Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martinka1510
2. mar 2010

Tak maminky februarovky ako tak pozeram tak uz to mame za sebou, kazdej maminke gratulujem k jej ratolesti nech Vam robi iba radost 🙂

olifcek
2. mar 2010

zosi jj, uz mam pipetku, z nasivinu, chiii...len dufam, ze mi Olivku nebude zapekat alebo prehanat 😕 jj, su kvapky aj sirup, okrem liekov, chi...

zosi, ked kojis poleziacky a babo zaspi, negrgaaa...my papame v noci obe poleziacky a grgat nedavam, ani s olivkou vtedy nemanipujulem 😉

zoska
2. mar 2010

ok olif diky 🙂

inak ja z toho maltoferu zapchu nemam... a to mam na nu celkovo nabeh, takze snad ani tvoju malicku nezapecie...a neviem ako u deticiek ale u dospelych sposobuje ciernu stolicu 😅

blumka
2. mar 2010

martinaj, Juli mala obrateny den s nocou cele 2 tyzdne...uz je to lepsie, spinka aj v noci ale zas ju bolieva brusko..takze si nevyberiem
zosi, praveze na boku by mali spavat babatka kym su take malicke, prave kvoli grckaniu..aj ked si odgrgnu, mozu grckat a ak budu na boku vytecie im to z pusy samo...takze s tym sa netrap, ze je na boku. s tym vyvysenim, neviem ako to mas, ale mozno by len pomohlo vyvysit jednu str. postielky, ze bude akozel lezat na naklonenom matraci, tak bude rovno a zaroven hlavu bude mat vyssie ako zaludok..
a Juli si tiez malokedy ogrgne, a presne ako pises, ked si odgrgne tak skoro vzdy sa jej cka, to ju zobudi a mozem uspavat odznova...ale zarucene ti hovorim, ze to prejde... 😉 akonahle sa zacnu viac vrtiet a same sa pretacat, viac budu aktivne, rozhybu sa im crievka same, ziadne bolenie bruska nebude, a na odgrgnutie si uz ani nespomenies... 😉
a vacsinou v noci si babatka negrgnu, lebo vtedy piju spokojne tak nemaju co odgrgnut 😉

garonka
2. mar 2010

môj maly pije hltavo, usta otvara ako hrošík potom odgrgne sem tam ešte si pyta a zaspí na prse, ale akonahle ho dam do postieľky ľahnuť na bok prebudí sa tak nastava kolotoč uspavania, cumlík ho napína 😅
teraz si pokojne haja na mojom kojeneckom vankušiku

vonku ste kedy začali chodiť s malinkymi? ja chcem skusiť ho dať na balkon na 20 min
a pediatrička mi trepla, že v 600nedelí je lepšie ak ho dam len na 10 min ku oknu a po 600nedelí môže vonku na prechadzku mne sa to zda hlupe, veď to obdobie je pre mňa na regeneraciu nie?
a tie 10min? len samotne obliekanie trva dlhšie ako postaviť kočík ku oknu 😀

garonka
2. mar 2010

zosi vy ste už boli vonku?

olifcek
2. mar 2010

baby, olivka mi neplakala pri prebalovani, chi...dokonca sa na mna usmievala a komunikovali sme spolu...je uzasnucka 😵

olifcek
2. mar 2010

gari verim, ze uz v pohode mozes dat toho valibuka ku otvorenemu oknu, ci na balkon, najma, ked je tak teplo ako dnes...

dufam, ze az budu baba vacsie, ze dame to stretko

matesl, to Ty byvas pri new nemocke?

blumi, kedy uz mozeme ist s babom von aj na pol dna? jasne, ze kojit sa bude vonku v tom case 😉

blumka
2. mar 2010

garonka a teraz si predstav ze chces ist na polhodinu vonku s dvoma detmi 😀 😀 😀 obliekam od deviatej ak sa chcem vonku dostat o pol jedenastej 😀 😀 😀

olif, uz si zvykla 😉

garonka
2. mar 2010

olif no jo skusim ho dať na balkon alebo k oknu keď ja by som radšej vonku šla 😅
včera som šla vysypať smetie aby som sa prešla 😀

no jasneeee, taku prechadzku si dame na 100 % už sa teškam

a 8.3 ideme s malym na odber krvi na Kvp za neonatologom neviem či ho poznaš ordinaciu ma v panelaku 😕

garonka
2. mar 2010

blumi no to hej obliecť dve deti je fuška 😀 😀 😀
a už ste boli sa prejsť len ty a dve male baby?

blumka
2. mar 2010

gari, same sme este neboli...v nedelu sme boli cela rodinka, vcera som mala na plane ist ale Juli prespala cele doobedie a poobede strasne fukalo tak som to neriskovala. mozno dnes pojdeme

olif, ja myslim ze ak uz chodis s malickou von pravidelne tak kedykolvek ked ti pocasie dovoli... uz prichadza jar, takze uz coskoro 😉

zoska
2. mar 2010

blumi vdaka 🙂 len teraz rozmyslam ako ju dam do kocika...tam toho moc n 🙂 enavymyslam, bude musiet byt na chrbte 😕

gri, dnes ju idem dat na 15min. k otvorenym balkon. dveram prvy raz 🙂 cez vikend k bude pekne by sme chceli ist s manzom na prvu prechadzku

garonka
2. mar 2010

zosi i ja dnes skusim ho dať na balkon už sa teším ako mi prereve to obliekanie 😀

a cez víkend hlasia pekne? ktosi vravel, že sneženie 😕

blumka
2. mar 2010

koncon tyzdna sa ma zas ochladit...
zosi, v kociku jasne ze nie, ale to som myslela hlavne na nocny spanok 😉

garonka
2. mar 2010

blumi nieeeee a ja by som už chcela jar, krasne teplo
lebo som pohrozila drahemu ak on chodieva oslavovať čo mi lezie už na nervy tak ja vezmem maleho a tiež si vyhodíme z kopytka pôjdeme na nakupy a dlhe prechadzky 😀

to vraj snežiť ma, no užas, 😠

olifcek
2. mar 2010

blumi ale neviem...uz sa nam to dnes stalo asi 4ty krat, ze neplakala...ale dnes krasne kecala somnou a rehunala sa x;) asi len bra nalada x;o))

gari jj, poznam...je to primar varady...ale...myslela som, ze berie len predcasniatka x;o)

to by sme mohli pokocikovat, az bude pekne, hmm? i ked...asi ides autickom, ze jo? x;o)

blumi no neviem, ci pravidelne, ale takmer kazdy den, jo...x;o)

len by uz mohla uuuuple cistucko dychat, joj...je to take na striedacku

zoska
2. mar 2010

no krasa...uz je marec, uz bysa to mohlo umudrit 😠

a ako sa maju predlzovat tie interavly na kocikovanie, kedy sa bude moct ist dat tak na hodinku von, asi az tak ked bude mat mesiac a vic ze?

garonka
2. mar 2010

olif no jo presne ujo Varady 😀 sa mi zda nejaky splašeny 😀
nas tam poslala maleho doktorka kvôli žltačke, tak mu 8.3 ešte raz vezmu krvičku na bilirubín a potom 22.3 utz no ako videl maleho mal dosť 😀
hojdal snim tak čo som len kukala že snim take salta vystraja

babky s čím natierate po kupani babätka? mne poradila doktorka olivovy olej nakoľko mal maly taku suchu pokožku lebo sa šupal že to bola jeho prva koža 🙂 teraz je to oki ale som počula že olej upchava pory no čím ho potom natrieť?

blumka
2. mar 2010

zosi, my sme boli v nedelu 1.krat vonku, ze len na polhodku a sme sa zakecali a bola ztoho hodina 😀 ale je dobre postopne kazdy den napr. o 10 min viac abo tak 😉
gari a do krasnej sa nechystas? 😀 😅

garonka
2. mar 2010

blumi vieš jak by som sa tam rada strepala?
ale len ma privolavaj ja sa tam rada dovalím s malym na prechadzku k vam 😅

zoska
2. mar 2010

aha tak fajn...lebo za 15min. nestihne ani panelak obist 😀

garon ja pouzivm detsky olej Bupi, malej nic nerobi, nema z neho vysyp a je pekne vonavucka 🙂

andrema
2. mar 2010

ahojte....tak moja mala mala byt februarova...ale bude marcova...sa jej nechce von... 😀

blumka
2. mar 2010

gari berem ta za slovo 😉 ked bude teplejsie dame stretko, mozme aj v meste aby aj olif mohla...ja poprosim svokru nech nas odvezie 😉

garonka
2. mar 2010

zosi no ešteže tak lebo počuvam, že olej upchava pory a kukam, že ani môjmu nerobí zatiaľ nič, ale pomohol lebo sa šupal ako rybička 🙂

garonka
2. mar 2010

blumi no jo švedska trojka v Ke 😀 ty , olif a ja či tu je ešte niektora z KE? asi nie 😕

len nech je teplo lebo mi prepína medzi štyrmi stenami doma 😝

garonka
2. mar 2010

akosi mi zas šibe, maly mi spí, mne treba navariť polievku lebo budem hladna, no nejak sa neviem donutiť robiť nič 😝

blumka
2. mar 2010

mne zobrala akurat sokra terezku vonku, uspim juli a vylozim si nohy 😀
gari, ze svedska trojka 😀 😅 aj mne uz hrabe z 4 stien a manzel od vcera pracuje, takze ho vidim rano pol hodku a potom o siedmej vecer 😢 no a vcera som sla spat o osmej takze manzelstvo uzasne 😔 no aspon sa takto nepohadame 😀 😀

maminnka
2. mar 2010

Garon,
ja nenatieram Natalku po kupani nicim. Pokozku ma zdravu, hladku, ziadne supinky... tak sa mi to zda zbytocne.

my sme boli vcera druhykrat vonku, v skolke po maleho. 20 minut sa mi zda tak akurat. Bolo krasne, hotova jar. Ved aj narcisy sa uz tahaju zo zeme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre