Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
7. feb 2010

kati, tebe uz svieti 39 😀

garon a nemozeme, idem asi lyzovat...nerozbehlo by sa to?

ja polievku navarenu mam zo vcera a muzik ide piect bocik...a len asi kasu k tomu urobime...a akurat ma chut na smotanovu tortu, tak to potom urobim

garonka
7. feb 2010

mates to by si pobavila tych lyžiarov 😀 😀 😀

garonka
7. feb 2010

inač babky Matka vas prosí o radu, malinku ma od rana pri sebe aj mliečko už ma ale prsia sa jej tak naliali, že mala sa nevie prisať a je zufala, no prosí vas o radu
maminky skusene vedia 🙂

matesl
7. feb 2010

garon a nemaju tam nejaku laktacnu poradkynu?
a matka je tusim na kramaroch, ved tam su vraj baby co naucia ako kojit

macu,

ja sa vzdy bavim, ked pocujem take male babo grgnut alebu puknut, niekedy to z nich vyleti hlasnejsie ako z dospelaka...to je take zlate 😀

suzon78
7. feb 2010

Ahojte 🙂

macu prajem Ti aby bolo už len dobre, Petrík nech Ti dá pekne spinkať a to železo určite ber, kúp si ferro folgamma, mne doki povedala, že je na trhu najlepšie a výborne sa vstrebáva a je utčené hlavne v období tehotenstva a po pôroe a vôbec z neho nezapeká... 😉

blumka
7. feb 2010

gari, ak ma matka pri sebe odsavacku nech trosku odsaje, len aby sa stratil ten pocit preplnenych prsnikov, potom by sa uz mala mala vediet prisat...ak nema nech si odsaje rucne...je to pracnejsie aj bolestivejsie ale inak sa mala neprisaje...
a toto tu skopirujem zo stranky annag

ak by došlo predsa k naliatym prsníkom
• použiť chladné obklady, kapustné listy
• masírovať prsníky
• pokúsiť sa zmenšiť opuch stláčaním dvorca aj niekoľkokrát tak, aby sa bábo mohlo prisávať, tzv. RPS metoda
• pokúsiť sa odsávať v teplej sprche či po nahriatí , hoci po troškách, ale často, s mal7m tlakom
• každopádne – naliate prsia sa stratia i samé a dojčenie môže pokračovať aj naďalej, hoci taký deň je pre ňu a zvyčajne i bábo stresujúci

garonka
7. feb 2010

mates leží v Humennom 😉 a su tam že tri otrasne sestričky

blumi som napísala tak hadam jej to pomôže, bože i ja stresujem ako budem kojiť 🙄

suzon78
7. feb 2010

to kojenie je fakt umenie v každej pôrodnici by mala byť povinne podľa mňa lak. poradkyňa a prakticky by mala ukázať a poradiť, no nie?

matesl
7. feb 2010

ahaaa
no moja. tak jej drzime paste. idem napisat supi ako bolo vcera ci sa postavila v poho na nohy

blumka
7. feb 2010

tu je zoznam laktacnych keby ste potrebovali
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

garonka
7. feb 2010

inač Matka pisala, že ma nejaky pliešok na jazve ak som to dobre pochopila aby jej jazva nepukla
jaj bojím pôrodu 😔

blumi jejda diky ja jej šecko do sms píšem 😀 mam zadara 250 sms ako zavislak 😀

garonka
7. feb 2010

blumi super link 😉

martulanr
7. feb 2010

ahojte vcera mi nesiel kôn a teraz sa mi to ledva nacitalo

otrasnu noc sme mali od pol 2 skoro do 7 som splala asi iba hodinu maly stale hore ☹ a teraz spiiiiii

suzon78
7. feb 2010

blumi výborný link - sú tam aj školiace materiály idem ťaháááť, kým to tam je vyvesené... 😉

marti mala by si si aj ty pospinkať a využiť príležitosť 😉

blumka
7. feb 2010

gari, to nema nahodou tie kovove stichy? ja som mala take pri prvo cisarskom

maculik
7. feb 2010

jej blumi, super link, a dobre je, ze su tam aj maily, takze mozu aj mailom poradit 🙂

matesl, hej, je to smiesne, ked tak prdka alebo kaka, to je taky smiesny zvuk 😀

blumka
7. feb 2010

maculik, kym to je len so zvukom tak je este ok 😅

blumka
7. feb 2010

toto som tu uz davala ale keby ste prehliadli...je to stranka annag...

http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...

garonka
7. feb 2010

blumi asi hej lebo spominala pliešok tak asi tie štichy kovove
ale na druhy deň už i v sprche bola a ani hlava ju nebolela po spinali, že sa to da zvladnuť

blumka
7. feb 2010

gari, po spinali je dolezite vela pit aby sa predislo tym bolestiam hlavy ale ak su velke tak sa robi nejaka krvna zatka a ta pomoze tym bolestiam..som mudra, lebo chodim do temy cisarsky rez a tam su dve baby anesteziologicky tak mam info z prvej ruky 😀

idem si zdriemnut ku Terezke...dobru zatial 😅

matesl
7. feb 2010

blumi, tie info maju cenu zlata 😉

janielah
7. feb 2010

babky,ja som v porodnici,ale pojdem o poschodie vyssie,lebo rodit tak skoro nebudem..nechcem vas strasit,ale je to tu dobre psycho..tu revem jak sprosta,toto je riadny zaberak na nervy..ani ako keby sme ludia neboli,fakt.. Strasne sa bojim,ked to raz pride na mna,najradsej by som utiekla.. :(

garonka
7. feb 2010

janka a čo si šla do pôrodky? už si ťa tam nechaju?

janielah
7. feb 2010

hej nechaju,ale na cakacom oddeleni,lebo este mam furt krcok 1cm. Isla som,lebo som nevedela,ci mi plodova neodteka,tak zevraj ne. Mala som radsej doma ostat,lenze sme sa bali.. Teraz som tu uplne hotova :(

suzon78
7. feb 2010

janka držkaj sa! Zober si dáku dobrú knihu a čítaj, aby si myšlienky zmenila trošku.

suzon78
7. feb 2010

Si sama na izbe?

lolka
7. feb 2010

jani, dosla som sa pozriet ci este nerodis a ty uz si v nemocke. drzim palce, aby bolo vsetkio ok, nenechaj sa znechutit tym co je okolo teba, mysli na Krpku, nech ti nakupia casaky a krizovky a cakaj.....
v nemocnici je otrava, hlavne, ked sa s tebou "nic nedej", ale tam si aspon pod kontrolou a keby nieco - mas tam lekarov 😉

supi, dodatocne gratulujem k babatku, nech si coskoro fit a mas pllllllno mliecka 🙂

matesl
7. feb 2010

janulka nasa, drzkaj sa, neboj ubehne ti to

blumka
7. feb 2010

jani, hlavne klud...nakup casopisy, knihy, daj hudbu do ucha...hlavne sa nenechaj znechutit..to krpke nepomoze

garonka
7. feb 2010

janinka držkam prstíky silno a skus myslieť na krpku že už budete spolu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre