebuje niekto decku hrazdicku od playskool?

lenica81
26. jan 2010

idem ja k pediatricke na nejake to info... tak hadam som si dobre vybrala... 😅

zucana
26. jan 2010

cafte baby no docitat moc nestiham vsetko ale marti velka gratulacia a vela mliecka a neprebdenych noci 😉
my sme mali trosku rusnu noc ale iba tak okolo polnoci...malej asi nesadli paradajky co som jedla a prosim pekne ked som prebalovala tak mi dala taku delovicu na oblecenie ze tolko kakanice som pokope este ani nevidela...nehovorim o tom,ze som mala na komode suflik otvoreny takze polka plienok zo suflika skoncila v kosi a mamina dobru chvilu upratovala 😀
inak k tym nohavickam...ja si tie sietkovane neviem vynachvalit..neviem ci su take ako na SK ale nosim ich aj doma vobec netlacia prevzdusnuju a super drzia vlozku...dokonca ja mam vlozky bez lepky 😉
inak kupili sme vahu a uz mame cca 3220 gramov...ked sme prisli v sobotu z nemocky sme mali 2950 g.kolko je asi tak optimalne?malinka inak od 6:45 spala do 10:35 co je super...uvidime kolko bude teraz....

ewelyne
26. jan 2010

zucana, no paradajky...aj nam sem tam nesadli, ale vsetko s mierou...
nie ako, toto nemozes, a hento a potom z toho vyplyva ze nic nemozes... proste zo vsetkeho trosku 😉
to sa aj nam stalo, maly okakal hadam celu rodinu, ked sa chceli cinit 😀
zucana, newsky mozme posielat do IP😀 a docitavat- vacsina su take cakacie predporodne 🙂
to potom bude ine, ked budeme mat vsetky krpcov doma 😀

no gatuse mam ja dierkovane a potom take akoby papierove makke a krataskove su- lebo najskor som zohnala v lekarni u nas len take...tak uvidime...

vevoncek, ja mavam v noci tiez take bolesti brucha. a tiez neviem co to, lebo pri malom som take nemala...
tento tyzden som este nebola v poradni, tak neviem co a ako, ale mala som aj minuly tie bolesti a tvarili sa vsetci, ze tych 5 tyzdnov este potiahneme... 😕 😅 tak neviem....

maculik
26. jan 2010

ahojte, tak sme doma z mesta, kupila som este malemu 2 body teraz na zaciatok, take tie naboku rozopinacie, nech nemusim tahat cez hlavku. A starka mu kupila tricko, uz take na 6-9mes, a malej pyzamko a tiez tricko. No a potraviny, plienky a umele mlieko, a penazenky su hned o nieco lahsie 😉

ja by som dnes uuuuplne rada isla rodit, Adelka ma presne 1,5r, tak by to super vyslo, ale nezda sa mi, ze by sa nieco islo diat. A to som si vecer aj horucu vanu dala, aj na lopte skakala, aj skoro hodku bola podvecer na prechadzke, a nic. Sexikovat manzel nechce, ze co budeme nasilu vyvolavat, ale jemu sa to povie, ked si spi celu noc, nic ho neboli, ja sa tam prevalujem ako taky tulen a slon v jednom, chodim po byte a neviem co od dobroty. No co uz, ale uz sa smejem, ze zajtra na poradni bude aj dr prekvapena, ved od konca dec.ma strasi, ze nevydrzim do terminu, a aha, uz len 10dni.... Asi som prilis poctivo lezala a naoddychovala sa az do zasoby, takze teraz nepomahaju ziadne recepty 😀 Keby nemrzlo, tak aj okna zacnem umyvat, no ale v takej kose sa mi fakt nechce 😝

maculik
26. jan 2010

inak, s tou stravou pri kojeni, tiez si myslim, ze treba papat vsetko po troske a vysadzovat len vtedy, ked zbadame, ze to dobre nerobi. Lebo napr.kamaratka citala, co vsetko sa nesmie, potom nejedla nic, okrem jogurtov a chleba a jasne, ze stratila mlieko, A to ani nevyskusala, ci to naozaj malemu robi zle alebo nie.
Ja som zase pri malej jedla uuuplne vsetko, aj hlubovitu zeleninu, dokonca ked mala Adelka 5mes, tak som si aj kapustnicu na Vianoce dala, a nikdy jej nic zo stravy nebolo. Ziadna alergia, ziadne koliky.
Viem, ze teraz to moze byt ine, ale tiez planujem pomaly skusat vsetko a az ak budu problemy, tak vtedy vysadim.

jja
26. jan 2010

Baby ja som brala magnezium od 15 tyzdna a minuly tyzden mi doktor povedal ze uz mam vysadit ze nemam brat nic.
Do poradne idem zase v piatok. uvidime com i povie.

blumka
26. jan 2010

ahojteeeeeeeeee 😀
martulka, konecneeeeeeeeee 😀 😀 ..vela zdravicka tebe aj malinkemu 😉
no, takze moje newsky: Terezka uz nema zapal, moc mala uplne cisty..juchuuuu...a ja som si pekne podriemkala na monitore, potom ma pan doktor vysetril, no a bola som aj na utz, mala herecka sa otocila akoze dakujem, mi to je teraz na dve veci..aj mi ju doktor ukazal..videla som ako pusinku otvara 😵 no ale mam dost stensenu jazvu po prvom cisarskom, takze idem na monitor zasa vo stvrtok a asi budem chodit takto castejsie, lebo ak by sa este stensovala tak ma musia okamzilte hospitalizovat a rezat...akoze velmi sa tomu nebranim 😀
a krpec vazi 2800g 😉

zucana
26. jan 2010

ved ja tiez jem vsetko ale vcera som si vsimla tie rajcinky 😉
dala som par novych foto

zoska
26. jan 2010

zuci mala je zlatunká 🙂
váženie sa jej moc nepáčilo...ako každej žene 😀

a ty sa mas ako? ako sa citis? rana po šití bolí este moc?

selyma
26. jan 2010

martu, blahozelaaaam, vela zdravicka pre oboch a mliecka na rozdavanie

zuci, fotky som videla, aka je Vittorka zlatunka, malunka, som rada, ze ti robi radost

Blumka aj moja bude mat isto taku vahu, ked si to tak preratavam. Tiez som ale uz skor videla, ako otvara péusku. Bolo to velmi mile.

Chcem sa postazovat. Neviem, ci si pamatate, ako som raz pisala, ze v noci spim ako poleno. No a niekedy davno som mavala zive sny (az nocne mory, ked sa mi sivalo o chrobakoch, ale to je nepodstatne) No a dnes v noci neviem, ci to bol sen, ci naozaj, kvoly tomu mojmu tvrdemu spanku, som sa asi zobudila na strasnu prestrasnu bolest brucha. Asi to boli poslickovia. Neviem kolko ta bolest trvala, ael viem, ze som aj jojkala od bolesti. Po niekolkych minutach to prestalo a ja som zaspala akoby sa nic nedialo. Ale viem, ze to bola velka bolest.
Tak a teraz babo rad, bolo to naozaj alebo zivy sen. Viem, ze som sa potom otocila na druhy bok, pomalicky, a zaspala som.
Ono to na mna vyzera, ze ja asi prespim aj vlastny porod. Manzel sa na to moje jojkanie nezobudil, ale mala som ho asi ja zobudit

zoska
26. jan 2010

v poslednych dnoch je to na porazenie s tymto koňom 😠 aj vam blbne?

blumi to je super, ze Tete je uz o.k. 🙂
A juli sa otocila? no herecka jedna 😀

blumka
26. jan 2010

zosi, hej...lezi na pravej strane brucha, hlava dolu, chrbatik po boku a nohy popod prsia, takze to co stale na pravo vyduva je ritusa 😀
sely, neboj porod neprespis...to budu ine bolesti 😉

selyma
26. jan 2010

dufam blumka 😀

sisiska
26. jan 2010

ahojte, tehulky, tak co tu mame nove?

olif, prosim Ta, mala by som na teba jednu otazku...ak si dobre pamatam, zda sa mi, ze som niekedy citala, ze mas nejake problemy so stitnou zlazou a beries na to euthyrox...ja som doteraz ani nevedela, ze by som mohla mat aj ja podobne problemy, ale dnes som bola u internistu kvoli predoperacnemu vysetreniu na cisarsky a ten mi zistil zvacsenu strumu...kazal mi brat jod, ale ten uzivam v tehotenskom multivitamine Calibrum...len neviem, ci ho tam je dostatok...ale chcela by som sa spytat, keby ze mam nejaky problem so stitnou zlazou, tak by sa to asi prejavilo na zlych hodnotach hormonu tyroxinu, nie? mne uplne nahodou robili pred rokom vysetrenie na TSH a T4 kvoli inym problemom a vtedy boli tieto hodnoty ok. Tak teraz som z toho jelen, neviem, ci mam panikarit, ze som pocas tehu mala nedostatok jodu a tym aj zle hladiny hormonov stitnej zlazy alebo tie hladiny hormonov z pred roka postacuju...TSH som mala 2,38 a T4 som mala 13,52

olif, ake hodnoty tychto hormonov si mala ty, ked Ti zistili, ze mas problemy so stitnou zlazou?

biojim sa o babo...

zoska
26. jan 2010

sely manzela zobud nabuduce a on ta rano uisti, ci to bol alebo nebol sen 🙂

ja idem o 4tej na kurz, dnes je okrem hopsasa n lopte tema sestonedelie a starostlivost o dieta...celkom sa tesim 😉 inak to hopsasa na lopte je dost narocne 😕

blumka
26. jan 2010

Terezka bola cely cas s nami a taka bola vystavena z toho doobedia, ze total odkvacla do postele...bez jedineho prostestu zaspala do 5 minut 😀 😀

sisiska
26. jan 2010

baby, ak mi vie niektora z vas poradit s mojim problemom, budem rada...ak mate osobne skusenosti...alebo niekoho v okoli s problemom so stitnou zlazou

ewelyne
26. jan 2010

sisiska, moja sestra to mala vyslovene v tehu, ale to by ti indikoval ten tyroxin. ono jej potom zasa druhy lekar vravel, ze v tehu sa to stava a ze nema stresovat a po porode to preslo 😉
a nemusela brat nic. neboj sa o babo, to by si mala aj rozne ine zdrav. problemy a indikacie... to by zistili.
neboj, vsetko bude oka. 😉

selyma, to by musel byt aky ulet, prespat vlastny porod, aj ked som citala, ze sa to stalo vela zenam, ale pride mi to take scifi... 😅 😕 to by si bola prva co virtualne poznam 😀

zoska, ze? hopsasa na lopte a ono to nie je taka sranda ako sa zda 😀 to som zistila, ked som chodila s malym cvicit Baby Fit 😀 ze uuuups 😀

macu, drahusik sa tak boji? skus tu skoricu, horucy kupel a ked sa tancuje- tie brusne, tak taky cvik panvou dopredu a dozadu a rychlo v rytme hudby 😀 sa tym uvolnuje panvove dno 😉

zuci, malinka ake bobo kraaasne...
sa tu zasa rozcitujem... uz chcem nase mojkaaaat...

ewelyne
26. jan 2010

blumi, super 😉
a kedy mas dalsiu poradnu?

inak my ako musime byt teraz zavrety doma, tak maly nema kde energiu "vybehat" a je to tu dooost huste miestami ... 😅

selyma
26. jan 2010

ewe 😀 , potom sa podelim o skusenost

blumka
26. jan 2010

ewe, vo stvrok idem znova 😉 kvoli tej jazve...ale radsej budem chodit castejsie ako by sa malo neico stat

jaj, to poznam, ked sme cely den doma, to je na nervyyyyy... 😝 😅

ewelyne
26. jan 2010

baby, som tu na MK nasla dnes temu, ze Materstvi po 45-ke... 😨

akoze kazdy sme taky mladi ako sa citime, ale neviem, asi tazka tema... nie je to moc neskoro?
ved len si zoberte ake ste mlade a ako vam dava tehu zabrat... a to som ja pred tehu aktivne sportovala...
hmm... a potom ten generacny rozdiel... ked si zoberiem ze niekto porodi ked ma uz 46... tak to si to dieta ako tych rodicov uzije?.... neviem, normalne som ostala zaskocena, ja som sa v okoli nestretla s takym "fenomenom"... normalne som "vycumena" 😨

ewelyne
26. jan 2010

selyma a prva na slovensku, lebo take story su zvacsa z USA 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre