Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

supi
28. jan 2010

zoska na ziadne predoperacne ma este neposlal, on ani sam neviem co bude so mnou robit, vzdy mi len povie na buduce uvidime...

ewe to je fakt super zodpovednost, snad dorazi...

martina aj mna v ruzinove vazia oblecenu, po jedle a v zimn ch botavach, niekedy mi daju kilo dole za oblecko ale v poradni mi nic nedavali dole ani gram... tak nechapem naco nas potom vazia... to si tam rovno mozu napisat co chcu...

a vobec sak si robia aj tak vo vsetkom co chcu, skoda sa rozculovat.ň

matesl ja byvam na kazanskej ul.

maculik
28. jan 2010

no mne tiez nikdy panvu nemerali, ani pri prvom, ani teraz, ale tak ked som vytlacila Adelku, hadam aj teraz vytlacim. Dr ti k tomu nic nepovedal?

akurat som sa vratila z vyse hod.prechadzky, bola som hore v poliach, fuka striedavo taky teplejsi jarny vzduch a potom zrazu taky riadny zimny, takze este je to klamne. Ale vykukuje nesmelo aj slniecko, tak je prijemne.
Akurat ze ma teraz neskutocne boli cely spodok a tie klby dole, no ledva sedim a chodim, idem si asi na chvilu lahnut a citat.

Uz som citala v novinach, ako na Sk snezi, uz aj havarie na dialnici, no pestre to tam mate 😅 😝

blumka
28. jan 2010

ahojte.
tak som spat z monitora..nieco sa im tam velmi nepacilo, vraj skoro hranicne hodnoty oziev tak mam prist zasa v pondelok...o jazve sa tento lekar nevyjadril, len to ze ta hrubka je este v norme..no dakujem pekne, jednemu je stensena a druhemu v norme 😒

selyma
28. jan 2010

Ahoj babky, idem pocitat, co to sa deje, aby som bola v obraze

lenica81
28. jan 2010

blumi, tak to su experti... 😖

sely, nebudes mat vela prace... vsetky isli spat... 🙂 ja by som si tiez lahla, ale cakam kuriera... ci vobec dojde... achjo... 😔

zoska
28. jan 2010

heh vsetky isli spat a ja som vstala 😀
o desiatej ma uplne zlomilo a teraz som vstala 🙂

jja - odovzdanie diplomky do konca februara, statnice 2.jun...preto diplomku riesim, ale akosi stagnujem...zastala som na jednom bode a neviem sa odtrhnut 🙄 a ani sa mi nechce asi 😅

mne tiez panvu zatial nikto nemeral 😕

zoska
28. jan 2010

martinj- to co s tym vazením 😠 akoze sila
ale vsk ty vieskolko vazis...n porod vaha a este k tomu vymyslena vplyv hadam nema 😉
neroculuj sa...ked narazis na debila tak musi byt poriadny, aby ti luto nebolo 😀

selyma
28. jan 2010

tak rozmery mojej panvy su 23 27 29 18 nic mi k nim nepovedala, tak asi dobre, to som ale nizsia 160 cm

selyma
28. jan 2010

supy toto som nasla
No, ak nie ste si istá meraním, bolo by dobré zopakovať meranie ešte raz a to až v poslednom mesiaci tehotenstva, pretože sa panva prispôsobuje rastúcemu sa plodu a môže sa ešte rozšíriť.

Každopádne nič sa nestane ak sa Vám panva premeria ešte raz.

selyma
28. jan 2010

podla toho clanku, to pisal nejaky gyn. sa rozmer este moze zmenit, tak si teraz vyber, strasneee

selyma
28. jan 2010

no co, obedujete vsetky? Mnam, ja dnes budem robit halusky s bryndzou, mnam, mnam, tesim sa

supi
28. jan 2010

selyma dakujem
tak skusim Dr. zajtra presvedcit aby mi to omeral no ale neviem ci sa mi to podari... 😠

deda
28. jan 2010

tak hlasim, že sestra je už v porodnici, neska mala termin a bola na poradni a bola na 5 prstou otvorena tak si ju
tam nechali a dali jej vyvolavačku, tak už čakam ako na trnoch kedy da jej manžel vedieť, že je maly na svete....
selyma ved prave tento članok som si aj ja čitala, tak teraz neviem čo si mam myslieť...

selyma
28. jan 2010

deda, drzim tvojej sestre palce

lenica81
28. jan 2010

deda... tak to mas supis, ze v takej blizkej rodine budes mat este jedno babo... 😵 nech je vsetko ok... 🙂

blumka
28. jan 2010

deda jeej, to je super, ze budete zo segrou takto rovnako mat babatka...
inak baby, ja som straaaaaaaaaaasne nervozna posledne dni..nie je aj to nejaky priznak 😀

blumka
28. jan 2010

inak, sa mi snivalo, ze som bola Zucanu pozriet v Taliansku a videla som aj Viki malinku 😀

selyma
28. jan 2010

blumka 😀 pozdravila si ju od nas?

selyma
28. jan 2010

idem babky zdriemnut, som unavena este sa ozvem

janielah
28. jan 2010

tak som spat z poradne, ze som uplne zavreta, takze nic moc...
v pondelok pojdem na pasy a ze sa uvidi, co dalej..
a ze ma da aj do nemocnice asi 4.febr. - den po termine.....babky, co tam budu so mnou robit? asi len tie pasy, inaK nic nie? kedy mozu pichnut ten oxoticin, ci ako sa to pise .. ?

maminnka
28. jan 2010

Leni,
cesty su zle, niektore neodhrnute, ale ked si das casocu rezervu, da sa po nich v pohode chodit.

blumka
28. jan 2010

jani, po termine je lepsie byt v nemocke, budu ta castejsie kontrolovat, ci ma babo dobru vyzivu a aj ozvy a tak...no a ak sa im nebude nieco zdat pichnu ti vyvolavacku a Krpka pojde von...ale to je tiez indivindi, ja som prenasala Terezku 8 dni 😉

janielah
28. jan 2010

Bumi, ja mam z toho totalnu paniku...jedna tu v nasej nemocnici takto pekne lezala, prenasala, kazde rano jej robili tie pasy az jedneho rana zbadali, ze to babatko je uz mrve...tak ho porodila mrtve, jednoducho z nicoho nic, zo dna na den...,nieco podobne asi ako Zusika, lenze tentoraz ako ja, kedze tiez budem prenasat...

Ja sa asi zblaznim od strachu...ale na tie ranajsie pasy sa da aj dochadzat, nemusim tam byt pritom hospitalizovana, ci? Ta moja Krpka, kto by to bol povedal, ze ma nazaver bude takto strasit... 😒

garonka
28. jan 2010

dobre ranko už som vstala do ružova vyspinkana 😀
a zas bude moja noc žiaden spanok, len koník a knihy 😀

blumi a ja že si ťa tam nechaju a to su ake hranične ozvy? ja furt mam 0,54 a včera sa na mňa vyprdla sestrička ta ktorej trepali hormony, že mam kontrakcie a to len dve krivky vyskočili hlavne ak sa maly kuvik pohol 😕

jani tebe svieti jubilejna 40tka 😵 😵 😵 😵
budeš v nemocke pod kontrolou a pichaju oxytoxín aby si porodila, no inač jednej z januaroviek ktora mala termín 14.1 každé dva dni chodila na monitor a mala nič, tak ju v piatok hospitalizovali a trapili ju tam vyvolavačkami ako trafení a oni jej urobili cisarak v stredu no niesu debili tak trapiť maminu? 😕

evita747
28. jan 2010

Ahojte kočky, zdravim vas na chvilku 🙂 vcera som bola v kine a zacalo ma straaasne boliet brucho, som si myslela, ze to na mna uz prislo...uz som sa videla ako s odtekajucou plodovou vodou utekam z auparku 🙂 ale nasadila som dychanie do brucha od pani Jezikovej a asi po 10-15 minutach to zrazu uplne preslo....neviete, co to mohloi byt?? kontrakcie...?? dnes cestujem na par dni do PB a modlim sa, aby som nezacala rodit tam, je tam desna nemocnica, ale pre istotu si beriem aj zakladne veci do porodnice 🙂 tam by mi ale asi epi nedali, ked ju mam zaplatenu na Antolskej, hm??

blumka
28. jan 2010

jani, jasne ze na monitorovanie mozes dochadzat aj z domu a ak nemas ziadne ine problemy tak jasne ze je to lepsie, no len neviem ci ti nebudu chciet robit monitor aj viackrat denne tak mozno preto...a po termine by ti mali kontrolovat aj placentu ci este ma vyzivovaciu schopnost
skus Krpku vypudit nejako...poumyvaj okna alebo sa prebehni po schodoch 😀
gari, ja som tiez dnes mala kontrakcie ale k tomu sa nejako nevyjadrovali, len ze ich mam...ale ja som nic necitila ale tie ozvy, no malicka mala tep miestami az cez 175 a parkrat jej vybehol aj na 181...celkovo sa jej pohyboval medzi 160 a 170, v utorok to bolo medzi 140 a 150 a nemam pocit, zeby sa dnes viac hybala ako v utorok...
ale mozno to je len z toho vcerajsieho stresu a aj dnes som nervozna velmi..aj muz je aj terezka..no jak u Miazgovcov 😅

garonka
28. jan 2010

blumi a to ake maju byť spravne ozvy? tak 160 ?
môj kuvik mal minuly týždeň tak 140 a chrapal tak mi kazali kychať, kašľať tak troška snim pohlo
a su baby ktorym tep babenka vyskočil aj vyššie a vraj v poho tak nechapem 😕
hehehe u Miazgovcov 😀 😀 😀

zucana
28. jan 2010

caute baby ziadne nove babenka?
my sme mali rusnu noc...sme od desiatej do pol stvrtej boli hore...malu asi stipala ritka...lebo strasne vela kaka tak som jej zacala davat tu pastu na zapareniny...tak snad to pomoze....potom zaspinkala ... a aj nostek ma trosku plny tak som jej dala take iba steril.vodu kvapky...a sem tam kychne 😒 inak je to moj anjelik...

garonka
28. jan 2010

evi a si nesedela dlho? mňa zvykne pobolievať bruško ak dlhšie sedím ale predycham to

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre